Nelegali imigracija: sankcijos darbdaviams

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Direktyva 2009/52/EB, kuria numatomos sankcijos ir priemonės nelegaliai esančių ES nepriklausančių šalių piliečių darbdaviams

SANTRAUKA

KAM SKIRTA ŠI DIREKTYVA?

Siekiant kovoti su nelegalia imigracija, šia direktyva reikalaujama, kad ES šalys draustų nelegaliai ES esančių ES nepriklausančių šalių piliečių darbą.

Ja nustatomos būtiniausios ES masto taisyklės dėl sankcijų ir kitų priemonių, kurios gali būti taikomos šį draudimą pažeidusiems darbdaviams.

Ši direktyva taikoma visoms ES šalims, išskyrus Daniją, Airiją ir Jungtinę Karalystę (1).

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Darbdavių pareigos

Darbdaviai turi:

ES šalys taip pat gali:

Sankcijos

ES šalys privalo užtikrinti, kad už taisyklių pažeidimus darbdaviams būtų taikomos veiksmingos, proporcingos ir atgrasančios sankcijos, įskaitant:

ES šalys taip pat privalo:

Nusikaltimai

Tyčinis pažeidimas yra laikomas nusikaltimu, jeigu darbdavys:

Skundai ir patikrinimai

Nelegaliai įdarbinti ES nepriklausančių šalių piliečiai privalo turėti galimybę tiesiogiai arba per trečiąsias šalis pateikti skundus savo darbdavių atžvilgiu. Reikalaujama, kad ES šalys atliktų patikrinimus, paremtus reguliariu rizikos vertinimu, kad patikrintų, ar darbdaviai įdarbina tokius nelegalius imigrantus.

Įgyvendinimas

Dvi pagrindinės 2014 m. ataskaitos išvados dėl direktyvos taikymo buvo šios:

NUO KADA TAIKOMA ŠI DIREKTYVA?

Direktyva taikoma nuo 2009 m. liepos 20 d. ES šalys turėjo ją perkelti į savo nacionalinę teisę ne vėliau kaip 2011 m. liepos 20 d.

KONTEKSTAS

Nelegali migracija: ES politika

DOKUMENTAS

2009 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2009/52/EB, kuria numatomi sankcijų ir priemonių nelegaliai esančių trečiųjų šalių piliečių darbdaviams būtiniausi standartai (OL L 168, 2009 6 30, p. 24–32)

Direktyvos 2009/52/EB pataisos buvo įterptos į pagrindinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui ir Tarybai dėl 2009 m. birželio 18 d. Direktyvos 2009/52/EB, kuria numatomi sankcijų ir priemonių nelegaliai esančių trečiųjų šalių piliečių darbdaviams būtiniausi standartai, taikymo (COM(2014) 286 final, 2014 5 22)

paskutinis atnaujinimas 21.03.2016



(1) Nuo 2020 m. vasario 1 d. Jungtinė Karalystė išstoja iš Europos Sąjungos ir tampa trečiąja šalimi (ne ES šalimi).