32003R0091



Oficialusis leidinys L 014 , 21/01/2003 p. 0001 - 0015


Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 91/2003

2002 m. gruodžio 16 d.

dėl geležinkelių transporto statistikos

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 285 straipsnį,

atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą [1],

atsižvelgdami į Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę [2],

pasikonsultavę su Regionų komitetu,

laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos [3],

kadangi:

(1) Geležinkeliai yra svarbi Bendrijos transporto tinklų dalis.

(2) Tam, kad galėtų stebėti ir plėtoti bendrą transporto politiką bei su transportu susijusius regioninių ir transeuropinių tinklų politikos elementus, Komisijai reikia statistikos apie krovinių ir keleivių vežimą geležinkeliais.

(3) Tam, kad parengtų ir stebėtų Bendrijos veiksmus transporto saugumo srityje, Komisijai būtina turėti geležinkelių saugumo statistiką.

(4) Bendrijos geležinkelių transporto statistika reikalinga ir tam, kad būtų įvykdyti 1991 m. liepos 29 d. Tarybos direktyvos 91/440/EEB dėl Bendrijos geležinkelių plėtros [4] 10b straipsnyje numatyti monitoringo uždaviniai.

(5) Bendrijos statistiniai duomenys apie visas transporto rūšis turėtų būti surenkami pagal bendras sąvokas ir standartus, siekiant pasiekti visišką realų transporto rūšių palyginamumą.

(6) Dėl geležinkelių pramonės restruktūrizavimo pagal Direktyvą 91/440/EEB bei informacijos, kurios reikalauja Komisija ir kiti Bendrijos geležinkelių transporto statistikos naudotojai, pokyčių netenka galios 1980 m. gruodžio 4 d. Tarybos direktyvos 80/1177/EEB dėl krovinių vežimo geležinkeliu statistinių ataskaitų sudarančių regioninės statistikos dalį [5], nuostatos dėl statistinių duomenų rinkimo iš nurodytų pagrindinių geležinkelio tinklų administracijų.

(7) Valstybių ir privačių geležinkelio įmonių, veikiančių komercinėje geležinkelių transporto rinkoje, gyvavimas kartu reikalauja aiškiai patikslinti tą statistinę informaciją, kurią pateikti turėtų visos geležinkelio įmonės, o platinti - Eurostatas.

(8) Pagal Sutarties 5 straipsnyje nustatytą subsidiarumo principą bendrųjų statistikos standartų, sudarančių galimybę parengti vienodus duomenis, sukūrimas yra toks veiksmas, kuris gali būti efektyvus tik Bendrijos lygiu. Tokius standartus turėtų įgyvendinti kiekvienos valstybės narės įstaigos ir institucijos, atsakingos už oficialiosios statistikos parengimą.

(9) 1997 m. vasario 17 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 322/97 dėl Bendrijos statistikos [6] pateikia šiame reglamente išdėstytų nuostatų pagrindus.

(10) Šiam reglamentui įgyvendinti būtinos priemonės turėtų būti priimtos pagal 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimą 1999/468/EB, nustatantį Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką [7].

(11) Buvo konsultuojamasi su Statistikos programų komitetu, įsteigtu 1989 m. birželio 19 d. Tarybos sprendimu 89/382/EEB, Euratomas, įsteigiančiu Europos Bendrijų statistikos programų komitetą [8], minėto sprendimo 3 straipsnyje nustatyta tvarka,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Tikslas

Šio reglamento tikslas - nustatyti bendrąsias Bendrijos statistinių duomenų apie geležinkelių transportą parengimo taisykles.

2 straipsnis

Taikymo sritis

Šis reglamentas taikomas visiems Bendrijos geležinkeliams. Kiekviena valstybė narė pateikia statistinius duomenis, susijusius su geležinkelių transportu jos nacionalinėje teritorijoje. Kai geležinkelio įmonė veikia keliose valstybėse narėse, susijusios nacionalinės valdžios institucijos reikalauja, kad įmonė duomenis pateiktų atskirai pagal kiekvieną šalį, kurioje ji veikia, taip, kad būtų galimybė tuos nacionalinius statistinius duomenis sukompiliuoti.

