EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006D0780

2006/780/EÜ: Komisjoni otsus, 13. november 2006 , kasvuhoonegaasi heitkoguste vähendamise topeltarvestamise vältimise kohta Europa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2003/87/EÜ kohase ühenduses kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise süsteemi raames seoses Kyoto protokolli kohaste projektimeetmetega (teatavaks tehtud numbri K(2006) 5362 all) (EMPs kohaldatav tekst)

OJ L 316, 16.11.2006, p. 12–17 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)
OJ L 142M, 5.6.2007, p. 482–487 (MT)
Special edition in Bulgarian: Chapter 15 Volume 018 P. 14 - 19
Special edition in Romanian: Chapter 15 Volume 018 P. 14 - 19
Special edition in Croatian: Chapter 15 Volume 029 P. 109 - 114

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2006/780/oj

16.11.2006   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 316/12


KOMISJONI OTSUS,

13. november 2006,

kasvuhoonegaasi heitkoguste vähendamise topeltarvestamise vältimise kohta Europa Parlamendi ja nõukogu direktiivi 2003/87/EÜ kohase ühenduses kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise süsteemi raames seoses Kyoto protokolli kohaste projektimeetmetega

(teatavaks tehtud numbri K(2006) 5362 all)

(EMPs kohaldatav tekst)

(2006/780/EÜ)

EUROOPA ÜHENDUSTE KOMISJON,

võttes arvesse Euroopa Ühenduse asutamislepingut,

võttes arvesse Euroopa Parlamendi ja nõukogu 13. oktoobri 2003. aasta direktiivi 2003/87/EÜ, millega luuakse ühenduses kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise süsteem ja muudetakse nõukogu direktiivi 96/61/EÜ, (1) eriti selle artikli 11b lõiget 7,

ning arvestades järgmist:

(1)

Kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi keskkonnaalase korrektsuse tagamiseks sätestatakse direktiivis 2003/87/EÜ, et liikmesriigid tagavad Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni kliimamuutuste raamkonventsiooni (UNFCCC) Kyoto protokolli paindlike mehhanismide alaste projektimeetmete rakendamisel, et saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemis osalevatele käitistele ei väljastata kasvuhoonegaaside heite vähendamise või piiramise eest heitkoguste vähendamise ühikuid või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikuid, sest see tooks kaasa heitkoguste vähendamise või piiramise topeltarvestamise.

(2)

Kõnealust vähendamist või piiramist võib ette tulla eelkõige juhul, kui kütusevahetusega seotud projektimeetmed toimuvad kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi kuuluvas käitises; või kui kohaliku omavalitsuse küttesektori projektimeetme tulemusena langeb tootlikkus teises, kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi kuuluvas käitises; või kui tuule- või hüdroelektrijaama projektimeetmetega antakse elektrit elektrijaotusvõrku, asendades sellega fossiilkütusel põhinevat elektrienergia tootmist.

(3)

Kuna liikmesriigid võivad olla end sidunud heitkoguste vähendamise ühikute või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikute väljastamisega enne direktiivi 2003/87/EÜ artikli 11b lõike 2 vastuvõtmist, mille tulemuseks on topeltarvestamine, lubatakse artikli 11b lõigetes 3 ja 4 heitkoguste vähendamise ühikuid või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikuid väljastada kuni 31. detsembrini 2012 isegi juhul, kui projektimeetmete vähendamine ja piiramine vähendab või piirab otseselt või kaudselt saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi kuuluvate käitiste heitkoguseid, tingimusel, et tühistatakse samaväärne hulk saastekvoote.

(4)

Direktiivi 2003/87/EÜ artikli 11b lõigetes 3 ja 4 eristatakse juhtumeid, kus projektimeetmetega seotud vähendamise või piiramise ulatust on võimalik kindlaks määrata igas saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi kuuluvas käitises (otsene vähendamine või piiramine), ning juhtumeid, kus vähendamise või piiramise ulatust on võimalik kindlaks määrata vaid saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi kuuluvas käitiste rühmas (kaudne vähendamine või piiramine).

