Europos teisės aktų identifikatorius (ELI)

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Tarybos išvados, kuriomis rekomenduojama nustatyti Europos teisės aktų identifikatorių (ELI)

KOKS ŠIŲ IŠVADŲ TIKSLAS?

Teisės aktai yra plačiai prieinami internetu ir įvairiais skaitmeniniais pavidalais. Tačiau teisinės informacijos organizavimo ir klasifikavimo būdai skirtingose teisinėse sistemose skiriasi. Išvadose ši problema sprendžiama patvirtinant Europos teisės aktų identifikatorių (ELI) – iniciatyvą, kuria siekiama užtikrinti, kad piliečiai ir teisininkai galėtų lengviau naudotis informacija apie teisės aktus regioniniu, nacionaliniu ar ES lygmeniu.

ELI leidžia lengviau naudotis ir dalytis šia informacija, tokiu būdu sukurdamas ES bendrą laisvės, saugumo ir teisingumo erdvę.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Šiose išvadose ES šalys raginamos priimti ELI sistemą, kad informacija apie ES ir nacionalinės teisės aktus būtų suderinta visose teisės aktų sistemose. Tai padės piliečiams ir profesionaliems naudotojams lengviau rasti informaciją apie teisės aktus, su ja susipažinti ir ją pakartotinai naudoti.

Kaip veikia ELI?

ELI yra pagrįstas:

ELI sistema buvo sukurta siekiant standartizuoti teisinę komunikaciją, siekiant skatinti mainus ir didinti teisinių informacinių sistemų sąveiką ES ir nacionaliniu lygmenimis, išlaikant kiekvienos šalies teisinės ir teisėkūros sistemos ypatumus.

Ką turi daryti ES šalys įgyvendindamos ELI?

ELI diegimas yra neprivalomas, savanoriškas ir laipsniškas. Tam teisės aktų leidėjai turi:

ELI diegėjai yra kviečiami paskirti nacionalinį ELI koordinatorių ir dalytis informacija apie atitinkamą ELI įgyvendinimą. Ši informacija turi būti viešai skelbiama ELI interneto svetainėje, kuri yra „EUR-Lex“ portale http://eurlex.europa.eu/eli.

2017 m. Tarybos išvados

2017 m. lapkričio mėn. Taryba dėl ELI įgyvendinimo priėmė naujas išvadas, paremtas 2012 m. išvadomis.

Šiose išvadose pateikiama ELI iniciatyvos pažangos ataskaita:

Išvadose E. teisės darbo grupė raginama imtis veiksmų ir kuruoti ELI sistemą, visų pirma:

Priede pateikiami pagrindiniai informacijos ir nuorodų elementai:

KONTEKSTAS

Daugiau informacijos žr.:

SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Pakartotinis naudojimas: galimybė piliečiams ir įmonėms nemokamai pakartotinai naudoti medžiagą, net ir komerciniais tikslais, neprašant leidimo. Informaciją galima atkurti, pritaikyti, išversti ir pan. Tokiam pakartotiniam naudojimui gali būti taikomos sąlygos. Pavyzdžiui, pagal Europos Komisijos bendrąją pakartotinio naudojimo politiką informaciją pakartotinai naudojantys subjektai turi nurodyti tokios informacijos šaltinį ir užtikrinti, kad nebūtų iškreipta jos pirminė prasmė. Tačiau tam tikros Komisijos bendrosios pakartotinio naudojimo politikos išimtys taikomos, pavyzdžiui, logotipams, programinei įrangai ir pan.

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

Tarybos išvados, kuriomis rekomenduojama nustatyti Europos teisės aktų identifikatorių (ELI) (OL C 325, 2012 10 26, p. 3–11)

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2017 m. lapkričio 6 d. Tarybos išvados dėl Europos teisės aktų identifikatoriaus (OL C 441, 2017 12 22, p. 8–12)

2009 m. birželio 26 d. Europos Parlamento, Tarybos, Komisijos, Teisingumo Teismo, Audito Rūmų, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto ir Regionų komiteto sprendimas 2009/496/EB, Euratomas dėl Europos Sąjungos leidinių biuro veiklos organizavimo (OL L 168, 2009 6 30, p. 41–47)

Vėlesni Sprendimo 2009/496/EB, Euratomas daliniai pakeitimai buvo įterpti į pagrindinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

paskutinis atnaujinimas 09.02.2018