EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007D0530

2007/530/Euratom: Komisjoni otsus, 17. juuli 2007 , millega moodustatakse tuumaohutuse ja tuumajäätmete käitlemise kõrgetasemeline Euroopa töörühm (EMPs kohaldatav tekst)

OJ L 195, 27.7.2007, p. 44–46 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
Special edition in Croatian: Chapter 01 Volume 013 P. 177 - 179

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2007/530/oj

27.7.2007   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 195/44


KOMISJONI OTSUS,

17. juuli 2007,

millega moodustatakse tuumaohutuse ja tuumajäätmete käitlemise kõrgetasemeline Euroopa töörühm

(EMPs kohaldatav tekst)

(2007/530/Euratom)

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Aatomienergiaühenduse asutamislepingut, eriti selle artiklit 135,

ning arvestades järgmist:

(1)

Euroopa Aatomienergiaühendus („Euratom”) ja selle liikmesriigid püüavad säilitada ja veelgi parandada tuumarajatiste ohutust ning kasutatud tuumkütuse ja radioaktiivsete jäätmete ohutut käitlemist, nagu on kajastatud eelkõige vastavalt Euratomi lepingu artiklitele 31 ja 32 vastuvõetud kehtivates ühenduse õigusaktides ja ka Euroopa Ülemkogu, Euroopa Parlamendi, nõukogu ning Euroopa Majandus- ja Sotsiaalkomitee asjaomastes resolutsioonides ja järeldustes.

(2)

Euroopa Ülemkogu toetas komisjoni ettepanekut moodustada tuumaohutuse ja tuumajäätmete käitlemise kõrgetasemeline Euroopa Liidu töörühm, kelle ülesanne on kujundada järk-järgult välja ühised tõekspidamised ja töötada edaspidi välja täiendavad Euroopa eeskirjad nendes valdkondades.

(3)

Kõrgetasemelise töörühma töös tuleks arvesse võtta Euroopa Liidu Nõukogu (majandus- ja rahandusküsimused) 8. mail 2007. aastal toimunud 2798. kohtumise järeldusi, milles on tuumaohutuse töörühma aruannete põhjal esitatud võimalike meetmete loetelu, ja arendada edasi juba toimivaid rahvusvahelise koostöö vorme (nagu näiteks tuumaohutuse konventsioon, ühiskonventsioon, Rahvusvaheline Aatomienergiaagentuur, Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni Tuumaenergia Agentuur, tuumaenergia küsimuse reguleerijate Lääne-Euroopa assotsiatsioon (WENRA)).

(4)

Kõrgetasemeline töörühm peaks koosnema tuumarajatiste ohutuse ning kasutatud tuumkütuse ja radioaktiivsete jäätmete käitlemise valdkonda reguleerivate või valdkonna ohutusküsimustega tegelevate riiklike asutuste juhtidest. Komisjon peaks määrama töörühma oma esindaja.

(5)

Kõrgetasemeline töörühm peaks korrapäraselt teavitama Euroopa tuumaenergiafoorumit, mis on igakülgse diskussiooni koht, kus osalevad kõik tuumaenergia valdkonna sidusrühmad. Töörühm peaks kaasa aitama kõnealuse valdkonna kehtivate õigusaktide ühetaolise kohaldamise tagamisele kõigis asjaomastes liikmesriikides.

(6)

Kõrgetasemeline töörühm peaks korrapäraselt esitama tegevusaruandeid, sealhulgas vajadusel soovitusi komisjonile, mis saadetakse Euroopa Parlamendile ja nõukogule.

(7)

Seetõttu tuleb moodustada kõrgetasemeline töörühm ning määrata selle pädevus ja üksikasjalik struktuur,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Käesolevaga luuakse tuumaohutuse ja tuumajäätmete käitlemise kõrgetasemeline Euroopa töörühm (edaspidi „kõrgetasemeline töörühm”).

Artikkel 2

Ülesanded

Kõrgetasemeline töörühm nõustab ja abistab omal algatusel või komisjoni taotlusel komisjoni järk-järgult ühiste tõekspidamiste kujundamisel ja edaspidi täiendavate Euroopa eeskirjade välja töötamisel järgmistes valdkondades:

a)

tuumarajatiste ohutus ning

b)

kasutatud tuumkütuse ja radioaktiivsete jäätmete ohutu käitlemine.

Töörühm hõlbustab konsulteerimist, kooskõlastamist ja koostööd liikmesriikide reguleerivate asutustega.