(5)

Otsese vähendamise või piiramise korral on käitise, kus vähendamine ja piiramine toimub, käitaja kohustatud tunnistama kehtetuks sellise hulga saastekvoote, mis vastaks selliseks vähendamiseks või piiramiseks eraldatud heitkoguste vähendamise ühikute või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikute hulgale. Kaudse vähendamise või piiramise korral vastutavad asjaomased ametiasutused kõnealuste saastekvootide kehtetuks tunnistamise eest vähendamise ühikuid või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikuid väljastanud liikmesriigi riiklikus registris.

(6)

Kõige sobivam viis kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi kuuluvas käitises teatud projektimeetmete tulemusel tehtava vähendamise või piiramise arvestamiseks on arvutada kõnealustest projektimeetmetest tuleneva vähendamise või piiramise osakaal heitkoguse kavandatud vähendamises või piiramises tervikuna, nagu on kindlaks määratud nende projektimeetmete jaoks kinnitatud võrdlusaluses. Juhul, kui kaudsel vähendamisel või piiramisel ei ole võimalik täpselt määratleda vähendamise kogust kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi alla kuuluvates üksikutes käitistes, tuleks projektimeetmetega seotud vähendamisest või piiramisest tervikuna hinnata seda osa, mis võib põhjustada topeltarvestamist.

(7)

Kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemiga nähakse ette, et liikmesriigid teavitavad komisjoni 18 kuud ette saastekvootide üldkogusest, mida kavatsetakse oma riiklike saastekvootide eraldamise kavadega eraldada ajavahemikuks 2008–2012. Konkreetse projektimeetme tulemusena saavutatud heitkoguse vähendamise või piiramise täpne suurus määratakse siiski kindlaks igal aastal pärast selle rakendamist.

(8)

Riiklikus saastekvootide eraldamise kavas ajavahemikuks 2008–2010 tuleks igal liikmesriigil, kus viiakse Kyoto protokolli projektimehhanismide alusel läbi võimalikku topeltarvestamist põhjustavaid tegevusi, luua reserv, kus loetletakse kõik heakskiidetud projektimeetmed ja nendega kaasnev heitkoguste eeldatav vähendamine või piiramine, mis toimub kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi kuuluvates käitistes ning millele liikmesriigid peaksid eraldama heitkoguste vähendamise ühikuid või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikuid (“saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenev vähendamine”). Lisaks sellele peaks reservitabel sisaldama kogu selgitavat teavet, mida vajatakse liikmesriigis võetavate projektimeetmete eeldatava “saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tuleneva vähendamise” ulatuse kindlaks tegemiseks.

(9)

Riiklikus saastekvootide eraldamise kavas ajavahemikuks 2008–2010 tuleks igal liikmesriigil, kes kavatseb Kyoto protokolli projektimehhanismide alusel läbi viia võimalikku topeltarvestamist põhjustavaid tegevusi, luua ka teine reserv, milles loetletakse kavandatud projektimeetmed ja nendega kaasnevad eeldatavad heitkoguste vähendamised või piiramised, mis toimuvad kasvuhoonegaaside saastekvootidega kauplemise ühenduse süsteemi kuuluvates käitistes ning millele liikmesriigid peaksid eraldama heitkoguste vähendamise ühikuid või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikuid (“saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenev vähendamine”). Lisaks sellele peaks reservitabel sisaldama kogu selgitavat teavet, mida vajatakse liikmesriigis võetavate projektimeetmete eeldatava “saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tuleneva vähendamise” ulatuse kindlaks tegemiseks.

(10)

Heitkoguste vähendamise ühikuid või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikuid, mis esindavad “saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenevat vähendamist”, võib väljastada kuni 31. detsembrini 2012. Igast sellisest väljastamisest tuleks teavitada komisjoni.

(11)

Iga liikmesriik, kus viiakse läbi või kavatsetakse läbi viia Kyoto protokolli projektimehhanismide alusel tegevusi, mis võivad põhjustada topeltarvestamist, peaks oma riiklikus saastekvootide eraldamise kavas märkima direktiivi 2003/87/EÜ reguleerimisalasse kuuluvate tegevuste eeldatava saastekvoodi koos saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tuleneva vähendamise eeldatavate mõjudega ning ilma.

