7.5.2014   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

L 134/46


A BIZOTTSÁG VÉGREHAJTÁSI HATÁROZATA

(2014. április 29.)

az Uniós Vámkódex munkaprogramjának létrehozásáról

(2014/255/EU)

AZ EURÓPAI BIZOTTSÁG,

tekintettel az Európai Unió működéséről szóló szerződésre,

tekintettel az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló, 2013. október 9-i 952/2013/EU európai parlamenti és tanácsi rendeletre (1) és különösen annak 281. cikkére,

mivel:

(1)

Az Uniós Vámkódex (a továbbiakban: Vámkódex) létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 280. cikke értelmében a Bizottság munkaprogramot készít az elektronikus rendszerek kifejlesztésére és telepítésére vonatkozóan. A munkaprogram különösen az elektronikus rendszerekhez kapcsolódó átmeneti intézkedések megállapítása és azon ügyek ütemezése szempontjából fontos, amelyek esetében a rendszerek a Vámkódex alkalmazásának időpontjában, azaz 2016. május 1-jén még nem működőképesek.

(2)

A Vámkódex előírja, hogy a vámhatóságok között, illetve a gazdálkodók és a vámhatóságok között zajló minden információcserének és az ilyen adatok tárolásának elektronikus adatfeldolgozási eljárás igénybevételével kell történnie, valamint az informatikai és kommunikációs rendszereknek minden egyes tagállamban ugyanazokat a lehetőségeket kell biztosítaniuk a gazdálkodók számára. A Vámkódex megfelelő alkalmazása érdekében ezért a munkaprogramnak átfogó tervet kell megállapítania az elektronikus rendszerek végrehajtására vonatkozóan.

(3)

Ennek megfelelően a Vámkódex gyakorlati alkalmazhatósága céljából a munkaprogramnak tartalmaznia kell a tagállamok és a Bizottság által – szoros együttműködésben – kifejlesztendő elektronikus rendszerek jegyzékét. Az említett jegyzék az összes információs technológiai vámprojektet érintő jelenlegi tervezési dokumentumon, a 70/2008/EK európai parlamenti és tanácsi határozat (2) és különösen annak 4. cikke és 8. cikkének (2) bekezdése alapján készülő ún. többéves stratégiai terven alapul. A munkaprogramban említett elektronikus rendszereknek ugyanazt a projektirányítási megközelítést kell követniük, továbbá előkészítésüknek és kifejlesztésüknek a többéves stratégiai tervben megállapítottak szerint kell történnie.

(4)

A munkaprogramnak meg kell határoznia és ismertetnie kell az elektronikus rendszereket, valamint a kapcsolódó jogalapokat, a főbb mérföldköveket és a működés megkezdésének előirányozott időpontját. Ezekre az időpontokra „a telepítés kezdési céldátumaként” kell hivatkozni. Az elektronikus rendszerek telepítési időpontját az átmeneti időszak befejezési céldátumának kell képeznie.

(5)

A munkaprogramban említett elektronikus rendszerek kiválasztását a Vámkódexben meghatározott prioritások szempontjából várt hatásuk alapján kell elvégezni. E tekintetben az egyik legjelentősebb prioritás az, hogy a rendszer széles körű elektronikus vámszolgáltatásokat tegyen lehetővé a gazdálkodók számára az Unió teljes vámterületén. Továbbá az elektronikus rendszereknek elő kell mozdítaniuk a vámfolyamatok eredményességét, hatékonyságát és összehangolását az Unió területén. A munkaprogramban szereplő rendszerek telepítésének sorrendje és menetrendje szempontjából gyakorlati és projektirányítási megfontolásokat: így a tevékenységek és az erőforrások elosztását, a projektek közötti összekapcsolódást, ez egyes rendszerek konkrét előfeltételeit és a projekt kidolgozottságát kell figyelembe venni. Ezért a munkaprogram célja, hogy az elektronikus rendszerek kifejlesztésének tervezése és kezelése megfelelő és ütemezett formában történjen.

