3.7.2010   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 169/17


KOMISIJOS SPRENDIMAS

2010 m. birželio 18 d.

dėl kontroliuojamų medžiagų kaip technologijos agentų naudojimo pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1005/2009 8 straipsnio 4 dalį

(pranešta dokumentu Nr. C(2010) 3847)

(Tekstas autentiškas tik italų, lenkų, olandų, portugalų, prancūzų ir vokiečių kalbomis)

(2010/372/ES)

EUROPOS KOMISIJA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo,

atsižvelgdama į 2009 m. rugsėjo 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1005/2009 dėl ozono sluoksnį ardančių medžiagų (1), ypač į jo 8 straipsnio 4 dalį,

kadangi:

(1)

Ozono sluoksnį ardančių medžiagų kaip technologijos agentų naudojimas – viena iš nedaugelio reikmių, kurioms pagal Reglamentą (EB) Nr. 1005/2009 vis dar leidžiama naudoti medžiagas išmetant teršalus. Dėl ozono sluoksnį ardančių medžiagų išmetimo ozono sluoksniui gali būti padaryta didelė žala. Todėl reikia užtikrinti, kad ir ateityje naudojant technologijos agentus būtų išmetama nedaug ozono sluoksnį ardančių medžiagų.

(2)

Be to, vadovaujantis Sąjungos prievolėmis pagal Monrealio protokolo dėl ozono sluoksnį ardančių medžiagų Šalių Sprendimą X/14, Reglamento (EB) Nr. 1005/2009 8 straipsnio 4 dalimi nustatyta, kad kontroliuojamų medžiagų, naudojamų kaip technologijos agentų, kiekis turi neviršyti 1 083 metrinių tonų per metus, o naudojant medžiagas kaip technologijos agentus išmetamas kontroliuojamų medžiagų kiekis turi neviršyti 17 metrinių tonų per metus.

(3)

Dėl pastaraisiais metais netikėtai suintensyvėjusio kontroliuojamų medžiagų kaip technologijos agentų naudojimo Sąjunga gali nebeatitikti Sprendimo X/14, taigi būtina griežčiau kontroliuoti tokių medžiagų naudojimą.

(4)

Remiantis Reglamento (EB) Nr. 1005/2009 8 straipsniu, turėtų būti sudarytas įmonių, kurioms leidžiama naudoti kontroliuojamas medžiagas kaip technologijos agentus, sąrašas, kiekvienai konkrečiai įmonei nustatant didžiausią kiekį, kurį leidžiama naudoti įrenginiams papildyti, ir didžiausią leidžiamą išmesti kiekį.

(5)

Įmonių sąrašas ir atitinkami medžiagų kiekiai turėtų būti grindžiami valstybių narių pateiktomis ataskaitomis ir pakoreguojami taip, kad užtikrintų, jog Sąjunga neviršys 8 straipsnio 4 dalyje nustatytų ribų. Skirstant papildymo kvotas turėtų būti remiamasi vidutiniu 2005–2008 m. poreikiu. Apskaičiuojant individualų vidutinį poreikį neturėtų būti atsižvelgiama į metų, kuriais atitinkama įmonė nenaudojo kontroliuojamų medžiagų kaip technologijos agentų, rodiklius. Siekiant sumažinti metinių poreikių svyravimus ir kartu užtikrinti, kad būtų laikomasi bendros Sąjungai nustatytos ribos, nustatoma individualaus vidutinio poreikio riba – 124 %.

(6)

Siekiant padėti įmonėms lengviau prisitaikyti prie kintančių rinkos poreikių, tikslinga leisti priede išvardytoms įmonėms kvotą perduoti viena kitai. Tačiau nutraukus įrenginio eksploatavimą, jam suteikta kvota turėtų nustoti galioti. Todėl įmonė turėtų pranešti Komisijai ir konkrečioms valstybėms narėms apie atitinkamų įrenginių eksploatavimo nutraukimą.

