Saugios ir veiksmingos trąšos ES rinkoje

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Reglamentas (EB) Nr. 2003/2003 dėl trąšų

KOKS ŠIO REGLAMENTO TIKSLAS?

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS REGLAMENTAS?

Reglamentas taikomas nuo 2003 m. gruodžio 11 d., išskyrus 8 straipsnį ir 26 straipsnio 3 dalį dėl atsekamumo aspektų, kurie taikomi nuo 2005 m. birželio 11 d.

KONTEKSTAS

2016 m. kovo mėn. Komisija priėmė pasiūlymą, kuriuo siekiama supaprastinti esamus teisės aktus, pagerinti ES trąšų rinkos veikimą ir išplėsti taisyklių taikymą nesuderintiems gaminiams, t. y. toms trąšoms, kurios reglamentuojamos ES šalių nacionaliniuose įstatymuose. Norėdama pasirengti šiai iniciatyvai Komisija atliko įvairių tyrimų, pavyzdžiui, dėl trąšų sudedamųjų dalių ir augalų biostimuliatorių mokslo.

Daugiau informacijos žr.:

* SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Pagrindinė maistinė medžiaga: tik azoto, fosforo ir kalio elementai.

Antrinė maistinė medžiaga: elementai kalcis, magnis, natris ir siera.

Neorganinės trąšos: trąšos, kuriose deklaruojamos maistinės medžiagos yra neorganinės medžiagos, gautos ekstrahuojant arba taikant fizikinį ir (arba) cheminį pramoninį procesą.

Mikroelementai: elementai boras, kobaltas, varis, geležis, manganas, molibdenas ir cinkas, kurie yra svarbūs augalų augimui tokiais kiekiais, kurie yra maži palyginti su pagrindinėmis ir antrinėmis maistinėmis medžiagomis.

Nitrifikacija: natūralus procesas, vykstantis aplinkoje, kai dirvoje speciali bakterija paverčia amoniaką nitritais ir nitratais.

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

2003 m. spalio 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 2003/2003 dėl trąšų (OL L 304, 2003 11 21, p. 1–194)

Paskesni Reglamento (EB) Nr. 2003/2003 daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

paskutinis atnaujinimas 12.09.2016