Artikkel 3

Koosseis

1.   Kõrgetasemeline töörühm koosneb 27 liikmesriikide esindajast, kes on asjatundjad artiklis 2 nimetatud valdkondades, ja komisjoni esindajast. Töörühm võib lihthäälteenamusega otsustada rühma koosseisu laiendada, arvates ka asendusliikmed töörühma koosseisu.

Iga liikmesriik määrab töörühma ühe liikme ja ühe asendusliikme. Töörühma liikmed jäävad ametisse, kuni nad asendatakse.

2.   Komisjon määrab kõrgetasemelise esindaja, kes osaleb kõrgetasemelise töörühma koosolekutel ja aruteludes. Komisjoni esindaja on töörühma täieõiguslik liige ja osaleb kõigil selle koosolekutel.

3.   Liikmeid, kes ei suuda töörühma töös enam tõhusalt osaleda, kes lahkuvad ametist või kes ei täida töörühma liikmeks oleku tingimusi, võib nende volituste lõpuni asendada.

4.   Isikuliselt töörühma nimetatud liikmed kirjutavad igal aastal alla kohustusele tegutseda lähtuvalt avalikest huvidest ning avaldusele erapooletust kahjustada võivate huvide puudumise või olemasolu kohta.

5.   Isikuliselt määratud liikmete nimed avaldatakse transpordi ja energeetika peadirektoraadi veebilehel.

Artikkel 4

Korraldus

1.   Kõrgetasemeline töörühm valib lihthäälteenamusega oma liikmete hulgast esimehe.

2.   Kõrgetasemeline töörühm võib moodustada ekspertide töörühmi või alamrühmi, kes uurivad konkreetseid küsimusi töörühma antud volituste alusel. Alamrühmad saadetakse laiali kohe, kui nende ülesanded on täidetud.

3.   Komisjon võib osaleda ekspertide töörühmade kõigil koosolekutel.

4.   Töörühm ja selle alamrühmad kohtuvad üldjuhul komisjoni tööruumides vastavalt kehtestatud korrale ja ajakavale. Komisjon tagab sekretariaaditeenused.

5.   Eksperdid EMP riikidest ja Euroopa Liidu kandidaatriikidest võivad osaleda kõrgetasemelise töörühma koosolekutel vaatlejatena. Kõrgetasemeline töörühm ja komisjon võivad kutsuda oma koosolekutele ka muid eksperte ja vaatlejaid.

6.   Kõrgetasemeline töörühm võtab oma töökorra vastu konsensuse alusel või konsensuse puudumise korral kahekolmandikulise häälteenamusega, kusjuures igal liikmesriigil on üks hääl; kodukorra kinnitab komisjon.

7.   Komisjon tagab kõrgetasemelisele töörühmale sekretariaaditeenused.

Artikkel 5

Koosolekute kulud

Komisjon hüvitab liikmesriigi kohta ühe esindaja sõidu- ja elamiskulud seoses kõrgetasemelise töörühma tegevuses osalemisega kehtivate komisjoni sätete kohaselt.

Töörühma töös osalemise eest liikmeid ei tasustata.

Artikkel 6

Aruandlus

Kõrgetasemeline töörühm esitab hiljemalt kaks aastat pärast käesoleva otsuse jõustumist ja seejärel iga kahe aasta tagant komisjonile oma tegevuse aruande.

Komisjon edastab aruanded Euroopa Parlamendile ja nõukogule vajaduse korral koos märkustega.

Artikkel 7

Läbipaistvus

Kõrgetasemeline töörühm konsulteerib ulatuslikult ning avatud ja läbipaistval viisil kõigi sidusrühmade ja asjast huvitatud avalikkuse esindajatega.

Artikkel 8

Konfidentsiaalsus

Kõrgetasemelise töörühma liikmed, vaatlejad ja muud isikud ei tohi avalikustada neile rühma või selle töörühmade töös osaledes teatavaks saanud teavet, kui komisjon on kõrgetasemelisele töörühmale teatanud, et soovitud nõuanne või esitatud küsimus on konfidentsiaalne.

Sellistel juhtudel võib komisjoni esindaja taotleda, et koosolekul osaleksid ainult kõrgetasemelise töörühma liikmed.

Artikkel 9

Jõustumine

Käesolev otsus jõustub Euroopa Liidu Teatajas avaldamise päeval.

Brüssel, 17. juuli 2007

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Andris PIEBALGS


Top