(6)

Mivel a Vámkódex 16. cikkének (1) bekezdésében említett elektronikus rendszereket – a Bizottsággal együttműködve – a tagállamoknak kell kifejleszteniük, telepíteniük és fenntartaniuk, a Bizottságnak és a tagállamoknak együtt kell működniük annak érdekében, hogy az elektronikus rendszerek előkészítése és megvalósítása a munkaprogrammal összhangban történjen, és hogy megfelelő intézkedések szülessenek az összehangolt módon és időben azonosított rendszerek tervezését, tervét, kifejlesztését és telepítését illetően.

(7)

A munkaprogram és a többéves stratégiai terv közötti egyidejűség biztosítása érdekében a munkaprogram frissítését a többéves stratégiai tervével egy időben kell elvégezni.

(8)

Az e határozatban előírt intézkedések összhangban vannak a Vámkódexbizottság véleményével,

ELFOGADTA EZT A HATÁROZATOT:

1. cikk

Tárgy

E határozat megállapítja az Uniós Vámkódex (a továbbiakban: Vámkódex) létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 280. cikkének (1) bekezdésében előírt munkaprogramot.

A munkaprogram e határozat mellékletében található.

2. cikk

Végrehajtás

(1)   A Bizottság és a tagállamok meghozzák a szükséges intézkedéseket az együttműködés és a munkaprogram végrehajtása érdekében.

(2)   A munkaprogramban meghatározott projekteket és a kapcsolódó elektronikus rendszerek előkészítését és végrehajtását a munkaprogrammal összhangban álló módon kell kezelni.

(3)   A Bizottság a munkaprogramban szereplő projektek kezdeményezése érdekében egyetértés és egyezség kialakítására törekszik a tagállamokkal a projektkört, a tervezést, az elektronikus rendszerek követelményeit és szerkezetét illetően. A Bizottság adott esetben egyeztet a gazdálkodókkal is és figyelembe veszi véleményüket.

3. cikk

Frissítések

(1)   A munkaprogramot rendszeresen frissíteni kell a Vámkódex végrehajtásának legutolsó fejleményein alapuló összehangolás és kiigazítás céljából, továbbá az elektronikus rendszerek előkészítése és kifejlesztése terén tett tényleges előrelépés figyelembevétele érdekében, továbbá mindenekelőtt a közösen megállapított előírások rendelkezésre állása és az elektronikus rendszerek működőképessé válása függvényében.

(2)   A munkaprogram és a többéves stratégiai terv közötti egyidejűség biztosítása érdekében a munkaprogramot legalább évente frissíteni kell.

Ez a határozat az Európai Unió Hivatalos Lapjában való kihirdetését követő napon lép hatályba.

Kelt Brüsszelben, 2014. április 29-én.

a Bizottság részéről

az elnök

José Manuel BARROSO


(1)  HL L 269., 2013.10.10., 1. o.

(2)  Az Európai Parlament és a Tanács 2008. január 15-i 70/2008/EK határozata a papírmentes vám- és kereskedelmi környezetről (HL L 23., 2008.1.26., 21. o.).


MELLÉKLET

AZ UNIÓS VÁMKÓDEX MUNKAPROGRAMJA

I.   A munkaprogram bemutatása

A munkaprogram célja egy olyan eszköz létrehozása, amely támogatja a Vámkódex alkalmazását az elektronikus rendszerek kifejlesztését és telepítését illetően.

A munkaprogram elősegíti a Vámkódex 6. cikkének (1) bekezdésében előírt elektronikus rendszerek kifejlesztését és szabályozza a 278. cikkében említett átmeneti időszakok meghatározását. A munkaprogram vonatkozik a Bizottság és a tagállamok közötti, az elektronikus rendszerek kifejlesztése és telepítése vonatkozásában a Vámkódex 16. cikkének (1) bekezdésében előírt szükséges együttműködésre.

A munkaprogram a következőképpen értelmezendő:

1.

A munkaprogram a Vámkódex 16. cikkének (1) bekezdésében említett elektronikus rendszerek kifejlesztésére és telepítésére vonatkozik.

