7.6.2011   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 148/13


KOMISIJOS SPRENDIMAS

2011 m. birželio 6 d.

dėl ekologinių kriterijų, kuriais remiantis šviesos šaltiniams suteikiamas ES ekologinis ženklas, nustatymo

(pranešta dokumentu Nr. C(2011) 3749)

(Tekstas svarbus EEE)

(2011/331/ES)

EUROPOS KOMISIJA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 2009 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 66/2010 dėl ES ekologinio ženklo (1), ypač jo 8 straipsnio 2 dalį,

pasikonsultavusi su Europos Sąjungos ekologinio ženklinimo valdyba,

kadangi:

(1)

Pagal Reglamentą (EB) Nr. 66/2010 ES ekologinis ženklas gali būti suteikiamas produktams, kurie per visą eksploatavimo ciklą daro mažesnį nei įprasta poveikį aplinkai.

(2)

Reglamente (EB) Nr. 66/2010 nustatyta, kad kiekvienai produktų grupei turi būti nustatyti konkretūs ES ekologinio ženklo kriterijai.

(3)

Komisijos sprendimu 2002/747/EB (2) nustatyti elektros lempučių ekologiniai kriterijai ir su jais susiję vertinimo bei patikros reikalavimai. Tie kriterijai galioja iki 2011 m. rugpjūčio 31 d.

(4)

Tie kriterijai persvarstyti atsižvelgiant į technologijų pažangą. Atsižvelgiant į persvarstymo rezultatus reikėtų iš dalies pakeisti produkto apibrėžtį ir pakeisti produktų grupės pavadinimą. Nauji kriterijai ir su jais susiję vertinimo bei patikros reikalavimai turėtų galioti dvejus metus nuo šio sprendimo priėmimo dienos.

(5)

Siekiant aiškumo Sprendimas 2002/747/EB turėtų būti pakeistas.

(6)

Gamintojams, kurių produktams elektros lempučių ekologinis ženklas suteiktas remiantis Sprendime 2002/747/EB nustatytais kriterijais, reikėtų nustatyti pereinamąjį laikotarpį, kad jie turėtų pakankamai laiko pritaikyti savo produktus prie naujų kriterijų ir reikalavimų. Be to, iki minėto sprendimo galiojimo pabaigos gamintojams turėtų būti leista teikti paraiškas, parengtas remiantis Sprendime 2002/747/EB arba šiame sprendime nustatytais kriterijais.

(7)

Šiame sprendime nustatytos priemonės atitinka Reglamento (EB) Nr. 66/2010 16 straipsniu įsteigto komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

1.   Produktų grupei „šviesos šaltiniai“ priskiriami visi šviesos šaltiniai, skleidžiantys ne mažesnį kaip 60 lm ir ne didesnį kaip 12 000 lm šviesos srautą, skirti bendrajam apšvietimui, tiesiogiai arba netiesiogiai jungiami į bendrą elektros tiekimo tinklą, turintys standarte EN 60061 nurodytą lempos cokolį ir skirti regimajai spinduliuotei skleisti.

2.   Šiai produktų grupei nepriskiriami šių rūšių šviesos šaltiniai: kryptinės lempos, didelio intensyvumo išlydžio lempos, spalvotos lempos, projektorių lempos, fotolempos, soliariumų vamzdinės lempos, baterijomis maitinamos sistemos ir kiti šviesos šaltiniai, kurie nėra skirti bendrajam apšvietimui. Šiai produktų grupei nepriskiriami šių rūšių šviesos šaltiniai, jeigu jie nėra maitinami tiesiogiai iš elektros tinklo: integruotos kompaktinės liuminescencinės lempos, kaitinamosios lempos, šviesos diodų lempos.

2 straipsnis

Kad šviesos šaltiniui pagal Reglamentą (EB) Nr. 66/2010 būtų galima suteikti ES ekologinį ženklą, jis turi būti priskiriamas šio sprendimo 1 straipsnyje apibrėžtai produktų grupei „šviesos šaltiniai“ ir atitikti šio sprendimo priede nustatytus kriterijus ir su jais susijusius vertinimo bei patikros reikalavimus.

3 straipsnis

Produktų grupei „šviesos šaltiniai“ nustatyti kriterijai ir su jais susiję vertinimo bei patikros reikalavimai galioja dvejus metus nuo šio sprendimo priėmimo dienos.

4 straipsnis

Administravimo tikslais produktų grupei „šviesos šaltiniai“ suteikiamas kodas 008.