(12)

Liikmesriigid peaksid oma riiklikes saastekvootide eraldamise kavades igale käitisele eraldiste tegemise metoodika koostamisel võtma arvesse kõiki eeldatavaid projektimeetmete tulemusena tekkivaid vähendamisi või piiramisi, mis mõjutavad teatavat käitist või tegevust ning põhjustavad topeltarvestamist.

(13)

Käesoleva otsusega ettenähtud meetmed on kooskõlas kliimamuutuste komitee arvamusega,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA OTSUSE:

Artikkel 1

Käesoleva otsusega nähakse ette sätted direktiivi 2003/87/EÜ artikli 11b lõigete 3 ja 4 rakendamiseks.

Artikkel 2

Käesolevas otsuses kasutatakse lisaks komisjoni määruse (EÜ) 2216/2004 (2) artiklis 2 sätestatud mõistetele järgmisi mõisteid:

1.   otsene heitkoguste vähendamine või piiramine– projektimeetmete tulemusena tekkiv heitkoguste vähendamine või piiramine, mis põhjustab heitkoguste vähendamist või piiramist käitistes, mida on eraldi määratletud vastavalt Ühinenud Rahvaste Organisatsiooni kliimamuutuste raamkonverentsi (UNFCCC) otsuse 16/CP.7 B liite artiklile 1 või UNFCCC otsuse 17/CP.7 lisa artiklile 44 sätestatud projektimeetmete võrdlusaluses;

2.   kaudne heitkoguste vähendamine või piiramine– iga heitkoguse vähendamine või piiramine direktiivi 2003/87/EÜ reguleerimisalasse kuuluvates käitistes, mis ei ole otsene heitkoguse vähendamine või piiramine;

3.   saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenev vähendamine– heitkoguste vähendamine või piiramine direktiivi 2003/87/EÜ reguleerimisalasse kuuluvates käitistes, mis tuleneb projektimeetmetest, millele liikmesriik, kus projekti ellu viiakse, väljastab heitkoguste vähendamise ühikuid või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikuid;

4.   heakskiitmiskiri– liikmesriigi, kus projekti ellu viiakse, kirjalikult võetud siduv kohustus eraldada heitkoguste vähendamise ühikuid kooskõlas liikmesriikide riigisiseste suuniste ja projektimeetmete heakskiitmise menetlustega vastavalt UNFCCC otsuse 16/CP.7 lisa artikli 20 punktis a sätestatule, kui tegemist on projektimeetmetega, mille tulemusena tekivad heitkoguste vähendamise ühikud; ning kirjalik tõend vabatahtliku osalemise kohta liikmesriigi, kus projekti ellu viiakse, määratud riiklikult ametiasutuselt vastavalt UNFCCC otsuse 17/CP.7 lisa artikli 40 punktis a sätestatule, kui tegemist projektimeetmetega, mille tulemusena tekivad heitkoguste vähendamise tõendatud ühikud;

5.   kinnituskiri– ametlik kirjalik teatis liikmesriigilt, kus projekti ellu viiakse, milles kinnitatakse, et projekt võib saada lõpliku heakskiidu projektimeetmena.

Artikkel 3

1.   Juhul, kui liikmesriik, kus projekti ellu viiakse, on enne direktiivi 2003/87/EÜ artikli 9 lõikes 1 sätestatud riikliku saastekvootide eraldamise kavade esitamise tähtaega väljastanud heakskiitmiskirja, millega tagatakse heitkoguste vähendamise ühikute või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikute eraldamine projektimeetmetele, mille tulemuseks on heitkoguse vähendamine või piiramine direktiivi 2003/87/EÜ reguleerimisalasse kuuluvates käitistes, lisab liikmesriik riiklikusse saastekvootide eraldamise kavasse ajavahemikuks 2008–2012 saastekvootide koguhulgale iga projektitegevuse jaoks kavandatud reservsaastekvoote, mis esitatakse käesoleva otsuse I lisas sätestatud tabeli vormis.

