EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32017R1970

Nõukogu määrus (EL) 2017/1970, 27. oktoober 2017, millega määratakse kindlaks teatavate Läänemere kalavarude ja kalavarurühmade püügivõimalused 2018. aastaks ning muudetakse määrust (EL) 2017/127

OJ L 281, 31.10.2017, p. 1–10 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 01/08/2018

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2017/1970/oj

31.10.2017   

ET

Euroopa Liidu Teataja

L 281/1


NÕUKOGU MÄÄRUS (EL) 2017/1970,

27. oktoober 2017,

millega määratakse kindlaks teatavate Läänemere kalavarude ja kalavarurühmade püügivõimalused 2018. aastaks ning muudetakse määrust (EL) 2017/127

EUROOPA LIIDU NÕUKOGU,

võttes arvesse Euroopa Liidu toimimise lepingut, eriti selle artikli 43 lõiget 3,

võttes arvesse Euroopa Komisjoni ettepanekut

ning arvestades järgmist:

(1)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruse (EL) nr 1380/2013 (1) kohaselt tuleb vastu võtta kaitsemeetmed, võttes arvesse kättesaadavaid teadus-, tehnilisi ja majandusnõuandeid, mis võivad vajaduse korral hõlmata kalanduse teadus-, tehnika- ja majanduskomitee ning muude nõuandvate organite koostatud aruandeid ning samuti asjaomastes geograafilistes piirkondades või pädevusvaldkondades loodud nõuandekomisjonidelt saadud nõuandeid ning liikmesriikide ühiseid soovitusi.

(2)

Nõukogul on kohustus võtta vastu kalapüügivõimaluste kehtestamise ja jaotamise meetmed, sealhulgas määrata asjakohasel juhul kindlaks teatavad püügivõimalustega funktsionaalselt seotud tingimused. Kalapüügivõimalused tuleks jaotada liikmesriikidele selliselt, et iga kalavaru või püügiviisi puhul oleks tagatud kõikide liikmesriikide püügitegevuse suhteline stabiilsus, ning võttes asjakohaselt arvesse määruses (EL) nr 1380/2013 sätestatud ühise kalanduspoliitika eesmärke.

(3)

Määruses (EL) nr 1380/2013 sätestatakse ühise kalanduspoliitika eesmärk saavutada maksimaalsele jätkusuutlikule saagikusele vastav kasutamise määr võimaluse korral 2015. aastaks ning seejärel järk-järgult, laienedes kõikidele varudele hiljemalt 2020. aastaks.

(4)

Lubatud kogupüük (TAC) tuleks seega, kooskõlas määrusega (EL) nr 1380/2013, kehtestada kättesaadava teadusnõuande põhjal ning arvestades bioloogilisi ja sotsiaal-majanduslikke aspekte, tagades samas eri kalandussektorite õiglase kohtlemise ja pidades ka silmas arvamusi, mis on esitatud sidusrühmadega toimunud konsultatsioonide käigus.

(5)

Euroopa Parlamendi ja nõukogu määruses (EL) 2016/1139 (2) kehtestatakse Läänemere tursa-, räime- ja kiluvarude majandamise ja püügi mitmeaastane kava (edaspidi „kava“). Kava eesmärk on tagada, et mere bioloogiliste ressursside kasutamisel taastatakse ja säilitatakse püütavate liikide populatsioonid maksimaalse jätkusuutliku saagikuse tagamiseks vajalikust kõrgemal tasemel. Selleks tuleb asjaomaste kalavarude kalastussuremuse sihttase, mis on väljendatud vahemikena, saavutada võimalikult kiiresti ning järk-järgult tõusvalt aastaks 2020. 2018. aastal kohaldatavate Läänemere tursa-, räime- ja kiluvarude püügipiirangute kehtestamisel on asjakohane pidada silmas kava eesmärkide saavutamist.