Į šio reglamento taikymo sritį valstybės narės gali neįtraukti:

a) geležinkelio įmonių, kurios visiškai ar iš esmės veikia pramonės ar panašiose sistemose, įskaitant uostus;

b) geležinkelio įmonių, iš esmės teikiančias vietines turizmo paslaugas, pavyzdžiui, saugomus istorinius garvežių geležinkelius.

3 straipsnis

Apibrėžimai

1. Šiame reglamente taikomi tokie apibrėžimai:

a) "duomenis pateikianti šalis" - tai valstybė narė, perduodanti duomenis Eurostatui;

b) "nacionalinės valdžios institucijos" - tai nacionaliniai statistikos institutai ir kitos įstaigos, kurios kiekvienoje valstybėje narėje yra atsakingos už Bendrijos statistinių duomenų parengimą;

c) "geležinkelio įmonė" - tai valstybinė arba privati įmonę, teikianti krovinių ir (arba) keleivių vežimo geležinkeliu paslaugas.

2. Šio straipsnio 1 dalyje nurodyti apibrėžimai gali būti keičiami, o siekiant užtikrinti statistinių duomenų suderinamumą, vadovaujantis 11 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka, gali būti priimti papildomi apibrėžimai.

4 straipsnis

Duomenų rinkimas

1. Statistiniai duomenys, kuriuos reikia surinkti, yra nurodyti šio reglamento prieduose. Jie apima tokias duomenų rūšis:

a) statistiniai metiniai krovinių vežimo duomenys - išsami ataskaita (A priedas);

b) statistiniai metiniai krovinių vežimo duomenys - supaprastinta ataskaita (B priedas);

c) statistiniai metiniai keleivių vežimo duomenys - išsami ataskaita (C priedas);

d) statistiniai metiniai keleivių vežimo duomenys - supaprastinta ataskaita (D priedas);

e) statistiniai ketvirtiniai krovinių ir keleivių vežimo duomenys (E priedas);

f) statistiniai regioniniai krovinių ir keleivių vežimo duomenys (F priedas);

g) statistiniai eismo srautų geležinkelių tinklais duomenys (G priedas);

h) statistiniai eismo įvykių duomenys (H priedas).

2. B ir D prieduose išdėstyti supaprastinti duomenų pateikimo reikalavimai, kuriuos valstybės narės gali panaudoti kaip A ir C prieduose išdėstytos įprastos atskaitomybės alternatyvas toms įmonėms, kurių bendra krovinių ar keleivių pervežimo apimtis yra atitinkamai mažesnė kaip 500 milijonų tonkilometrių arba 200 milijonų keleivio/kilometrų. Šios ribos gali būti pritaikytos vadovaujantis šio reglamento 11 straipsnio 2 dalimi.

3. Be to, taip, kaip apibrėžta I priede, valstybės narės pateikia geležinkelio įmonių, kurioms teikiami statistiniai duomenys, sąrašą.

4. Šiame reglamente kroviniai yra klasifikuojami pagal J priedą. Pavojingi kroviniai papildomai klasifikuojami pagal K priedą.

5. Priedų turinys gali būti keičiamas 11 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.

5 straipsnis

Duomenų šaltiniai

1. Valstybės narės paskiria valstybinę ar privačią organizaciją dalyvauti surenkant pagal šį reglamentą reikalaujamus duomenis.

2. Būtinus duomenis galima gauti naudojant bet kurį šių šaltinių derinį:

a) privalomos apklausos;

b) administraciniai duomenys, įskaitant reguliavimo institucijų surinktus duomenis;

c) statistinio įvertinimo procedūros;

d) geležinkelių pramonės specialistų organizacijų pateikti duomenys;

e) ad hoc studijos.

3. Nacionalinės valdžios institucijos imasi priemonių duomenų šaltiniams koordinuoti ir į Eurostatą perduotų statistinių duomenų kokybei užtikrinti.

6 straipsnis

Duomenų perdavimas Eurostatui

1. Eurostatui valstybės narės pateikia 4 straipsnyje nurodytus statistinius duomenis.

2. 4 straipsnyje nurodytų statistinių duomenų perdavimo priemonės nustatomos 11 straipsnio 2 dalyje nurodyta tvarka.

