MEDIA 2007: Europos audiovizualinio sektoriaus rėmimo programa

MEDIA 2007 – tai nauja Europos audiovizualinio sektoriaus rėmimo programa. Ji tęsia programas MEDIA Plus ir MEDIA-mokymas. MEDIA 2007 – bendra programa, jungianti dvi egzistuojančias dalis (kūrimas, platinimas, propagavimas / mokymas). Jos biudžetas sudaro beveik 755 mln. EUR ir apima 2007–2013 m. laikotarpį.

DOKUMENTAS

2006 m. lapkričio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 1718/2006/EB dėl Europos audiovizualinio sektoriaus rėmimo programos (MEDIA 2007) įgyvendinimo.

SANTRAUKA

Audiovizualinis sektorius – esminė priemonė, leidžianti perduoti ir puoselėti Europos kultūros vertybes. Jis atlieka lemiamą vaidmenį kuriant Europos kultūrinį identitetą ir išreiškiant Europos pilietiškumą. Europos audiovizualinių kūrinių (filmų ir televizijos programų) apyvarta padeda stiprinti tarpkultūrį dialogą ir gerinti abipusį Europos kultūrų supratimą ir pažinimą. Taip Bendrijos parama leis užtikrinti, kad audiovizualinis sektorius iki galo atliktų šį Europos pilietiškumo ir kultūros stiprinimo vaidmenį.

Be kultūrinio aspekto Europos audiovizualinis sektorius turi ir stiprų socialinį bei ekonominį potencialą. Todėl Bendrijos parama audiovizualiniam sektoriui taip pat dera su Lisabonos strategija, kuria siekiama, kad ES taptų konkurencingiausia ir dinamiškiausia ekonomika pasaulyje.

Naudodamasi programa MEDIA 2007, Komisija tęsia Bendrijos veiksmus, pradėtus programomis MEDIA I, MEDIA II, MEDIA Plus ir MEDIA-mokymas, kurios nuo 1991 m. skatino Europos audiovizualinės pramonės plėtrą.

BENDRIEJI TIKSLAI

Programa MEDIA 2007 apima laikotarpį nuo 2007 m. sausio 1 d. iki 2013 m. gruodžio 31 d. Programos bendrieji tikslai yra:

Kad būtų įgyvendinti šie tikslai, MEDIA 2007 tarpininkauja:

Šiose veiklos srityse programos prioritetai yra:

BIUDŽETAS

Programos biudžetas sudaro beveik 755 mln. EUR.

KONKRETŪS TIKSLAI IR VEIKSMAI

Ikigamybinis etapas

Prieš gaminant audiovizualinius produktus, programos tikslai yra:

Pogamybinis etapas

Po audiovizualinių produktų gamybos, programos tikslai yra:

Bandomieji projektai

Programoje skatinamos inovacijos pasitelkiant bandomuosius projektus, ypač, kai tai susiję su informacinių ir ryšių technologijų naudojimu. Bandomieji projektai leidžia užtikrinti programos prisitaikymą prie technologinių pokyčių.

ĮGYVENDINIMO SĄLYGOS

Nuostatos dėl trečiųjų šalių

Jei įvykdomi privalomi reikalavimai ir skiriami papildomi asignavimai, programoje gali dalyvauti šios trečiosios šalys:

Paramos gavėjai ir finansinės nuostatos

Programos paramos gavėjai gali būti fiziniai asmenys. Atsižvelgiant į veiksmo rūšį, finansinė pagalba gali būti teikiama kaip subsidijos ar stipendijos.

Pagal programą skiriama finansinė pagalba negali būti didesnė nei 50 proc. remiamos veiklos išlaidų. Tam tikrais konkrečiais atvejais parama gali siekti iki 75 proc. išlaidų.

Įgyvendinimas

Komisija, patariama komiteto, yra atsakinga už programos įgyvendinimą.

Įgyvendinančioji įstaiga – europinis tinklas MEDIA desks (EN) (FR). Jis užtikrina informacijos apie programą, ypač susijusios su tarpvalstybiniais projektais, platinimą nacionaliniu lygiu.

Nuorodos

Dokumentas

Įsigaliojimo data

Perkėlimo į valstybių narių teisę terminas

Oficialusis leidinys

Sprendimas Nr. 1718/2006/EB (priėmimas: bendras sprendimas COD/2004/0151)

2006 11 25

-

OL L 327, 2006 11 24

See also

Paskutinį kartą atnaujinta: 04.01.2007