Strategie spolupráce s Indonésií (2007-2013)

Hlavním cílem partnerství Evropské unie (EU) a Indonésie je boj s chudobou a zlepšení stability země. Partneři určí hlavní priority spolupráce a doplní je o tématické akce.

AKT

The European Commission - Indonesia Strategy Paper 2007-2013 (DE) (EN) (FR) (Evropská komise – Dokument strategie pro státy na léta 2007-2013 Indonésie)

PŘEHLED

V Indonésii probíhá proces politické a hospodářské stabilizace, který je podporován Evropskou unií (EU). Uvedená strategie spolupráce podporuje též realizaci rozvojových cílů tisíciletí, která je prioritou pro zemi, kde většina obyvatel žije v chudobě.

Priority spolupráce

Vzdělávání a odborná příprava jsou prioritní oblastí. EU by se měla podílet na zlepšení systému základního vzdělávání, odborného i vysokoškolského vzdělávání. Cílem partnerství je zvýšit úroveň výuky a přizpůsobit vzdělávání potřebám udržitelného rozvoje.

EU podporuje program reforem v oblasti obchodu a investic s cílem urychlit hospodářskou výkonnost země a její začlenění do mezinárodního systému výměny zboží. Je třeba zvládnout dopad těchto reforem na sociální strukturu a životní prostředí. Projeví se v souvislosti s vytvářením oblasti volného obchodu mezi EU a zeměmi Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN).

Dále musí být posíleno správné fungování soudnictví a vymáhání práva. Za tímto účelem podpoří spolupráce reformy v oblasti správní, řádné správy věcí veřejných, lidských práv, boje proti korupci a organizovanému zločinu. V reformách by měla být zvláště vyzdvižena úloha občanské společnosti.

Kromě těchto priorit, zrealizují partneři řadu tematických akcí podporujících zejména demokracii a lidská práva, úlohu občanské společnosti, bezpečnost potravin, azylovou politiku a migraci.

Hlavní oblasti spolupráce

Určité oblasti musí být do činností realizovaných partnerstvím zahrnuty příčně. Jedná se o:

Poslední aktualizace: 12.07.2011