7 straipsnis

Platinimas

1. Bendrijos statistiką, grindžiamą šio reglamento A-H prieduose nurodytais duomenimis, platina Eurostatas. Tiek šia prasme, tiek ir atsižvelgiant į Europos geležinkelių rinkos charakteristikas, konfidencialiais pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 322/97 13 straipsnio 1 dalį laikomi duomenys gali būti atskleidžiami tik tada, jeigu:

a) duomenys jau yra prieinami valstybių narių visuomenei arba

b) su tais duomenimis susijusios įmonės iš anksto yra aiškiai patvirtinusios, kad leidžia juos atskleisti.

Nacionalinės valdžios institucijos pateikia prašymą, kad tokios įmonės leistų atskleisti reikalingus duomenis, o apie tokio prašymo rezultatus praneša Eurostatui tada, kai tie duomenys Eurostatui perduodami.

2. Pagal I priedą pateikiama informacija nėra platinama.

8 straipsnis

Statistinių duomenų kokybė

1. Siekiant padėti valstybėms narėms palaikyti statistinių duomenų geležinkelių transporto srityje kokybę, Eurostatas parengia ir paskelba metodologines rekomendacijas. Šiose rekomendacijose atsižvelgiama į nacionalinės valdžios institucijų, geležinkelio įmonių ir geležinkelio pramonės specialistų organizacijų geros praktikos pavyzdžius.

2. Statistinių duomenų kokybę įvertina Eurostatas. Tuo tikslu Eurostato prašymu valstybės narės pateikia informaciją apie statistinių duomenų rengimui taikytus metodus.

9 straipsnis

Ataskaita

Trejus metus rinkusi duomenis, Komisija išsiunčia ataskaitą Europos Parlamentui ir Tarybai apie patirtį, įgytą dirbant pagal šį reglamentą, ir, jei būtina, pateikia atitinkamus pasiūlymus. Į ataskaitą įtraukiami 8 straipsnyje nurodyto kokybės įvertinimo rezultatai. Ataskaitoje įvertinamas šio reglamento nuostatų dėl statistinių duomenų konfidencialumo, apibūdintų Reglamente (EB) Nr. 322/97, taikymo poveikis statistinių duomenų apie vežimą geležinkeliu kokybei. Be to, yra įvertinama statistinių duomenų prieinamumo šioje srityje nauda, tokių statistinių duomenų gavimo išlaidos ir prievolės įmonėms.

10 straipsnis

Įgyvendinimo tvarka

11 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka imamasi tokių įgyvendinimo priemonių:

a) apribojimų pritaikymo supaprastintoms ataskaitoms (4 straipsnis);

b) apibrėžimų keitimo ir papildomų apibrėžimų priėmimo (3 straipsnis);

c) priedų turinio pritaikymo (4 straipsnis);

d) duomenų perdavimo Eurostatui tvarka (6 straipsnis);

e) ataskaitų dėl rezultatų kokybės ir rezultatų palyginamumo gairių apibrėžimo (8 ir 9 straipsniai).

11 straipsnis

Tvarka

1. Komisijai padeda Statistikos programų komitetas, įsteigtas pagal Sprendimo 89/382/EEB, Euratomas 1 straipsnį.

2. Darant nuorodą į šią dalį, taikomi Sprendimo 1999/468/EB 5 ir 7 straipsniai, atsižvelgiant į minėto sprendimo 8 straipsnį.

Sprendimo 1999/468/EB 5 straipsnio 6 dalyje nurodytas laikotarpis nustatomas trims mėnesiams.

3. Komitetas patvirtina savo darbo tvarkos taisykles.

12 straipsnis

Direktyva 80/1177/EEB

1. 2002 metų rezultatus valstybės narės pateikia pagal Direktyvą 80/1177/EEB.

2. Direktyva 80/1177/EEB panaikinama nuo 2003 m. sausio 1 d.

13 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2002 m. gruodžio 16 d.

Europos Parlamento vardu

Pirmininkas

P. Cox

Tarybos vardu

Pirmininkas

M. Fischer Boel

[1] OL C 180 E, 2001 6 26, p. 94.

[2] OL C 221, 2001 5 30, p. 63.

[3] 2001 m. rugsėjo 4 d. Europos Parlamento nuomonė (OL C 72 E, 2002 3 21, p. 58), 2002 m. birželio 27 d. Tarybos bendroji pozicija (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2002 m. spalio 24 d. Europos Parlamento sprendimas (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje).