(6)

Kavas on ette nähtud, et kui teaduslikest nõuannetest nähtub, et asjaomase kalavaru kudekarja biomass on väiksem määruse (EL) 2016/1139 II lisa kohastest kudekarja biomassi piirväärtustest, võetakse kõik asjakohased parandusmeetmed, et tagada asjaomase kalavaru kiire taastamine maksimaalset jätkusuutlikku saagikust tagavast tasemest kõrgemal tasemel. Rahvusvaheline Mereuurimise Nõukogu (ICES) on osutanud, et Läänemere lääneosa tursa (Gadus morhua) ja Läänemere lääneosa räime (Clupea harengus) biomass jääb allapoole nimetatud määruse II lisa kohastest kaitse piirväärtustest. Seega on asjakohane, et Läänemere lääneosa tursa ja Läänemere lääneosa räime püügivõimalused kehtestatakse tasemel, mis on väiksem määruse (EL) 2016/1139 I lisa veerus B esitatud kalastussuremuse tasemete vahemikust, võttes arvesse kõnealuste varude biomassi vähenemist. Selleks tuleb arvesse võtta ühise kalanduspoliitika ja kava eesmärkide saavutamise ajakava, pidades eelkõige silmas võetud parandusmeetmete oodatavat mõju ning pidades samal ajal kinni eesmärgist saavutada majanduslik, sotsiaalne ja tööhõivealane kasu, nagu on sätestatud määruse (EL) nr 1380/2013 artiklis 2.

(7)

Läänemere lääneosa tursa kohta tuleks vastu võtta täiendavad parandusmeetmed. Praegu kohaldatava kaheksanädalase keeluaja säilitamisega jätkataks tursa kudekogumite kaitsmist. Teadusnõuande kohaselt mõjutab Läänemere lääneosa tursa harrastuspüük oluliselt selle varu üldist kalastussuremust. Võttes arvesse kõnealuse varu praegust olukorda, on asjakohane säilitada teatavad harrastuspüügi suhtes praegu kohaldatavad meetmed. Tuleks kohaldada kaasavõetava saagi päevast piirmäära ühe kalamehe kohta, mis kudemisperioodil peaks olema piiravam. See ei piira tööndusliku kalapüügi suhtes kohaldatava suhtelise stabiilsuse põhimõtte kohaldamist.

(8)

Tulenevalt Läänemere idaosa tursaga (Gadus morhua) seotud bioloogilistest muutustest ei suutnud ICES kindlaks määrata bioloogilisi võrdlusaluseid. Seetõttu on asjakohane määrata Läänemere idaosa tursa lubatud kogupüük kindlaks kooskõlas määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 9 lõikes 2 sätestatud ettevaatusprintsiibil põhineva lähenemisviisiga, et aidata kaasa kava eesmärkide saavutamisele. Lisaks tuleks kehtestada kaheksanädalane keeluaeg Läänemere idaosa tursa kudekogumite kaitseks alarajoonides 25–26.

(9)

Peale selle saaksid teatavad kalurid jätkata oma püügitegevust ja püüda muid liike peale tursa, kui alla 12-meetrise kogupikkusega laevadel lubataks püüda aladel, kus vee sügavus on alla 20 meetri. Seepärast on proportsionaalne lubada alla 12-meetrise kogupikkusega laevadel püüda kala aladel, kus vee sügavus on alla 20 meetri.

