ISSN 1977-0960

Europos Sąjungos

oficialusis leidinys

C 334A

European flag  

Leidimas lietuvių kalba

Informacija ir pranešimai

57 tomas
2014m. rugsėjo 25d.


Pranešimo Nr.

Turinys

Puslapis

 

V   Nuomonės

 

ADMINISTRACINĖS PROCEDŪROS

 

Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO)

2014/C 334A/01

Pranešimas apie viešąjį konkursą — EPSO/AST-SC/02/14 — Vidaus saugumo darbuotojai (SC 1)

1

 

2014/C 334A/02

Oficialiojo leidinio C A Serijos Konkursai apžvalga

8

LT

 


V Nuomonės

ADMINISTRACINĖS PROCEDŪROS

Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO)

25.9.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

CA 334/1


PRANEŠIMAS APIE VIEŠĄJĮ KONKURSĄ

EPSO/AST-SC/02/14

VIDAUS SAUGUMO DARBUOTOJAI (SC 1)

2014/C 334 A/01

 

Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO) rengia viešojo konkurso atranką pagal kvalifikaciją ir egzaminus kandidatų į laisvas AST-SC kategorijos pareigūnų (1), einančių vidaus saugumo darbuotojų pareigas, darbo vietas Europos Sąjungos Taryboje rezervo sąrašui sudaryti.

Prieš pateikdamas paraišką kandidatas turi atidžiai perskaityti 2014 m. kovo 1 d. Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje C 60 A ir EPSO interneto svetainėje paskelbtas Viešiesiems konkursams taikytinas bendrąsias taisykles.

Bendrosios taisyklės yra sudedamoji pranešimo apie konkursą dalis ir padės suprasti atrankos procedūrų taisykles bei registracijos tvarką.

TURINYS

I.

BENDROJI INFORMACIJA

II.

PAREIGŲ POBŪDIS

III.

ATRANKOS REIKALAVIMAI

IV.

ATRANKOS TESTAI

V.

ATRANKA Į KONKURSĄ IR ATRANKA PAGAL KVALIFIKACIJĄ

VI.

VIEŠASIS KONKURSAS

VII.

KANDIDATŲ PARAIŠKŲ PATIKRA

VIII.

REZERVO SĄRAŠAS

I.   BENDROJI INFORMACIJA

1.

Laureatų skaičius

28

2.

Kaip pateikti paraišką

Registruotis reikia elektroniniu būdu EPSO interneto svetainėje nurodyta tvarka, laikantis registracijos instrukcijų.

Galutinis terminas (iki kurio reikia užpildyti ir patvirtinti paraišką): 2014 m. spalio 28 d. 12.00 val. (vidurdienis) Briuselio laiku.

II.   PAREIGŲ POBŪDIS

Vadovaujamas atsakingo pareigūno ar asistento ir laikydamasis bendrųjų nurodymų, pareigūnas turės atlikti tokias valdymo, taikymo ir kontrolės užduotis:

užtikrinti asmenų tapatybės nustatymą ir kontrolę prie įėjimų į institucijos pastatus bei posėdžių sales, taip pat užtikrinti institucijos pastatų ir įrenginių priežiūrą,

imtis veiksmų, kai asmenų ir turto saugumui gali kilti pavojus, ir rengti su incidentais susijusio saugumo ataskaitas,

teikti paramą personalui, delegacijoms ir lankytojams ekstremaliais atvejais (gaisro, pirmosios pagalbos, evakuacijos),

užtikrinti asmenų, turto ir institucijos turimos įslaptintos informacijos apsaugą,

užtikrinti saugumo zonų apsaugą ir kontrolę per Europos Sąjungos posėdžius,

pakaitomis visą parą be poilsio dienų dirbti vienoje iš dispečerinės (CCTV, kontrolės prie įėjimų) komandų; prižiūrėti techninių saugumo įrenginių veikimą,

laikytis saugumo instrukcijų,

prisidėti prie tinkamo bendradarbiavimo su saugumo klausimais nesusijusiais skyriais (protokolo, lankytojų ir kt.) ir su saugumo klausimais susijusiais skyriais (vidaus, techniniu ir rizikos valdymo),

vadovaujant tiesioginiam vadovui imtis iniciatyvų, kad būtų užtikrintas nepertraukiamas, profesionalus, mandagus ir kūrybiškas darbas, kokio tikisi institucija, ir prisidėti prie incidentų valdymo,

imtis veiksmų ir saugumo požiūriu prisidėti prie tyrimų po tokių incidentų kaip vagystės, daiktų pametimas, užpuolimai, įrangos sugadinimas arba kai padaroma kitokio pobūdžio žala.