[4] OL L 237, 1991 8 24, p. 25. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2001/12/EB (OL L 75, 2001 3 15, p. 1).

[5] OL L 350, 1980 12 23, p. 23. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais 1994 m. Stojimo aktu.

[6] OL L 52, 1997 2 22, p. 1.

[7] OL L 184, 1999 7 17, p. 23.

[8] OL L 181, 1989 6 28, p. 47.

--------------------------------------------------

A PRIEDAS

STATISTINIAI METINIAI KROVINIŲ VEŽIMO DUOMENYS − IŠSAMI ATASKAITA

Kintamųjų dydžių sąrašas ir matavimo vienetai | Vežta krovinių: tonų,tonkilometrių,Prekinių traukinių judėjimas: traukinio/kilometrų.Vežta intermodalinių transporto vienetų jame: skaičius,TEU (20 pėdų ekvivalentinis vienetas)(konteineriams ir nukeliamiesiems kėbulams). |

Ataskaitinis laikotarpis | Vieneri metai |

Periodiškumas | Kasmet |

Lentelių sąrašas ir kiekvienos lentelės duomenų klasifikacija | A1 lentelė: vežta krovinių pagal vežimų rūšisA2 lentelė: vežta krovinių pagal krovinių rūšis (J priedas)A3 lentelė: vežta krovinių (tarptautinis ir tranzitinis vežimas) pagal pakrovimo ir iškrovimo šalisA4 lentelė: vežta krovinių pagal pavojingų krovinių kategorijas (K priedas)A5 lentelė: vežta krovinių pagal siuntų rūšis (pasirinktinai)A6 lentelė: vežta krovinių intermodaliniuose transporto vienetuose pagal vežimų rūšis ir transporto vienetų rūšisA7 lentelė: vežtų pakrautų intermodalinių transporto vienetų skaičius pagal vežimų rūšis ir transporto vienetų rūšisA8 lentelė: vežtų tuščių intermodalinių transporto vienetų skaičius pagal vežimų rūšis ir transporto vienetų rūšisA9 lentelė: Prekinių traukinių judėjimas |

Galutinis duomenų perdavimo terminas | Penki mėnesiai po ataskaitinio laikotarpio pabaigos |

Pirmasis A1, A2 ir A3 lentelių ataskaitinis laikotarpis | 2003 metai |

Pirmasis A4, A5, A6, A7, A8 ir A9 lentelių ataskaitinis laikotarpis | 2004 metai |

Pastabos | 1.Vežimai pagal rūšis skirstomi taip:vidaus,tarptautiniai įvežti,tarptautiniai išvežti,tranzitas.2.Siuntų rūšys gali būti skirstomos taip:sąstato siunta,vagono siunta,kitos.3.Intermodalinių transporto vienetų rūšys skirstomos taip:konteineriai ir nukeliamieji kėbulai,puspriekabės (be palydos),kelių transporto priemonės (lydimos).4.Tam, kad užtikrintų duomenų suderinamumą, A3 lentelėje Eurostatas ir valstybės narės gali susitarti ir palengvinti duomenų, kuriuos pateikia kitos valstybės narės, konsolidavimą.5.A4 lentelėje valstybės narės nurodo, kurių vežamų kategorijų šie duomenys neapima, jei tokių yra.6.A2-A8 lentelėse, kai nėra visos informacijos apie tranzitą, valstybės narės pateikia visus prieinamus duomenis. |

--------------------------------------------------

B PRIEDAS

STATISTINIAI METINIAI KROVINIŲ VEŽIMO DUOMENYS − SUPAPRASTINTA ATASKAITA

Kintamųjų dydžių sąrašas ir matavimo vienetai | Vežta krovinių: tonų,tonkilometrių.Prekinių traukinių judėjimas: traukinio/kilometrų. |

Ataskaitinis laikotarpis | Vieneri metai |

Periodiškumas | Kasmet |

Lentelių sąrašas ir kiekvienos lentelės duomenų klasifikacija | B1 lentelė: vežta krovinių pagal vežimų rūšisB2 lentelė: prekinių traukinių judėjimas |

Galutinis duomenų perdavimo terminas | Penki mėnesiai po ataskaitinio laikotarpio pabaigos |

