32000R0814



Oficialusis leidinys L 100 , 20/04/2000 p. 0007 - 0009


Tarybos reglamentas (EB) Nr. 814/2000

2000 m. balandžio 17 d.

dėl bendrosios žemės ūkio politikos informacinių priemonių

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 37 straipsnį,

atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą [1],

atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę [2],

kadangi:

(1) Sutarties 32–38 straipsniuose numatyta sukurti bendrąją žemės ūkio politiką.

(2) 1999 m. gegužės 17 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 1258/1999 dėl bendrosios žemės ūkio politikos finansavimo [3] nustatyta, kad priemones, skirtas informuoti apie bendrąją žemės ūkio politiką, turi finansuoti EŽŪOGF Garantijų skyrius.

(3) Reikėtų išlaikyti pagrindinius esamos informavimo apie bendrąją žemės ūkio politiką politikos praktinius aspektus.

(4) 1977 m. gruodžio 21 d. Finansinio reglamento, taikomo Europos Bendrijų bendrajam biudžetui [4], 22 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad skiriant asignavimus svarbiai Bendrijos priemonei būtinas pagrindinis aktas. Pagal 1998 m. spalio 13 d. Tarpinstitucinį susitarimą dėl biudžeto teisinės bazės ir vykdymo [5], priemonėms, kurioms taikomas šis reglamentas, taip pat reikalingas pagrindinis aktas.

(5) Bendroji žemės ūkio politika dažnai netinkamai suprantama dėl informacijos stokos. Vienintelis būdas šią padėtį pakeisti yra nuosekli, objektyvi ir išsami informavimo ir perdavimo strategija.

(6) Su bendrąja žemės ūkio politika ir jos plėtra susiję dalykai turėtų būti paaiškinti ūkininkams ir kitoms tiesiogiai susijusioms šalims, taip pat plačiajai visuomenei, tiek Bendrijoje, tiek ir už jos ribų. Tinkamas bendrosios žemės ūkio politikos įgyvendinimas labai priklauso nuo visiems pagrindiniams jo subjektams pateiktų paaiškinimų ir todėl būtina įdiegti informacines priemones, kurios laikomos šios politikos valdymo sudėtinėmis dalimis.

(7) Reikėtų apibrėžti prioritetines priemones, kurias galėtų remti Bendrija.

(8) Organizacijos, atstovaujančios aktyviai ūkininkaujantiems asmenims ir asmenims kaimo vietovėse, ypač ūkininkų, vartotojų ir aplinkosaugos asociacijos, vaidina svarbų vaidmenį informuodamos savo narius apie bendrąją žemės ūkio politiką ir perduodamos Komisijai bendras suinteresuotų šalių, pirmiausia ūkininkų nuomones.

(9) Kadangi bendroji žemės ūkio politika yra pirmoji ir plačiausia jungtinė Bendrijos politika, todėl su ja reikėtų supažindinti plačiąją visuomenę. Todėl reikia leisti teikti pasiūlymus kitoms šalims, kurios galėtų vykdyti informacinius projektus, padėsiančius pasiekti minėtą tikslą.

(10) Komisija privalo turėti būtinų išteklių informaciniams veiksmams žemės ūkio srityje įgyvendinti.

(11) Nors pagal šį reglamentą neturėtų būti finansuojama veikla, kuri gali būti remiama pagal kitas Bendrijos programas, vis tiek reikėtų skatinti, kad tokia veikla papildytų kitas Bendrijos iniciatyvas.

(12) Šiam reglamentui vykdyti būtinos priemonės turėtų būti patvirtintos laikantis 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimo 1999/468/EB, nustatančio Komisijai suteiktų įgyvendinimo įgaliojimų vykdymo tvarką [6],

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Bendrija gali finansuoti informacines priemones, susijusias su bendrąja žemės ūkio politika, kurios yra skirtos:

a) padėti paaiškinti ir įgyvendinti bei plėtoti tą politiką;

b) skatinti europinį žemės ūkio modelį ir padėti žmonėms jį suprasti;

c) informuoti ūkininkus ir kitus kaimo vietovėse veikiančius subjektus;

d) siekti, kad visuomenė kuo geriau išmanytų tos politikos aspektus ir tikslus.

Šiais veiksmais siekiama teikti aiškią, objektyvią ir išsamią informaciją Bendrijoje ir už jos ribų, kuri sudarytų bendrą politikos vaizdą.