(10)

Botnia lahe räime puhul hindas ICES varu värskeimate andmete ja ajakohaseima teabe alusel ning muutis kalastussuremuse taseme vahemikke vastavalt maksimaalsele jätkusuutlikule saagikusele. Ehkki teadusnõuannetes ja kavas (mis tugines samuti selle vastuvõtmise ajal kättesaadavaile parimaile teadusnõuannetele) kehtestatud kalastussuremuse taseme vahemikud ei lange kokku, on kava õiguslikult siduv ja kehtiv, mistõttu tuleks kõnealuse varu püügivõimaluste kindlaksmääramisel sellest lähtuda. Võttes arvesse, et kõnealuse kalavaru kudekarja biomass on määruse (EL) 2016/1139 II lisa veerus A esitatud piirväärtusest suurem, on asjakohane kehtestada lubatud kogupüük vastavalt kõnealuse määruse I lisa veerus B esitatud kalastussuremuse taseme vahemikele, et piirata järjestikuste aastate kalapüügivõimaluste erinevusi kooskõlas kõnealuse määruse artikli 4 lõike 4 punktiga c. Lisaks hõlmab nimetatud kalavaru lubatud kogupüük nüüd alarajoone 30 ja 31. Kuna kavas ei määrata kindlaks vahemikku alarajoonile 31, kohaldatakse nimetatud alarajooni suhtes maksimaalse jätkusuutliku saagikuse lähenemisviisi kooskõlas teadusnõuannetega.

(11)

Käesolevas määruses sätestatud kalapüügivõimalusi kasutatakse vastavalt nõukogu määrusele (EÜ) nr 1224/2009, (3) eelkõige vastavalt selle artiklitele 33 ja 34, milles käsitletakse saagi ja püügikoormuse registreerimist ning kalapüügivõimaluste ammendumise andmete esitamist komisjonile. Seetõttu tuleks käesolevas määruses täpsustada koodid, mida liikmesriigid kasutavad komisjonile andmete saatmisel käesoleva määrusega hõlmatud kalavarude lossimise kohta.

(12)

Nõukogu määruses (EÜ) nr 847/96 (4) on kehtestatud lubatud kogupüükide haldamise täiendavad tingimused ühest aastast teise ülekandmisel, sealhulgas artiklite 3 ja 4 kohased ennetuslikke ja analüütilisi lubatud kogupüüke käsitlevad paindlikkussätted. Nimetatud määruse artikli 2 kohaselt tuleb nõukogul lubatud kogupüügi kehtestamisel otsustada, milliste kalavarude suhtes ei kohaldata artiklit 3 või 4, võttes aluseks eelkõige kalavarude bioloogilise seisundi. Hiljuti kehtestati määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 15 lõikega 9 ühest aastast teiseülekandmise paindlikkuse mehhanism kõikide lossimiskohustusega hõlmatud varude jaoks. Seega, et vältida liigset paindlikkust, mis kahjustaks mere bioloogiliste ressursside mõistliku ja vastutustundliku kasutamise põhimõtet, takistaks ühise kalanduspoliitika eesmärkide saavutamist ja halvendaks kalavarude bioloogilist seisundit, tuleks määruse (EÜ) nr 847/96 artikleid 3 ja 4 kohaldada analüütilise lubatud kogupüügi suhtes ainult siis, kui määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 15 lõike 9 kohast paindlikku ühest aastast teise ülekandmist ei kasutata.

(13)

Uue teadusnõuande alusel tuleks Norra tursiku esialgne lubatud kogupüük ICESi 3a püügipiirkonnas ja ICESi 2a püügipiirkonna ja 4. alapiirkonna liidu vetes kehtestada ajavahemikuks 1. novembrist 2017 kuni 31. oktoobrini 2018. Nõukogu määrust (EL) 2017/127 (5) tuleks seetõttu vastavalt muuta.

(14)

Selleks et vältida püügitegevuse katkemist ja tagada liidu kaluritele elatusvahendid, tuleks käesolevat määrust kohaldada alates 1. jaanuarist 2018. Norra tursiku suhtes tuleks käesolevat määrust kohaldada alates 1. novembrist 2017. Olukorra kiireloomulisuse tõttu peaks käesolev määrus jõustuma kohe pärast selle avaldamist,

ON VASTU VÕTNUD KÄESOLEVA MÄÄRUSE:

I PEATÜKK

ÜLDSÄTTED

Artikkel 1

Reguleerimisese

Käesoleva määrusega määratakse kindlaks teatavate Läänemere kalavarude ja kalavarurühmade püügivõimalused 2018. aastaks.