2.

A munkaprogram figyelembe veszi a Vámkódex 280. cikkének (2) bekezdésében meghatározott prioritásokat.

3.

A munkaprogram felsorolja a 16. cikk (1) bekezdésben említett azokat az elektronikus rendszereket, amelyek a Vámkódex rendelkezéseinek alkalmazásához szükségesek és amelyek vonatkozásában átmeneti időszak van tervbe véve, a Vámkódex alkalmazásának kezdetétől, de legkésőbb 2020. december 31-ig.

4.

A munkaprogram projektenként megadja:

a)

a projekt és a kapcsolódó elektronikus rendszer részletes leírását;

b)

az elektronikus rendszer jogalapját (a Vámkódex kapcsolódó jogi rendelkezéseit);

c)

a technikai specifikáció céldátumára vonatkozó főbb mérföldköveket; céldátum alatt a stabil technikai specifikáció véglegesítésének dátumát kell érteni, amikorra az felülvizsgálatot követően frissítve a tagállamok rendelkezésére áll;

d)

az elektronikus rendszer működőképességének előirányzott dátumát, amely alatt az elektronikus rendszer telepítésének az átmeneti időszak befejezési dátumával egyező kezdési céldátumát kell érteni.

Az elektronikus rendszerek munkaprogramban szereplő leírása e rendszereknek a munkaprogram elkészítésének idején a Vámkódexben szereplő leírásából levezethető követelményeken alapul.

A munkaprogram végrehajtása céljából a Bizottság üzleti elemzési tevékenységek útján és a tagállamokkal szoros együttműködésben kezdeményezni fogja az elektronikus rendszerekhez kapcsolódó specifikus projekteket. A projektek információs technológiai műszaki részének további kidolgozásához a Bizottság – szoros együttműködésben a tagállamokkal – közös technikai specifikációkat határoz meg az előirányzott elektronikus rendszerekre vonatkozóan. A tagállamok és a Bizottság a rendszerek meghatározott szerkezetével és előírásával összhangban gondoskodnak az elektronikus rendszerek kifejlesztéséről és telepítéséről, ideértve a tesztelést és a migrációs tevékenységeket is. A Bizottság és a tagállamok más érdekeltekkel, így a gazdálkodókkal is együttműködnek.

A projektek megvalósítása a kidolgozástól a elkészítésig, a tesztelésig és a végleges működéshez szükséges migrációig különböző szakaszokban történik. A Bizottság és a tagállamok által e különböző szakaszokban betöltött szerep a rendszerek és azok összetevőinek vagy szolgáltatásainak a többéves stratégiai tervben szereplő részletes projektleírásokban megadott jellegén és szerkezetén fog alapulni. A Bizottság – a tagállamokkal szoros együttműködésben és tagállami felülvizsgálat függvényében – adott esetben közös technikai specifikációt fog meghatározni azért, hogy az 24 hónappal az elektronikus rendszer telepítésének kezdési céldátumát megelőzően rendelkezésre álljon.

A tagállamok és a Bizottság elkötelezik magukat a rendszerek kifejlesztése és telepítése iránt, ideértve a képzéssel és kommunikációs tevékenységekkel kapcsolatos támogatási intézkedések végrehajtását is. A tevékenységek végrehajtása a munkaprogramban meghatározott mérföldkövek és dátumok mentén történik. A gazdálkodóknak meg kell tenniük a szükséges lépéseket ahhoz, hogy használhassák a működőképessé váló rendszereket.

II.   Munkaprogram (az Uniós Vámkódexre vonatkozóan)

„Uniós Vámkódex szerinti projektek és a kapcsolódó elektronikus rendszerek”

A Vámkódex alkalmazásához szükséges elektronikus rendszerek kifejlesztéséhez és telepítéséhez kapcsolódó projektek jegyzéke

Jogalap

Főbb mérföldkő

Az elektronikus rendszer telepítésének kezdési céldátuma (1)

1.