Pareigūnui gali tekti dirbti dieną, naktį, savaitgaliais ir švenčių dienomis.

Tarnybos metu gali tekti nešioti ir naudoti ginklus.

Teikdamas paraišką kandidatas sutinka laikyti papildomus atrankos egzaminus (jei tokie būtų rengiami), per kuriuos būtų vertinama jo techninė kompetencija, ir dalyvauti šalies, kurioje įsteigta institucija, vykdomuose saugumo tyrimuose bei leidimo nešioti ginklus suteikimo procedūrose. Tai būtina norint atlikti apsaugos užduotis Belgijos teritorijoje ir Tarybos Generalinio sekretoriato įrenginiuose.

Įdarbinimo metu bus paprašyta pateikti leidimą susipažinti su įslaptinta informacija (žr. I priedo III dalį, OL L 274, 2013 10 15, http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/?uri=OJ:L:2013:274:TOC).

III.   ATRANKOS REIKALAVIMAI

Paskutinę elektroninės registracijos dieną kandidatas privalo atitikti visus toliau nurodytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

1.

Bendrieji reikalavimai

a)

turėti vienos iš Europos Sąjungos valstybių narių pilietybę;

b)

naudotis visomis piliečio teisėmis;

c)

būti atlikęs visas įstatymų nustatytas karo tarnybos prievoles;

d)

būti tinkamas eiti pareigas moralės atžvilgiu.

2.

Specialieji reikalavimai

2.1.

Kvalifikacija, diplomai ir profesinė patirtis

Atestatu patvirtintas užbaigtas vidurinis išsilavinimas, kuris suteikia teisę įgyti aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą ir po kurio įgyta bent trejų metų profesinė patirtis, susijusi su pareigų pobūdžiu,

ARBA

bent 10 metų profesinė patirtis (bent 5 metai turi būti susiję su pareigų pobūdžiu).

2.2.

Kalbų mokėjimas  (2)

1-oji kalba

Pagrindinė kalba (minimalus reikalaujamas lygis – C1)

labai geras vienos iš oficialiųjų Europos Sąjungos kalbos mokėjimas

2-oji kalba

Antroji kalba (būtinai turi skirtis nuo 1-osios kalbos, minimalus reikalaujamas lygis – B2)

pakankamai geras anglų, prancūzų arba vokiečių kalbos mokėjimas

Norint būti įdarbintam Europos Sąjungos Tarybos saugumo tarnybose, privaloma gerai mokėti prancūzų arba anglų kalbą (žodžiu ir raštu), nes šias kalbas būtina mokėti dirbant ir bendradarbiaujant su išorės suinteresuotaisiais subjektais.

Remdamosi Europos Sąjungos Teisingumo Teismo (didžiosios kolegijos) sprendimu, priimtu byloje Italijos Respublika prieš Komisiją (C-566/10 P), ES institucijos privalo motyvuoti šio konkurso antrosios kalbos pasirinkimo apribojimą nedideliu oficialiųjų Sąjungos kalbų skaičiumi.

Todėl kandidatams pranešama, kad šio konkurso antrųjų kalbų pasirinkimo galimybės nustatytos vadovaujantis tarnybos interesais, t. y. atsižvelgiant į tai, kad įdarbinti nauji darbuotojai privalo sugebėti dirbti iš karto ir veiksmingai bendrauti kasdienėje veikloje. Kitaip būtų smarkiai pakenkta veiksmingam institucijų veikimui.