2 straipsnis

1. 1 straipsnyje nurodytos priemonės gali būti:

a) metinės darbo programos, pristatytos visų pirma ūkininkų arba kaimo plėtros organizacijų, vartotojų ir aplinkos apsaugos asociacijų;

b) konkrečios priemonės, pristatytos kitų nei a punkte išvardytųjų, pvz., valstybių narių valdžios institucijų, žiniasklaidos ir universitetų;

c) Komisijos iniciatyva vykdoma veikla.

2. Maksimali 1 dalies a ir b punktuose nurodytų priemonių reikalavimus atitinkančių išlaidų finansavimo norma yra ne didesnė kaip 50 %. Tačiau išskirtiniais atvejais, nurodomais įgyvendinimo reglamente, ta norma gali būti padidinta iki 75 %.

3. 1 straipsnyje numatytas Bendrijos finansavimas negali būti skirtas tokioms priemonėms:

a) priemonėms, kurios privalomos pagal įstatymą;

b) priemonėms, kurios jau yra finansuojamos pagal kitas Bendrijos operacijas.

4. 1 dalies c punkte nurodytai veiklai įgyvendinti Komisija gali kreiptis bet kokios techninės ir administracinės pagalbos, kurios jai gali reikėti.

3 straipsnis

1. Pagal 2 straipsnį reikalavimus atitinkančios priemonės gali būti, pvz.: paskaitos, seminarai, informaciniai vizitai, publikacijos, žiniasklaidos projektai ir kūriniai, dalyvavimas tarptautiniuose pasikeitimo patirtimi renginiuose ir programose.

2. 2 straipsnyje nurodytos priemonės pasirenkamos remiantis bendrais kriterijais, pvz.:

a) projekto kokybe;

b) išlaidų efektyvumu.

4 straipsnis

1 straipsnyje nurodytas Bendrijos finansavimas neviršija biudžeto institucijos nustatytų metinių asignavimų.

5 straipsnis

Komisija užtikrina, kad pagal šį reglamentą vykdomos Bendrijos priemonės ir projektai būtų suderinti ir papildytų kitus Bendrijos veiksmus.

6 straipsnis

Komisija vykdo pagal šį reglamentą finansuojamų priemonių monitoringą ir jas tikrina, kad užtikrintų, jog jos būtų tinkamai ir veiksmingai įgyvendinamos. Komisijos atstovams leidžiama tikrinti tokių priemonių patikrinimą vietoje, įskaitant pavyzdžių ėmimą.

7 straipsnis

Komisija vertina pagal šį reglamentą finansuojamas priemones, jei tai jai atrodo reikalinga.

8 straipsnis

Komisija kas dveji metai teikia Europos Parlamentui ir Tarybai pranešimą apie šio reglamento įgyvendinimą. Pirmasis pranešimas turi būti pateiktas ne vėliau kaip 2001 m. gruodžio 31 d.

9 straipsnis

Išsamios šio reglamento įgyvendinimo taisyklės, įskaitant pereinamojo laikotarpio priemones, kurių gali prireikti, priimamos 10 straipsnio 2 dalyje nustatyta tvarka.

10 straipsnis

1. Komisijai padeda Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo komitetas, įkurtas pagal Reglamento (EB) Nr. 1258/1999 11 straipsnį (toliau – komitetas).

2. Kai daroma nuoroda į šią dalį, taikomi Sprendimo 1999/468/EB 4 ir 7 straipsniai.

Sprendimo 1999/468/EB 4 straipsnio 3 dalyje nustatytas laikotarpis yra vienas mėnuo.

3. Komitetas priima savo darbo tvarkos taisykles.

4. Komisija informuoja komitetą apie pagal šį reglamentą numatytas ir taikytas priemones.

11 straipsnis

Šis reglamentas įsigalioja jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje dieną.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Liuksemburge, 2000 m. balandžio 17 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

L. Capoulas Santos

[1] OL C 376 E, 1999 12 28, p. 40.

[2] Nuomonė pareikšta (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje).

[3] OL L 160, 1999 6 26, p. 103.

[4] OL L 356, 1977 12 31, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB, EAPB, Euratomas) Nr. 2779/98 (OL L 347, 1998 12 23, p. 3).

[5] OL C 344, 1998 11 12, p. 1.

[6] OL L 184, 1999 7 17, p. 23.

--------------------------------------------------