A Regisztrált exportőrök rendszere (REX)

A projekt célja aktualizált információ rendelkezésre bocsátása a GSP-országokban letelepedett, az EU-ba áruexportot folytató, regisztrált exportőrökkel kapcsolatban. A GSP-országokba irányuló exporttevékenységek támogatása céljából uniós gazdálkodókkal kapcsolatos adatok is szerepelni fognak a rendszerben.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16. és 64. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2015 1. negyedéve

2017.1.1.

2.

Uniós Vámkódex – KTF/Felügyelet 2+

A projekt célja a KTF és a Felügyelet 2 rendszerének korszerűsítése a következők érdekében:

az EKTF-3 rendszerének az Uniós Vámkódex követelményeihez történő igazítása,

a felügyeleti adatok kiterjesztése,

a kötelező KTF-használat nyomon követése,

a KTF kiterjedt használatának nyomon követése és irányítása.A projekt végrehajtása két szakaszban történik.

Az első szakasz a KTF-használat ellenőrzésére vonatkozó kötelezettségek teljesítését szolgáló főbb részekre terjed ki csökkentett adatkészlettel és a vámhatósági határozatokra vonatkozó folyamathoz való igazítással.

A második szakasz azonban megvalósítja a nyomon követés teljes körét teljes adatkészlettel és a gazdálkodók számára biztosított azon lehetőséggel, hogy a KTF iránti kérelmet és az azzal kapcsolatos határozatot uniós szinten összehangolt gazdálkodói interfészen keresztül, elektronikus úton nyújthassák be, illetve kaphassák meg.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16., 22., 23.,26., 27., 28., 33. és 34. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2015 2. negyedéve

(1. szakasz)

= 2016 3. negyedéve

(2. szakasz)

2017.3.1.

(1. szakasz)

2018.10.1.

(2. szakasz)

3.

Uniós Vámkódex – vámhatósági határozatok

A projekt célja összehangolni a vámhatósági határozat iránti kérelemre, a határozathozatalra és a határozatok kezelésére vonatkozó folyamatokat a kérelemmel és a határozattal/engedélyezéssel kapcsolatos adatok egységesítése és elektronikus kezelése révén az Európai Unió egészében. A rendszer megkönnyíti a határozathozatali időszakban folytatott egyeztetéseket és az engedélyezési folyamat kezelését.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16., 22., 23., 26., 27. és 28. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2015 3. negyedéve

2017.10.2.

4.

Közvetlen gazdálkodói hozzáférés az európai információs rendszerekhez (felhasználók egységes kezelése és digitális aláírás)

E projekt célja az, hogy munkamódszereket biztosítson a Vámkódex szerinti konkrét projektekben (így az Uniós Vámkódex szerinti KTF/Felügyelet 2+ és az Uniós Vámkódex szerinti vámhatósági határozatok projektben) meghatározott elektronikus vámrendszerekbe szolgáltatásként beépítendő, közvetlen és uniós szinten összehangolt gazdálkodói hozzáférésre vonatkozóan. A projekt részét képezi a szükséges biztonsági politikáknak megfelelő azonosítással, hozzáféréssel és felhasználókezeléssel kapcsolatos támogatás, amelyet potenciálisan a digitális aláírás támogatása egészít ki.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése és 16. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2015 4. negyedéve

2017.10.2.

5.

Uniós Vámkódex – Az uniós státus igazolása (PoUS)

A projekt célja, hogy egy új, európai szintű információs rendszert hozzon létre az uniós státus igazolására vonatkozó dokumentum tárolása, kezelése és lekérdezése céljából. A projekt elektronikus módozatra váltja fel a papíralapú T2L formanyomtatványt.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16. és 153. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2015 3. negyedéve

2017.10.2.

6.

Uniós Vámkódex – Az engedélyezett gazdálkodók (AEO) rendszerének korszerűsítése

A projekt célja az engedélyezett gazdálkodókkal kapcsolatos kérelmekkel és engedélyekkel összefüggő üzleti folyamatok javítása, figyelemmel az Uniós Vámkódex jogi rendelkezéseinek változásaira és a vámhatósági határozathozatali eljárás összehangolására.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16., 22., 23., 26., 27., 28., 38. és 39. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2016 1. negyedéve

2018.3.1.