2.   Juhul, kui liikmesriik, kus projekti ellu viiakse, kavatseb pärast direktiivi 2003/87/EÜ artikli 11 lõikele 2 vastavat otsust välja anda heakskiitmiskirju, millega tagatakse heitkoguste vähendamise ühikute või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikute väljastamine enne 31. detsembrit 2012 projektimeetmetele, mille tulemusena vähendatakse või piiratakse heitkoguseid käitistes, mis kuuluvad direktiivi 2003/87/EÜ reguleerimisalasse, võib liikmesriik riiklikus saastekvootide eraldamise kavas ajavahemikuks 2008–2012 saastekvootide üldkogusele lisada ka täiendavaid reservsaastekvoote käesoleva otsuse II lisas sätestatud tabeli vormis. Kavandatud projektimeetmed, mille kohta ei ole veel esitatud kinnituskirja ning mille puhul kasutatakse heitkoguse vähendamiseks sama meetodit, võib vastavalt II lisale koostatud reservtabelis koondada ühte veergu.

3.   Seni, kuni liikmesriik võtab vastu direktiivi 2003/87/EÜ artikli 11 lõikele 2 vastava otsuse, kuid mitte hiljem kui selle otsuse tegemiseks direktiivi 2003/87/EÜ artikli 11 lõikes 2 sätestatud tähtajani, võib vastavalt artikli 3 lõikele 2 loodud reservist kanda täiendavaid saastekvoote üle vastavalt artikli 3 lõikele 1 loodud reservi, mis reguleerib saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenevat vähendamist projektides, mille kohta on heakskiitmiskiri väljastatud pärast direktiivi 2003/87/EÜ artikli 9 lõikes 1 sätestatud riikliku saastekvootide eraldamise kavast teatamise tähtaega.

Artikkel 4

Reservtabel tehakse kättesaadavaks liikmesriigi riikliku registri avaliku juurdepääsuga veebilehel.

Artikkel 5

1.   Heitkoguste vähendamise ühikuid ja heitkoguste vähendamise tõendatud ühikuid, mis on saadud saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenevast vähendamisest, võib väljastada kuni 31. detsembrini 2012. aastal, tingimusel, et igale sellisele väljastamisele eelneb ühest reservist võrdse hulga saastekvootide ümberarvestamine lubatud koguste ühikuteks ning komisjoni on sellest teavitatud.

2.   Vastavalt artikli 3 lõikele 1 loodud reservis olevat saastekvootide hulka, mida ei ole kooskõlas artikli 5 lõikega 1 ümberarvestatud lubatud koguste ühikuteks 31. detsembriks 2012, võib müüa ajavahemiku 2008–2012 saastekvootidena. Juhul kui projektimeede põhjustab otsest heitkoguse vähendamist või piiramist, võib selle hulga väljastada I lisas toodud tabeli VII/a–VII/b ridades märgitud käitiste saastekvootidena ajavahemikuks 2008–2012.

3.   Kõik vastavalt artikli 3 lõikele 2 loodud reservis olevad saastekvoodid, mida ei ole vastavalt artikli 5 lõikele 1 enne 31. detsembrit 2012 ümberarvestatud lubatud koguste ühikuteks, tühistatakse.

Artikkel 6

1.   Liikmesriik, kes soovib asukohariigina projektimeetmeid heaks kiita pärast riikliku saastekvootide eraldamise kava esitamise tähtaega, peab sellest komisjoni teavitama enne heakskiitmiskirja väljastamist. Kõnealune teave tuleb esitada koos sõltumatu tõendaja aruandega, milles kinnitatakse, et ükski väljastavatest heitkoguste vähendamise ühikutest või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikutest ei põhjusta topeltarvestamist, esitades selleks kogu vajaliku teabe, mis tõendab, et heakskiitmiseks esitatud projektimeetmed on kooskõlas direktiivi 2003/87/EÜ artikliga 11b.

