EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52007XC0425(02)

Grozījuma pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību

OJ C 90, 25.4.2007, p. 5–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

25.4.2007   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 90/5


Grozījuma pieteikuma publikācija saskaņā ar 6. panta 2. punktu Padomes Regulā (EK) Nr. 510/2006 par lauksaimniecības produktu un pārtikas produktu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu un cilmes vietu nosaukumu aizsardzību

(2007/C 90/03)

Šis publicējums dod tiesības iesniegt iebildumus pret grozījuma pieteikumu Padomes Regulas (EK) Nr. 510/2006 (1) 7. panta nozīmē. Iebildumiem jānonāk Komisijā sešu mēnešu laikā no šīs publikācijas dienas.

GROZĪJUMA PIETEIKUMS

PADOMES REGULA (EK) Nr. 510/2006

Pieteikums grozījuma reģistrācijai saskaņā ar 9. pantu un 17. panta 2. punktu

“MOZZARELLA DI BUFALA CAMPANA”

N. CE: IT/PDO/117/0014/20.09.2002

ACVN (X) AĢIN ( )

Pieprasītais(-ie) grozījums(-i)

Sadaļa(s) specifikācijā

Image

Produkta nosaukums

X

Produkta apraksts

X

Ģeogrāfiskais apgabals

Image

Izcelsmes apliecinājums

X

Ražošanas metode

Image

Saikne

X

Marķējums

Image

Valsts prasības

Grozījums(-i)

Apraksts

Papildus esošajām siera formām ir pievienotas arī tipiskas olveida formas (ovoline). To minimālais svars ir samazināts no 20 līdz 10 gramiem.“Pīnes ”formas siera maksimālais svars ir 3 kg.

Ģeogrāfiskais apgabals

Ģeogrāfiskajā apgabalā ietilpst

1.

dažas pašvaldības, kas atrodas Lacijas reģiona provinces Latina tuvumā (Santi Cosma e Damiano), Kampānijas reģiona provinces Napoli tuvumā (Arzano, Cardito, Frattamaggiore, Frattaminore, Mugnano) un Molīzes reģiona provinces Isernia tuvumā (Venafro), kā arī

2.

dažas pašvaldības (Manfredonia, Lesina, Poggio Imperiale) un dažu citu pašvaldību daļas (Cerignola, Foggia, Lucera, Torremaggiore, Apricena, Sannicandro Garganico, Cagnano Varano, S. Giovanni Rotondo, S. Marco in Lamis), kas atrodas Apūlijas reģiona provinces Foggia centrālajā daļā,

visas pašvaldības vai daļa no pašvaldībām, kurām ir atzīta saikne ar minēto teritoriju, izcelsmes apliecinājumu un ražošanas tradīcijām.

Ražošanas metode

Tie precizētas prasības par izejvielu, kā arī sīki jāizklāsta ražošanas procesa posmi.

Izejviela ir svaigs bifeļmātes pilnpiens; precizējums nepieciešams, lai siera ražošanā neizmantotu saldētu vai sasaldētu pienu.

Ražošanai izmanto tikai to pienu, kas iegūts no valstī atzītas “Vidusjūras itāliešu bifeļu šķirnes bifeļmātes”.

Lai pienam būtu augsti kvalitātes rādītāji, ir norādīts, ka procentuālais tauku saturs tajā nedrīkst būt mazāks par 7 % (turpmāk – 7,2 %) un olbaltumvielu saturs — ne mazāks par 4,2 %.

Attiecībā uz ražošanas procesu pēc tam, kad ir noteikts maksimālais laika intervāls (60 stundas) starp slaukumu un apstrādes sākumu sierotavā un atcelts pienākums piegādāt pienu sierotavā ne vēlāk kā sešpadsmit stundas pēc slaukšanas, ir skaidri noteikts turpmākais pasterizēšanas un/vai termizācijas posms, ko tradicionāli veica gadījumā, kad svaigpiena izmantošanas cikls bija pārāk garš, lai ļautu saglabāt tā kvalitatīvās īpašības.