Artikkel 2

Kohaldamisala

1.   Käesolevat määrust kohaldatakse Läänemerel tegutsevate liidu kalalaevade suhtes.

2.   Käesolevat määrust kohaldatakse ka harrastuspüügi suhtes, kui sellisele püügile on asjaomastes sätetes sõnaselgelt osutatud.

Artikkel 3

Mõisted

Käesolevas määruses kasutatakse määruse (EL) nr 1380/2013 artiklis 4 osutatud mõisteid. Lisaks kasutatakse järgmisi mõisteid:

1)   „alarajoon“– Läänemeres paiknev ICESi alarajoon, mis on määratletud nõukogu määruse (EÜ) nr 2187/2005 (6) I lisas;

2)   „lubatud kogupüük“ (TAC)– iga kalavaru kogus, mida võib püüda aasta jooksul;

3)   „kvoot“– liidule, liikmesriigile või kolmandale riigile eraldatud osa lubatud kogupüügist;

4)   „harrastuspüük“– mittetöönduslikud püügitoimingud, mille puhul mere bioloogilisi ressursse kasutatakse meelelahutuslikul, turismi või sportlikul eesmärgil.

II PEATÜKK

KALAPÜÜGIVÕIMALUSED

Artikkel 4

Lubatud kogupüük ja selle jaotamine

Lubatud kogupüük, kvoodid ning vajaduse korral nendega funktsionaalselt seotud tingimused on esitatud lisas.

Artikkel 5

Kalapüügivõimaluste jaotamist käsitlevad erisätted

Käesolevas määruses sätestatud kalapüügivõimalused jaotatakse liikmesriikide vahel nii, et need ei piira:

a)

määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 16 lõike 8 kohast kalapüügivõimaluste vahetamist;

b)

määruse (EÜ) nr 1224/2009 artikli 37 kohast mahaarvamist ja ümberjaotamist;

c)

määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 3 või määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 15 lõike 9 kohast lubatud lisakoguste lossimist;

d)

määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 4 kohast koguste kinnipidamist või määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 15 lõike 9 kohast ülekandmist;

e)

määruse (EÜ) nr 1224/2009 artiklite 105 ja 107 kohast mahaarvamist.

Artikkel 6

Püügi ja kaaspüügi lossimise tingimused

1.   Lossimiskohustus kehtib selliste liikide saagi suhtes, mille suhtes kohaldatakse püügi piirnorme ja mis on püütud määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 15 lõikes 1 määratletud püügi käigus, nagu on sätestatud kõnealuses artiklis.

2.   Määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 15 lõikes 8 osutatud, sihtliiki mittekuuluva liigi varud, mis on ohututes bioloogilistes piirides, on määratletud käesoleva määruse lisas, selleks et teha erand kohustusest arvestada saak asjaomasest kvoodist maha, nagu on ette nähtud kõnealuses artiklis.

Artikkel 7

Meetmed seoses tursa harrastuspüügiga alarajoonides 22–24

1.   Alarajoonides 22–24 toimuva harrastuspüügi käigus tohib üks kalamees jätta endale kuni viis turska päevas.

2.   Erandina lõikest 1 tohib ajavahemikul 1. veebruarist 2018 kuni 31. märtsini 2018 alarajoonides 22–24 üks kalamees jätta endale kuni kolm turska päevas.

3.   Lõiked 1 ja 2 ei piira rangemate siseriiklike meetmete kohaldamist.

III PEATÜKK

LÕPPSÄTTED

Artikkel 8

Andmete edastamine

Kui liikmesriigid saadavad komisjonile määruse (EÜ) nr 1224/2009 artiklite 33 ja 34 kohaselt andmeid kalavarude püütud või lossitud koguste kohta, kasutavad nad käesoleva määruse lisas sätestatud kalavarude koode.

