Help Print this page 

Summaries of EU Legislation

Title and reference
Eurydice

Summaries of EU legislation: direct access to the main summaries page.
Languages and formats available
BG ES CS DA DE ET EL EN FR GA HR IT LV LT HU MT NL PL PT RO SK SL FI SV
HTML html BG html ES html CS html DA html DE html ET html EL html EN html FR html IT html LV html LT html HU html MT html NL html PL html PT html RO html SK html SL html FI html SV
Multilingual display
Text

Eurydice

Síť Eurydice je hlavní informační nástroj o strukturách, systémech a rozvoji na národní a evropské úrovni v oblasti vzdělávání. Jejím cílem je zlepšit evropskou spolupráci v oblasti celoživotního vzdělávání.

AKT

Usnesení Rady a ministrů školství zasedajících v Radě ze dne 6. prosince 1990 o síti Eurydice pro informace ve vzdělávání v Evropském společenství (Úřední věstník C 329 ze dne 31.12.1990)

PŘEHLED

Síť Eurydice slouží jako obrovský zdroj srovnatelných informací o evropských vzdělávacích systémech a politikách a široké škály srovnávacích analýz o různých tématech vzdělávacích systémů. Síť podporuje evropskou spolupráci ve vzdělávání vycházející z faktických poznatků.

Síť nyní tvoří 40 národních oddělení nacházejících se ve všech 36 zemích zapojených do programu Erasmus+. Informace, které poskytují národní oddělení Eurydice, jsou v podstatě normativní a kvalitativní a týkají se oficiálních dokumentů, jako jsou zákony, výnosy, nařízení a doporučení. Ústřední oddělení Eurydice (se sídlem v Bruselu) tyto informace spojí s dalšími zdroji údajů - jako jsou statistické údaje z Eurostatu, databáze UOE (společná databáze UNESCO, OECD a Eurostatu) a výsledky mezinárodních vzdělávacích průzkumů - s cílem připravit finální zprávy.

Všechny publikace Eurydice jsou k dispozici zdarma na internetových stránkách Eurydice nebo na vyžádání v tištěné podobě. Prostřednictvím své práce má Eurydice za cíl podporovat porozumění, spolupráci, důvěru a mobilitu na evropské a mezinárodní úrovni. Síť tvoří národní oddělení lokalizovaná v evropských zemích a koordinuje ji Výkonná agentura pro vzdělávání, kulturu a audiovizuální oblast EU.

Pokud chcete další informace o síti Eurydice, klikněte sem.

SOUVISEJÍCÍ AKTY

Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1288/2013 , kterým se zavádí program Erasmus+: program Unie pro vzdělávání, odbornou přípravu, mládež a sport,Úř. věst. L 347 ze dne 20. 12. 2013.

Poslední aktualizace: 07.04.2014

Top