ELi suunised piinamise ja muu julma kohtlemise kohta

KOKKUVÕTE:

suunised kolmandatele riikidele suunatud ELi poliitika kohta piinamise ja muu julma, ebainimliku või alandava kohtlemise või karistamise küsimuses

KOKKUVÕTE

MIS ON SUUNISTE EESMÄRK?

Nendega luuakse tegevusvahend, mida EL saab kasutada kontaktides kolmandate riikidega, et võidelda piinamise ja muu julma, ebainimliku või alandava karistamisega (nt vahistatud isiku peksmine).

PÕHIPUNKTID

EL võitleb piinamise ja väärkohtlemisega, pakkudes toetust rahvusvahelistele vahenditele (nt inimõiguste ülddeklaratsioon, Genfi konventsioonid, Rahvusvahelise Kriminaalkohtu Statuut jne) ja rakendades meetmeid oma üldise välis- ja julgeolekupoliitika (ÜVJP) raames, näiteks reguleerides kauplemist piinamisvahenditega.

Suhetes kolmandate riikidega võtab EL piinamise ja väärkohtlemisega võitlemiseks järgmisi meetmeid:

Nende suuniste alusel kutsub EL kolmandaid riike üles võtma järgmisi meetmeid:

TAUST

Austus inimõiguste vastu on ELi välissuhete üks põhiprioriteete. Võitlus piinamise ja väärkohtlemise vastu on selle töö vajalik osa, ehkki on vastu võetud arvukaid rahvusvahelisi õigusvahendeid, mille alusel on keelatud inimväärikuse sedalaadi tõsine rikkumine.

Piinamise ja väärkohtlemise tõkestamine ja kaotamine ning selle toimepanijate karistamatusega võitlemine on ELi tegevuse eesmärk, mida toetavad tugevalt kõik ELi liikmesriigid. See töö täiendab ELi tegevust surmanuhtluse vastu võitlemisel.

ÕIGUSAKT

Suunised kolmandatele riikidele suunatud ELi poliitika kohta piinamise ja muu julma, ebainimliku või alandava kohtlemise või karistamise küsimuses – suuniste 6129/1/12 REV1 ajakohastamine, 20.3.2012

Viimati muudetud: 08.03.2016