EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32014D0287

2014/287/ES: Komisijas Īstenošanas lēmums ( 2014. gada 10. marts ), ar ko nosaka kritērijus Eiropas references tīklu un to dalībnieku izveidošanai un izvērtēšanai, kā arī informācijas un zināšanu apmaiņas veicināšanai saistībā ar šādu tīklu izveidi un izvērtēšanu Dokuments attiecas uz EEZ

OJ L 147, 17.5.2014, p. 79–87 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 18/08/2019

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec_impl/2014/287/oj

17.5.2014   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

L 147/79


KOMISIJAS ĪSTENOŠANAS LĒMUMS

(2014. gada 10. marts),

ar ko nosaka kritērijus Eiropas references tīklu un to dalībnieku izveidošanai un izvērtēšanai, kā arī informācijas un zināšanu apmaiņas veicināšanai saistībā ar šādu tīklu izveidi un izvērtēšanu

(Dokuments attiecas uz EEZ)

(2014/287/ES)

EIROPAS KOMISIJA,

ņemot vērā Līgumu par Eiropas Savienības darbību,

ņemot vērā Eiropas Parlamenta un Padomes 2011. gada 9. marta Direktīvu 2011/24/ES par pacientu tiesību piemērošanu pārrobežu veselības aprūpē (1) un jo īpaši tās 12. panta 4. punkta b) un c) apakšpunktu,

tā kā:

(1)

Komisijas Deleģētais lēmums 2014/286/ES (2) nosaka Eiropas references tīkliem (turpmāk “tīkli”) un veselības aprūpes sniedzējiem, kas vēlas pievienoties šiem tīkliem, izpildāmos kritērijus un nosacījumus.

(2)

Saskaņā ar Direktīvas 2011/24/ES 12. panta 4. punkta b) un c) apakšpunktu Komisija pieņem lēmumu par tīklu izveidošanas un izvērtēšanas kritērijiem un par pasākumiem, lai veicinātu informācijas un zināšanu apmaiņu saistībā ar tīklu izveidi un to izvērtēšanu.

(3)

Tīkli būtu jāizveido un veselības aprūpes sniedzēji būtu jāapstiprina kā šo tīklu dalībnieki atbilstoši atklātai un pārredzamai procedūrai. Procedūrai būtu jāietver: 1) uzaicinājums izteikt ieinteresētību; 2) dalībvalstu apstiprinājums attiecībā uz savu veselības aprūpes sniedzēju pieteikumiem; 3) pieteikumu iesniegšana Komisijai; 4) pieteikumu atbilstības pārbaude; 5) tīklu izveides pieteikumu vai no individuāliem veselības aprūpes sniedzējiem, kas vēlas kļūt par tīklu dalībniekiem, saņemto pieteikumu tehnisks novērtējums, ko nodrošina neatkarīga iestāde, lai noteiktu pieteikumu iesniedzēju atbilstību kritērijiem; 6) informēšana par novērtējuma rezultātiem; 7) dalībvalstu apstiprinājums attiecībā uz tīkliem un to dalībniekiem; 8) izveidoto tīklu un to dalībnieku saraksta publicēšana.

(4)

Lai palielinātu tīklu pārklājumu, individuāliem pakalpojumu sniedzējiem, kas vēlas pievienoties tīkliem, būtu jānodrošina iespēja to izdarīt jebkurā laikā. Pieteikumi būtu jānovērtē atbilstoši tādai pašai procedūrai, kādu izmanto sākotnējo tīklu pieteikumu novērtēšanā, tostarp nodrošinot, ka attiecīgā dalībvalsts apstiprina pieteikumus.

(5)

Lai garantētu, ka tīklam ir patiesa Eiropas Savienības pievienotā vērtība un ka tas ir pietiekami apjomīgs, lai nodrošinātu zināšanu apmaiņu un uzlabotu veselības aprūpes pieejamību pacientiem visā Savienībā, būtu jāapstiprina tikai tie pieteikumi, kas iesniegti saskaņā ar uzaicinājumu izteikt ieinteresētību un saņemti no minimālā nepieciešamā veselības aprūpes sniedzēju un dalībvalstu skaita. Ja piesakās nepietiekams veselības aprūpes sniedzēju skaits vai pieteikumi aptver nepietiekamu skaitu dalībvalstu, Komisijai būtu jālūdz dalībvalstis veicināt veselības aprūpes sniedzēju iesaistīšanos pieteiktajā tīklā.