Remiantis ES institucijose nusistovėjusia kalbų vartojimo vidaus komunikacijai praktika ir taip pat atsižvelgiant į tarnybų poreikius, susijusius su išorės komunikacija ir dokumentų tvarkymu, dažniausiai tebevartojamos anglų, prancūzų ir vokiečių kalbos. Be to, anglų, prancūzų ir vokiečių kalbos yra dažniausiai Europos Sąjungoje vartojamos ir studijuojamos antrosios kalbos. Tai atitinka dabartinius studijų ir profesinius standartus, pagal kuriuos kandidatai į darbo vietas Europos Sąjungos institucijose turėtų mokėti bent vieną iš šių kalbų. Taigi, tarnybos interesus derinant su kandidatų poreikiais ir gebėjimais, kartu atsižvelgiant į konkrečią šio konkurso sritį, egzaminus rengti šiomis trimis kalbomis yra pateisinama siekiant užtikrinti, kad visi kandidatai bent vieną iš šių trijų kalbų mokėtų pakankamai gerai, kad galėtų ją vartoti darbe, nesvarbu, kokia jų pirmoji oficialioji kalba. Tokiu būdu Sąjungos institucijos, vertindamos kandidatų specialiuosius įgūdžius, gali įvertinti jų gebėjimą iškart dirbti aplinkoje, labai panašioje į tą, kurioje jie dirbtų, jei būtų įdarbinti.

Dėl tų pačių priežasčių tikslinga apriboti kandidatų ir institucijos bendravimo kalbų, įskaitant kalbą, kuria turi būti rengiamos paraiškos, pasirinkimą. Be to, toks reikalavimas leidžia taikyti vienodą požiūrį lyginant kandidatus ir nagrinėjant jų paraiškas.

Be to, kad visiems kandidatams būtų taikomos vienodos sąlygos, kiekvienas kandidatas, įskaitant tuos, kurių pirmoji oficialioji kalba yra viena iš šių trijų kalbų, privalo per tam tikrus egzaminus vartoti antrąją kalbą, pasirinktą iš šių trijų kalbų.

Šiomis nuostatomis kandidatams paliekama galimybė vėliau mokytis trečiosios darbo kalbos, kaip nurodyta Tarnybos nuostatų 45 straipsnio 2 dalyje.

IV.   ATRANKOS TESTAI

Kompiuterinius atrankos testus EPSO rengs tik jei užsiregistravusių kandidatų skaičius viršys tam tikrą ribą. Pasibaigus kandidatų registracijai, ribą nustatys EPSO direktorius, vykdantis paskyrimų tarnybos įgaliojimus. Apie šią ribą kandidatams bus pranešta jų EPSO aplanke.

Priešingu atveju vertinimo etapu bus surengti gebėjimų testai (žr. VI antraštinės dalies 2 punktą).

Vertinimo komisija nustatys toliau pateikiamoje lentelėje apibūdintų atrankos testų sudėtingumo lygį ir patvirtins jų turinį remdamasi EPSO pasiūlymais.

1.

Kvietimas

Kandidatas bus pakviestas į testus, jei laiku patvirtins paraišką (žr. I antraštinės dalies 2 punktą).

Pastaba

1.

Patvirtindamas paraišką, kandidatas pareiškia, kad atitinka III antraštinėje dalyje nustatytus bendruosius ir specialiuosius reikalavimus.

2.

Kandidatas turi pasirinkti dalyvavimo testuose datą. Pasirinkti datą privaloma per laikotarpį, kuris pranešamas EPSO aplanke.

2.

Testų pobūdis ir vertinimas

Testai, kuriuose pateikiami klausimai su keliais atsakymų variantais ir kuriais siekiama įvertinti kandidato mąstymo gebėjimus:

a testas

žodinis mąstymas

vertinimas: 0–20 balų

minimalus reikalaujamas balų skaičius – 10

b testas

matematinis mąstymas

vertinimas: 0–10 balų

c testas

abstraktusis mąstymas

vertinimas: 0–10 balų

 

minimali reikalaujama b ir c testų balų suma – 10

3.