5 straipsnis

Sprendimas 2002/747/EB panaikinamas.

6 straipsnis

1.   Nukrypstant nuo 5 straipsnio nuostatų, paraiškos dėl ES ekologinio ženklo suteikimo produktams, priskiriamiems produktų grupei „elektros lemputės“, pateiktos iki šio sprendimo priėmimo dienos, vertinamos pagal Sprendime 2002/747/EB nustatytas sąlygas.

2.   Paraiškos dėl ES ekologinio ženklo suteikimo produktams, priskiriamiems produktų grupei „šviesos šaltiniai“, pateiktos po šio sprendimo priėmimo dienos, bet ne vėliau kaip 2011 m. rugpjūčio 31 d., gali būti parengtos remiantis Sprendime 2002/747/EB arba šiame sprendime nustatytais kriterijais.

3.   Šios paraiškos vertinamos pagal tuos kriterijus, kuriais remiantis jos parengtos.

4.   Jeigu ES ekologinis ženklas suteikiamas pagal paraišką, vertinamą pagal Sprendime 2002/747/EB nustatytus kriterijus, toks ES ekologinis ženklas gali būti naudojamas dvylika mėnesių nuo šio sprendimo priėmimo dienos.

7 straipsnis

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje 2011 m. birželio 6 d.

Komisijos vardu

Janez POTOČNIK

Komisijos narys


(1)  OL L 27, 2010 1 30, p. 1.

(2)  OL L 242, 2002 9 10, p. 44.


PRIEDAS

BENDROSIOS NUOSTATOS

Kriterijų taikymo tikslai

Taikant šiuos kriterijus visų pirma siekiama skatinti mažiau naudoti energijos ir taip mažinti žalą aplinkai ir pavojus, susijusius su energijos naudojimu (visuotinis atšilimas, rūgštingumo didėjimas, neatsinaujinančių išteklių išeikvojimas), ilginti vidutinį šviesos šaltinio eksploatavimo laiką ir taip mažinti žalą aplinkai ir pavojus, susijusius su išteklių naudojimu gaminant, perdirbant ir (arba) išmetant šviesos šaltinius, ir mažinti bendrą naudojimo laikotarpiu išmetamą gyvsidabrio kiekį ir taip mažinti žalą aplinkai ir pavojus, susijusius su gyvsidabrio naudojimu.

Be to, taikant šiuos kriterijus skatinama diegti geriausią (ekologiniu požiūriu optimalaus naudojimo) praktiką ir siekti, kad vartotojai geriau suvoktų aplinkosaugos problemas. Nustatomi tokie kriterijai, kuriuos taikant būtų skatinama ženklinti šviesos šaltinius, kuriuos gaminant daromas mažas poveikis aplinkai.

KRITERIJAI

Kriterijai nustatomi pagal kiekvieną iš šių aspektų:

1)

energijos vartojimo efektyvumas, naudojimo laikas, šviesos srauto išlaikymas ir gyvsidabrio kiekis;

2)

įjungimo ir išjungimo ciklų skaičius;

3)

spalvų perteikimo rodiklis;

4)

spalvos pastovumas;

5)

pavojingos cheminės medžiagos ir mišiniai;

6)

cheminės medžiagos, įtrauktos į sąrašą pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1907/2006 (1) 59 straipsnio 1 dalį;

7)

plastikinės dalys;

8)

pakuotė;

9)

naudojimo instrukcija;

10)

socialinis atsakingumas;

11)

ES ekologinio ženklo etiketėje pateikiama informacija.

Vertinimo ir patikros reikalavimai

Nurodomi konkretūs vertinimo ir patikros pagal kiekvieną kriterijų reikalavimai.

Jeigu reikalaujama, kad pareiškėjas pateiktų deklaracijas, dokumentus, tyrimus, bandymų ataskaitas ar kitus atitikties pagal kriterijus įrodymus, tai reiškia, kad visi šie dokumentai gali būti parengti atitinkamai pareiškėjo ir (arba) jo tiekėjo (-ų) ir (arba) jo (jų) tiekėjo (-ų).

Jeigu įmanoma, bandymus turėtų atlikti laboratorijos, atitinkančios EN ISO 17025 arba jam lygiaverčio standarto bendruosius reikalavimus.

Prireikus galima taikyti kitokius, nei nurodyta pagal kiekvieną kriterijų, bandymų metodus, jeigu paraišką vertinanti kompetentinga institucija pripažįsta jų lygiavertiškumą.