(6)

Zināšanu trūkuma dēļ var rasties grūtības sasniegt minimālo nepieciešamo veselības aprūpes sniedzēju vai dalībvalstu skaitu attiecībā uz dažām retām slimībām vai veselības stāvokļiem. Tādēļ būtu ieteicams veselības aprūpes sniedzējus, kas darbojas saistītu reto slimību vai veselības stāvokļu ārstniecības jomā, apvienot vienā tematiskā tīklā. Tīklos varētu iesaistīties arī augsto tehnoloģiju pakalpojumu sniedzēji, kuriem parasti ir nepieciešami lieli kapitālieguldījumi, piemēram, laboratorijas, radioloģijas pakalpojumu vai kodolmedicīnas pakalpojumu sniedzēji.

(7)

Dalībvalstīm, kurās neviens veselības aprūpes sniedzējs nav tīkla dalībnieks, būtu jāizraugās sadarbības vai asociētie valsts centri, lai veicinātu šo centru sadarbību ar attiecīgo tīklu.

(8)

Katrs tīkla vai veselības aprūpes sniedzēja pieteikums, kura atbilstība ir apstiprināta, būtu tehniski jānovērtē saskaņā ar Deleģētajā lēmumā 2014/286/ES noteiktajiem kritērijiem. Novērtējumā, izmantojot vienotu novērtēšanas rokasgrāmatu, būtu jāveic visaptveroša dokumentācijas pārbaude un noteikta skaita pieteikumu iesniedzēju darbības revīzija klātienē. Tas būtu jādara Komisijas izraudzītai neatkarīgai novērtēšanas iestādei.

(9)

Dalībvalstis tiek aicinātas izveidot dalībvalstu padomi, kam būtu jālemj par pieteikto tīklu un to dalībnieku apstiprināšanu. Dalībvalstu līdzdalībai vajadzētu būt brīvprātīgai. Parasti tikai pozitīvam novērtēšanas iestādes novērtējumam būtu jākļūst par pamatu, lai dalībvalstis apstiprinātu tīkla izveidi un dalību šajā tīklā.

(10)

Tīklu dalībniekiem būtu jāatļauj izmantot logotipu “Eiropas references tīkls”. Eiropas Savienības īpašumā esošajam logotipam būtu jāveido tīklu un to dalībnieku vizuālā identitāte.

(11)

Izmantojot vienotu izvērtēšanas rokasgrāmatu, Komisijas izraudzītai neatkarīgai izvērtēšanas iestādei periodiski būtu jāizvērtē tīkli un to dalībnieki. Izvērtēšanai būtu jānoslēdzas ar tehniska izvērtējuma ziņojumu, kurā sniedz informāciju, kādā mērā ir sasniegti mērķi, kas noteikti Direktīvas 2011/24/ES 12. panta 2. punktā, un izpildīti kritēriji un nosacījumi, kas noteikti Deleģētajā lēmumā 2014/286/ES. Tajā būtu jāapraksta arī tīkla darbība un rezultāti, kā arī dalībnieku ieguldījums. Negatīvam izvērtējuma ziņojumam parasti būtu jārosina dalībvalstis lemt par tīkla darbības izbeigšanu. Pēc izvērtēšanas būtu jāuzrauga atbilstība prasībai par minimālo veselības aprūpes sniedzēju un dalībvalstu skaitu, lai saglabātu pievienoto vērtību, kuru tīkls sniedz Eiropas Savienībai.

(12)

Novērtēšanas un izvērtēšanas rokasgrāmatu pamatā vajadzētu būt starptautiski atzītai praksei, ietverot novērtēšanas un izvērtēšanas pamatprincipus un to veikšanas metodiku.

(13)

Komisijai būtu jāveicina informācijas un zināšanu apmaiņa par tīklu izveidi un izvērtēšanu. Tai būtu jānodrošina, ka vispārīgā informācija par tīkliem un to dalībniekiem, kā arī izveides un izvērtēšanas tehniskie dokumenti un rokasgrāmatas attiecībā uz tīkliem un to dalībniekiem ir publiski pieejami. Komisija var tīkliem un to dalībniekiem piedāvāt īpašus saziņas medijus un rīkus. Būtu jāorganizē konferences un ekspertu sanāksmes, lai nodrošinātu tehniskas un zinātniskas debates starp dažādu tīklu dalībniekiem.

