Inovacijų ir verslumo finansavimas (Europos investicijų fondas)

 

SANTRAUKA

Europos investicijų fondas (EIF) teikia rizikos finansavimą, skirtą paremti mažąsias ir vidutines įmones (MVĮ). Šio fondo akcininkai yra Europos investicijų bankas (EIB), Europos Sąjunga (ES), atstovaujama Europos Komisijos, ir viešosios bei privačios finansų įstaigos, kurios šiuo metu yra iš 15 ES šalių ir Turkijos.

KAM SKIRTAS ŠIS STATUTAS?

Šiame statute nustatyti:

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Valdymo organai

EIF valdo ir administruoja visuotinis susirinkimas, direktorių valdyba ir vykdomasis direktorius.

Valdybos pirmininkas išrenkamas iš valdybos narių balsų dauguma. Direktorių valdybos sprendimai priimami balsų dauguma, jei juos priimant dalyvavo ne mažiau kaip pusė valdybos narių.

Kaip veikia EIF

Europos investicijų fondas (EIF) priklauso Europos investicijų banko grupei. Svarbiausia jo misija yra remti labai mažas, mažąsias ir vidutines Europos įmones (MVĮ) padedant joms lengviau gauti finansavimą. EIF kuria ir plėtoja rizikos ir augimo kapitalą bei būtent šiam rinkos segmentui skirtas garantijų ir mikrofinansavimo priemones. Atlikdamas šį vaidmenį EIF įgyvendina ES tikslus skatinti inovacijas, mokslinius tyrimus ir plėtrą, verslumą, augimą ir užimtumą.

EIF finansinių ataskaitų auditą kasmet atlieka nepriklausomas išorės auditorius. EIF audito valdybą sudaro trys nariai, kuriuos atitinkamai skiria EIB, Europos Komisija ir finansų įstaigoms atstovaujantys akcininkai, ir vienas pakaitinis narys, kurį pagal rotacijos principą skiria trys akcininkų grupės. Audito valdybos narius skiria visuotinis susirinkimas, kuriam jie atskaitingi. Audito valdyba, kuri veikia kaip priežiūros institucija, kasmet patvirtina, kad, jos turimomis žiniomis ir nuomone, EIF operacijos buvo vykdomos laikantis statuto ir Darbo reglamento, o finansinėje atskaitomybėje pateikiamas tikras ir teisingas EIF finansinės būklės vaizdas, kuris atskleidžia EIF turtą ir įsipareigojimus bei veiklos rezultatus peržiūrimais finansiniais metais.

Visi EIF įsipareigojimai teikiant garantijas negali tris kartus viršyti pasirašytojo kapitalo dydžio. Pagal statuto 26 straipsnį visuotinio susirinkimo sprendimu ši riba gali būti padidinta ne daugiau kaip iki sumos, aštuonis kartus didesnės už pasirašytąjį kapitalą. EIF įsipareigojimai dalyvaujant nuosavame kapitale negali viršyti sumos, dėl kurios sprendimą priima visuotinis susirinkimas.

EIF ir jo paslaugų gavėjų ginčus sprendžia kompetentingi nacionaliniai teismai arba arbitražas. Ginčams dėl priemonių, kurių imasi EIF valdymo organai, taikoma Europos Sąjungos Teisingumo Teismo jurisdikcija.

EIF, jo organų nariams ir darbuotojams taikomas Protokolas dėl Europos Sąjungos privilegijų ir imunitetų (Protokolas Nr. 7).

Europos strateginių investicijų fondas

Bendradarbiaudami su Europos Komisija, EIF ir EIB vaidina pagrindinį vaidmenį įgyvendinant Investicijų planą Europai, kurį vykdant buvo įsteigtas Europos strateginių investicijų fondas (ESIF). 2015 m. įkurtas ESIF siekia sutelkti privatų finansavimą toms strateginėms investicijoms, kurių vien tik rinka nepajėgia finansuoti. EIF atsako už finansinių priemonių įgyvendinimą MVĮ ir vidutinės kapitalizacijos įmonių (t. y. įmonių, kuriose dirba nuo 250 iki 3 000 darbuotojų) naudai pagal ESIF MVĮ elementą.

KONTEKSTAS

EIF buvo įkurtas 1994 m. Fondo būstinė yra Liuksemburge.

DOKUMENTAS

Europos investicijų fondo statutas, visuotinio susirinkimo patvirtintas 1994 m. birželio 14 d. ir iš dalies pakeistas 2000 m. birželio 19 d., 2007 m. lapkričio 30 d., 2012 m. kovo 8 d. ir 2014 m. gegužės 27 d. (OL C 95, 2015 3 21, p. 22–31)

paskutinis atnaujinimas 19.10.2015