Pirmasis ataskaitinis laikotarpis | 2004 metai |

Pastabos | 1.Vežimai skirstomi taip:vidaus,tarptautiniai įvežti,tarptautiniai išvežti,tranzitas. |

--------------------------------------------------

C PRIEDAS

STATISTINIAI METINIAI KELEIVIŲ VEŽIMO DUOMENYS

Kintamųjų sąrašas ir matavimo vienetai | Vežta keleivių: keleivių skaičius,keleivio/kilometrų.Keleivinių traukinių judėjimas: traukinio/kilometrų. |

Ataskaitinis laikotarpis | Metai |

Periodiškumas | Kasmet |

Lentelių sąrašas ir kiekvienos lentelės duomenų klasifikacija | C1 lentelė: vežta keleivių pagal vežimo rūšis (negalutiniai duomenys, tik keleivių skaičius)C2 lentelė: tarptautinis keleivių vežimas pagal įlaipinimo ir išlaipinimo šalis (negalutiniai duomenys, tik keleivių skaičius)C3 lentelė: vežta keleivių pagal vežimų rūšis (galutiniai konsoliduotieji duomenys)C4 lentelė: tarptautinis keleivių vežimas pagal įlaipinimo ir išlaipinimo šalis (galutiniai konsoliduotieji duomenys, tik keleivių skaičius)C5 lentelė: keleivinių traukinių judėjimas |

Galutinis duomenų perdavimo terminas | Aštuoni mėnesiai po ataskaitinio laikotarpio pabaigos (C1, C2, C5 lentelės) 14 mėnesių po ataskaitinio laikotarpio pabaigos (C3, C4 lentelės) |

Pirmasis ataskaitinis laikotarpis | 2004 metai |

Pastabos | 1.Vežimai klasifikuojami taip:vidaus,tarptautiniai.2.C1 ir C2 lentelėse valstybės narės gali pranešti negalutinius duomenis, pagrįstus bilietų pardavimu duomenis pateikiančioje šalyje arba kitu prieinamu šaltiniu. C3 ir C4 lentelėse valstybės narės praneša galutinius konsoliduotuosius duomenis, įskaitant informaciją apie bilietų pardavimą kitoje, nei duomenis pateikiančioje šalyje. Ši informacija gali būti gauta tiesiogiai iš kitų šalių nacionalinių institucijų arba pagal tarptautinių mokėjimų už bilietus duomenis. |

--------------------------------------------------

D PRIEDAS

STATISTINIAI METINIAI KELEIVIŲ VEŽIMO DUOMENYS - SUPAPRASTINTA ATASKAITA

Kintamųjų sąrašas ir matavimo vienetai | Vežta keleivių: keleivių skaičius,keleivio/kilometrų.Keleivinių traukinių judėjimas: traukinio/kilometrų. |

Ataskaitinis laikotarpis | Vieneri metai |

Periodiškumas | Kasmet |

Lentelių sąrašas ir kiekvienos lentelės duomenų klasifikacija | D1 lentelė: vežta keleiviųD2 lentelė: keleivinių traukinių judėjimas |

Galutinis duomenų perdavimo terminas | Aštuoni mėnesiai po ataskaitinio laikotarpio pabaigos |

Pirmasis ataskaitinis laikotarpis | 2004 metai |

Pastabos | 1.D1 lentelėje valstybės narės gali pranešti duomenis, pagrįstus bilietų pardavimu duomenis pateikiančioje šalyje ar kitu prieinamu duomenų šaltiniu. |

--------------------------------------------------

E PRIEDAS

STATISTINIAI KETVIRTINIAI KROVINIŲ IR KELEIVIŲ VEŽIMO DUOMENYS

Kintamųjų sąrašas ir matavimo vienetai | Vežta krovinių: tonų,tonkilometrių.Pervežta keleivių: keleivių skaičius,keleivio/kilometrų. |

Ataskaitinis laikotarpis | Ketvirtis |

Periodiškumas | Kas ketvirtį |

Lentelių sąrašas ir kiekvienos lentelės duomenų klasifikacija | E1 lentelė: vežta kroviniųE2 lentelė: vežta keleivių |

Galutinis duomenų perdavimo terminas | Trys mėnesiai po ataskaitinio laikotarpio pabaigos |