(14)

Ar tīklu izveidi un izvērtēšanu saistītie personas dati būtu jāapstrādā attiecīgi saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes Regulu (EK) Nr. 45/2001 (3).

(15)

Šajā lēmumā noteiktie pasākumi atbilst saskaņā ar Direktīvas 2011/24/ES 16. pantu izveidotās komitejas atzinumam,

IR PIEŅĒMUSI ŠO LĒMUMU.

I NODAĻA

VISPĀRĪGI NOTEIKUMI

1. pants

Priekšmets

Ar šo lēmumu nosaka:

a)

Direktīvas 2011/24/ES 12. pantā minēto tīklu izveides un izvērtēšanas kritērijus;

b)

pasākumus, lai veicinātu informācijas un zināšanu apmaiņu saistībā ar Direktīvas 2011/24/ES 12. pantā minēto tīklu izveidi un izvērtēšanu.

II NODAĻA

EIROPAS REFERENCES TĪKLU IZVEIDE

2. pants

Uzaicinājums izteikt ieinteresētību veidot Eiropas references tīklu

1.   Komisija publicē uzaicinājumu izteikt ieinteresētību veidot tīklus divu gadu laikā pēc šā lēmuma stāšanās spēkā.

2.   Jebkura vismaz desmit veselības aprūpes sniedzēju grupa, kas darbojas vismaz astoņās dalībvalstīs, var kopīgi atbildēt līdz uzaicinājumā izteikt ieinteresētību norādītajam beigu termiņam, iesniedzot pieteikumu ar tīkla izveides priekšlikumu attiecīgajā zināšanu jomā.

3.   Pieteikuma saturs ir noteikts I pielikumā.

4.   Pēc pieteikuma saņemšanas Komisija pārbauda atbilstību 2. punktā minētajiem nosacījumiem attiecībā uz minimālo veselības aprūpes sniedzēju un dalībvalstu skaitu.

5.   Ja kāds no šiem nosacījumiem nav izpildīts, pieteikuma novērtēšanu neveic, un Komisija aicina dalībvalstis veicināt veselības aprūpes sniedzēju iesaistīšanos pieteiktajā tīklā, lai sasniegtu nepieciešamo skaitu.

6.   Pēc pārrunām ar dalībvalstīm Komisija lemj par piemērotu laiku, lai publicētu nākamos uzaicinājumus izteikt ieinteresētību.

3. pants

Dalības pieteikumi

1.   Pieteikumam, kurā iekļauts priekšlikums par tīkla izveidi, pievieno katra iesaistītā veselības aprūpes sniedzēja dalības pieteikumu.

2.   Dalības pieteikuma saturs ir noteikts II pielikumā.

3.   Dalības pieteikumam pievieno rakstveida apliecinājumu, ko sagatavojusi dalībvalsts, kurā izveidots veselības aprūpes sniedzējs, apstiprinot, ka tā līdzdalība tīkla izveides priekšlikumā atbilst dalībvalsts tiesību aktiem.

4. pants

Pieteikumu tehniskais novērtējums

1.   Ja Komisija secina, ka 2. panta 2. punktā un 3. panta 2. un 3. punktā noteiktās prasības ir izpildītas, tā izraugās novērtēšanas iestādi, kas novērtē pieteikumus.

2.   Novērtēšanas iestāde pārbauda, vai:

a)

tīkla izveides priekšlikumu ietverošā pieteikuma saturs atbilst šā lēmuma I pielikumā noteiktajām prasībām;

b)

dalības pieteikumu saturs atbilst šā lēmuma II pielikumā noteiktajām prasībām;

c)

pieteiktais tīkls atbilst Deleģētā lēmuma 2014/286/ES I pielikuma 1. punkta a) apakšpunktā noteiktajai prasībai nodrošināt ļoti specializētu veselības aprūpi;

d)

pieteiktais tīkls atbilst citiem Deleģētā lēmuma 2014/286/ES I pielikumā noteiktajiem kritērijiem un nosacījumiem;

e)

veselības aprūpes sniedzēji, kas iesnieguši pieteikumu, atbilst Deleģētā lēmuma 2014/286/ES II pielikumā noteiktajiem kritērijiem un nosacījumiem.