Sīkāk jāapraksta piena pārstrādes darbības, ražojot ACVN <Mozzarella di Bufala Campana> sieru: jāprecizē, ka piena un rūgušpiena biezmasas acidifikāciju veic, pievienojot dabisko sūkalu inokulātu no tajā pašā uzņēmumā vai blakus esošajos uzņēmumos veiktajām iepriekšējām bifeļmātes piena pārstrādēm. Jāmaina arī piena sildīšanas maksimālā temperatūra no 36 ° līdz 39 °. Attiecībā uz himozīnu jāprecizē, ka tiek izmantots dabīgais teļa himozīns.

Jāprecizē, ka šķīdums, kurā produktu iemērc tā iepakošanas brīdī (kas jāveic tajā pašā ražošanas uzņēmumā) līdz laišanai tirdzniecībā, ir skābens (tam var pievienot pienskābi vai citronskābi) un iespējams arī sāļš.

Marķējums

Jānosaka kolorimetriskas atsauces attiecībā uz aizsargāta cilmes vietas nosaukuma identifikācijas marķējumu, kā arī daži papildu norādījumi atbilstoši Kopienas Regulai (EKK) Nr. 1107/96.

Ražošanas specifikācijā ietvertās papildu ģeogrāfiskās norādes (“Piana del Sele”, “Piana del Volturno”, “Aversana”, “Pontina”), kuras neietilpa Kopienas aizsargājamajā objektā, tika svītrotas. Turklāt ir aizliegts produkta aprakstā izmantot citus ģeogrāfiskos nosaukumus, kas nav “Campana”.

KOPSAVILKUMS

PADOMES REGULA (EK) Nr. 510/2006

“MOZZARELLA DI BUFALA CAMPANA”

EK Nr.: IT/PDO/117/0014/20.09.2002

ACVN (X) AĢIN ( )

Šis kopsavilkums nosaka galvenos produkta specifikācijas elementus informācijas nolūkā.

1.   Atbildīgais dienests dalībvalstī

Nosaukums:

Ministero Politiche agricole, alimentari e forestali

Adrese:

Via XX Settembre, 20

I-00187 Roma

Tālr.:

(39) 06 481 99 68

Fakss:

(39) 06 42 01 31 26

e-pasts:

QTC3@politicheagricole.it

2.   Grupa

Nosaukums:

Consorzio tutela del formaggio Mozzarella di Bufala Campana

Adrese:

Viale Carlo III, 128

I-San Nicola la Strada (CE)

Tālr.:

(39) 0823 42 47 80

Fakss:

(39) 0823 45 27 82

e-pasts:

Sastāvs:

ražotāji/pārstrādātāji ( X ) citi ( )

3.   Produkta veids

Grupa 1.3. — Siers

4.   Specifikācija:

(Regulas (EK) Nr. 510/2006 4. panta 2. punkta prasību kopsavilkums)

4.1.   Nosaukums: “Mozzarella di Bufala Campana”

4.2.   Apraksts: Laižot tirdzniecībā sieru “Mozzarella di Bufala Campana”, tam piemīt šādas īpašības.

Forma: papildus ieapaļajai siera formai ir atļauts laist tirdzniecībā ražošanas apgabalā tipiskas siera formas, piemēram, bumbiņas (bocconcini), pīnes (trecce), pērlītes (perline), mazas bumbiņas (ciliegine), mezgliņus (nodini), olveida formas sieru (ovoline).

Svars: no 10 līdz 800 gramiem atkarībā no siera formas. Pīnes formas siera atļautais svars ir līdz 3 kg.

Izskats: caurspīdīgi baltā krāsā, ar ļoti plānu miziņu, kas nav biezāka par milimetru, un gludu virskārtu, kas nekādā gadījumā nav staipīga vai zvīņaina.