Pirmasis ataskaitinis laikotarpis | 2004 m. pirmasis ketvirtis |

Pastabos | 1.E1 ir E2 lentelių duomenys gali būti pateikti negalutinių duomenų pagrindu, įskaitant įverčius. E2 lentelėje valstybės narės gali pranešti duomenis, pagrįstus bilietų pardavimu duomenis pateikiančioje šalyje ar kitu prieinamu duomenų šaltiniu.2.Šie statistiniai duomenys pateikiami A ir C prieduose nurodytoms įmonėms. |

--------------------------------------------------

F PRIEDAS

STATISTINIAI REGIONINIAI KROVINIŲ IR KELEIVIŲ VEŽIMO DUOMENYS

Kintamųjų sąrašas ir matavimo vienetai | Vežta krovinių: tonų.Vežta keleivių: keleivių skaičius. |

Ataskaitinis laikotarpis | Vieneri metai |

Periodiškumas | Kas penkeri metai |

Lentelių sąrašas ir kiekvienos lentelės duomenų klasifikacija | F1 lentelė: vidaus krovinių vežimas atskirai pagal pakrovimo ir iškrovimo regionus (NUTS 2)F2 lentelė: tarptautinis krovinių vežimas atskirai pagal pakrovimo ir iškrovimo regionus (NUTS 2)F3 lentelė: vidaus keleivių vežimas atskirai pagal įlaipinimo ir išlaipinimo regionusF4 lentelė: tarptautinis keleivių vežimas atskirai pagal įlaipinimo ir išlaipinimo regionus |

Galutinis duomenų perdavimo terminas | 12 mėnesių po ataskaitinio laikotarpio pabaigos |

Pirmasis ataskaitinis laikotarpis | 2005 metai |

Pastabos | 1.Kai pakrovimo ar iškrovimo (F1, F2 lentelės) arba įlaipinimo ar išlaipinimo (F3, F4 lentelės) šalys yra ne Europos ekonominėje erdvėje, valstybės narės pateikia tik šalies duomenis.2.Siekiant padėti valstybėms narėms parengti šias lenteles, Eurostatas pateikia valstybėms narėms UIC stočių kodų sąrašą ir juos atitinkančius NUTS kodus.3.F3 ir F4 lentelėse valstybės narės pateikia duomenis, pagrįstus bilietų pardavimu ar kitu prieinamu duomenų šaltiniu.4.Šie statistiniai duomenys pateikiami A ir C prieduose nurodytoms įmonėms. |

--------------------------------------------------

G PRIEDAS

STATISTINIAI EISMO SRAUTŲ GELEŽINKELIŲ TINKLAIS DUOMENYS

Kintamųjų sąrašas ir matavimo vienetai | Krovininis transportas: traukinių skaičius.Keleivinis transportas: traukinių skaičius.Kita (paslaugų traukiniai ir pan.) (pasirinktinai): traukinių skaičius. |

Ataskaitinis laikotarpis | Vieneri metai |

Periodiškumas | Kas penkeri metai |

Lentelių sąrašas ir kiekvienos lentelės duomenų klasifikacija | G1 lentelė: krovininis transportas pagal tinklo segmentusG2 lentelė: keleivinis transportas pagal tinklo segmentusG3 lentelė: kita (paslaugų traukiniai ir pan.) pagal tinklo segmentus (pasirinktinai) |

Galutinis duomenų perdavimo terminas | 18 mėnesių po ataskaitinio laikotarpio pabaigos |

Pirmasis ataskaitinis laikotarpis | 2005 metai |

Pastabos | 1.Siekiant, kad būtų įtraukti bent jau transeuropinio tinklo (TEN) traukiniai, esantys valstybių narių nacionalinėje teritorijoje, valstybės narės apibrėžia tinklo segmentų grupę. Eurostatui jos praneša:geografines koordinates ir kitus duomenis, kurių reikia kiekvieno tinklo segmentui apibrėžti ir planui sudaryti bei ryšiams tarp segmentų identifikuoti,informaciją apie kiekvieno tinklo segmento traukinių charakteristikas (įskaitant galingumą).2.Kiekvienas tinklo segmentas, kuris yra geležinkelių transeuropinio tinklo (TEN) dalis, yra identifikuojamas papildomais požymiais duomenų registre tam, kad būtų galima įskaityti vežimą TEN geležinkeliais. |