Testų kalba

1-oji kalba

V.   ATRANKA Į KONKURSĄ IR ATRANKA PAGAL KVALIFIKACIJĄ

1.   Procedūra

Pirmiausia tikrinama, ar kandidatų paraiškose pateikti duomenys atitinka bendruosius, specialiuosius ir kvalifikacijos reikalavimus.

a)

Siekiant nustatyti, ar įtraukti kandidatą į visus atrankos į konkursą reikalavimus atitinkančiųjų sąrašą, tikrinami jo atsakymai į klausimus, susijusius su bendraisiais ir specialiaisiais reikalavimais.

b)

Vėliau vertinimo komisija, atsižvelgdama į šiame pranešime apie konkursą apibūdintą pareigų pobūdį ir atrankos kriterijus, iš konkurso atrankos reikalavimus atitinkančių kandidatų atrenka turinčiuosius tinkamiausią kvalifikaciją (pvz., diplomus ir profesinę patirtį). Ši atranka vyksta remiantis tik paraiškos laukelyje „Gabumai“ kandidato pateiktais duomenimis, vertinant tokia tvarka:

kiekvienam atrankos kriterijui (žr. 2 punktą) suteikiamas koeficientas nuo 1 iki 3, atsižvelgiant į vertinimo komisijos jam teikiamą svarbą,

vertinimo komisija tikrina kandidatų atsakymus ir kiekvieną atsakymą įvertina 0–4 balais pagal kandidato kvalifikaciją. Bendra balų suma gaunama sudėjus balus, padaugintus iš kiekvieno klausimo koeficiento.

Jei rengiami pirminės atrankos testai (žr. IV antraštinę dalį), mažėjančia gautų balų tvarka tikrinama, ar kandidatai atitinka bendruosius ir specialiuosius reikalavimus, tol, kol pasiekiamas paskyrimų tarnybos nustatytas skaičius  (3) kandidatų, kurie:

iš atrankos testų gavo bent minimalius reikalaujamus balus ir vieną iš geriausių įvertinimų ir

atitinka konkurso atrankos reikalavimus.

Jei paskutinę vietą užims keli vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, visi šie kandidatai bus laikomi perėjusiais į atrankos pagal kvalifikaciją etapą [žr. a ir b punktus]. Kandidatų, kurie dėl per mažo surinktų balų skaičiaus į šį sąrašą nepateks, elektroninės paraiškos nebus tikrinamos.

Atsižvelgdama į bendras balų sumas, vertinimo komisija sudaro kandidatų sąrašą. Atlikti vertinimo užduočių kviesimų kandidatų skaičius (4) bus ne daugiau kaip 3 kartus didesnis už laureatų skaičių (žr. I antraštinę dalį). Šis skaičius bus paskelbtas EPSO interneto svetainėje (http://blogs.ec.europa.eu/eu-careers.info/).

2.   Atrankos kriterijai

Atlikdama atranką pagal kvalifikaciją, vertinimo komisija atsižvelgs į šiuos kriterijus:

1.

Profesinę patirtį, įgytą oficialioje nacionalinėje, tarptautinėje arba privačioje saugumo (law enforcement) tarnyboje.

2.

Profesinę patirtį, įgytą dispečerinėje, visų pirma prižiūrint techninių įrenginių veikimą.

3.

Profesinę patirtį, įgytą tarnybos metu naudojant šaunamuosius ginklus.

4.

Savigynos kursus.

5.

Gelbėtojo arba pirmosios pagalbos teikimo pažymėjimą.

6.

Profesinę patirtį, įgytą koordinuojant su saugumo klausimais nesusijusių skyrių (protokolo, lankytojų ir kt.) ir su saugumo klausimais susijusių skyrių darbą.

7.

Profesinę patirtį, įgytą imantis veiksmų iškilus incidentams.

8.

Profesinę patirtį, įgytą dirbant lanksčiu darbo grafiku (nepertraukiamai dirbant visą parą be poilsio dienų).

9.

Profesinę patirtį, įgytą dirbant daugiakultūrėse saugumo komandose.

10.

Profesinę patirtį, įgytą naudojant IT priemones.

VI.   VIEŠASIS KONKURSAS

1.

