Euroopa keeleoskuse uuring

 

KOKKUVÕTE:

teatis (KOM(2007) 184 (lõplik)) – Euroopa keeleoskuse uuringu standardid

MIS ON TEATISE EESMÄRK?

Teatises nähakse ette Euroopa uuringu läbiviimine eesmärgiga anda riikidele, poliitikakujundajatele, õpetajatele ja praktikutele usaldusväärsed ja võrreldavad andmed võõrkeeleoskuse kohta Euroopa Liidus (EL).

PÕHIPUNKTID

Testitavad oskused ja keeled

Keeleoskuse taseme skaala

Uuring peaks põhinema keeleoskuse taseme arengu mõõtmisel alates esimesest ehk algtasemest A1 kuni kesktasemeni B2 Euroopa keeleõppe raamdokumendi skaala alusel.

Taustteave

Testitav populatsioon

Sihtpopulatsioon valitakse nende õpilaste seast, kes omandavad viimast aastat haridust teise tasandi alumisel astmel (ISCED 2) või kui sel astmel ei õpetata võõrkeelt, siis teist aastat teise tasandi ülemisel astmel (ISCED 3).

Testimisvahendid

Uuringus on lubatud nii arvutipõhine kui ka käsitsi tulemuste dokumenteerimine. Arvutipõhised testid tehakse riikidele kättesaadavaks, et nad saaksid neid kohandada vastavalt oma siseriiklikele vajadustele väljaspool uuringut, ning kasutatakse avatud lähtetekstiga tarkvara.

Kulud

Riigi kulud uuringu läbiviimisel sõltuvad uuringu lõplikust struktuurist. Rahvusvahelised kulud katab EL elukestva õppe programmi (2007–2013) raames ning need on seotud testide koostamise ja kooskõlastamise, valimi ja valimi meetodite kindlaksmääramise ning analüüside ja aruandlusega.

Uuringu läbiviimine

TAUST

Võõrkeeleoskus jääb ELi hariduse tegevuskavas tähtsale kohale, võttes arvesse, et see on hariduse ja koolituse valdkonna koostööd silmas pidades prioriteediks seatud nii programmis „Erasmus+” kui ka strateegias „Euroopa 2020” .

Lisateave:

PÕHIDOKUMENT

Komisjoni teatis nõukogule – Euroopa keeleoskuse uuringu raamistik (KOM(2007) 184 (lõplik), 13.4.2007)

Viimati muudetud: 21.11.2016