32000D0436



Oficialusis leidinys L 172 , 12/07/2000 p. 0026 - 0027


Tarybos Sprendimas

2000 m. birželio 29 d

dėl Socialinės apsaugos komiteto įsteigimo

(2000/436/EB)

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 202 straipsnį,

kadangi:

(1) 1999 m. liepos 14 d. komunikate "Dėl socialinės apsaugos modernizavimo suderintos strategijos" Komisija pateikė pasiūlymų dėl bendradarbiavimo socialinės apsaugos srityje stiprinimo, be kitų dalykų, siūlydama sudaryti aukšto lygio pareigūnų grupę.

(2) 2000 m. vasario 16 d. rezoliucijoje dėl Komisijos komunikato dėl socialinės apsaugos modernizavimo suderintos strategijos Europos Parlamentas pritarė Komisijos informaciniam pranešimui ir tokios grupės sudarymui.

(3) 1999 m. gruodžio 17 d. išvadose dėl bendradarbiavimo modernizuojant ir gerinant socialinę apsaugą stiprinimo [1] Taryba pabrėžė poreikį bendradarbiauti modernizuojant socialinę apsaugą, remiantis struktūriniu ir nuolatiniu dialogu, tolesniais veiksmais ir keitimusi informacija, patirtimi bei gera praktika tarp valstybių narių.

(4) Tose pačiose išvadose Taryba:

- pritarė Komisijos pasiūlymui sukurti sustiprinto bendradarbiavimo mechanizmą, kuris veiktų aukšto lygio pareigūnų grupei įgyvendinant šiuos veiksmus,

- pabrėžė, kad toks bendradarbiavimas turėtų apimti visas socialinės apsaugos formas bei padėti valstybėms narėms tam tikrais atvejais tobulinti ir stiprinti jų socialinės apsaugos sistemas, remiantis nacionaliniais prioritetais, bei prisiminė valstybių narių kompetenciją organizuoti ir finansuoti socialinę apsaugą,

- ypač atkreipė dėmesį į tai, kad šis naujas bendradarbiavimas tobulinant ir modernizuojant socialinę apsaugą turėtų būti nuoseklus, derėtų ir sąveikautų su Europos užimtumo strategija bei makroekonominiu dialogu,

- pritarė šiems keturiems bendriesiems Komisijos nustatytiems tikslams: siekti, kad už darbą būtų mokama ir garantuojamos užtikrintos pajamos, garantuotos pensijos ir subalansuotos pensijų sistemos, skatinti socialinę integraciją ir užtikrinti aukštos kokybės subalansuotą sveikatos apsaugą; bei pripažino, kad visiems tikslams yra būdingi finansiniai aspektai,

- pabrėžė, kad siekiant šių keturių tikslų visose veiklos srityse turi įsigalėti moterų ir vyrų lygybė, ir

- pabrėžė socialinių partnerių vaidmenį socialinės apsaugos modernizavimo procese.

(5) 2000 m. kovo 23 d. ir 24 d. Europos Vadovų Tarybos susitikimo Lisabonoje išvadose pripažinta socialinės apsaugos reikšmė tolesnei aktyvios ir dinamiškos Europos gerovės valstybės plėtrai ir modernizavimui bei Taryba paraginta stiprinti valstybių narių bendradarbiavimą naudojantis tobulesniais informavimo tinklais, keičiantis patirtimi ir geriausia praktika, kurios yra svarbiausios šios srities priemonės.

(6) Norėdama paremti šį bendradarbiavimą, Lisabonos Europos Vadovų Taryba aukšto lygio pareigūnų grupei pavedė tam tikras svarbias užduotis, pirmiausia:

- parengti tolesnės socialinės apsaugos ilgalaikės perspektyvos raidos studiją, ypač atkreipiant dėmesį į pensijų sistemų subalansavimą, ir

- dalyvauti nustatant adekvačius tikslus ir apibrėžiant statistinius rodiklius, kurie padėtų įgyvendinti valstybių narių ir Europos Sąjungos pastangas skatinti socialinę integraciją.