7.

Uniós Vámkódex – Felügyelet 3

A projekt célja a Felügyelet 2+ rendszerének korszerűsítése az Uniós Vámkódex követelményeihez, így az elektronikus adatfeldolgozási eljárás útján történő standard információcseréhez való igazodás, valamint a tagállamoktól szerzett teljes felügyeleti adatkészlet feldolgozásához és elemzéséhez szükséges megfelelő funkciók létrehozása.

Ezért a projekt további, a Bizottság és a tagállamok számára biztosítandó adatbányászati kapacitásokat és jelentéstételi funkciókat fog tartalmazni.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16. cikke és 56. cikkének (5) bekezdése

A technikai specifikáció céldátuma

= 2016 3. negyedéve

2018.10.1.

8.

Uniós Vámkódex – Az új számítógépesített árutovábbítási rendszer (NCTS) korszerűsítése

E projekt célja a jelenlegi új számítógépesített árutovábbítási rendszernek az új Uniós Vámkódex szerinti követelményekhez, így az információcserének az Uniós Vámkódex adatkövetelményeihez való igazítása, valamint interfészek korszerűsítése és kifejlesztése más rendszerekkel.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16. és 226–236. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2016 3. negyedéve

2018.10.1.

9.

Uniós Vámkódex – Automatizált Kiviteli Rendszer (AES)

A projekt célja a jelenlegi kiviteli ellenőrző rendszer továbbfejlesztése egy olyan, teljes körű Automatizált Kiviteli Rendszer végrehajtása érdekében, amely lefedné az Uniós Vámkódex által a folyamatokra és adatokra előírt üzleti követelményeket, többek között az egyszerűsített eljárásokat, a megosztottan kilépő szállítmányokat és a kivitelre vonatkozó központi vámkezelést. A projekt a tervek szerint keretet biztosít összehangolt interfészek kialakításának is a jövedékitermék-szállítási és felügyeleti rendszerrel (EMCS) és az új számítógépesített árutovábbítási rendszerrel (NCTS). Ezáltal az Automatizált Kiviteli Rendszer lehetővé fogja tenni a kiviteli eljárások és a kiviteli alakiságok teljes körű automatizálását.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16., 179. és 263–276. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2016 3. negyedéve

2019.3.1.

10.

Uniós Vámkódex – Adatlapok (INF) különleges eljárásokhoz

E projekt célja új központosított rendszer létrehozása az INF adatkezelési folyamatok, valamint az INF-adatok elektronikus adatkezelésének különleges eljárások területén történő támogatása és egyszerűsítése érdekében.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16., 215., 237–242. és 250–262. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2017 3. negyedéve

2019.10.1.

11.

Uniós Vámkódex – Különleges eljárások

A projekt célja a különleges eljárások Unión belüli felgyorsítása, előmozdítása és összehangolása közös üzleti folyamati modellek biztosítása révén. A projekt céljai között szerepel az Uniós Vámkódexben a vámraktározásra, a meghatározott célra történő felhasználásra, az ideiglenes behozatalra, valamint az aktív és passzív feldolgozásra vonatkozóan előírt összes változás végrehajtása. A különleges eljárásokhoz kapcsolódó adatok kezelését szolgáló elektronikus megoldások kidolgozása elsősorban nemzeti szinten történik.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16., 215., 237–242. és 250–262. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2017 1. negyedéve

2019.10.1.

12.

Uniós Vámkódex – Érkezési értesítés, vám elé állításról szóló értesítés, átmeneti megőrzés

E projekt célja a szállítóeszköz érkezési értesítésével, a vám elé állításról szóló értesítéssel és az átmeneti megőrzési nyilatkozattal kapcsolatos folyamatok meghatározása, valamint a harmonizáció elérésének támogatása e téren a tagállamokban a gazdálkodók és a vámhatóságok és adott esetben a vámigazgatások közötti adatcserét illetően. Amennyiben a folyamatok nem térnek ki egynél több tagállamra, végrehajtásuk kizárólag nemzeti hatáskörbe tartozik.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16. és 133–152. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2017 3. negyedéve

2020.3.2.