3.   Novērtēšanu saskaņā ar šā panta 2. punkta d) un e) apakšpunktu veic tikai tad, ja novērtēšanas iestāde secina, ka priekšlikums atbilst šā panta 2. punkta a), b) un c) apakšpunktā norādītajām prasībām.

4.   Novērtēšanas iestāde sagatavo tīkla izveides priekšlikumu ietverošā pieteikuma un dalības pieteikumu novērtējuma ziņojumu un visus ziņojumus nosūta Komisijai.

5.   Novērtēšanas iestāde katram veselības aprūpes sniedzējam, kas ir iesniedzis pieteikumu, nosūta pieteiktā tīkla un dalības pieteikuma novērtējuma ziņojumu. Veselības aprūpes sniedzējs novērtēšanas iestādei var iesniegt komentārus divu mēnešu laikā pēc ziņojumu saņemšanas. Pēc komentāru saņemšanas novērtēšanas iestāde groza savus novērtējuma ziņojumus, paskaidrojot, vai komentāri ir pamatots iemesls novērtējuma mainīšanai.

5. pants

Tīklu un dalībnieku apstiprinājums

1.   Pēc tam, kad saņemts tīkla izveides priekšlikuma un pieteikto dalībnieku saraksta novērtējuma ziņojums, kas sagatavots saskaņā ar 4. pantu, un pēc tam, kad veikta pārbaude par 2. panta 2. punktā noteiktā minimālā veselības aprūpes sniedzēju un dalībvalstu skaita prasības izpildi, dalībvalstis 6. pantā minētajā dalībvalstu padomē lemj par pieteiktā tīkla un tā dalībnieku apstiprināšanu.

2.   Pamatojoties uz šā panta 1. punktā minēto apstiprinājumu, pieteiktos tīklus izveido kā Eiropas references tīklus.

3.   Ja nav sasniegts 2. panta 2. punktā noteiktais minimālais veselības aprūpes sniedzēju un dalībvalstu skaits, tīklu neveido, un Komisija lūdz dalībvalstis veicināt veselības aprūpes sniedzēju iesaistīšanos pieteiktajos tīklos.

4.   Ja veselības aprūpes sniedzēja novērtējums ir negatīvs, pats veselības aprūpes sniedzējs lemj, vai dalības pieteikumu un pieteikuma novērtējuma ziņojumu iesniegt dalībvalstu padomei pārskatīšanai.

6. pants

Dalībvalstu padome

1.   Dalībvalstis tiek aicinātas izveidot dalībvalstu padomi, kas lemj, vai apstiprināt priekšlikumus attiecībā uz tīkliem, to dalībniekus un tīkla darbības izbeigšanu. Ja dalībvalstu padomes lēmums atšķiras no novērtēšanas iestādes novērtējuma, dalībvalstis to pamato.

2.   Dalībvalstis, kas vēlas būt dalībvalstu padomē, informē Komisiju par valsts iestādi, kas pārstāv šo dalībvalsti.

3.   Dalībvalstu padome ar dalībnieku vienkāršu balsu vairākumu pieņem reglamentu, ņemot vērā Komisijas dienestu priekšlikumu.

4.   Reglamentā norāda dalībvalstu padomes darbību un lēmumu pieņemšanas kārtību, dalībniekus, kas ir tiesīgi balsot par noteikta tīkla apstiprināšanu, balsu vairākumu, ar kādu nosaka balsojuma rezultātu, un turpmākās rīcības procedūru, ja padomes lēmums atšķiras no tīkla izveides priekšlikuma un dalības pieteikuma novērtējuma ziņojuma.

5.   Komisija nodrošina dalībvalstu padomes sekretariāta funkcijas.

6.   Personas datus attiecībā uz dalībvalstu pārstāvjiem, kas darbojas dalībvalstu padomē, apkopo, apstrādā un publicē saskaņā ar Regulu (EK) Nr. 45/2001.

7. pants

Logotips

Pēc tīkla apstiprināšanas Komisija ļauj izmantot unikālu grafisku identifikatoru (logotipu), un attiecīgais tīkls un tā dalībnieki to lieto tīkla organizētajās darbībās.

