Pašarų higiena

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Reglamentas (EB) Nr. 183/2005 dėl pašarų higienos reikalavimų

KOKS ŠIO REGLAMENTO TIKSLAS?

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Taikymo sritis

Reglamentas taikomas pašarų verslo operatorių veiklai nuo (ir įskaitant) pašarų pirminės gamybos iki (ir įskaitant) pašarų pateikimo rinkai, taip pat maisto pramonei auginamų gyvūnų šėrimui ir pašarų importui bei eksportui iš ES nepriklausančių šalių ir į jas.

Išimtys

Reglamentas netaikomas:

Pagrindiniai aspektai:

Pašarų verslo operatoriai, atsakingi už pašarų pirminę gamybą

Šie verslo operatoriai turi užkirsti kelią pašarų saugai kylantiems pavojams, juos pašalinti arba sumažinti šių produktų gamybos, paruošimo, valymo, pakavimo, sandėliavimo ir gabenimo metu (I priedas). Jie turi tvarkyti apskaitą ir saugoti apskaitos duomenis, susijusius su vietoje įgyvendinamomis rizikos valdymo priemonėmis.

Kiti pašarų verslo operatoriai

Registracija ir patvirtinimas

Gerosios praktikos gairės

Ir Komisija, ir ES šalys leidžia gerosios praktikos gaires, skirtas pašarų sektoriui ir HACCP principų taikymui. Jos turi būti rengiamos atsižvelgiant į Codex Alimentarius principus ir konsultuojantis su visomis suinteresuotomis šalimis. Parengus standartizuotas ES gaires, Maisto grandinės ir gyvūnų sveikatos nuolatinis komitetas (PAFF) užtikrina, kad jų turinys būtų pritaikomas.

Keitimai

Reglamento II priedas buvo du kartus iš dalies keistas (Reglamentu (ES) Nr. 225/2012 ir Reglamentu (ES) 2015/1905) dėl ūkio subjektų, gaminančių iš augalinio aliejaus gautus produktus ir riebalų mišinius, patvirtinimo ir dėl konkrečių gamybos, sandėliavimo, gabenimo ir dioksinų tyrimo reikalavimų.

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS REGLAMENTAS?

Reglamentas taikomas nuo 2006 m. sausio 1 d.

KONTEKSTAS

Daugiau informacijos žr.:

SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Pirminė gamyba: žemės ūkio produktų gamyba, įskaitant auginimą, derliaus nuėmimą, melžimą, naminių gyvūnų auginimą (iki skerdimo) arba žvejybą, kuri apsiriboja išskirtinai produkcija, kuri po surinkimo ar sugavimo niekaip kitaip neapdirbama, išskyrus paprastą fizinį apdorojimą.
Premiksai: pašarų priedų mišiniai ar vieno ar daugiau pašarų priedų ir pašarinių žaliavų ar vandens mišiniai, naudojami kaip nešikliai ir neskirti jais tiesiogiai šerti gyvūnus.
Kombinuotieji pašarai: organinių ar neorganinių medžiagų mišiniai su priedais ar be jų, vartojami gyvūnams šerti kaip visaverčiai pašarai ar pašarų papildai.
HACCP principai: reikalavimai, kurių turi būti laikomasi gamybos, perdirbimo ir paskirstymo metu, kad atlikus rizikos veiksnių analizę būtų galima nustatyti svarbiuosius taškus, kuriuos būtina valdyti siekiant užtikrinti maisto saugą.

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

2005 m. sausio 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 183/2005, nustatantis pašarų higienos reikalavimus (OL L 35, 2005 2 8, p. 1–22)

Vėlesni Reglamento (EB) Nr. 183/2005 daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį dokumentą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Komisijos ataskaita Europos Parlamentui ir Tarybai dėl valstybėse narėse ir Bendrijos lygmeniu taikomų teisės aktų nuostatų, sistemų ir praktikos, dėl atsakomybės maisto produktų ir pašarų sektoriuose ir dėl galimų finansinių garantijų sistemų pašarų sektoriuje Bendrijos lygmeniu pagal 2005 m. sausio 12 d. Europos parlamento ir Tarybos Reglamento (EB) Nr. 183/2005, nustatančio pašarų higienos reikalavimus, 8 straipsnį (KOM(2007) 469 galutinis, 2007 8 14)

paskutinis atnaujinimas 07.09.2017