EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2017/029/15

Pályázati felhívás – EACEA/05/2017 – Afrikán belüli felsőoktatási mobilitási program

OJ C 29, 28.1.2017, p. 25–26 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

28.1.2017   

HU

Az Európai Unió Hivatalos Lapja

C 29/25


PÁLYÁZATI FELHÍVÁS – EACEA/05/2017

Afrikán belüli felsőoktatási mobilitási program

(2017/C 29/15)

1.   Célkitűzések és leírás

A program általános célja, hogy a képzett és szakképesítéssel rendelkező, magas színvonalú munkaerő rendelkezésre állásának növelésével támogassa a fenntartható fejlődést, és végső soron hozzájáruljon a szegénység csökkentéséhez Afrikában.

A program konkrét célja, hogy az Afrikán belüli fokozott mobilitás révén javítsa a hallgatók és a személyzet készségeit és kompetenciáit. Az afrikai felsőoktatási intézmények közötti együttműködés megerősítése növeli a színvonalas oktatáshoz való hozzáférést, ami arra ösztönzi a hallgatókat, hogy posztgraduális tanulmányokat folytassanak az afrikai kontinensen, és erre lehetőséget is ad. A (tudományos és adminisztratív) személyzet mobilitása emellett erősíti az afrikai felsőoktatási intézmények nemzetközi együttműködésre való képességét.

Konkrétabban, a program célkitűzései a következők:

a)

az nemzetközivé válás ösztönzésével és a programban részt vevő intézmények programjainak és tantervének harmonizációjával a felsőoktatás minőségének javításához való hozzájárulás;

b)

annak biztosítása, hogy a hallgatók, az oktatók és a személyzet nyelvileg, kulturálisan és szakmailag profitálni tudjanak a mobilitás keretében egy másik afrikai országban szerzett tapasztalatokból.

2.   Támogatható pályázók és a partnerség összetétele

A partnerségnek partneri minőségben (a pályázóval együtt) legalább négy, de legfeljebb hat afrikai felsőoktatási intézményből és az EU részéről egy technikai partnerből kell állnia.

A támogatható pályázók és a partnerek olyan, afrikai székhelyű felsőoktatási intézmények, amelyek az adott ország hatáskörrel rendelkező hatóságai által elismert képesítést nyújtó, posztgraduális szintű (mesterképzés és/vagy doktori fokozat) felsőoktatási kurzusokat kínálnak. Kizárólag az illetékes afrikai nemzeti hatóságok által akkreditált felsőoktatási intézmények pályázhatnak. A felsőoktatási intézmények Afrikán kívül működő karai nem pályázhatnak.

A technikai partnernek az EU tagállamok egyikében működő, Erasmus Felsőoktatási Chartával rendelkező felsőoktatási intézménynek kell lennie.

3.   Támogatható tevékenységek és időtartam

A projekt kiterjed a hallgatók és a személyzet magas színvonalú mesterképzési és doktori programokban történő részvételének megszervezésére és megvalósítására, a külföldi hallgatóknak szóló oktatás/képzés és egyéb szolgáltatások biztosítására, valamint a projekt által lefedett országokból érkező személyzetnek nyújtott tanítás/képzés, kutatói feladatok és egyéb szolgáltatások biztosítására. A mobilitásnak kizárólag az ezen ajánlattételi felhívás által lefedett, támogatható országok valamelyikében kell zajlania.

A projekt időtartama 60 hónap.

4.   Elbírálási szempontok

Valamennyi pályázatot külső szakértők értékelik az alábbi három elbírálási szempont szerint:

Szempont

Pontszám

1.

Relevancia

20

2.

Minőség

70

2.1.

Tudományos színvonal

15

2.2.

A partnerség összetétele és az együttműködési mechanizmusok

15

2.3.

A mobilitás megszervezése és megvalósítása

20

2.4.

A hallgatók és a személyzet rendelkezésére álló létesítmények és szolgáltatások, nyomon követés

10

2.5.

Nemek közötti egyenlőség

10

3.

Fenntarthatóság

10

Összesen

100

A támogatás szempontjából csak azokat a pályázatokat veszik figyelembe, amelyek legalább 50 pontot elérnek a maximális 100 pontból.

5.   Költségvetés és a támogatások összege

A jelen pályázati felhívás alá tartozó teljes becsült indikatív összeg 9 900 000 EUR, amelynek megközelítőleg 350 mobilitást kell lehetővé tennie.

Az egyes támogatások összege 1 000 000 EUR (a támogatási összeg minimuma) és 1 400 000 EUR (a támogatási összeg maximuma) között lehet.

Az EU támogatás kiszámítása a mobilitás megszervezésére szóló átalányösszegeken és a mobilitás megvalósítására szóló egységköltségeken alapul.

6.   A pályázatok benyújtása és a határidő

A pályázatok benyújtásának határideje az Afrikán belüli felsőoktatási mobilitási program tekintetében 2017. május 2., közép-európai idő szerinti déli 12.00 óra.

A támogatási pályázatokat a külön erre a célra készített elektronikus űrlap (e-űrlap) és mellékletei felhasználásával kell benyújtani, amelyek az Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökség weboldalán találhatók (https://eacea.ec.europa.eu/intra-africa/funding/intra-africa-academic-mobility-scheme-2017_en).

Kizárólag az elektronikus benyújtás (az e-Form a mellékletekkel együtt) tekinthető hivatalosan érvényes pályázatnak.

A pályázóknak ezenkívül a fenti határidőig e-mailben is el kell küldeniük a pályázatuk másolatát (az e-Form a mellékletekkel együtt) a következő címre, és az e-mailben világosan fel kell tüntetniük a projektnek az e-űrlap benyújtásakor kapott regisztrációs számát: EACEA-IntraAfrica-IntraACP@ec.europa.eu.

Csak a pályázati felhívásban meghatározott követelményeknek megfelelően, határidőre benyújtott pályázatokat lehet elfogadni. A kizárólag e-mailben benyújtott pályázatok nem fogadhatók el.

7.   Részletes információ

A pályázati felhíváshoz tartozó útmutató, valamint a felhívás keretében benyújtandó pályázatokra vonatkozó információ és dokumentumok az Ügynökség weboldalán érhetők el: https://eacea.ec.europa.eu/intra-africa/funding/intra-africa-academic-mobility-scheme-2017_en


Top