Kvietimas

Jei kandidatas pateks tarp tų, kurie (5)

kaip nurodė atlikdami elektroninę registraciją, atitinka III antraštinėje dalyje išdėstytus bendruosius ir specialiuosius atrankos reikalavimus

ir

gavo vieną iš geriausių įvertinimų per atranką pagal kvalifikaciją,

jis bus pakviestas atlikti vertinimo užduočių, kurios paprastai rengiamos Briuselyje (6) vieną ar dvi dienas.

Jei kandidatas pateks tarp atrinktųjų atlikti vertinimo užduotis, į vertinimo centrą reikės atsinešti (7) visus paraiškos dokumentus (pasirašytą elektroninę paraišką ir patvirtinamuosius dokumentus).

Tvarka: žr. Viešiesiems konkursams taikytinų bendrųjų taisyklių 2.1.7 punktą.

2.

Vertinimo užduotys

Per kandidatų vertinimo užduotis, kurių turinį tvirtina vertinimo komisija, bus vertinami trys dalykai:

mąstymo gebėjimai (jei jie dar nebuvo įvertinti per pirminės atrankos testus), vertinami per tokius testus:

a)

žodinio mąstymo testas;

b)

matematinio mąstymo testas;

c)

abstrakčiojo mąstymo testas;

specialieji įgūdžiai , vertinami atliekant tokią užduotį:

d)

struktūrinis pokalbis, per kurį vertinami srities įgūdžiai, remiantis paraiškos laukelyje „Gabumai“ kandidato pateiktais atsakymais;

bendrieji įgūdžiai  (8), vertinami atliekant tokias užduotis:

e)

struktūrinis pokalbis;

f)

elgesys tam tikrose situacijose.

Kiekvienas iš bendrųjų įgūdžių bus tikrinamas taip:

 

Struktūrinis pokalbis

Elgesys tam tikrose situacijose

Analizė ir problemų sprendimas

x

x

Bendravimas

x

 

Darbo kokybė ir rezultatai

x

x

Mokymasis ir tobulėjimas

x

 

Prioritetų nustatymas ir darbo organizavimas

x

x

Atsparumas

x

x

Darbas su kitais žmonėmis

x

x


3.

Vertinimo užduočių kalbos

a, b ir c užduočių – 1-oji kalba

d, e ir f užduočių – 2-oji kalba.

4.

Vertinimas ir balų apskaičiavimas

Mąstymo gebėjimai

a)

žodinis mąstymas: 0–20 balų

minimalus reikalaujamas balų skaičius – 10

b)

matematinis: 0–10 balų

c)

abstraktusis: 0–10 balų

minimali reikalaujama b ir c testų balų suma: 10

a, b ir c testai yra atkrintamieji, tačiau jų balai nebus pridedami prie kitų vertinimo užduočių balų.

Specialieji įgūdžiai

d testas: 0–100 balų

minimalus reikalaujamas balų skaičius – 50

apskaičiavimas: 50 % bendros balų sumos

Bendrieji įgūdžiai (e ir f testai)

0–10 balų už kiekvieną bendrąjį įgūdį

minimalus reikalaujamas balų skaičius –

3 balai už kiekvieną įgūdį ir

35 balai iš 70 už visus 7 bendruosius įgūdžius.

apskaičiavimas: 50 % bendros balų sumos

VII.   KANDIDATŲ PARAIŠKŲ PATIKRA

Pasibaigus vertinimo užduotims, atsižvelgdama į jų rezultatus ir remdamasi kandidatų pateiktais patvirtinamaisiais dokumentais EPSO tikrins elektroninėse paraiškose kandidatų pateiktų duomenų atitiktį bendriesiems reikalavimams, o vertinimo komisija – jų atitiktį specialiesiems reikalavimams. Tikrinant kvalifikaciją, į patvirtinamuosius dokumentus bus atsižvelgiama tik paraiškos laukelyje „Gabumai“ kandidatų jau pateiktiems atsakymams patvirtinti. Jei atlikus patikrą paaiškės, kad šiems duomenims patvirtinti nepateikta reikiamų dokumentų, atitinkami kandidatai bus pašalinti iš konkurso.

