Koostöö ELi ja kolmandate riikide vahel kõrghariduse valdkonnas

KOKKUVÕTE:

Koostöö tugevdamine kolmandate riikidega kõrghariduse valdkonnas – KOM(2001) 385 (lõplik)

KOKKUVÕTE

MIS ON TEATISE EESMÄRK?

Teatises tutvustatakse strateegiat ELi ja kolmandate riikide vahelise koostöö tugevdamiseks kõrghariduse valdkonnas ning selgitatakse võimalusi selleni jõudmiseks.

Teatise eesmärk:

PÕHIPUNKTID

TAUST

Euroopa ülikoolid on tuntud rahvusvahelise koostöö poolest: nad on aidanud kaasa rahvusvaheliste õppekavade koostamisele ja ühiste teaduskraadide omistamisele, nad on rahastanud rahvusvahelisi teadusuuringuid ja innovatsiooniprojekte ning toetanud üliõpilaste, töötajate ja teadmiste vahetamist. Lisaks hariduse ja koolituse kvaliteedi tõstmisele hoogustab selline koostöö ka innovatsiooni ja töökohtade loomist liikuvuse kaudu, võimaldades töötajatel ja üliõpilastel oma silmaringi avardada.

PÕHIMÕISTED

* Euroopa ainepunktisüsteem (ECTS) – akadeemiliste ainepunktide süsteem, mille eesmärk on hõlbustada üliõpilaste liikuvust eri riikide vahel. See süsteem on võetud kasutusele enamikus Euroopa kõrgharidusruumi kuuluvates ja muudes riikides üle maailma.

ÕIGUSAKT

Komisjoni teatis Euroopa Parlamendile ja nõukogule koostöö tugevdamise kohta kolmandate riikidega kõrghariduse valdkonnas (KOM(2001) 385 (lõplik), 18.7.2001)

Viimati muudetud: 26.10.2015