Europos ekonomikos atkūrimo skatinimas

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Europos Komisijos pranešimas „Europos ekonomikos atkūrimo skatinimas“ (KOM(2009) 114 galutinis)

KAM SKIRTAS ŠIS EUROPOS KOMISIJOS PRANEŠIMAS?

Pranešime išdėstomos priemonės, kurios turėtų paskatinti Europos Sąjungos (ES) ekonomikos atkūrimą po 2007 m. vasarą prasidėjusios ir 2008 m. pabaigoje suintensyvėjusios finansų krizės.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Pranešime pristatoma plataus užmojo programa, kuria siekiama toliau nurodytų tikslų.

De Larosière grupės pristatytoje ataskaitoje (pdf) priežiūra yra įvardijama kaip stabilios finansų sistemos kertinis akmuo.

Europos Komisija ketina sukurti priežiūros sistemą, kuri leistų anksti aptikti potencialią riziką, susijusią su finansų rinkomis. Tam ji pasitelks:

Siekdama užtikrinti, kad Europos investuotojai, vartotojai ir mažosios bei vidutinės įmonės būtų tikri dėl savo santaupų, galimybės gauti kreditą ir teisių finansinių produktų srityje, Komisija imsis veiksmų dėl:

Darbuotojų ir direktorių atlyginimas finansų sektoriuje taip pat svarstomas teisės aktų pasiūlymuose dėl atlyginimo schemų įtraukimo į rizikos priežiūros aprėptį.

Galiausiai, buvo nustatyta suderinta nuobaudų sistema, kuria siekiama užkirsti kelią piktnaudžiavimui rinka.

ES bendroji rinka turėtų ir toliau būti ES ekonominę ir socialinę gerovę užtikrinantis veiksnys. Šiuo tikslu ES šalys turėtų padidinti savo paramą realiai ekonomikai paremti laikydamosi šių principų:

Krizė taip pat turėjo neigiamų pasekmių darbo rinkai. Ji išryškino nedarbo ir socialinės atskirties problemas. Siekdama jas spręsti, Komisija pakvietė ES šalis imtis šių veiksmų:

KONTEKSTAS

Dalis šio pranešimo buvo pasiūlyta rengiantis Londone vykusiam G20 aukščiausiojo lygio susitikimui (2009 m. balandžio mėn.). Keli pasiūlymai buvo pateikti siekiant sumažinti pasaulinės ekonomikos trūkumus po krizės, t. y. stiprinti:

DOKUMENTAS

Pranešimas pavasario Europos Vadovų Tarybai „Europos ekonomikos atkūrimo skatinimas – 1 tomas“ (KOM(2009) 114 galutinis, 2009 m. kovo 4 d.)

paskutinis atnaujinimas 08.05.2016