2.   Vastavalt artikli 3 lõikele 2 väljastatud heakskiitmiskirjadele ja pärast direktiivi 2003/87/EÜ artikli 9 lõikes 1 sätestatud riikliku saastekvootide eraldamise kavast teatamise tähtaega antud kinnituskirjadele, milles käsitletakse projektimeetmeid, mille tulemusena toimub kauplemise vähendamine, määratakse kindlaks saastekvoodid, mis heitkoguste vähendamise ühikute või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikute väljastamise korral arvestatakse ümber vastavalt artikli 3 lõikele 2 loodud reservist lubatud koguste ühikuteks. Kui mõnele projektimeetmele oli saastekvoot edasiseks ümberarvestamiseks juba määratud, ei saa seda hiljem teisele projektile ümber jaotada.

Artikkel 7

Käesolev otsus on adresseeritud liikmesriikidele.

Brüssel, 13 november 2006

Komisjoni nimel

komisjoni liige

Stavros DIMAS


(1)  ELT L 275, 25.10.2003, lk 32. Direktiivi on muudetud direktiiviga 2004/101/EÜ (ELT L 338, 13.11.2004, lk 18).

(2)  ELT L 386, 29.12.2004, lk. 1.


I LISA

 

Projektimeede

X

Projektimeede

Y

Reservis olevate saastekvootide üldkogus

I/a

Projektimeetme pealkiri (1)

 

 

 

 

I/b

Projektimeetme kood (2)

 

 

 

 

I/c

Projektimeetme kinnituskirja kuupäev

 

 

 

 

II

Kasvuhoonegaaside vähendatav või piiratav üldkogus (tonnides aastateks 2008–2012)

 

 

 

III

Kõigi vähendamiste %, mida valitsus väljastab heitkoguste vähendamise ühikute või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikutena

 

 

 

IV

Võrdlusaluse kirjeldus (3)

 

 

 

V

Direktiiviga 2003/87/EÜ hõlmatud käitiste heitkoguste % kogu võrdlusalusesse kuuluvast heitkogusest (kaudse vähendamise või piiramise puhul esitatakse hinnanguline väärtus) (4)

 

 

 

VI

Saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tuleneva kavandatud vähendamise määr (II*III*V)

 

 

 

(Σ VI) = (Σ VIII/a–VIII/e)

VII/a

Otsese vähendamise ja piiramise puhul käitise nimi, kus saavutatakse saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenev vähendamine (5)

 

 

 

 

VII/b

Otsese vähendamise ja piiramise puhul käitise kood, kus saavutatakse saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenev vähendamine (5)

 

 

 

VIII/a

2008. aastaks väljastatud heitkoguste vähendamise ühikute või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikute hulk, mis vastab saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenevale vähendamisele

 

 

 

VIII/b

2009. aastaks väljastatud heitkoguste vähendamise ühikute või tõendatud heitkoguste vähendamise ühikute hulk, mis vastab saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenevale vähendamisele

 

 

 

VIII/c

2010. aastaks väljastatud heitkoguste vähendamise ühikute või tõendatud heitkoguste vähendamise ühikute hulk, mis vastab saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenevale vähendamisele

 

 

 

VIII/d

2011. aastaks väljastatud heitkoguste vähendamise ühikute või tõendatud heitkoguste vähendamise ühikute hulk, mis vastab saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenevale vähendamisele

 

 

 

VIII/e

2012. aastaks väljastatud heitkoguste vähendamise ühikute või tõendatud heitkoguste vähendamise ühikute hulk, mis vastab saastekvootidega kaupleva sektori projektidest tulenevale vähendamisele

 

 

 


(1)  Loetleda kõik liikmesriigi heakskiidetud projektimeetmed.

(2)  Kasutada vastavalt määruse (EÜ) 2216/2004 VI lisa punktile 19 määratud koodi.

(3)  Projektimeetme puudumisel märkida aastase heitkoguse oodatav üldkogus ning käitiste rühm, kus neid heitkoguseid arvatakse vabanevat. Lisada kohaldatava võrdlusaluse lühikirjeldus. Kui projektimeetme suhtes kohaldatakse rohkem kui ühte võrdlusalust, tuleb iga võrdlusalus (koos vastava aastase heitkoguse oodatava üldkogusega selle projektimeetme osa puudumisel) sisestada reservtabelisse eraldi reale.