Artikkel 9

Paindlikkus

1.   Kui käesoleva määruse lisas ei ole ette nähtud teisiti, kohaldatakse määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 3 selliste kalavarude suhtes, mille suhtes kohaldatakse ennetuslikku lubatud kogupüüki, ning kõnealuse määruse artikli 3 lõikeid 2 ja 3 ning artiklit 4 kohaldatakse selliste kalavarude suhtes, mille suhtes kohaldatakse analüütilist lubatud kogupüüki.

2.   Määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 3 lõikeid 2 ja 3 ning artiklit 4 ei kohaldata juhul, kui liikmesriigid kasutavad määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 15 lõike 9 kohast paindlikku ühest aastast teise ülekandmist.

Artikkel 10

Määruse (EL) 2017/127 muutmine

Määruse (EL) 2017/127 IA lisas asendatakse tabel, milles on esitatud norra tursiku ja seotud kaaspüügi püügivõimalused 3a püügipiirkonnas ning 2a ja 4. püügipiirkonna liidu vetes, järgmisega:

„Liik:

Norra tursik ja seotud kaaspüük

Trisopterus esmarkii

Püügipiirkond:

3a; 2a ja 4. püügipiirkonna liidu veed

(NOP/2A3A4.)

Aasta

2017

2018

 

 

Taani

141 819  (7)  (9)

54 949  (7)  (12)

 

 

Saksamaa

27 (7)  (8)  (9)

11 (7)  (8)  (12)

 

 

Madalmaad

104 (7)  (8)  (9)

40 (7)  (8)  (12)

 

 

Liit

141 950  (7)  (9)

55 000  (7)  (12)

 

 

Norra

25 000  (10)

 

 

 

Fääri saared

9 300  (11)

 

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

238 981

Ei kohaldata

 

Analüütiline TAC

Määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 3 ei kohaldata

Määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 4 ei kohaldata

Artikkel 11

Jõustumine

Käesolev määrus jõustub järgmisel päeval pärast avaldamist Euroopa Liidu Teatajas.

Seda kohaldatakse alates 1. jaanuarist 2018, välja arvatud artikkel 10, mida kohaldatakse alates 1. novembrist 2017.

Käesolev määrus on tervikuna siduv ja vahetult kohaldatav kõikides liikmesriikides.

Brüssel, 27. oktoober 2017

Nõukogu nimel

eesistuja

M. MAASIKAS


(1)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 11. detsembri 2013. aasta määrus (EL) nr 1380/2013 ühise kalanduspoliitika kohta, millega muudetakse nõukogu määrusi (EÜ) nr 1954/2003 ja (EÜ) nr 1224/2009 ning millega tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrused (EÜ) nr 2371/2002 ja (EÜ) nr 639/2004 ning nõukogu otsus 2004/585/EÜ (ELT L 354, 28.12.2013, lk 22).

(2)  Euroopa Parlamendi ja nõukogu 6. juuli 2016. aasta määrus (EL) 2016/1139, millega kehtestatakse Läänemere tursa-, räime- ja kiluvarude majandamise ja nende varude püügi mitmeaastane kava, muudetakse nõukogu määrust (EÜ) nr 2187/2005 ja tunnistatakse kehtetuks nõukogu määrus (EÜ) nr 1098/2007 (ELT L 191, 15.7.2016, lk 1).

(3)  Nõukogu 20. novembri 2009. aasta määrus (EÜ) nr 1224/2009, millega luuakse liidu kontrollisüsteem ühise kalanduspoliitika eeskirjade järgimise tagamiseks, muudetakse määrusi (EÜ) nr 847/96, (EÜ) nr 2371/2002, (EÜ) nr 811/2004, (EÜ) nr 768/2005, (EÜ) nr 2115/2005, (EÜ) nr 2166/2005, (EÜ) nr 388/2006, (EÜ) nr 509/2007, (EÜ) nr 676/2007, (EÜ) nr 1098/2007, (EÜ) nr 1300/2008, (EÜ) nr 1342/2008 ning tunnistatakse kehtetuks määrused (EMÜ) nr 2847/93, (EÜ) nr 1627/94 ja (EÜ) nr 1966/2006 (ELT L 343, 22.12.2009, lk 1).

