Saugesni plovikliai Europos vartotojams

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Reglamentas (EB) Nr. 648/2004 dėl ploviklių

KOKS ŠIO REGLAMENTO TIKSLAS?

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

2012 m. šis teisės aktas buvo iš dalies pakeistas siekiant suderinti taisykles dėl fosfatų ir kitų fosforo junginių kiekio apribojimo plovikliuose, skirtuose buitinėms skalbyklėms ir indaplovėms.

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS REGLAMENTAS?

Šis reglamentas taikomas nuo 2005 m. spalio 8 d.

KONTEKSTAS

SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Ploviklis.  – bet kuri medžiaga arba priemonė (skystis, milteliai ir pan.), kurios sudėtyje yra muilų ir (arba) kitų aktyviųjų paviršiaus medžiagų, skirtų skalbti ir plauti.
Aktyvioji paviršiaus medžiaga.  – viena iš daugelio ploviklio sudedamųjų dalių. Aktyviosios paviršiaus medžiagos naudojamos nešvarumams pašalinti nuo odos, drabužių ir namų apyvokos daiktų, ypač virtuvėje ir vonios kambaryje. Jos mažina paviršiaus įtemptį tarp dviejų skystų paviršių arba tarp skysto ir kieto paviršių. Jos taip pat gali veikti kaip drėkinamosios medžiagos, emulgatoriai ar putojimą sukelianti medžiagos.
Galutinis biologinis skilimas. – procesas, kai aktyvioji paviršiaus medžiaga suskyla į anglies dioksidą, vandenį ir mineralines druskas bei susigeria į aplinką.
Pirminis biologinis skilimas. – procesas, kai aktyvioji paviršiaus medžiaga praranda paviršiaus aktyvumo savybes. Šios savybės praradimas yra svarbus, nes tai kiek įmanoma labiau sumažina bet kokį neigiamą poveikį nuotekų valymo įrenginiams.

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

2004 m. kovo 31 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 648/2004 dėl ploviklių (OL L 104, 2004 4 8, p. 1–35).

Vėlesni Reglamento (EB) Nr. 648/2004 daliniai pakeitimai buvo įterpti į pagrindinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

paskutinis atnaujinimas 12.07.2022