Prireikus kompetentingos institucijos gali reikalauti patvirtinančių dokumentų ir gali atlikti nepriklausomas patikras.

ES EKOLOGINIO ŽENKLO KRITERIJAI

1 kriterijus.   Energijos vartojimo efektyvumas, naudojimo laikas, šviesos srauto išlaikymas ir gyvsidabrio kiekis

Šviesos šaltiniai atitinka šiuos reikalavimus:

 

Vieno cokolio

Dviejų cokolių

Energijos vartojimo efektyvumas

10 % didesnis nei A klasei nustatytas šviesos srauto (lm) ir galios (W) santykis

10 % didesnis nei A klasei nustatytas šviesos srauto (lm) ir galios (W) santykis

Naudojimo laikas (valandomis)

15 000

20 000

Šviesos srauto išlaikymas

80 % po 9 000 val.

90 % po 16 000 val.

Gyvsidabrio kiekis (mg)

< 1,5

< 3,0

Pastaba

Energijos vartojimo efektyvumas apibrėžtas Komisijos direktyvos 98/11/EB (2) IV priede.

Vertinimas ir patikra. Pareiškėjas pateikia bandymų ataskaitą, kurioje nurodo, kad šviesos šaltinių, išskyrus šviesos šaltinius, kuriuose naudojami šviesos diodai, energijos vartojimo efektyvumas, naudojimo laikas ir šviesos srauto išlaikymas nustatyti taikant standarte EN 50285 nurodytus bandymų metodus.

Dėl šviesos šaltinių, kuriuose naudojami šviesos diodai, efektyvumo, naudojimo laiko ir šviesos srauto išlaikymo, taip pat dėl liuminescenciniuose šviesos šaltiniuose esančio gyvsidabrio kiekio, pareiškėjas pateikia bandymų ataskaitas, pagrįstas patikimais, tiksliais ir pakartojamais matavimo metodais, kuriuos taikant atsižvelgiama į bendrai pripažintus pažangiausius matavimo metodus, įskaitant metodus, nurodytus dokumentuose, kurių numeriai tuo tikslu paskelbti Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje. Ataskaitoje nurodomas šviesos šaltinio energijos vartojimo efektyvumas, naudojimo laikas ir šviesos srauto išlaikymas. Jeigu tinkamas naudojimo laiko nustatymo bandymas neatliktas, pripažįstamas ant pakuotės nurodytas naudojimo laikas, kol bus gauti bandymo rezultatai. Bandymo rezultatai turi būti pateikti per 12 mėnesių nuo paraiškos ES ekologiniam ženklui gauti pateikimo dienos. Atliekant naudojimo laiko bandymą, reikalavimą turi atitikti 75 % bandomų pavyzdžių.

2 kriterijus.   Įjungimo ir išjungimo ciklų skaičius

Kompaktinių liuminescencinių lempų ir šviesos šaltinių, kuriuose naudojami šviesos diodai, įjungimo ir išjungimo ciklų, per kuriuos šviesos šaltinis neturi sugesti pirmiau laiko, skaičius turi būti didesnis už valandomis išreikštą lempos naudojimo laiką.

Jeigu nurodyta, kad lempos yra atsparios dažnam junginėjimui, šis įjungimo ir išjungimo ciklų skaičius turi būti didesnis kaip 60 000.

Vertinimas ir patikra. Dėl kompaktinių liuminescencinių lempų pareiškėjas pateikia bandymų ataskaitą, kurioje nurodo, kad šių lempų įjungimo ir išjungimo ciklų skaičius nustatytas atliekant trumpojo ciklo bandymą (1 minutę įjungta, 3 minutes išjungta) ir taikant standarte EN 50285 nurodytas naudojimo laiko bandymo procedūras.

Dėl šviesos šaltinių, kuriuose naudojami šviesos diodai, pareiškėjas pateikia bandymų ataskaitą, pagrįstą patikimais, tiksliais ir pakartojamais matavimo metodais, kuriuos taikant atsižvelgiama į bendrai pripažintus pažangiausius matavimo metodus, įskaitant metodus, nurodytus dokumentuose, kurių numeriai tuo tikslu paskelbti Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Ataskaitoje nurodomas įjungimo ir išjungimo ciklų skaičius, kurį pasiekus 50 % kompaktinių liuminescencinių lempų arba šviesos šaltinių, kuriuose naudojami šviesos diodai, atitinka naudojimo laiko reikalavimus, nustatytus atitinkamuose standartuose.