(4)  Nõukogu 6. mai 1996. aasta määrus (EÜ) nr 847/96, millega kehtestatakse lubatud kogupüükide (TAC) ja kvootide haldamise täiendavad tingimused ühest aastast teise ülekandmisel (EÜT L 115, 9.5.1996, lk 3).

(5)  Nõukogu 20. jaanuari 2017. aasta määrus (EL) 2017/127, millega määratakse 2017. aastaks kindlaks teatavate kalavarude ja kalavarurühmade püügi võimalused, mida kohaldatakse liidu vetes ning liidu kalalaevade suhtes teatavates vetes väljaspool liitu (ELT L 24, 28.1.2017, lk 1).

(6)  Nõukogu 21. detsembri 2005. aasta määrus (EÜ) nr 2187/2005, mis käsitleb Läänemere, Suur- ja Väike-Belti ning Sundi kalavarude kaitsmist tehniliste meetmete abil, millega muudetakse määrust (EÜ) nr 1434/98 ja tunnistatakse kehtetuks määrus (EÜ) nr 88/98 (ELT L 349, 31.12.2005, lk 1).

(7)  Merlangi ja kilttursa kaaspüük võib moodustada kuni 5 % kvoodist (OT2/*2A3A4). Merlangi ja kilttursa kaaspüük, mis arvestatakse käesoleva sätte kohaselt kvoodist maha, ja nende liikide kaaspüük, mis arvestatakse kvoodist maha vastavalt määruse (EL) nr 1380/2013 artikli 15 lõikele 8, ei tohi kokku ületada 9 % kvoodist.

(8)  Selle kvoodi alusel võib püüda ainult ICESi 2a, 3a ja 4. püügipiirkonna liidu vetes.

(9)  Liidu kvoodi alusel võib püüda ainult 1. jaanuarist kuni 31. oktoobrini 2017.

(10)  Kasutatakse sorteerimisvõret.

(11)  Kasutatakse sorteerimisvõret. Sisaldab kuni 15 % vältimatut kaaspüüki (NOP/*2A3A4), mis arvestatakse käesolevast kvoodist maha.

(12)  Liidu kvoodi alusel võib püüda ainult 1. novembrist 2017 kuni 31. oktoobrini 2018.“


LISA

LIIDU KALALAEVADELE LUBATUD KOGUPÜÜK (TAC) PIIRKONDADES, KUS LUBATUD KOGUPÜÜK ON KEHTESTATUD LIIKIDE JA PIIRKONDADE KAUPA

Järgmistes tabelites sätestatakse lubatud kogupüük (TAC) ja kvoodid (eluskaalu tonnides, kui ei ole sätestatud teisiti) kalavarude kaupa ning nendega funktsionaalselt seotud tingimused.

Viited püügipiirkondadele on viited ICESi püügipiirkondadele, kui ei ole kindlaks määratud teisiti.

Kalavarudele viidatakse liikide ladinakeelsete nimetuste tähestikulises järjekorras.

Käesoleva määruse kohaldamisel kasutatakse järgmist ladinakeelsete nimetuste ja tavanimetuste vastavustabelit:

Teaduslik nimetus

Kolmetäheline kood

Tavanimetus

Clupea harengus

HER

Räim

Gadus morhua

COD

Tursk

Pleuronectes platessa

PLE

Atlandi merilest

Salmo salar

SAL

Lõhe

Sprattus sprattus

SPR

Kilu


Liik:

Räim

Clupea harengus

Püügipiirkond:

Alarajoonid 30–31

(HER/30/31.)

