52009PC0685




[pic] | EUROPOS KOMISIJA |

Briuselis, 2009.12.16

KOM(2009)685 galutinis

2009/0182 (NLE)

.

Pasiūlymas

TARYBOS SPRENDIMAS

dėl Sąjungos pozicijos dėl naujų pakomitečių steigimo, kurią reikia priimti Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimu įsteigtame Bendradarbiavimo komitete

AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

(1) 1999 m. Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimas (PBS) yra Europos Sąjungos ir Armėnijos dvišalių santykių teisinis pagrindas.

(2) 2006 m. lapkričio 14 d. ES ir Armėnijos bendradarbiavimo taryba priėmė rekomendaciją dėl Europos kaimynystės politikos (EKP) veiksmų plano įgyvendinimo. Kaip nurodyta šioje rekomendacijoje, veiksmų plane nustatyti konkretūs veiksmai, kuriais Šalys skatinamos vykdyti PBS numatytus įsipareigojimus, ir pateikta platesnė bendrais PBS tikslais grindžiama tolesnio ES ir Armėnijos santykių stiprinimo programa, kad būtų įtraukta svarbi ekonominės integracijos priemonė ir politinio bendradarbiavimo stiprinimas.

(3) 2009 m. kovo mėn. Europos Vadovų Taryba palankiai įvertino sudarytą plačių užmojų Rytų partnerystę, kuri padės užmegzti glaudesnius dvišalius ir daugiašalius ryšius su rytų partnerėmis, kad būtų sudarytos būtinos sąlygos politinei asociacijai bei tolesnei ekonominei integracijai paspartinti siekiant remti šalių partnerių politines, socialines ir ekonomines reformas ir taip padėti joms priartėti prie ES. 2009 m. gegužės 7 d. Prahos Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimo bendroje deklaracijoje patvirtintas ES valstybių narių ir Rytų Europos partnerių troškimas pradėti naują santykių etapą siekiant pirmiau minėtų tikslų.

(4) ES ir Armėnijos EKP veiksmų plano 5 skyriuje (Stebėsena) nustatyta, kad pagal PBS įkurtos bendros institucijos skatins ir stebės veiksmų plano įgyvendinimą ir kad pagal atitinkamus susitarimus sukurtos struktūros prireikus turėtų būti peržiūrimos, siekiant užtikrinti, jog į visus EKP prioritetus būtų tinkamai atsižvelgta.

(5) Institucinė struktūra, įskaitant keletą sektorių pakomitečių, yra kitų panašių susitarimų su EKP šalimis partnerėmis, kaip antai Jordanija (dabar 11 pakomitečių), Maroku (10 pakomitečių), Ukraina (7 pakomitečiai), Moldovos Respublika (4 pakomitečiai), ir jų veiksmų planų įgyvendinimo pagrindas. Šiuo pasiūlymu laikomasi panašaus požiūrio ir siekiama užtikrinti institucinę struktūrą, kad ES ir Armėnija galėtų išplėsti savo dvišalių santykių bendradarbiavimo sritis. Iki šiol įsteigtas vienas Prekybos, ekonomikos ir susijusių teisinių reikalų pakomitetis, kuris padeda ES ir Armėnijos bendradarbiavimo komitetui vykdyti savo funkcijas.

(6) Armėnija pageidauja sustiprinti bendradarbiavimą PBS srityse ir išreiškė pasiryžimą plėtoti platesnių užmojų santykius laikantis Rytų partnerystės principų.

(7) Siekdama išplėsti bendradarbiavimo institucinę sistemą, stebėti EKP veiksmų plano įgyvendinimą ir stiprinti ES ir Armėnijos santykius, Europos Komisija siūlo Tarybai įsteigti dar tris pakomitečius: 1) Teisingumo, laivės ir saugumo pakomitetį; 2) Transporto, aplinkos ir energetikos ir branduolinės saugos pakomitetį; 3) Užimtumo ir socialinių reikalų, visuomenės sveikatos, mokymo, švietimo ir jaunimo reikalų, kultūros, informacinės visuomenės ir audiovizualinės politikos, mokslo ir technologijų pakomitetį. Šie pakomitečiai bus įsteigti remiantis PBS.

