Help Print this page 

Summaries of EU Legislation

Title and reference
Deregulace velikosti balení

Summaries of EU legislation: direct access to the main summaries page.
Languages and formats available
BG ES CS DA DE ET EL EN FR GA HR IT LV LT HU MT NL PL PT RO SK SL FI SV
HTML html ES html CS html DA html DE html EL html EN html FR html IT html HU html NL html PL html PT html RO html FI html SV
Multilingual display
Text

Deregulace velikosti balení

Liberalizace velikosti balení podpoří volný pohyb výrobků v rámci vnitřního trhu. Účelem této směrnice je odstranit potenciální překážky konkurenceschopnosti a usnadnit přístup evropských podniků na trhy v jednotlivých zemích Evropské unie (EU).

AKT

Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2007/45/ES ze dne 5. září 2007, kterou se stanoví pravidla pro jmenovitá množství výrobků v hotovém balení, zrušují směrnice Rady 75/106/EHS a 80/232/EHS a mění směrnice Rady 76/211/EHS.

PŘEHLED

Členské státy nemohou zakazovat či omezovat pohyb výrobků v hotových baleních a hotových balení na vnitřním trhu Evropské unie (EU).

Do 11. října 2012 však mohou stanovovat kvóty týkající se uvádění do oběhu pro mléko, máslo, sušené těstoviny a kávu. Členské státy, které stanovují kvóty pro bílý cukr, mohou tyto kvóty používat do 11. října 2013.

Zvláštní případy

Vína a lihoviny (viz příloha) uváděné na trh v hotových baleních podléhají vlastním kvótám a tempu postupu. Tato směrnice se nevztahuje na kategorii výrobků, které se prodávají v bezcelních prodejnách a jsou určeny ke spotřebě mimo evropský trh.

Aerosolové rozprašovače nesou označení jmenovitého celkového objemu nádobky a označení jmenovitého objemu obsahu. Uvedení nominální hmotnosti obsahu je dobrovolné.

Kontext

Tento právní předpis zrušuje směrnici 75/106/EHS o sbližování právních předpisů členských států týkajících se zhotovení některých kapalných výrobků v hotovém balení podle objemu a směrnici 80/232/EHS o sbližování právních předpisů členských států týkajících se řad jmenovitých množství a jmenovitých objemů přípustných pro některé výrobky v hotovém balení.

Odkazy

Akt

Vstup v platnost

Lhůta pro provedení v členských státech

Úřední věstník

Směrnice 2007/45/ES

11. 10. 2007

11. 10. 2008

Úř. věst. L 247 ze dne 21. 9. 2007

See also

Poslední aktualizace: 21.10.2011

Top