Soome

69 359

 

 

Rootsi

15 240

 

 

Liit

84 599

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

84 599

 

Analüütiline TAC


Liik:

Räim

Clupea harengus

Püügipiirkond:

Alarajoonid 22–24

(HER/3BC+24)

Taani

2 426

 

 

Saksamaa

9 551

 

 

Soome

1

 

 

Poola

2 252

 

 

Rootsi

3 079

 

 

Liit

17 309

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

17 309

 

Analüütiline TAC

Määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 3 lõikeid 2 ja 3 ei kohaldata.

Määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 4 ei kohaldata.


Liik:

Räim

Clupea harengus

Püügipiirkond:

Alarajoonide 25–27, 28.2, 29 ja 32 liidu veed

(HER/3D-R30)

Taani

5 045

 

 

Saksamaa

1 338

 

 

Eesti

25 767

 

 

Soome

50 297

 

 

Läti

6 359

 

 

Leedu

6 696

 

 

Poola

57 142

 

 

Rootsi

76 711

 

 

Liit

229 355

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

Ei kohaldata

 

Analüütiline TAC

Kohaldatakse käesoleva määruse artikli 6 lõiget 2.


Liik:

Räim

Clupea harengus

Püügipiirkond:

Alarajoon 28.1

(HER/03D.RG)

Eesti

13 392

 

 

Läti

15 607

 

 

Liit

28 999

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

28 999

 

Analüütiline TAC

Kohaldatakse käesoleva määruse artikli 6 lõiget 2.


Liik:

Tursk

Gadus morhua

Püügipiirkond:

alarajoonide 25–32 liidu veed

(COD/3DX32.)

Taani

6 521  (1)

 

 

Saksamaa

2 594  (1)

 

 

Eesti

635 (1)

 

 

Soome

499 (1)

 

 

Läti

2 425  (1)

 

 

Leedu

1 597  (1)

 

 

Poola

7 510  (1)

 

 

Rootsi

6 607  (1)

 

 

Liit

28 388  (1)

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

Ei kohaldata

 

Ennetuslik TAC

Määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 3 lõikeid 2 ja 3 ei kohaldata.

Määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 4 ei kohaldata.


Liik:

Tursk

Gadus morhua

Püügipiirkond:

Alarajoonid 22–24

(COD/3BC+24)

Taani

2 444  (2)

 

 

Saksamaa

1 194  (2)

 

 

Eesti

54 (2)

 

 

Soome

48 (2)

 

 

Läti

202 (2)

 

 

Leedu

131 (2)

 

 

Poola

654 (2)

 

 

Rootsi

870 (2)

 

 

Liit

5 597  (2)

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

5 597  (2)

 

Analüütiline TAC

Määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 3 lõikeid 2 ja 3 ei kohaldata.

Määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 4 ei kohaldata.


Liik:

Atlandi merilest

Pleuronectes platessa

Püügipiirkond:

alarajoonide 22–32 liidu veed

(PLE/3BCD-C)

Taani

5 070

 

 

Saksamaa

563

 

 

Poola

1 061

 

 

Rootsi

382

 

 

Liit

7 076

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

7 076

 

Analüütiline TAC


Liik:

Lõhe

Salmo salar

Püügipiirkond:

alarajoonide 22–31 liidu veed

(SAL/3BCD-F)

Taani

18 885  (1)

 

 

Saksamaa

2 101  (1)

 

 

Eesti

1 919  (1)

 

 

Soome

23 548  (1)

 

 

Läti

12 012  (1)

 

 

Leedu

1 412  (1)

 

 

Poola

5 729  (1)

 

 

Rootsi

25 526  (1)

 

 

Liit

91 132  (1)

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

Ei kohaldata

 

Analüütiline TAC

Määruse (EÜ) nr 847/96 artikli 3 lõikeid 2 ja 3 ei kohaldata.