3 kriterijus.   Spalvų perteikimo rodiklis

Šviesos šaltinio spalvų perteikimo rodiklis (Ra) turi būti didesnis kaip 85.

Vertinimas ir patikra. Pareiškėjas pateikia bandymų ataskaitą, kurioje nurodo, kad šviesos šaltinio spalvų perteikimo rodiklis nustatytas taikant bandymų metodą, nurodytą CIE dokumente Nr. 13.3. Ataskaitoje nurodomas šviesos šaltinio spalvų perteikimo rodiklis.

4 kriterijus.   Spalvos pastovumas

Šviesos šaltinio susietosios spalvinės temperatūros (CCT) sklaida turi būti ne didesnė, kaip trijų slenksčių Makadamo elipsė.

Vertinimas ir patikra. Pareiškėjas pateikia bandymų ataskaitą, kurioje nurodo, kad susietosios spalvinės temperatūros sklaida yra ne didesnė, kaip trijų slenksčių Makadamo elipsė, ir išmatuota remiantis patikimais, tiksliais ir pakartojamais matavimo metodais, kuriuos taikant atsižvelgiama į bendrai pripažintus pažangiausius matavimo metodus, įskaitant metodus, nurodytus dokumentuose, kurių numeriai tuo tikslu paskelbti Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

5 kriterijus.   Pavojingos cheminės medžiagos ir mišiniai

Pagal Reglamento (EB) Nr. 66/2010 6 straipsnio 6 dalį produkto ir jo dalių sudėtyje neturi būti Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 57 straipsnyje nurodytų cheminių medžiagų, nei cheminių medžiagų ir mišinių, kuriems gali būti arba yra priskirtos toliau nurodytos pavojingumo arba rizikos frazės.

Pavojingumo ir rizikos frazių sąrašas:

Pavojingumo frazė (3)

Rizikos frazė (4)

H300 Mirtina prarijus

R28

H301 Toksiška prarijus

R25

H304 Prarijus ir patekus į kvėpavimo takus, gali sukelti mirtį

R65

H310 Mirtina susilietus su oda

R27

H311 Toksiška susilietus su oda

R24

H330 Mirtina įkvėpus

R23/26

H331 Toksiška įkvėpus

R23

H340 Gali sukelti genetinius defektus

R46

H341 Įtariama, kad gali sukelti genetinius defektus

R68

H350 Gali sukelti vėžį

R45

H350i Gali sukelti vėžį įkvėpus

R49

H351 Įtariama, kad sukelia vėžį

R40

H360F Gali pakenkti vaisingumui

R60

H360D Gali pakenkti negimusiam kūdikiui

R61

H360FD Gali pakenkti vaisingumui. Gali pakenkti negimusiam kūdikiui

R60/61/60–61

H360Fd Gali pakenkti vaisingumui. Įtariama, kad gali pakenkti negimusiam kūdikiui

R60/63

H360Df Gali pakenkti negimusiam kūdikiui. Įtariama, kad gali pakenkti vaisingumui

R61/62

H361f Įtariama, kad gali pakenkti vaisingumui

R62

H361d Įtariama, kad gali pakenkti negimusiam kūdikiui

R63

H361fd Įtariama, kad gali pakenkti vaisingumui. Įtariama, kad gali pakenkti negimusiam kūdikiui

R62–63

H362 Gali pakenkti žindomam vaikui

R64

H370 Kenkia organams

R39/23/24/25/26/27/28

H371 Gali pakenkti organams

R68/20/21/22

H372 Kenkia organams, jeigu medžiaga veikia ilgai arba kartotinai

R48/25/24/23

H373 Gali pakenkti organams, jeigu medžiaga veikia ilgai arba kartotinai

R48/20/21/22

H400 Labai toksiška vandens organizmams

R50

H410 Labai toksiška vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus

R50–53

H411 Toksiška vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus

R51–53

H412 Kenksminga vandens organizmams, sukelia ilgalaikius pakitimus

R52–53

H413 Gali sukelti ilgalaikį kenksmingą poveikį vandens organizmams

R53

EUH059 Pavojinga ozono sluoksniui

R59

EUH029 Kontaktuodama su vandeniu išskiria toksiškas dujas

R29

EUH031 Kontaktuodama su rūgštimis išskiria toksiškas dujas

R31

EUH032 Kontaktuodama su rūgštimis išskiria labai toksiškas dujas

R32

EUH070 Toksiška patekus į akis.