(8) Pirmiau nurodyta struktūra būtų tinkama EKP veiksmų plano įgyvendinimui skatinti ir stebėti. Bendradarbiaudami pakomitečiuose ekspertai galės keistis informacija bei geriausia patirtimi ir padės Europos Komisijai ir šalių partnerių ekspertams stiprinti pasitikėjimą ir užmegzti glaudesnius ryšius.

(9) Bendradarbiaujant pakomitečiuose bus sustiprinti ryšiai su Armėnija ir nuolatos teikiama informacija apie šalies pažangą ir užmojus. Be to, bendradarbiaujant bus galima nustatyti sritis, kuriose Armėnijai reikėtų paramos (pvz., administraciniams gebėjimams stiprinti pagal Rytų partnerystės išsamias institucijų kūrimo programas).

(10) Kaip numatyta 1999 m. gegužės 31 d. Tarybos ir Komisijos sprendimo dėl pirmiau minėto PBS sudarymo 2 straipsnio 1 dalyje, pridedamas Tarybos sprendimo dėl pozicijos dėl naujų pakomitečių steigimo, kurią reikia priimti Sąjungai ES ir Armėnijos bendradarbiavimo komitete, pasiūlymo tekstas. Kiekvieno pakomitečio tikslai, svarstomos temos ir įgyvendinimo taisyklės išdėstytos pridedamose darbo tvarkos taisyklėse.

2009/0182 (NLE)

Pasiūlymas

TARYBOS SPRENDIMAS

dėl Sąjungos pozicijos dėl naujų pakomitečių steigimo, kurią reikia priimti Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimu įsteigtame Bendradarbiavimo komitete

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 1999 m. gegužės 31 d. Tarybos ir Komisijos sprendimo[1] dėl Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo tarp Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos sudarymo 2 straipsnio 1 dalį,

atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą,

kadangi:

(1) 2006 m. lapkričio 14 d. ES ir Armėnijos bendradarbiavimo taryba priėmė rekomendaciją dėl ES ir Armėnijos veiksmų plano įgyvendinimo.

(2) Minėto Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo 80 straipsnyje numatyta, kad Bendradarbiavimo komitetas padeda Bendradarbiavimo tarybai vykdyti jos funkcijas.

(3) 1999 m. spalio 12 d. ES ir Armėnijos bendradarbiavimo taryba priėmė Bendradarbiavimo komiteto darbo tvarkos taisykles[2] ir perdavė ES ir Armėnijos bendradarbiavimo komitetui atsakomybę steigti ir toliau formuoti pakomitečius,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

Vienintelis straipsnis

Pozicija dėl naujų pakomitečių steigimo, kurią reikia priimti Sąjungai Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo 80 straipsniu įsteigtame Bendradarbiavimo komitete, atitinka šio sprendimo priedą.

Priimta Briuselyje

Tarybos vardu

Pirmininkas

PRIEDAS

ES IR ARMĖNIJOS BENDRADARBIAVIMO KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą (toliau – Susitarimas), ypač į jo 80 straipsnį,

kadangi:

(1) Pagal darbo tvarkos taisyklių[3] 10 straipsnį Bendradarbiavimo komitetas gali steigti pakomitečius ir nustatyti jų įgaliojimus.

(2) ES ir Armėnijos Europos kaimynystės politikos (EKP) veiksmų plane (5 skyriuje) nustatyta, kad pagal Susitarimą įkurtos bendros institucijos skatins ir stebės veiksmų plano įgyvendinimą ir kad pagal atitinkamus susitarimus sukurtos struktūros prireikus turėtų būti peržiūrimos, siekiant užtikrinti, jog į visus EKP prioritetus būtų tinkamai atsižvelgta.

(3) 2009 m. gegužės 7 d. Prahos Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimo bendroje deklaracijoje pabrėžiamas bendras noras stiprinti ir aktyvinti ES ir Rytų Europos partnerių dvišalius santykius,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

Vienintelis straipsnis

Įsteigiami A priede išvardyti pakomitečiai. Priimami B priede nustatyti pakomitečių įgaliojimai.

Priimta

ES ir Armėnijos bendradarbiavimo komiteto vardu

Armėnijos vardu

Europos Sąjungos vardu

A priedas

ES ir Armėnijos bendradarbiavimo komitetas

Steigiami nauji pakomitečiai

(1) Teisingumo, laivės ir saugumo pakomitetis;

(2) Transporto, aplinkos ir energetikos ir branduolinės saugos pakomitetis;

(3) Užimtumo ir socialinių reikalų, visuomenės sveikatos, mokymo, švietimo ir jaunimo reikalų, kultūros, informacinės visuomenės ir audiovizualinės politikos, mokslo ir technologijų pakomitetis.