8. pants

Dalības pieteikumi attiecībā uz esošiem tīkliem

1.   Veselības aprūpes sniedzējs, kas vēlas pievienoties esošam tīklam, Komisijai iesniedz dalības pieteikumu.

2.   Dalības pieteikuma saturs ir noteikts II pielikumā.

3.   Dalības pieteikumam pievieno rakstveida apliecinājumu, ko sagatavo dalībvalsts, kurā izveidots veselības aprūpes sniedzējs, apstiprinot, ka tā līdzdalība tīklā atbilst dalībvalsts tiesību aktiem.

9. pants

Tehnisks novērtējums saistībā ar dalības pieteikumiem attiecībā uz esošiem tīkliem

1.   Ja Komisija secina, ka 8. panta 2. un 3. punktā noteiktās prasības ir izpildītas, tā izraugās iestādi, kas novērtē dalības pieteikumu.

2.   Novērtēšanas iestāde pārbauda, vai:

a)

dalības pieteikuma saturs atbilst šā lēmuma II pielikumā noteiktajām prasībām; un

b)

attiecīgais veselības aprūpes sniedzējs atbilst Deleģētā lēmuma 2014/286/ES II pielikumā noteiktajiem kritērijiem un nosacījumiem.

3.   Novērtēšanu saskaņā ar 2. punkta b) apakšpunktu veic tikai tad, ja novērtēšanas iestāde secina, ka dalības pieteikums atbilst 2. punkta a) apakšpunktā norādītajām prasībām.

4.   Novērtēšanas iestāde sagatavo novērtējuma ziņojumu un nosūta to Komisijai un veselības aprūpes sniedzējam, kas iesniedzis pieteikumu. Veselības aprūpes sniedzējs novērtēšanas iestādei var iesniegt komentārus divu mēnešu laikā pēc ziņojuma saņemšanas. Pēc komentāru saņemšanas novērtēšanas iestāde groza savu novērtējuma ziņojumu, paskaidrojot, vai komentāri ir pamatots iemesls novērtējuma mainīšanai.

10. pants

Jaunu dalībnieku apstiprināšana

1.   Pēc tam, kad saņemts pozitīva novērtējuma ziņojums, kas sagatavots saskaņā ar 9. pantu, dalībvalstu padome lemj, vai apstiprināt jauno dalībnieku.

2.   Ja veselības aprūpes sniedzēja novērtējums ir negatīvs, pats veselības aprūpes sniedzējs lemj, vai dalības pieteikumu un pieteikuma novērtējuma ziņojumu iesniegt dalībvalstu padomei pārskatīšanai.

11. pants

Tīkla darbības izbeigšana

1.   Tīkla darbību izbeidz šādos gadījumos:

a)

nav izpildīta viena no 2. panta 2. punktā minētajām minimālā skaita prasībām;

b)

par tīklu ir sagatavots negatīvs izvērtējuma ziņojums saskaņā ar 14. pantu;

c)

ar tīkla padomes lēmumu saskaņā ar tās apstiprinātajiem noteikumiem un procedūru;

d)

ja koordinators nepieprasa tīkla izvērtējumu piecu gadu laikā pēc tā izveides vai iepriekšējās izvērtēšanas.

2.   Tīkla darbības izbeigšanu, pamatojoties uz 1. punkta a) un b) apakšpunktā minētajiem iemesliem, apstiprina 6. pantā minētā dalībvalstu padome.

12. pants

Dalības zaudēšana

1.   Tīkla dalībnieks var zaudēt dalību tīklā, pamatojoties uz jebkuru no šādiem iemesliem:

a)

brīvprātīga izstāšanās saskaņā ar tīkla padomes apstiprinātajiem noteikumiem un procedūru;

b)

ar tīkla padomes lēmumu saskaņā ar tās apstiprinātajiem noteikumiem un procedūru;

c)

dalībvalsts, kurā izveidota dalībnieka organizācija, tīkla dalībniekam paziņo, ka tā līdzdalība tīklā vairs neatbilst valsts tiesību aktiem;

d)

dalībnieks noraida saskaņā ar 14. pantu veicamo izvērtēšanu;

e)

par dalībnieku ir sagatavots negatīvs izvērtējuma ziņojums saskaņā ar 14. pantu;

f)

tīkla, kurā ir iesaistīts dalībnieks, darbība tiek izbeigta.