R39–41

Cheminėms medžiagoms ir mišiniams, kurių savybės apdorojant pasikeičia taip, kad nustatytas pavojus išnyksta (pvz., jie tampa biologiškai nebeprieinami, įvyksta cheminių pakitimų), pirmiau nurodytas reikalavimas netaikomas.

Cheminių medžiagų ir mišinių, atitinkančių priskyrimo pirmiau nurodytoms pavojingumo klasėms arba kategorijoms kriterijus, taip pat cheminių medžiagų, atitinkančių Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 57 straipsnio a, b arba c punkte nustatytus kriterijus, koncentracijos ribos neviršija bendrųjų arba konkrečių koncentracijos ribų, nustatytų pagal Reglamento (EB) Nr. 1272/2008 10 straipsnį. Jeigu nustatytos konkrečios koncentracijos ribos, jos taikomos vietoje bendrųjų koncentracijos ribų.

Cheminių medžiagų, atitinkančių Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 57 straipsnio d, e arba f punkte nustatytus kriterijus, koncentracijos riba neviršija 0,1 % pagal masę.

Reikalavimas netaikomas šioms medžiagoms ir (arba) medžiagų naudojimo būdams:

Homogeninės dalys, kurių masė mažesnė kaip 5 g

Visos pirmiau nurodytos pavojingumo ir rizikos frazės

Vertinimas ir patikra. Dėl kiekvienos dalies, kurios masė didesnė kaip 5 g, pareiškėjas pateikia atitikties pagal šį kriterijų deklaraciją ir susijusius dokumentus, pvz., cheminių medžiagų tiekėjų pasirašytas atitikties deklaracijas ir susijusių cheminių medžiagų ar mišinių saugos duomenų lapų, parengtų pagal Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 II priedą, kopijas. Pagal Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 31 straipsnį parengtuose cheminių medžiagų ir mišinių saugos duomenų lapuose nurodomos koncentracijos ribos.

6 kriterijus.   Cheminės medžiagos, įtrauktos į sąrašą pagal Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 59 straipsnio 1 dalį

Jeigu cheminės medžiagos įvardytos kaip labai didelį susirūpinimą keliančios medžiagos ir įtrauktos į Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 59 straipsnyje nurodytą sąrašą ir jeigu tokių cheminių medžiagų koncentracija mišiniuose, gaminiuose arba homogeninėse sudėtinių gaminių dalyse yra didesnė kaip 0,1 %, joms netaikomos išimtys, leidžiančios nukrypti nuo 6 straipsnio 6 dalies nuostatų. Jeigu koncentracija mažesnė kaip 0,1 %, taikomos konkrečios koncentracijos ribos, nustatytos pagal Reglamento (EB) Nr. 1272/2008 10 straipsnį.

Vertinimas ir patikra. Cheminių medžiagų, kurios įvardytos kaip labai didelį susirūpinimą keliančios medžiagos ir kurios pagal Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 59 straipsnį įtrauktos į pasiūlytų medžiagų sąrašą, sąrašas skelbiamas:

http://echa.europa.eu/chem_data/authorisation_process/candidate_list_table_en.asp

Remiamasi paraiškos pateikimo dieną galiojančiu sąrašu.

Pareiškėjas pateikia atitikties pagal šį kriterijų deklaraciją ir susijusius dokumentus, pvz., cheminių medžiagų tiekėjų pasirašytas atitikties deklaracijas ir susijusių cheminių medžiagų ar mišinių saugos duomenų lapų, parengtų pagal Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 II priedą, kopijas. Pagal Reglamento (EB) Nr. 1907/2006 31 straipsnį parengtuose cheminių medžiagų ir mišinių saugos duomenų lapuose nurodomos koncentracijos ribos.

7 kriterijus.   Plastikinės dalys

a)

Jeigu gamybos procese naudojamas plastifikatorius, jis turi atitikti pavojingoms cheminėms medžiagoms keliamus reikalavimus, nustatytus pagal 5 ir 6 kriterijus.

Be to, į produktą specialiai nededama di-n-oktilftalato (DNOP), diizononilftalato (DINP) ar diizodecilftalato (DIDP).

b)

Plastikinių dalių sudėtyje chloro yra ne daugiau kaip 50 % pagal masę.

Vertinimas ir patikra. ES ekologinį ženklą suteikiančiajai kompetentingai institucijai pateikiamas gamintojo, kuris deklaruoja atitiktį šiems reikalavimams, pasirašytas sertifikatas. Be to, ES ekologinį ženklą suteikiančiajai institucijai pateikiama plastiko tiekėjų pasirašyta atitikties deklaracija ir susijusių medžiagų saugos duomenų lapų kopijos.