B priedas

Pagal Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą įsteigto Teisingumo, laisvės ir saugumo pakomitečio įgaliojimai

BENDRADARBIAVIMO KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsteigiama Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystė,

atsižvelgdamas į Bendradarbiavimo komiteto darbo tvarkos taisykles, kurias 1999 m. spalio 12 d. Bendradarbiavimo taryba nustatė savo darbo tvarkos taisyklių priede, ypač į jų 10 straipsnį,

įsteigė Teisingumo, laisvės ir saugumo pakomitetį, kuriam suteikiami toliau nurodyti įgaliojimai:

1 straipsnis

Pakomitetis svarsto Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo ir su juo susijusio ES ir Armėnijos Europos kaimynystės politikos veiksmų plano įgyvendinimo klausimus šiose srityse:

- sienų valdymas;

- legalios ir nelegalios migracijos valdymas (įskaitant su readmisija, vizomis, kelionės dokumentų saugumu ir prieglobsčiu susijusius klausimus);

- šalies viduje perkelti asmenys;

- kova su organizuotu nusikalstamumu (įskaitant prekybą žmonėmis, elektroninius nusikaltimus, vaikų išnaudojimą, finansinius ir ekonominius nusikaltimus, kaip antai pinigų plovimas, mokestinis sukčiavimas ir klastojimas, korupciją privačiajame ir viešajame sektoriuose, neteisėtus narkotikus, prekybą ginklais ir kitokią neteisėtą veiką, bet tuo neapsiribojant);

- kova su terorizmu (įskaitant terorizmo finansavimą);

- teisėsaugos ir teismų bendradarbiavimas;

- teisinė valstybė ir teismų sistemos reforma;

- asmens duomenų apsauga;

- tarpvalstybinio ir regioninio bendradarbiavimo teisingumo, laisvės ir saugumo klausimais vystymas.

Pakomitetis taip pat gali svarstyti su Rytų partnerystės, Juodosios jūros sinergijos ar kitų atitinkamo dvišalio bendradarbiavimo iniciatyvų įgyvendinimu susijusius klausimus ar konkrečius projektus.

Šis sąrašas nėra išsamus, Bendradarbiavimo komitetas gali jį papildyti kitais klausimais.

2 straipsnis

Pakomitetis yra pavaldus Bendradarbiavimo komitetui. Po kiekvieno posėdžio pakomitetis pateikia ataskaitą Bendradarbiavimo komitetui ir perduoda jam savo išvadas.

3 straipsnis

Pakomitetį sudaro Šalių atstovai.

Abiem Šalims susitarus tam tikrais pakomitečio posėdžių darbotvarkės klausimais gali būti išklausoma ekspertų nuomonė.

4 straipsnis

Pakomitečiui Šalys pirmininkauja pakaitomis pagal Bendradarbiavimo komiteto nustatytas pakaitinio pirmininkavimo taisykles[4].

5 straipsnis

Pakomitečio nuolatinio sekretoriaus pareigas kartu vykdo Europos Komisijos pareigūnas ir Armėnijos Respublikos vyriausybės pareigūnas. Visa su pakomitečiu susijusi informacija perduodama nuolatiniam sekretoriui.

6 straipsnis

Pakomitečio posėdžiai kurios nors Šalies rašytiniu prašymu ir abiejų Šalių susitarimu šaukiami esant reikalui ir bent kartą per metus. Visi posėdžiai vyksta abiejų Šalių sutartoje vietoje ir jų nustatytu laiku.

Pirmasis pakomitečio posėdis šaukiamas tik po to, kai bus sėkmingai užbaigti šie veiksmai:

- pateiktas Armėnijos atsakymas į klausimyną dėl padėties su teisingumu, laive ir saugumu susijusiose srityse;

- surengtas seminaras judumo klausimais, įskaitant nelegalios migracijos prevenciją, legalios migracijos valdymą, readmisiją ir keitimąsi informacija dėl vizų;

- pateikta ataskaita valstybėms narėms.

Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos Šalies sekretorius atsako per 15 darbo dienų.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai abiem Šalims susitarus gali būti sušaukiami greičiau.

Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą abiejų Šalių delegacijos sudėtį.