2.   Attiecīgā dalībvalsts informē Komisiju par 1. punkta c) apakšpunktā minētā paziņojuma iemesliem.

3.   Tīkla padome informē Komisiju 1. punkta a), b) un d) apakšpunktā minētajos gadījumos.

4.   Dalības zaudēšanu, pamatojoties uz 1. punkta e) apakšpunktā minētajiem iemesliem, apstiprina 6. pantā minētā dalībvalstu padome.

5.   Jebkurā dalības zaudēšanas situācijā Komisija pārbauda, vai joprojām ir izpildīta 2. panta 2. punktā noteiktā prasība par minimālo veselības aprūpes sniedzēju un dalībvalstu skaitu. Ja šī prasība nav izpildīta, Komisija lūdz tīkla pārstāvjus atrast jaunus dalībniekus nākamo divu gadu laikā vai izbeigt tīkla darbību, par šo situāciju informē dalībvalstu padomi un aicina dalībvalstis veicināt veselības aprūpes sniedzēju iesaistīšanos tīklā.

6.   Dalības zaudēšana automātiski nozīmē jebkādu ar līdzdalību tīklā saistīto tiesību un pienākumu, tostarp logotipa izmantošanas tiesību, zaudēšanu.

13. pants

Novērtēšanas rokasgrāmata

1.   Apspriežoties ar dalībvalstīm un ieinteresētajām personām, Komisija sagatavo sīki izstrādātu rokasgrāmatu par 4. un 9. pantā minētā novērtējuma saturu, dokumentāciju un procedūru.

2.   Novērtēšanas procedūra ietver pieteikuma iesniedzēju iesniegto dokumentu atbilstības pārbaudi un darbības revīziju klātienē.

3.   Iestāde, kuru saskaņā ar 4. panta 1. punktu un 9. panta 1. punktu Komisija ir izraudzījusies tīkla izveides priekšlikuma un dalības pieteikumu novērtēšanai, izmanto novērtēšanas rokasgrāmatu.

III NODAĻA

EIROPAS REFERENCES TĪKLU IZVĒRTĒŠANA

14. pants

Izvērtēšana

1.   Visus tīklus un to dalībniekus izvērtē periodiski, taču ne vēlāk kā piecus gadus pēc apstiprināšanas vai iepriekšējās izvērtēšanas.

2.   Pēc izvērtējuma pieprasījuma saņemšanas no tīkla koordinatora Komisija izraugās iestādi, kas izvērtē tīklu un tā dalībniekus.

3.   Izvērtēšanas iestāde pārbauda un novērtē:

a)

atbilstību Deleģētajā lēmumā 2014/286/ES noteiktajiem kritērijiem un nosacījumiem;

b)

Direktīvas 2011/24/ES 12. panta 2. punktā noteikto mērķu izpildi;

c)

tīkla darbību un rezultātus un katra dalībnieka ieguldījumu.

4.   Izvērtēšanas iestāde sagatavo tīkla izvērtējuma ziņojumu un nosūta to Komisijai, tīkla padomei un tīkla dalībniekiem.

5.   Izvērtēšanas iestāde sagatavo izvērtējuma ziņojumu par katru tīkla dalībnieku un nosūta to Komisijai un attiecīgajam dalībniekam.

6.   Tīkla koordinators un dalībnieki ir tiesīgi divu mēnešu laikā pēc ziņojuma saņemšanas nosūtīt izvērtēšanas iestādei savus komentārus. Pēc komentāru saņemšanas izvērtēšanas iestāde groza savu izvērtējuma ziņojumu, paskaidrojot, vai komentāri ir pamatots iemesls izvērtējuma mainīšanai.

7.   Tīkla darbības izbeigšanu vai dalības zaudēšanu, pamatojoties uz negatīvu izvērtējumu, apstiprina 6. pantā minētā dalībvalstu padome. Dalībvalstu padome var piedāvāt attiecīgajam tīklam vai dalībniekam viena gada laikā novērst konstatētos trūkumus, pirms tiek veikts nākamais izvērtējums. Šādu trūkumu novēršanas termiņu piedāvā tikai konkrētam tīklam vai tīkla dalībniekam, ja tīkla padome iesniedz uzlabojumu plānu.