8 kriterijus.   Pakuotė

Sluoksniniai ir kompoziciniai plastikai nenaudojami.

Jeigu naudojamos kartoninės dėžės, jų sudėtyje turi būti 80 % perdirbtos žaliavos, gautos iš vartotojų panaudotų produktų.

Jeigu naudojamos plastikinės medžiagos, jų sudėtyje turi būti 50 % perdirbtos žaliavos, gautos iš vartotojų panaudotų produktų.

Vertinimas ir patikra. Teikiant paraišką pateikiamas produkto pakuotės pavyzdys ir atitinkama deklaracija dėl atitikties pagal šį kriterijų. Kriterijus taikomas tik pirminei pakuotei, kaip apibrėžta Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 94/62/EB (5).

9 kriterijus.   Naudojimo instrukcija

Su parduodamu produktu (ant pakuotės arba atskirame lapelyje) pateikiama naudotojui svarbi informacija, kaip produktą tinkamai ekologiškai naudoti. Visų pirma:

a)

jeigu lempa turi E27, E14, B22 arba B15 tipo cokolį, ant pakuotės nurodomas santykinis šviesos šaltinio dydis ir forma, palyginti su įprasta kaitinamąja lempa;

b)

jeigu lempa turi du cokolius, ant pakuotės nurodoma, kad šviesos šaltinio ekologinės savybės yra geresnės, kai jis naudojamas su aukštojo dažnio elektroniniu valdymo įtaisu;

c)

ant pakuotės pateikiami sudužusio liuminescencinio šviesos šaltinio duženų surinkimo nurodymai;

d)

lempų priežiūros siekiant išlaikyti šviesos srautą, pvz., valymo, nurodymai;

e)

nurodoma, kad išjungiant lempas taupoma energija ir pinigai.

Vertinimas ir patikra. Pareiškėjas deklaruoja, kad produktas atitinka šiuos reikalavimus, ir kompetentingai paraišką vertinančiai institucijai pateikia pakuotės arba lapelio kopiją.

10 kriterijus.   Socialinis atsakingumas

Gaminant šviesos šaltinius, kuriems suteiktas ekologinis ženklas, turi būti laikomasi pagrindinių principų ir užtikrinamos su darbo sąlygomis susijusios teisės.

Licencijos turėtojas privalo užtikrinti, kad šviesos šaltinių gamyba atitiktų TDO konvencijas (6) dėl vaikų darbo, priverstinio darbo, sveikatos ir saugos, diskriminacijos, drausmės, darbo laiko, darbo užmokesčio, teisės burtis į asociacijas ir kolektyvinių derybų.

Vertinimas ir patikra. Pareiškėjas deklaruoja atitiktį šiam reikalavimui ir pateikia sutarčių su kontrolės institucijomis sąlygas ir su TDO konvencijomis susijusį elgesio kodeksą arba SA8000 sertifikatą.

11 kriterijus.   ES ekologinio ženklo etiketėje pateikiama informacija

Neprivaloma etiketė, kurioje yra teksto langelis su tokiu įrašu:

„—

Didelis energijos vartojimo efektyvumas – padeda taupyti pinigus

Ilgas naudojimo laikas

Eksploatacinės savybės patikrintos“.

Jeigu šviesos šaltinio sudėtyje nėra gyvsidabrio, tai gali būti nurodoma neprivalomoje etiketėje.

Neprivalomos etiketės su teksto langeliu naudojimo rekomendacijos pateiktos „Ekologinio ženklo naudojimo gairėse“, paskelbtose interneto svetainėje http://ec.europa.eu/environment/ecolabel/promo/logos_en.htm

Vertinimas ir patikra. Pareiškėjas pateikia etiketės pavyzdį ir atitikties pagal šį kriterijų deklaraciją.


(1)  OL L 396, 2006 12 30, p. 1.

(2)  OL L 71, 1998 3 10, p. 1.

(3)  Kaip nustatyta Europos Parlamento ir Tarybos reglamente (EB) Nr. 1272/2008 (OL L 353, 2008 12 31, p. 1).

(4)  Kaip nustatyta Tarybos direktyvoje 67/548/EEB (OL 196, 1967 8 16, p. 1).

(5)  OL L 365, 1994 12 31, p. 10.

(6)  http://www.ilo.org/