Pakomitečio posėdžius kartu šaukia du nuolatiniai sekretoriai, veikiantys pritariant Bendradarbiavimo komiteto sekretoriams.

7 straipsnis

Į darbotvarkę įtrauktini klausimai nuolatiniams sekretoriams pateikiami ne vėliau kaip prieš 15 darbo dienų iki atitinkamo pakomitečio posėdžio. Bet kokie patvirtinamieji dokumentai nuolatiniams sekretoriams pateikiami ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų.

Atsižvelgiant į šiuos klausimus, parengiama preliminari darbotvarkė ir su patvirtinamaisiais dokumentais nusiunčiama Bendradarbiavimo komiteto sekretoriams bei valstybių narių nuolatinėms atstovybėms ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki pakomitečio posėdžio. Išimtiniais atvejais gavus rašytinį abiejų nuolatinių sekretorių sutikimą papildomi klausimai gali būti įtraukti į darbotvarkę per trumpesnį laiką.

8 straipsnis

Posėdžiuose pakomitetis nagrinėja kai kurias arba visas 1 straipsnyje išvardytas sritis.

9 straipsnis

Jei nenusprendžiama kitaip, pakomitečio posėdžiai yra uždari.

10 straipsnis

Kiekvienas posėdis protokoluojamas. Kiekvieno pakomitečio posėdžio protokolo ir išvadų kopijos perduodamos Bendradarbiavimo komiteto sekretoriams. Kopijos siunčiamos ir valstybių narių nuolatinėms atstovybėms.

Pagal Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą įsteigto Transporto, aplinkos ir energetikos ir branduolinės saugos pakomitečio įgaliojimai

BENDRADARBIAVIMO KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsteigiama Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystė,

atsižvelgdamas į Bendradarbiavimo komiteto darbo tvarkos taisykles, kurias 1999 m. spalio 12 d. Bendradarbiavimo taryba nustatė savo darbo tvarkos taisyklių priede, ypač į jų 10 straipsnį,

įsteigė Transporto, aplinkos ir energetikos ir branduolinės saugos pakomitetį, kuriam suteikiami toliau nurodyti įgaliojimai:

1 straipsnis

Pakomitetis svarsto Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo ir su juo susijusio ES ir Armėnijos Europos kaimynystės politikos veiksmų plano įgyvendinimo klausimus šiose srityse:

- transportas, visų pirma: transporto strategijos, įskaitant infrastruktūros modernizavimą, teisės aktų ir reguliavimo sistemų derinimą su Europos ir tarptautiniais standartais; kelių, geležinkelių ir oro transporto sektorių priemonės ir reformos; visų rūšių transporto priemonių sauga ir saugumas; pažangiųjų transporto sistemų skatinimas ir informacinių technologijų visų rūšių transporto priemonėse naudojimas; regioninis bendradarbiavimas transporto srityje; ES ir Armėnijos horizontalusis oro susisiekimo susitarimas;

- aplinka, visų pirma: geras aplinkos valdymas, įskaitant horizontaliuosius teisės aktus aplinkos srityje; teisės aktų ir reguliavimo sistemų derinimas su Europos ir tarptautiniais standartais; klimato kaita; oro kokybė; atliekų tvarkymas; vandens kokybė ir integruotas vandens išteklių valdymas; gamtos apsauga ir biologinė įvairovė; dykumėjimas; pramoninė tarša ir rizikos valdymas; cheminės medžiagos ir genetiškai modifikuoti organizmai; triukšmas; regioninis bendradarbiavimas, įskaitant klausimus, susijusius su vandeniu, ir Kaukazo regiono aplinkos centro veiklą;

- energetika ir branduolinė sauga, visų pirma: energetikos politikos konvergencija; teisinė ir reguliavimo konvergencija; energetikos tinklai; energetikos infrastruktūra, branduolinė sauga ir radioaktyviųjų šaltinių saugumas; energijos vartojimo efektyvumas ir atsinaujinančiųjų energijos išteklių naudojimas; regioninis bendradarbiavimas energetikos srityje.

- atitinkama ES parama.

Pakomitetis taip pat gali svarstyti su Rytų partnerystės, Juodosios jūros sinergijos ar kitų atitinkamo dvišalio bendradarbiavimo iniciatyvų įgyvendinimu susijusius klausimus ar konkrečius projektus.