--------------------------------------------------

H PRIEDAS

STATISTINIAI EISMO ĮVYKIŲ DUOMENYS

Kintamųjų sąrašas ir matavimo vienetai | Eismo įvykių skaičius (H1, H2 lentelės)Žuvusių asmenų skaičius (H3 lentelė)Sužeistų asmenų skaičius (H4 lentelė) |

Ataskaitinis laikotarpis | Metai |

Periodiškumas | Kasmet |

Lentelių sąrašas ir kiekvienos lentelės duomenų klasifikacija | H1 lentelė: eismo įvykių skaičius pagal eismo įvykių rūšisH2 lentelė: eismo įvykių, įvykusių vežant pavojingus krovinius, skaičiusH3 lentelė: žuvusių asmenų skaičius pagal eismo įvykių rūšis ir asmenų kategorijasH4 lentelė: sužeistų asmenų skaičius pagal eismo įvykių rūšis ir asmenų kategorijas |

Galutinis duomenų perdavimo terminas | Penki mėnesiai po ataskaitinio laikotarpio pabaigos |

Pirmasis ataskaitinis laikotarpis | 2004 metai |

Pastabos | 1.Eismo įvykiai skirstomi taip:susidūrimai (išskyrus eismo įvykius pervažose),nuriedėjimai nuo bėgių,eismo įvykiai pervažose,dėl judančių riedmenų įvykusių geležinkelių eismo įvykių, kurių metų nukentėjo žmonės,gaisrai riedmenyse,kiti,iš viso.Eismo įvykio rūšis nurodo pagrindinį eismo įvykį2.H2 lentelės duomenys klasifikuojami taip:visi eismo įvykiai, į kuriuos pateko bent viena geležinkelio transporto priemonė, pervežanti pavojingus krovinius, aprašytus K priedo krovinių sąraše,eismo įvykiai, kuriuose pavojingi kroviniai užteršė aplinką.3.Asmenys suskirstomi taip:keleiviai,darbuotojai (įskaitant rangovus),kiti,iš viso.4.H1-H4 lentelių duomenys yra numatyti visiems geležinkeliams, kuriems taikomas šis reglamentas5.Per pirmuosius penkerius šio reglamento taikymo metus valstybės narės šiuos statistinius duomenis pateikia vadovaudamosi nacionaliniais apibrėžimais, jei nėra duomenų, atitinkančių suvienodintus apibrėžimus (priimtus pagal 11 straipsnio 2 dalį). |

--------------------------------------------------

I PRIEDAS

Kintamųjų sąrašas ir matavimo vienetai | Žiūrėti toliau |

Ataskaitinis laikotarpis | Vieneri metai |

Periodiškumas | Kasmet |

Lentelių sąrašas ir kiekvienos lentelės duomenų klasifikacija | Žiūrėti toliau |

Galutinis duomenų perdavimo terminas | Penki mėnesiai po kiekvieno ataskaitinio laikotarpio pabaigos |

Pirmasis ataskaitinis laikotarpis | 2003 metai |

Pastabos | Toliau išvardyta informacija (I1 lentelė) pateikiama visoms geležinkelio įmonėms, kurioms duomenys teikiami pagal A-H priedus Ši informacija naudojama: patikrinti, kurioms įmonėms taikomos A-H priedų lentelės,patikrinti, ar A ir C priedai taikomi visai vežimų geležinkeliais veiklai |

I1 lentelė

Duomenų šaltinio identifikavimas

11.1.1 | Duomenis pateikianti šalis | |

11.1.2 | Ataskaitiniai metai | |

11.1.3 | Įmonės pavadinimas (pasirinktinai) | |

11.1.4 | Šalis, kurioje yra įmonė | |

Veiklos rūšys

11.2.1 | Krovinių vežimas: tarptautinis | Taip/Ne |

11.2.2 | Krovinių vežimas: vidaus | Taip/Ne |

11.2.3 | Keleivių vežimas: tarptautinis | Taip/Ne |

11.2.4 | Keleivių vežimas: vidaus | Taip/Ne |

Duomenys, įtraukti į A-H priedus

| A priedas | Taip/Ne |

| B priedas | Taip/Ne |

| C priedas | Taip/Ne |

| D priedas | Taip/Ne |

| E priedas | Taip/Ne |

| F priedas | Taip/Ne |

| G priedas | Taip/Ne |

| H priedas | Taip/Ne |

Vežimų veiklos lygis (pasirinktinai)

