Indonéziával való együttműködési stratégia (2007–2013)

Az Európai Unió és Indonézia közötti partnerség célja elsősorban a szegénység elleni küzdelem Indonéziában, továbbá az ország stabilitásának javítása. A partnerek meghatározzák az együttműködés számos prioritási területét, amelyeket tematikus intézkedésekkel egészítenek ki.

JOGI AKTUS

The European Commission - Indonesia Strategy Paper 2007-2013 (DE) (EN) (FR) (Európai Bizottság - Indonézia és az Európai Közösség együttműködési stratégiája 2007–2013).

ÖSSZEFOGLALÓ

Indonézia elkötelezte magát az Európai Unió (EU) által támogatott politikai és gazdasági stabilizációs folyamat mellett. Ez az együttműködési stratégia támogatja a millenniumi fejlesztési célokat is, amelyek továbbra is az ország prioritásai maradnak, ahol a lakosság nagy része szegénységben él.

Az együttműködés kiemelt területei

Az oktatás és a szakképzés kiemelt intézkedési területek. Az EU beavatkozásának részt kell vennie az alapfokú oktatási, a szakképzési és a felsőoktatási rendszerek javításában. A partnerek által kitűzött cél az iskolázottsági ráta növelése és az oktatásnak a fenntartható fejlődés igényeihez való hozzáigazítása.

AZ EU támogatja a kereskedelmi és beruházási reformprogramot az ország gazdasági teljesítményének gyorsítása, és annak a nemzetközi kereskedelmi rendszerbe való integrációjának érdekében. A reformok társadalmi és környezeti hatását ellenőrzés alatt kell tartani. A reformok az EU-nak és a Délkelet-ázsiai Nemzetek Szövetségének (ASEAN) országai közötti szabadkereskedelmi zóna kialakítása a keretében működnek.

Ezenfelül meg kell erősíteni az igazságszolgáltatási és bűnüldözési rendszer működését. Ebből a célból az együttműködési intézkedések támogatják az intézményi reformokat, a felelősségteljes kormányzást, az emberi jogokat, a korrupció és a szervezett bűnözés elleni harcot. A civil társadalom szerepét különösen ösztönözni kell a reformok levezetésében.

Ezeken a kiemelt területeken túl a partnerek egy sor tematikus intézkedést is bevezetnek, különösen a demokrácia és az emberi jogok, a civil társadalom támogatása, az élelmiszer-biztonság, a menekültügyi politika és a migráció terén.

Az együttműködés általános területei

Egyes területeket átfogó módon kell beépíteni a partnerség keretében előirányzott intézkedésekbe. Ezek a következők:

Utolsó frissítés: 12.07.2011