Šis sąrašas nėra išsamus, Bendradarbiavimo komitetas gali jį papildyti kitais klausimais.

2 straipsnis

Pakomitetis yra pavaldus Bendradarbiavimo komitetui. Po kiekvieno posėdžio pakomitetis pateikia ataskaitą Bendradarbiavimo komitetui ir perduoda jam savo išvadas.

3 straipsnis

Pakomitetį sudaro Šalių atstovai.

Abiem Šalims susitarus tam tikrais pakomitečio posėdžių darbotvarkės klausimais gali būti išklausoma ekspertų nuomonė.

4 straipsnis

Pakomitečiui Šalys pirmininkauja pakaitomis pagal Bendradarbiavimo komiteto nustatytas pakaitinio pirmininkavimo taisykles[5].

5 straipsnis

Pakomitečio nuolatinio sekretoriaus pareigas kartu vykdo Europos Komisijos pareigūnas ir Armėnijos Respublikos vyriausybės pareigūnas. Visa su pakomitečiu susijusi informacija perduodama nuolatiniam sekretoriui.

6 straipsnis

Pakomitečio posėdžiai kurios nors Šalies rašytiniu prašymu ir abiejų Šalių susitarimu šaukiami esant reikalui ir bent kartą per metus. Visi posėdžiai vyksta abiejų Šalių sutartoje vietoje ir jų nustatytu laiku.

Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos Šalies sekretorius atsako per 15 darbo dienų.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai abiem Šalims susitarus gali būti sušaukiami greičiau.

Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą abiejų Šalių delegacijos sudėtį.

Pakomitečio posėdžius kartu šaukia du nuolatiniai sekretoriai, veikiantys pritariant Bendradarbiavimo komiteto sekretoriams.

7 straipsnis

Į darbotvarkę įtrauktini klausimai nuolatiniams sekretoriams pateikiami ne vėliau kaip prieš 15 darbo dienų iki atitinkamo pakomitečio posėdžio. Bet kokie patvirtinamieji dokumentai nuolatiniams sekretoriams pateikiami ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų.

Atsižvelgiant į šiuos klausimus, parengiama preliminari darbotvarkė ir su patvirtinamaisiais dokumentais nusiunčiama Bendradarbiavimo komiteto sekretoriams bei valstybių narių nuolatinėms atstovybėms ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki pakomitečio posėdžio. Išimtiniais atvejais gavus rašytinį abiejų nuolatinių sekretorių sutikimą papildomi klausimai gali būti įtraukti į darbotvarkę per trumpesnį laiką.

8 straipsnis

Posėdžiuose pakomitetis nagrinėja kai kurias arba visas 1 straipsnyje išvardytas sritis.

9 straipsnis

Jei nenusprendžiama kitaip, pakomitečio posėdžiai yra uždari.

10 straipsnis

Kiekvienas posėdis protokoluojamas. Kiekvieno pakomitečio posėdžio protokolo ir išvadų kopijos perduodamos Bendradarbiavimo komiteto sekretoriams. Kopijos siunčiamos ir valstybių narių nuolatinėms atstovybėms.

Pagal Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą įsteigto Užimtumo ir socialinių reikalų, visuomenės sveikatos, mokymo, švietimo ir jaunimo reikalų, kultūros, informacinės visuomenės ir audiovizualinės politikos, mokslo ir technologijų pakomitečio įgaliojimai

BENDRADARBIAVIMO KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo įsteigiama Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Armėnijos Respublikos partnerystė,

atsižvelgdamas į Bendradarbiavimo komiteto darbo tvarkos taisykles, kurias 1999 m. spalio 12 d. Bendradarbiavimo taryba nustatė savo darbo tvarkos taisyklių priede, ypač į jų 10 straipsnį,

įsteigė Užimtumo ir socialinių reikalų, visuomenės sveikatos, mokymo, švietimo ir jaunimo reikalų, kultūros, informacinės visuomenės ir audiovizualinės politikos, mokslo ir technologijų pakomitetį, kuriam suteikiami toliau nurodyti įgaliojimai:

1 straipsnis

Pakomitetis svarsto Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo ir su juo susijusio ES ir Armėnijos Europos kaimynystės politikos veiksmų plano įgyvendinimo klausimus šiose srityse:

- socialinė ir užimtumo politika, įskaitant socialines reformas, socialinę apsaugą ir socialinę įtrauktį, taip pat moterų skatinimas dalyvauti socialiniame, ekonominiame ir politiniame gyvenime;

- visuomenės sveikata;

- švietimas, mokymas ir jaunimo reikalai (visų pirma švietimo ir mokymo sistemų reforma ir modernizavimas, profesinio rengimo programos, gebėjimų stiprinimas ir mobilumas);

- kultūra;

- informacinė visuomenė;

- audiovizualinė politika;

- mokslas ir technologijos, moksliniai tyrimai ir plėtra;

- regioninis bendradarbiavimas pirmiau minėtose srityse;

- atitinkama reguliavimo sistema ir ES parama pirmiau minėtose srityse.

