Šaunamųjų ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolė

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Direktyva 91/477/EEB dėl ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolės

SANTRAUKA

KAM SKIRTA ŠI DIREKTYVA?

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Direktyva nustatomos keturios šaunamųjų ginklų kategorijos pagal jų pavojaus lygį, kaip apibrėžiama direktyvos I priede.

Taikymo sritis

Direktyva netaikoma atliekant komercinį ginklų ir karinių šaudmenų perdavimą, taip pat kai ginklus ir šaudmenis* įsigyja ir juos laiko:

Ši direktyva neturi poveikio nacionalinių nuostatų dėl ginklų nešiojimo, medžioklės arba sportinio šaudymo taikymui.

Šaunamųjų ginklų leidimas

ES šalies institucijos išduoda Europos šaunamųjų ginklų leidimą bet kuriam asmeniui, teisėtai įsigijusiam šaunamąjį ginklą ir juo besinaudojančiam. Šį leidimą visą laiką privalo turėti jame nurodytu šaunamuoju ginklu ar nurodytais šaunamaisiais ginklais besinaudojantis asmuo.

Identifikavimas ir sekimas

Pardavimas, įsigijimas ir laikymas

Šaunamuosius ginklus įsigyti ir laikyti leidžiama asmeniui, kuris:

Leidimų išdavimas

Asmeniui, kuris atitinka šaunamojo ginklo įsigijimo ir laikymo reikalavimus, gali būti suteiktas daugiametis leidimas. Tokiais atvejais turi būti laikomasi tam tikrų formalumų:

Siekiant kontroliuoti šaunamųjų ginklų judėjimą ES viduje, direktyva nustatomos procedūros, skirtos:

ES šalių vaidmuo

Peržiūra ir siūlymai

2015 m. lapkričio mėn. Europos Komisija pateikė šios direktyvos taikymo ataskaitą, kuri yra dokumentų rinkinio dėl šaunamųjų ginklų kontrolės priemonių dalis. Šiame dokumentų rinkinyje taip pat yra siūlymas peržiūrėti Šaunamųjų ginklų direktyvą.

NUO KADA TAIKOMA ŠI DIREKTYVA?

Direktyva taikoma nuo 1991 m. spalio 17 d. ES šalys turėjo ją perkelti į savo nacionalinę teisę ne vėliau kaip 1993 m. sausio 1 d.

SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

* Šaunamasis ginklas – bet kuris nešiojamas vamzdinis šaunamasis ginklas, kuris yra sukonstruotas arba gali būti perdirbtas taip, kad degiojo propelento varomąja jėga iš jo paleidžiamas užtaisas, kulka ar sviedinys.

* Šaudmenys – sukomplektuotas šaudmuo arba jo komponentai, įskaitant tūteles, kapsules (detonatorius), propelentą, kulkas ar sviedinius, naudojamus šaunamajame ginkle.

* Tarpininkas – bet kuris fizinis ar juridinis asmuo, išskyrus prekiautoją, kurio vykdomą prekybą ar verslą visiškai arba iš dalies sudaro ginklų pirkimas, pardavimas arba perdavimo organizavimas.

* Prekiautojas – bet kuris fizinis ar juridinis asmuo, kuris prekiauja arba kurio veikla visiškai ar iš dalies susijusi su šaunamųjų ginklų, jų dalių ir šaudmenų gaminimu, prekyba, keitimusi jais, šaunamųjų ginklų nuoma, remontu arba techniniu jų pertvarkymu.

DOKUMENTAS

1991 m. birželio 18 d. Tarybos direktyva 91/477/EEB dėl ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolės (OL L 256, 1991 9 13, p. 51–58)

Paskesni Direktyvos 91/477/EEB daliniai pakeitimai buvo įterpti į pagrindinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Komisijos ataskaita Europos Parlamentui ir Tarybai „1991 m. birželio 18 d. Tarybos direktyvos 91/477/EB dėl ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolės su pakeitimais, padarytais 2008 m. gegužės 21 d. Direktyva 2008/51/EB, REFIT įvertinimas“ ( COM(2015) 751 final, 2015 11 18)

paskutinis atnaujinimas 17.03.2016