Määruse (EÜ) nr 847/96 artiklit 4 ei kohaldata.


Liik:

Lõhe

Salmo salar

Püügipiirkond:

Alarajooni 32 liidu veed

(SAL/3D32.)

Eesti

1 026  (2)

 

 

Soome

8 977  (2)

 

 

Liit

10 003  (2)

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

Ei kohaldata

 

Ennetuslik TAC


Liik:

Kilu

Sprattus sprattus

Püügipiirkond:

alarajoonide 22–32 liidu veed

(SPR/3BCD-C)

Taani

25 875

 

 

Saksamaa

16 393

 

 

Eesti

30 047

 

 

Soome

13 545

 

 

Läti

36 289

 

 

Leedu

13 127

 

 

Poola

77 012

 

 

Rootsi

50 022

 

 

Liit

262 310

 

 

Lubatud kogupüük (TAC)

Ei kohaldata

 

Analüütiline TAC

Kohaldatakse käesoleva määruse artikli 6 lõiget 2.


(1)  

(x)

Alarajoonides 25 ja 26 on kalalaevadel 1. juulist 31. augustini keelatud kõnealuse kvoodi alusel püüda traalide, ankurdatud põhjanootade või muude samalaadsete püügivahenditega, mille võrgusilma suurus on 90 mm või suurem, nakkevõrkude, raamvõrkude või abaratega, mille võrgusilma suurus on 90 mm või suurem, põhjaõngejadadega, õngejadadega peale triivõngejadade, ridvata õngede ja taglasõngejadadega.

Erandina esimesest lõigust ei kohaldata kõnealust keeluaega alla 12-meetrise kogupikkusega laevade suhtes, millega püütakse aladel, kus vee sügavus on alla 20 meetri vastavalt ametliku merekaardi koordinaatidele. Nimetatud laevade puhul tuleb tagada, et nende püügitegevust on võimalik igal ajal jälgida. Sellel eesmärgil võivad need laevad olla varustatud näiteks laevaseiresüsteemiga (VMS-süsteem) või võrdväärse elektroonilise seiresüsteemiga, mis on sertifitseeritud kontrolliasutuse poolt, või nõukogu määruse (EÜ) nr 1224/2009 kohaste paberkandjal püügipäevikutega koos kehtestatud inspekteerimis- ja järelevalvemenetluste kohaldamisega. Liikmesriigid saadavad püügiandmed komisjonile igal nädalal.

(2)  

(x)

Kalalaevadel on 1. veebruarist 31. märtsini keelatud kõnealuse kvoodi alusel püüda traalide, ankurdatud põhjanootade või muude samalaadsete püügivahenditega, mille võrgusilma suurus on 90 mm või suurem, nakkevõrkude, raamvõrkude või abaratega, mille võrgusilma suurus on 90 mm või suurem, põhjaõngejadadega, õngejadadega peale triivõngejadade, ridvata õngede ja taglasõngejadadega.

Erandina esimesest lõigust ei kohaldata kõnealust keeluaega alla 12-meetrise kogupikkusega laevade suhtes, millega püütakse aladel, kus vee sügavus on alla 20 meetri vastavalt ametliku merekaardi koordinaatidele. Nimetatud laevade puhul tuleb tagada, et nende kalapüügitegevust on võimalik igal ajal jälgida. Sellel eesmärgil võivad need laevad olla varustatud näiteks laevaseiresüsteemiga (VMS-süsteem) või võrdväärse elektroonilise seiresüsteemiga, mis on sertifitseeritud kontrolliasutuse poolt, või nõukogu määruse (EÜ) nr 1224/2009 kohaste paberkandjal püügipäevikutega koos kehtestatud inspekteerimis- ja järelevalvemenetluste kohaldamisega. Liikmesriigid saadavad püügiandmed komisjonile igal nädalal.

(1)  Väljendatakse isendite arvuna.

(2)  Väljendatakse isendite arvuna.


Top