EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Zinātniskā un tehnoloģiskā sadarbība ar Jordāniju

Zinātniskā un tehnoloģiskā sadarbība ar Jordāniju

 

KOPSAVILKUMS

Lēmums 2011/348/EK par to, lai parakstītu un provizoriski piemērotu Nolīgumu starp ES un Jordāniju par zinātnisko un tehnoloģisko sadarbību

Nolīgums starp ES un Jordāniju par zinātnisko un tehnoloģisko sadarbību

Nolīguma starp ES un Jordāniju par zinātnisko un tehnoloģisko sadarbību stāšanās spēkā

KĀDS IR ŠĪ LĒMUMA UN NOLĪGUMA MĒRĶIS?

Ar šo Padomes lēmumu pilnvaro minētā nolīguma parakstīšanu un provizorisku piemērošanu.

Ar šo nolīgumu starp tā pusēm izveido oficiālu struktūru sadarbībai zinātniskajā un tehnoloģiskajā pētniecībā, lai šajā nozarē sekmētu, attīstītu un atvieglotu sadarbību kopējo interešu jomās.

SVARĪGĀKIE ASPEKTI

ES un Jordāniju sadarbības pamatā zinātnes un tehnoloģiju jomās jo īpaši ir savstarpēja izdevīguma un uz zinātnes atziņām balstītas sabiedrības attīstības veicināšanas principi. Tās mērķis ir arī sekmēt abu pušu sociālo un ekonomisko attīstību.

Nolīguma īstenošanu pārvalda apvienotā komiteja.

Sadarbības veidi

Sadarbības pasākumus var veikt fiziskas vai juridiskas personas. Šajā saistībā ES un Jordānijai savās teritorijās ir jānodrošina pētnieku brīva pārvietošanās un uzturēšanās, kā arī to preču aprite, kuras saskaņā ar piemērojamajiem tiesību aktiem paredzēts izmantot šādos pasākumos.

Dalībnieki no Jordānijas var piedalīties netiešās darbībās ES pētniecības un inovācijas pamatprogrammas (“Apvārsnis 2020”) ietvaros saskaņā ar šīs programmas noteikumiem un nolīguma noteikumiem un nosacījumiem.

Dalībnieki no ES var piedalīties pētniecības programmās un projektos Jordānijā saskaņā ar tādiem pašiem noteikumiem kā dalībnieki no Jordānijas, ievērojot piemērojamos valsts noteikumus un nolīguma noteikumus un nosacījumus.

Piemēram, sadarbību var īstenot šādos veidos:

  • regulārs politiskais dialogs pētniecības jomā;
  • zinātniskās un tehnoloģiskās informācijas apmaiņa;
  • pētnieku, inženieru un tehniķu apmaiņa;
  • apmaiņa ar aprīkojumu, materiāliem un testēšanas pakalpojumiem;
  • mācības pētniecības un tehnoloģiju attīstības jomā.

Turklāt Jordānijas iestādes un Eiropas Komisija apmainās ar informāciju par pašreizējām programmām vai jaunām sadarbības iespējām.

Intelektuālā īpašuma tiesības

Nolīguma II pielikumā ir izklāstīti noteikumi par intelektuālā īpašuma tiesību aizsardzību un zināšanu izplatīšanu saskaņā ar šo nolīgumu uzsākto pētniecības pasākumu rezultātā. Šie noteikumi atbilst valsts un starptautiskajiem noteikumiem.

KOPŠ KURA LAIKA NOLĪGUMS IR PIEMĒROJAMS?

Šis nolīgums tika parakstīts 2009. gada 30. novembrī un tika provizoriski piemērots (radīja tiesiskas sekas) kopš tā parakstīšanas brīža. To piemēro kopš 2011. gada 29. marta.

KONTEKSTS

Plašāka informācija:

PAMATDOKUMENTI

Padomes Lēmums 2011/348/EK (2009. gada 10. novembris) par to, lai Eiropas Kopienas vārdā parakstītu un provizoriski piemērotu Nolīgumu starp Eiropas Kopienu un Jordānijas Hāšimītu Karalisti par zinātnisko un tehnoloģisko sadarbību (OV L 159, 17.6.2011., 107. lpp.)

Nolīgums starp Eiropas Kopienu un Jordānijas Hāšimītu Karalisti par zinātnisko un tehnoloģisko sadarbību (OV L 159, 17.6.2011., 108.–113. lpp.)

Informācija par to, ka stājies spēkā Nolīgums starp Eiropas Kopienu un Jordānijas Hāšimītu Karalisti par zinātnisko un tehnoloģisko sadarbību (OV L 116, 28.4.2012., 1. lpp.)

SAISTĪTIE DOKUMENTI

Padomes Lēmums 2011/343/ES (2011. gada 9. marts) par to, lai noslēgtu Nolīgumu starp Eiropas Kopienu un Jordānijas Hāšimītu Karalisti par zinātnisko un tehnoloģisko sadarbību (OV L 159, 17.6.2011., 1. lpp.)

Pēdējo reizi atjaunots: 08.02.2018

Top