(7) Reikėtų tęsti pagal minėtas Tarybos išvadas sudarytos laikinos aukšto lygio pareigūnų grupės pradėtą darbą, pagal šį sprendimą ją pakeičiant patariamuoju komitetu,

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

1. Siekiant sustiprinti valstybių narių bendradarbiavimą socialinės apsaugos politikos srityje visiškai laikantis Sutarties ir deramai atsižvelgiant į Bendrijos institucijų ir įstaigų įgaliojimus, šiuo sprendimu įsteigiamas Patariamasis socialinės apsaugos komitetas (toliau — "komitetas").

2. Komitetas vykdo šias užduotis:

- atlieka socialinės apsaugos politikos raidos valstybėse narėse ir Bendrijoje priežiūrą,

- skatina valstybių narių ir Komisijos keitimąsi informacija, patirtimi ir gera praktika,

- nepažeisdamas Sutarties 207 straipsnio rengia socialinės apsaugos metinę ataskaitą, kurią pateikia Tarybai ir kurioje praneša apie politikos raidą įgyvendinant Tarybos nurodytus tikslus.

Tarybos ar Komisijos prašymu arba savo iniciatyva komitetas gali rengti kitas ataskaitas ar nuomones, arba imtis kito darbo savo kompetencijos srityje.

3. Prireikus komitetas bendradarbiauja su kitomis atitinkamomis ekonominės politikos klausimus sprendžiančiomis institucijomis ir komitetais, pavyzdžiui, su Užimtumo komitetu ir Ekonominės politikos komitetu.

4. Vykdydamas savo mandatą komitetas užmezga atitinkamus ryšius su socialiniais partneriais.

2 straipsnis

1. Komitetą sudaro du kiekvienos valstybės narės paskirti atstovai ir du Komisijos atstovai. Atstovams gali padėti du pakaitiniai nariai.

2. Prireikus pagal darbotvarkę komitetas gali pakviesti nepriklausomus ekspertus.

3 straipsnis

1. Komitetas iš valstybių narių atstovų išrenka pirmininką neatnaujinamai dvejų metų kadencijai.

2. Pirmininkui padeda keturi pavaduotojai, kurių du komitetas išrenka iš savo narių dvejų metų laikotarpiui. Trečiasis pavaduotojas — tai Tarybai pirmininkaujančios valstybės narės atstovas, o ketvirtasis — kitais metais pirmininkavimą perimsiančios valstybės narės atstovas.

3. Komisija komitetui teikia analitinę ir organizacinę pagalbą. Ji paskiria savo personalo narį sekretoriumi, kuris, padėdamas komitetui vykdyti užduotis, laikosi komiteto nurodymų. Rengdama susirinkimus Komisija bendradarbiauja su Tarybos Generaliniu Sekretoriatu.

4. Komitetas nustato savo darbo tvarkos taisykles.

5. Komiteto susirinkimus sušaukia jo pirmininkas savo iniciatyva arba ne mažiau kaip pusės Komiteto narių prašymu.

4 straipsnis

Specialių klausimų sprendimą komitetas gali pavesti pakaitiniams nariams arba dėl šios priežasties sudaryti darbo grupes. Tokiais atvejais, susirinkimams pirmininkauja komiteto narys arba pakaitinis narys, arba komiteto paskirtas Komisijos pareigūnas. Darbo grupės gali pakviesti ekspertų, kurie jiems padėtų.

5 straipsnis

1999 m. gruodžio 17 d. Tarybos sprendimu sudaryta laikinoji aukšto lygio pareigūnų darbo grupė nutraukia savo veiklą pirmojo šiuo sprendimu įsteigto komiteto susirinkimo dieną. Pirmasis komiteto susirinkimas sušaukiamas ne vėliau kaip praėjus šešiems mėnesiams nuo šio sprendimo priėmimo dienos.

Priimta Liuksemburge, 2000 m. birželio 29 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

M. Arcanjo

[1] OL C 8, 2000 1 12, p. 7.

--------------------------------------------------