Mažėjančia nuopelnų tvarka tikrinamos kandidatų, kurie iš visų vertinimo užduočių – d, e ir f – gavo bent minimalius reikalaujamus balus ir vieną iš geriausių įvertinimų, paraiškos. Prireikus šie kandidatai taip pat turi būti surinkę bent minimalius reikalaujamus balus iš gebėjimų tikrinimo a, b ir c testų. Patikra atliekama tol, kol pasiekiamas kandidatų, kuriuos galima įtraukti į rezervo sąrašą ir kurie iš tikrųjų atitinka visus atrankos reikalavimus, skaičius. Kandidatų, kurie dėl per mažo surinktų balų skaičiaus į šį sąrašą nepateks, patvirtinamieji dokumentai nebus tikrinami.

VIII.   REZERVO SĄRAŠAS

1.

Registracija

Vertinimo komisija įtraukia kandidato pavardę į rezervo sąrašą, jei

jis patenka tarp kandidatų (9), iš a–f užduočių surinkusių bent minimalų reikalaujamą balų skaičių ir iš d, e bei f vertinimo užduočių gavusių vieną iš geriausių įvertinimų (žr. I antraštinės dalies 1 punkte nurodytą laureatų skaičių);

ir jei, atsižvelgiant į patvirtinamuosius dokumentus, jis atitinka visus atrankos reikalavimus (žr. III antraštinę dalį).

2.

Skirstymas

Sąrašas sudaromas abėcėlės tvarka.


(1)  Šiame pranešime bet kokia nuoroda į vyriškosios lyties asmenį laikoma nuoroda ir į moteriškosios lyties asmenį.

(2)  Žr. Bendrą Europos kalbų mokėjimo orientacinę sistemą (CEFR), http://europass.cedefop.europa.eu/europass/home/hornav/Downloads/CEF/LanguageSelfAssessmentGrid.csp.

(3)  Šis skaičius atitinka ribą, nurodytą IV antraštinės dalies pirmoje pastraipoje.

(4)  Vertinimo užduočių atlikti nepakviesti kandidatai gaus vertinimo komisijos atlikto jų vertinimo rezultatus su apskaičiuotu už kiekvieną klausimą surinktų balų skaičiumi.

(5)  Jei paskutinę vietą užims keli vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, atlikti vertinimo užduočių bus pakviesti visi šie kandidatai.

(6)  Organizaciniais sumetimais gebėjimų testai galėtų būti rengiami valstybėse narėse esančiuose testų centruose, nepriklausomai nuo kitų vertinimo centre rengiamų užduočių.

(7)  Apie vertinimo užduočių datą tinkamu laiku kandidatui bus pranešta EPSO aplanke.

(8)  Šie įgūdžiai apibrėžiami Viešiesiems konkursams taikytinų bendrųjų taisyklių 1.2 punkte.

(9)  Jeigu paskutinę vietą užims keli vienodą balų skaičių surinkę kandidatai, į rezervo sąrašą bus įtraukti visi šie kandidatai.


25.9.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

CA 334/8


OFICIALIOJO LEIDINIO C A SERIJOS KONKURSAI APŽVALGA

2014/C 334 A/02

Toliau pateikiamas šiais metais išleistų C A serijos leidinių sąrašas.

Jei nenurodyta kitaip, Oficialieji leidiniai yra išleisti visomis kalbomis.

5

 

6

 

11

 

19

 

21

 

26

 

27

 

30

(PL)

35

 

41

(DE/EN/FR)

42

 

43

 

46

 

47

 

48

 

55

 

56

 

60

 

62

 

65

 

73

(DE/EN/FR)

74

 

81

 

88

 

92

(DE/EN/FR)

97

 

98

 

99

 

108

 

109

 

116

 

119

 

133

 

134

 

136

 

137

(DE/EN/FR)

140

 

145

 

152

 

160

 

163

 

164

 

176

 

178

 

180

 

182

 

185

 

186

 

188

 

195

 

207

 

209

(DE/EN/FR)

211

 

217

 

219

 

242

 

254

 

255

 

256

(LV)

258

(RO)

262

(EN)

267

(SL)

270

(FR)

272

(DA)

274

(IT)

277

 

283

 

289

(DE/EN/FR)

293

(NL)

295

(MT)

297

 

299

 

304

 

321

(DE/EN/FR)

325

(SL)

332

 

334