Konsistence: siera struktūru veido plāni slāņi, kas pirmajās astoņās līdz desmit stundās pēc ražošanas un iepakošanas ir nedaudz elastīgi, bet turpmāk masa kļūst viendabīga; sieram nav tādu defektu kā acojums, ko izraisa gāzveida vai anomālas fermentācijas; tas nesatur konservantus, inhibitorus un krāsvielas; sagriežot, izdala ūdeņainu šķidrumu baltā krāsā, ir trekns ar piena fermentu smaržu.

Garša: tipiska un maiga.

Tauku saturs sausnā: vismaz 52 %.

Maksimālais mitruma daudzums: 65 %.

4.3.   Ģeogrāfiskais apgabals: Izcelsmes apgabals, kurā iegūst pienu, ko pārstrādā siera “Mozzarella di Bufala Campana ”ražošanai, ietver ražošanas specifikācijā norādīto pašvaldību administratīvo teritoriju šādās Kampānijas, Lacijas, Apūlijas un Molīzes reģiona provincēs: Benevento, Caserta, Napoli, Salerno, Frosinone, Latina, Roma, Foggia, Osernia.

4.4.   Izcelsmes apliecinājums: Jāpārrauga visi ražošanas procesa posmi, katrā no tiem reģistrējot ievestos un izvestos produktus. Tādējādi saskaņā ar ierakstiem atbilstošajos sarakstos, kurus kontrolē lopkopības, ražošanas un iepakošanas speciālistu kontroles iestāde, tiek garantēta produkta izsekojamības un kontroles iespēja (no ražošanas sākuma posma līdz beigām). Izejvielas rūpīgi pārbauda attiecīgā struktūra, kas atbild par katru ražošanas posmu. Visas personas, gan fiziskās, gan juridiskās, attiecīgajos sarakstos pārbauda kontroles iestāde, kā noteikts produkta specifikācijā un attiecīgajā kontroles plānā. Ja kontroles iestāde konstatē neatbilstību, pat ja tā skar tikai vienu ražošanas ķēdes posmu, produktu nedrīkst laist tirdzniecībā, apzīmējot to ar norādi par aizsargātu cilmes vietas nosaukumu “Mozzarella di Bufala Campana”.

4.5.   Ražošanas metode: Specifikācijā cita starpā paredzēts, ka sieru “Mozzarella di Bufala Campana ”ražo vienīgi no svaiga bifeļmātes pilnpiena. Pārstrādei ir paredzēts izmantot pakāpeniski termiski apstrādātu un pasterizētu svaigpienu, ko iegūst no bifeļmātēm, kuras audzē specifikācijas 2. pantā noteiktajā ierobežotajā ražošanas apgabalā.

Lai iegūtu sieru “Mozzarella di Bufala Campana”, piens jāapstrādā ne vēlāk kā 60 stundas no pirmā slaukuma.

Piena un rūgušpiena biezmasas acidifikāciju iegūst, pievienojot dabisko sūkalu inokulātu no iepriekšējām bifeļmātes piena apstrādēm, kas veiktas tajā pašā uzņēmumā vai ierobežotajā ražošanas apgabalā ietilpstošajos uzņēmumos. Pienu sasilda temperatūrā no 33 °C līdz 39 °C un pēc tam sarecina, pievienojot dabīgo teļa himozīnu.

Pēc tam, kad rūgušpiena biezmasu sajauc ar verdošu ūdeni, to apstrādā, tas ir, sagriež un/vai sadala atsevišķos gabalos atbilstoši noteiktajiem izmēriem un formām, kurus pēc tam ievieto dzeramajā ūdenī uz noteiktu laikposmu atkarībā no siera izmēra, līdz tie sacietē.

Sieru sāla, to iemērcot sāls šķīdumā. Pēc tam uzreiz tiek veikta iepakošana tajā pašā ražošanas uzņēmumā.

Iepakots produkts līdz galapatēriņam jāglabā tā skābenajā šķīdumā, kas var būt arī sālīts. Minēto šķīdumu var padarīt skābenu, tam pievienojot pienskābi vai citronskābi.

