Felsőoktatás – együttműködés az uniós és az EU-n kívüli országok között

ÖSSZEFOGLALÓ AZ ALÁBBI DOKUMENTUMRÓL:

Az EU-n kívüli országokkal a felsőoktatás terén folytatott együttműködés megerősítése – COM(2001) 385 végleges

ÖSSZEFOGLALÓ

MI ENNEK A KÖZLEMÉNYNEK A CÉLJA?

A közlemény az uniós és az EU-n kívüli országok között a felsőoktatás terén folytatott együttműködésre vonatkozó stratégiát és szabályokat határoz meg.

A közlemény céljai a következők:

FŐBB PONTOK

HÁTTÉR

Az európai egyetemek már nem kevés jó tapasztalattal rendelkeznek a nemzetközi együttműködés terén: előmozdították a nemzetközi tanterv és a közös diplomák létrehozását, nemzetközi kutatási és innovációs projekteket finanszíroztak, továbbá diák-, munkaerő- és tudáscsere-programokat támogattak. Ez az együttműködés nem pusztán az oktatás és képzés minőségét növeli, a mobilitás révén az innovációra és a munkahelyteremtésre is ösztönzőleg hat, miközben lehetőségeket kínál a munkaerőnek és a diákoknak távlataik kiszélesítésére.

KULCSFOGALMAK

*Európai kreditátviteli és -gyűjtési rendszer: felsőoktatási kreditrendszer, amelynek célja, hogy a diákoknak könnyebb legyen a különböző országok közötti mozgás. Az európai felsőoktatási térséghez tartozó legtöbb ország és a térségen kívül is számos ország elfogadta.

JOGI AKTUS

A Bizottság közleménye az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak a harmadik országokkal a felsőoktatás terén folytatott együttműködés megerősítéséről (COM(2001) 385 végleges, 2001.7.18.)

utolsó frissítés 26.10.2015