(7)

Šiame sprendime numatytos priemonės atitinka Reglamento (EB) Nr. 1005/2009 25 straipsnio 1 dalimi įsteigto komiteto nuomonę,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Apibrėžtys

1.   Papildomas kiekis – technologijos ciklui naujai tiekiamas anksčiau tame cikle nenaudotas bendras grynos, surinktos arba regeneruotos kontroliuojamos medžiagos kiekis metrinėmis tonomis.

2.   Išmetamas kiekis – bendras kontroliuojamos medžiagos kiekis metrinėmis tonomis, kuris į atmosferą, vandenį arba dirvožemį išmetamas naudojant technologijos agentą, taip pat jį saugant bei tvarkant įrenginio vietoje.

2 straipsnis

Reikmės, kurioms technologijos agentą naudoti leidžiama, taip pat išmetamo ir naudojamo kiekio apribojimai

1.   Šio sprendimo priede pateikiamas įmonių, kurioms nuo 2010 m. sausio 1 d. leidžiama naudoti kontroliuojamas medžiagas kaip technologijos agentus, sąrašas.

2.   Kiekviena įmonė naudoja tik tą medžiagą ir tik tą technologiją, kurios nurodytos priede.

3.   Priede nustatyti kiekiai, kuriuos kiekviena įmonė gali naudoti kaip papildomą kiekį ir išmesti kasmet, neviršijami. Kvota nustoja galioti baigiantis metams, kuriais visiškai nutraukiamas įrenginio, kuriam ta kvota skirta, eksploatavimas.

3 straipsnis

Paskirtų kvotų perdavimas

Įmonė gali perduoti kitai priede nurodytai įmonei visą priede nurodytam įrenginiui skirtą papildymo kvotą arba jos dalį, nesvarbu, kokiai medžiagai ir kokioms reikmėms ji skirta. Gavėjas gali naudoti perduotą kvotos dalį tik tai medžiagai ir reikmėms, kurios skirtos priede nurodytam gavėjui. Perdavimas įsigalioja tik po to, kai apie jį pranešama Komisijai ir atitinkamų valstybių narių kompetentingoms institucijoms ir Komisija patvirtina gavusi tokį pranešimą.

4 straipsnis

Pranešimas apie eksploatavimo nutraukimą

Jei atitinkamų įrenginių eksploatavimas nutraukiamas, priede išvardytos įmonės per tris mėnesius apie tai praneša Komisijai ir valstybės narės, kurioje tas įrenginys yra, kompetentingoms institucijoms.

5 straipsnis

Taikymo data

Šis sprendimas taikomas nuo 2010 m. sausio 1 d.

6 straipsnis

Šis sprendimas skirtas šioms įmonėms:

Anwil SA

Ul. Torunska 222

87-805 Wloclawek

LENKIJA

Arkema France S.A.

420, rue d'Estienne D'Orves

92705 Colombes Cedex

PRANCŪZIJA

Bayer Material Science AG

CAS-PR-CKD, Gebäude B669

41538 Dormhagen

VOKIETIJA

CUF Quimicos Industriais SA

Quinta da Industria Beduidu

3860–680 Estarreja

PORTUGALIJA

Potasse et Produits Chimiques SA

95 rue du General de Gaulle

68802 Thann Cedex

PRANCŪZIJA

Perstorp France SAS

Rue Lavoisier BP 21

38801 Le Pont de Claix

PRANCŪZIJA

Solvay Solexis S.p.A.

Viale Lombardia 20

20021 Bollate (MI)

ITALIJA

Teijin Twaron BV

Oosterhorn 6

9936 AD Farmsum

NYDERLANDAI

Priimta Briuselyje 2010 m. birželio 18 d.

Komisijos vardu

Connie HEDEGAARD

Komisijos narė


(1)  OL L 286, 2009 10 31, p. 1.


PRIEDAS

[Šis priedas neskelbiamas, nes jame pateikiama konfidenciali komercinė informacija.]