Pakomitetis taip pat gali svarstyti su Rytų partnerystės, Juodosios jūros sinergijos ar kitų atitinkamo dvišalio bendradarbiavimo iniciatyvų įgyvendinimu susijusius klausimus ar konkrečius projektus.

Šis sąrašas nėra išsamus, Bendradarbiavimo komitetas gali jį papildyti kitais klausimais.

2 straipsnis

Pakomitetis yra pavaldus Bendradarbiavimo komitetui. Po kiekvieno posėdžio pakomitetis pateikia ataskaitą Bendradarbiavimo komitetui ir perduoda jam savo išvadas.

3 straipsnis

Pakomitetį sudaro Šalių atstovai.

Abiem Šalims susitarus tam tikrais pakomitečio posėdžių darbotvarkės klausimais gali būti išklausoma ekspertų nuomonė.

4 straipsnis

Pakomitečiui Šalys pirmininkauja pakaitomis pagal Bendradarbiavimo komiteto nustatytas pakaitinio pirmininkavimo taisykles[6].

5 straipsnis

Pakomitečio nuolatinio sekretoriaus pareigas kartu vykdo Europos Komisijos pareigūnas ir Armėnijos Respublikos vyriausybės pareigūnas. Visa su pakomitečiu susijusi informacija perduodama nuolatiniam sekretoriui.

6 straipsnis

Pakomitečio posėdžiai kurios nors Šalies rašytiniu prašymu ir abiejų Šalių susitarimu šaukiami esant reikalui ir bent kartą per metus. Visi posėdžiai vyksta abiejų Šalių sutartoje vietoje ir jų nustatytu laiku.

Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos Šalies sekretorius atsako per 15 darbo dienų.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai abiem Šalims susitarus gali būti sušaukiami greičiau.

Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą abiejų Šalių delegacijos sudėtį.

Pakomitečio posėdžius kartu šaukia du nuolatiniai sekretoriai, veikiantys pritariant Bendradarbiavimo komiteto sekretoriams.

7 straipsnis

Į darbotvarkę įtrauktini klausimai nuolatiniams sekretoriams pateikiami ne vėliau kaip prieš 15 darbo dienų iki atitinkamo pakomitečio posėdžio. Bet kokie patvirtinamieji dokumentai nuolatiniams sekretoriams pateikiami ne vėliau kaip prieš 10 darbo dienų.

Atsižvelgiant į šiuos klausimus, parengiama preliminari darbotvarkė ir su patvirtinamaisiais dokumentais nusiunčiama Bendradarbiavimo komiteto sekretoriams bei valstybių narių nuolatinėms atstovybėms ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki pakomitečio posėdžio. Išimtiniais atvejais gavus rašytinį abiejų nuolatinių sekretorių sutikimą papildomi klausimai gali būti įtraukti į darbotvarkę per trumpesnį laiką.

8 straipsnis

Posėdžiuose pakomitetis nagrinėja kai kurias arba visas 1 straipsnyje išvardytas sritis.

9 straipsnis

Jei nenusprendžiama kitaip, pakomitečio posėdžiai yra uždari.

10 straipsnis

Kiekvienas posėdis protokoluojamas. Kiekvieno pakomitečio posėdžio protokolo ir išvadų kopijos perduodamos Bendradarbiavimo komiteto sekretoriams. Kopijos siunčiamos ir valstybių narių nuolatinėms atstovybėms.

[1] OL L 239, 1999 9 9, p. 1–2.

[2] OL L 297, 1999 11 18, p. 24.

[3] OL L 297, 1999 11 18, p. 28.

[4] OL L 297, 1999 11 18, p. 27.

[5] OL L 297, 1999 11 18, p. 27.

[6] OL L 297, 1999 11 18, p. 27.