11.3.1 | Krovinių vežimas, iš viso (tonų) | |

11.3.2 | Krovinių vežimas, iš viso (tonkilometrių) | |

11.3.3 | Keleivių vežimas, iš viso (keleivių) | |

11.3.4 | Keleivių vežimas, iš viso (keleivių/kilometrų) | |

--------------------------------------------------

J PRIEDAS

KROVINIŲ RŪŠIŲ KLASIFIKACIJA

Toliau išvardytos krovinių grupės naudojamos tol, kol 11 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka bus nustatyta nauja klasifikacija

Krovinių grupės | NST/R skyrius | NST/R grupės | Aprašas |

1 | 0 | 01 | Grūdai |

2 | 02, 03 | Bulvės, kiti švieži ir šaldyti vaisiai ir daržovės |

3 | 00, 06 | Gyvi gyvūnai ir cukriniai runkeliai |

4 | 05 | Mediena ir kamštiena |

5 | 04, 09 | Tekstilė, tekstilės gaminiai ir dirbtinis pluoštas, kitos neapdirbtos gyvūninės ir augalinės žaliavos |

6 | 1 | 11, 12, 13, 14, 16, 17 | Maisto produktai ir gyvūnų pašarai |

7 | 18 | Aliejinių augalų sėklos ir vaisiai bei riebalai iš jų |

8 | 2 | 21, 22, 23 | Kietasis mineralinis kuras |

9 | 3 | 31 | Žalia nafta |

10 | 32, 33, 34 | Naftos produktai |

11 | 4 | 41, 46 | Geležies rūda, ketaus ir plieno atliekos bei įkrovos dulkės |

12 | 45 | Spalvotųjų metalų rūdos ir atliekos |

13 | 5 | 51, 52, 53, 54, 55, 56 | Metalo gaminiai |

14 | 6 | 64, 69 | Cementas, kalkės, apdirbtos statybinės medžiagos |

15 | 61, 62, 63, 65 | Pirminės ir apdorotos naudingosios iškasenos |

16 | 7 | 71, 72 | Natūraliosios ir cheminės trąšos |

17 | 8 | 83 | Akmens anglių chemikalai, dervos |

18 | 81, 82, 89 | Cheminiai produktai, išskyrus akmens anglių chemikalus ir dervas |

19 | 84 | Popieriaus masė ir makulatūra |

20 | 9 | 91, 92, 93 | Transporto įranga, mašinos, aparatai, ir įrenginiai, surinkti ar nesurinkti varikliai ir jų dalys |

21 | 94 | Kiti metaliniai gaminiai |

22 | 95 | Stiklas, stiklo dirbiniai, keramikos gaminiai |

23 | 96, 97 | Oda, tekstilė, apranga, kiti pramonės gaminiai |

24 | 99 | Kiti kroviniai |

--------------------------------------------------

K PRIEDAS

PAVOJINGŲ KROVINIŲ KLASIFIKACIJA

1. Sprogstamosios medžiagos

2. Suslėgtos, suskystintos arba ištirpintosios dujos

3. Degūs skysčiai

4.1. Degios kietos medžiagos

4.2. Savaime užsidegančios medžiagos

4.3. Medžiagos, sąlytyje su vandeniu išskiriančios degiąsias dujas

5.1. Oksiduojančios medžiagos

5.2. Organiniai peroksidai

6.1. Toksiškos medžiagos

6.2. Infekcinės medžiagos

7. Radioaktyviosios medžiagos

8. Ėsdinančios medžiagos

9. Įvairios pavojingos medžiagos

Pastaba:

šios kategorijos apibrėžtos pavojingų krovinių tarptautinio vežimo geležinkeliu taisyklėse, paprastai žinomose kaip RID, kaip nustatyta 1996 m. liepos 23 d. Tarybos direktyvoje 96/49/EB dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su pavojingų krovinių vežimu geležinkeliu, suderinimo, su tolesniais pakeitimais [1].

[1] OL L 235, 1996 9 17, p. 25. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2001/6/EB (OL L 30, 2001 2 1, p. 42).

--------------------------------------------------