15. pants

Izvērtēšanas rokasgrāmata

1.   Apspriežoties ar dalībvalstīm un ieinteresētajām personām, Komisija sagatavo rokasgrāmatu par 14. pantā minētā tīklu un to dalībnieku izvērtējuma saturu, dokumentāciju un procedūru.

2.   Izvērtēšanas procedūra ietver iesniegto dokumentu, tostarp pašnovērtējuma ziņojumu, izvērtēšanu un darbības revīziju klātienē.

3.   Iestāde, kuru Komisija saskaņā ar 14. panta 2. punktu ir izraudzījusies tīkla un tā dalībnieku izvērtēšanai, izmanto izvērtēšanas rokasgrāmatu.

IV NODAĻA

INFORMĀCIJAS UN ZINĀŠANU APMAIŅA

16. pants

Informācijas apmaiņa saistībā ar tīklu izveidi un izvērtēšanu

1.   Komisija veicina informācijas un zināšanu apmaiņu saistībā ar tīklu izveidi un izvērtēšanu:

a)

nodrošinot publiski pieejamu vispārīgu informāciju par tīklu izveidi un izvērtēšanu, tostarp informāciju par 13. un 15. pantā minētajām novērtēšanas un izvērtēšanas rokasgrāmatām;

b)

publicējot regulāri atjauninātu tīklu un to dalībnieku sarakstu kopā ar pozitīviem tīklu novērtējuma un izvērtējuma ziņojumiem un dalībvalstu padomes lēmumiem saskaņā ar tīkla padomes reglamentu;

c)

atbilstīgos gadījumos organizējot konferences un ekspertu sanāksmes, lai nodrošinātu tehniskas un zinātniskas debates tīklu dalībnieku starpā;

d)

atbilstīgos gadījumos nodrošinot tīkliem elektroniskus medijus un saziņas rīkus.

2.   Lai publicētu 1. punkta b) apakšpunktā minēto sarakstu, tīkla padome informē Komisiju par jebkādām izmaiņām tā dalībnieka datos, kas darbojas kā tīkla koordinators, vai tīkla koordinatora statusā ieceltās personas datos.

V NODAĻA

NOBEIGUMA NOTEIKUMI

17. pants

Pārskatīšana

Komisija izvērtē šā īstenošanas lēmuma darbību piecus gadus pēc tā stāšanās spēkā.

18. pants

Stāšanās spēkā

Šis lēmums stājas spēkā desmitajā dienā pēc tā publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Briselē, 2014. gada 10. martā

Komisijas vārdā

priekšsēdētājs

José Manuel BARROSO


(1)  OV L 88, 4.4.2011., 45. lpp.

(2)  Skatīt šā Oficiālā Vēstneša 71. lpp.

(3)  OV L 8, 12.1.2001., 1. lpp.


I PIELIKUMS

TĪKLA IZVEIDES PIETEIKUMA SATURS

Tīkla izveides pieteikumu iesniedz saskaņā ar Komisijas uzaicinājumu izteikt ieinteresētību, un tajā iekļauj:

a)

pieteiktā tīkla nosaukumu;

b)

aizpildītu pieteikuma veidlapu ar pašnovērtējuma aptaujas lapu un papildu dokumentiem, kas prasīti novērtēšanas rokasgrāmatā;

c)

apliecinājumu, ka veselības aprūpes sniedzēji, kas iesniedz pieteikumu, pārstāv vienu zināšanu jomu un darbojas viena un tā paša veselības stāvokļa vai vienu un to pašu veselības stāvokļu ārstniecības jomā;

d)

tā veselības aprūpes sniedzēja nosaukumu, kas darbosies kā tīkla koordinators, un personas, kas pārstāvēs pieteikto koordinatoru, vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju;

e)

veselības aprūpes sniedzēju, kas iesnieguši pieteikumu, nosaukumus.


II PIELIKUMS

DALĪBAS PIETEIKUMA SATURS

Veselības aprūpes sniedzēju pieteikumā iekļauj:

a)

attiecīgā pieteiktā tīkla vai esošā tīkla nosaukumu;

b)

aizpildītu pieteikuma veidlapu ar pašnovērtējuma aptaujas lapu un papildu dokumentiem, kas prasīti novērtēšanas rokasgrāmatā;

c)

veselības aprūpes sniedzēja pārstāvja vārdu, uzvārdu un kontaktinformāciju.


Top