Produktu var kūpināt, bet tikai dabiskā un tradicionālā veidā. Šajā gadījumā izcelsmes nosaukumam pievieno uzrakstu “affumicata”.

4.6.   Saikne: Visas attiecīgās ACVN provinces ietilpst teritorijā, ko uzskata par viendabīgu vairāku iemeslu dēļ. Agrāk tie galvenokārt ir bijuši purvaini apgabali, kuri tagad ir nosusināti, izmantojot zemes meliorācijas darbus; tos šķērso vidēja lieluma vai mazas upes un daudz kanālu, kas izlīdzina ūdeņu izplatīšanos. Augsnei galvenokārt ir vulkāniska un aluviāla izcelsme. Klimats ir silts, gada vidējā temperatūra ir no 17,5 °C līdz 16,5 °C, nokrišņu līmenis — 804 mm un 918 mm. Bifeļu audzēšana notiek līdzenumos vai pakalnos; līdzenumus ieskauj kalni, kas aiztur ziemeļaustrumu aukstos vējus, turklāt klimatu uzlabo tuvumā esošā jūra, kas ierobežo gaisa temperatūras svārstības. Tiek uzskatīts, ka šādas ģeogrāfiskās īpašības ir vienīgās gan Eiropā, gan Itālijā, jo īpaši tādēļ, ka augsnei ir vulkāniska izcelsme un ka šī augsne galvenokārt ir zemes meliorācijas laikā nosusinātās platībās, un visbeidzot — šai zemē ir mazas un nelielas upes.

Bifeļus audzē brīvībā un daļējā brīvībā, modernos uzņēmumos pārsvarā izmanto daļēji brīvas telpas. Bifeļus baro ar zāles lopbarību, ko ražo teritorijā, kur augsne ir aluviāla un tā ir sajaukusies ar vulkāniskajiem atlikumiem. Rūgušpiena biezmasas un pabeigta produkta nogatavināšanu neapšaubāmi ietekmē klimatiskie apstākļi, kas sieram Mozzarella di Bufala Campana piešķir īpašības, kuras nav iespējams iegūt citos apgabalos, kas nepieder pie šīs ierobežotās teritorijas.

Šāds ražošanas, augsnes un klimatisko faktoru veiksmīgs apvienojums ierobežotajā atsauces apgabalā piešķir produktam tā raksturīgās iezīmes, kas to padara unikālu savā jomā. Daudzos dokumentos apstiprināts, ka no XIII gadsimta beigām bifeļu audzēšana Dienviditālijā bijusi ekonomiski rentabla.

4.7.   Pārbaudes struktūra:

Nosaukums:

CSQA S.r.l. Certificazioni

Adrese:

Via S. Gaetano, 74

I-36016 Thiene (VI)

Tālr.:

(39) 0445 36 60 94

Fakss:

(39) 0445 38 26 72

e-pasts:

csqa@csqa.it

4.8.   Marķējums: Laižot tirdzniecībā ACVN “Mozzarella di Bufala Campana ”sieru, uz tā iepakojuma jābūt marķējumam, uz kura norādīts konsorcija iestādes piešķirtais numurs un Kopienas regulas norādes, kurā reģistrēts produkta nosaukums, saskaņā ar tiesību aktos noteiktajām prasībām.

ACVN “Mozzarella di Bufala Campana ”logotips ir augšpusē izvietota sarkana saule ar stariem, zem kuras ir melna bifeļmātes galva, apakšējā daļā ir zaļš fons ar uzrakstu baltā krāsā “Mozzarella di Bufala”, bet tam apakšā uzraksts “Campana ”zaļā krāsā.

Precīzs logotipa apraksts ir sniegts specifikācijā.

Produktam, kas iegūts no svaigpiena, uz marķējuma jānorāda minētā specifikācija. ACVN “Mozzarella di Bufala Campana ”aprakstā un noformējumā ir aizliegts norādīt citus ģeogrāfiskos nosaukumus.


(1)  OV L 93, 31.3.2006., 12. lpp.


Top