13.

Uniós Vámkódex – Behozatalra vonatkozó Központi vámkezelés (CCI)

E projekt célja annak lehetővé tétele, hogy az árukat központi vámkezelés keretében vonják vámeljárás alá, és így a gazdálkodók vám szempontból központosíthassák üzleti tevékenységüket. A vám-árunyilatkozat feldolgozását és az áruk fizikai átengedését összhangba kell hozni az érintett vámhivatalok között.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16. és 179. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2017 1. negyedéve

2020.10.1.

14.

Uniós Vámkódex – Biztosítékkezelés (GUM)

E projekt célja az egynél több tagállamban használható, érvényes összkezesség eredményes és hatékony kezelésének a garantálása, valamint az egyes vám-árunyilatkozatokat, kiegészítő árunyilatkozatokat és a meglévő vámtartozás könyvelésbe vételéhez szükséges adatokkal kapcsolatos megfelelő tájékoztatást illetően a referencia összeg nyomon követése az Uniós Vámkódexben előírt összes vámeljárás vonatkozásában, kivéve az árutovábbítást, amely az NCTS-projekt részét képezi.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16. és 89–100. cikke

A technikai specifikáció céldátuma

= 2018 1. negyedéve

2020.3.2.

15.

Uniós Vámkódex – Biztonság és védelem és kockázatkezelés

E projekt célja az ellátási lánc biztonságának és védelmének a megerősítése a beazonosított területeken, valamennyi szállítási módozatban, de különösen a légi fuvarozást illetően, az adatminőség, adatnyilvántartás, az adatok elérhetőségének és megosztásának javítása révén. A teljes kockázatelemzési keret is megújul a szállítmányokkal kapcsolatosan a vámhatóságok részére elérhetővé tett adatok optimalizálása, valamint a kockázatokkal kapcsolatos információcsere révén. A projektnek köszönhetően változni fognak olyan rendszerek, mint az importellenőrzési rendszer és a közösségi kockázatkezelési rendszer, amelynek keretében új modulok létesülhetnek.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16., 46. és 127–132. cikke

A munkaprogram következő verziójában meghatározandó

A munkaprogram következő verziójában, az ütemterv (2) alapján meghatározandó

16.

Uniós Vámkódex – Besorolás (CLASS)

A projekt célja konzultációs modullal rendelkező, tarifális besorolási információs rendszer létrehozása, amely az összes besorolási információ (függetlenül azok természetétől) hozzáférhetővé és egyszerűen elérhetővé tétele révén egységes platformot teremtene. Ennek eredményeként a gazdálkodók (és különösen a kkv-k), valamint a tagállami vámhatóságok számára egyszerűbbé válik a besorolással kapcsolatos releváns információk megtalálása.

Az Uniós Vámkódex létrehozásáról szóló 952/2013/EU rendelet 6. cikkének (1) bekezdése, 16. cikkének (1) bekezdése és 57. cikke

A munkaprogram következő verziójában meghatározandó

A munkaprogram következő verziójában meghatározandó

Ábra

Grafikus áttekintés

Image

(1)  Az elektronikus rendszer telepítésének megkezdésére vonatkozó e céldátum megegyezik az átmeneti időszak befejezési dátumával.

(2)  A kockázatkezelés területét érintő projektek ütemtervét a munkaprogram egy frissítése során kell fontolóra venni a stratégiával és az akciótervvel kapcsolatos, folyamatban lévő bizottsági munkával összhangban és az ellátási lánc biztonságának és a vámügyi kockázatkezelésnek a megerősítéséről szóló tanácsi következtetések (8761/3/13, Rev.3, 2013.6.18.) nyomon követéseként.