(4)  Kirjeldada lühidalt näitaja saamiseks kasutatud meetodeid ja andmeid.

(5)  Kui ridadele VII/a ja VII/b tuleb märkida rohkem kui üks käitis, kasutada eraldi ridasid. Iga käitise osa saastekvootide reservis tuleb eraldi välja arvutada.


II LISA

 

Kavandatud projektimeede

X

Kavandatud projektimeede

Y

Reservis olevate saastekvootide üldkogus

I/a

Kavandatud projektimeetme pealkiri (1)

 

 

 

 

I/b

Kavandatud projektimeetme tunnuskood (1)  (2)

 

 

 

 

I/c

Kavandatud projektimeetme kinnituskirja kuupäev või eeldatav kuupäev

 

 

 

 

I/d

Kavandatud projektimeetme heakskiitmiskirja eeldatav kuupäev

 

 

 

 

II

Kasvuhoonegaaside kavandatud üldkogus, mille vähendamine või piiramine saavutatakse kavandatud projektimeetmega (tonnides aastateks 2008–2012)

 

 

 

III

Kõigi vähendamiste %, mida valitsus väljastab heitkoguste vähendamise ühikute või heitkoguste vähendamise tõendatud ühikutena

 

 

 

IV

Võrdlusaluse kirjeldus (1)  (3)

 

 

 

V

Direktiiviga 2003/87/EÜ reguleeritud käitiste heitkoguse hinnanguline % kogu võrdlusalusesse kuuluvast heitkogusest (4)

 

 

 

VI

Saastekvootidega kaupleva sektori kavandatud projektist tulenevate heitkoguste vähendamise määr (II*III*V)

 

 

 

(Σ VI)

VII/a

Otsese vähendamise ja piiramise puhul käitise nimi, kus saavutatakse saastekvootidega kaupleva sektori projektist tulenev vähendamine (5)

 

 

 

 

VII/b

Otsese vähendamise ja piiramise puhul käitise kood, kus saavutatakse saastekvootidega kaupleva sektori projektist tulenev vähendamine (5)

 

 

 

VII/c

Kaudse vähendamise ja piiramise puhul tegevuse kategooria, saavutatakse saastekvootidega kaupleva sektori projektist tulenev vähendamine (6)

 

 

 

VIII

Ridades VII/a–VII/c märgitud käitistele/tegevuste kategooriatele eraldatud saastekvootidelt maha arvestatud saastekvootide kogus reservi täitmiseks (5)  (6)

 

 

 

 


(1)  See teave tuleb esitada vaid juhul, kui see on riikliku saastekvootide eraldamise kava esitamise ajaks juba kättesaadav. Juhul, kui projektimeetmele ei ole veel väljastatud kinnituskirja, võib ühte veergu koondada rohkem projektimeetmeid, mille puhul kasutatakse heitkoguse vähendamiseks sama meetodit.

(2)  Kasutada vastavalt määruse (EÜ) 2216/2004 VI lisa punktile 19 määratud koodi.

(3)  Projektimeetme puudumisel märkida aastase heitkoguse oodatav üldkogus ning käitiste rühm, kus neid heitkoguseid arvatakse ilmnevat. Lisada kohaldatava võrdlusaluse lühikirjeldus. Kui projektimeetme suhtes kohaldatakse rohkem kui ühte võrdlusalust, tuleb iga võrdlusalus (koos vastava aastase heitkoguse oodatava üldkogusega selle projektimeetme osa puudumisel) sisestada reservitabelisse eraldi reale.

(4)  Kirjeldada lühidalt näitaja saamiseks kasutatud meetodeid ja andmeid.

(5)  Kui ridadele VII/a, VII/b ja VIII tuleb märkida rohkem kui üks üksus, kasutada eraldi ridasid. Iga käitise osa saastekvootide reservis tuleb märkida eraldi.

(6)  Kasutada direktiivi 2003/87/EÜ I lisas määratletud tegevuste liike.


Top