Strategie spolupráce s Thajskem (2007-2013)

Vztahy spolupráce Evropské unie (EU) a Thajska vyústily v partnerství pro rozvoj. Země skutečně od roku 2003 nedostává od Evropské unie rozvojovou pomoc a prohlubuje s EU politické a obchodní vztahy.

AKT

The European Commission - Philippines Strategy Paper 2007-2013 (DE) (EN) (FR) (Evropská komise – Dokument strategie pro státy na léta 2007-2013 Thajsko)

PŘEHLED

Partnerství Evropské unie (EU) a Thajska má za úkol zjednodušit politický a obchodní dialog a výměnu poznatků. Priority spolupráce vytčené Komisí se týkají zlepšení sociálního a hospodářského rozvoje země.

Strategické oblasti spolupráce

Součástí partnerství jsou činnosti týkající se hospodářské spolupráce. EU podporuje veřejné reformy v oblasti hospodářské, zlepšení právního prostředí podniků a investic, zlepšení konkurenceschopnosti země v regionu i ve světě.

Plánovaná opatření mají také zlepšit celní spolupráci a přizpůsobit předpisy a technické normy zboží určeného na vývoz do zemí EU.

Partneři také počítají s prohloubením vzájemných vztahů v oblasti vědy a technologií, vysokoškolského vzdělávání a výzkumu. Jejich aktivity musí vést k usnadnění výměny informací, zkušeností a osvědčených postupů, a k posílení kapacit a zdrojů oblasti výzkumu.

Konečně, spolupráce musí posílit dialog a sdílení vědomostí v oblasti sociální politiky, ochrany životního prostředí, řádné správy věcí veřejných, lidských práv a akce proti minám.

Politický dialog

Prostřednictvím politického dialogu je třeba řešit řadu témat:

Průřezové otázky

Realizované akce spolupráce musí zohledňovat:

Kontext

Partnerské vztahy by měly být prohloubeny uzavřením dohody o partnerství a spolupráci. Jednání zahájená v roce 2007 se týkají zejména priorit uvedených v tomto strategickém dokumentu.

Poslední aktualizace: 08.07.2011