A Fülöp-szigetekkel való együttműködési stratégia (2007–2013)

Az Európai Unió és a Fülöp-szigetek partnerségének középpontjában a szegénység csökkentése és a gazdaság fejlesztése áll. Az EU beavatkozásának hozzá kell járulnia a alapszolgáltatásokhoz való hozzáférés javításához, a gazdasági, társadalmi és politikai reformokhoz, valamint az ország stabilitásához.

JOGI AKTUS

The European Commission - Philippines Strategy Paper 2007-2013 (DE) (EN) (FR) (Európai Bizottság – Az EK és a Fülöp-szigetek együttműködési stratégiája 2007 – 2013).

ÖSSZEFOGLALÓ

Az Európai Unió (EU) és a Fülöp-szigetek közötti partnerség a szegénység csökkentését és a javak igazságos elosztását tűzte ki központi célul. Bár az ország elért egy közepes fejlettségi szintet, a népesség nagy része azonban továbbra is a szegénységi küszöb alatt él. Ezt a helyzetet részben a magas fokú demográfiai növekedés és a gyenge gazdasági növekedés magyarázza.

Együttműködési területek

Ezt a stratégiát kiemelt intézkedések szerint kell végrehajtani, az alábbiak érdekében:

Ezen felül a partnerségnek lehetővé kell tennie a kereskedelem és a beruházások ösztönzését, illetve azt, hogy fokozódjon a növekvő kereskedelemnek az ország fejlettségi szintjére kifejtett kedvező hatása.

Átfogó kérdések

Általánosságban az együttműködési intézkedéseknek lehetővé kell tenniük, hogy javuljon a kormányzás, az emberi jogok, a férfiak és nők közötti egyenlőség, a gyermekek és kisebbségek jogai, valamint a környezetvédelem, a konfliktusmegelőzés és az ország stabilitása.

Regionális tematikus programok

A Fülöp-szigetek több regionális együttműködési mechanizmusban vesz részt, például a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségében (ASEAN), az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködésben (APEC) (EN) és a politikai párbeszéd érdekében tartott Ázsia–Európa csúcstalálkozókon (ASEM) (DE) (EN) (FR).

Ezek a szervezetek keretet nyújtanak az együttműködéshez, valamint a demokráciáról és az emberi jogokról, a migrációról, a környezetvédelemről, a társadalompolitikáról és az egyetemek csereprogramjairól szóló párbeszédhez.

Utolsó frissítés: 12.07.2011