13.11.2017   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 382/49


2017 m. rugsėjo 6 d. pareikštas ieškinys byloje Prancūzija/Komisija

(Byla T-609/17)

(2017/C 382/61)

Proceso kalba: prancūzų

Šalys

Ieškovė: Prancūzijos Respublika, atstovaujama F. Alabrune, D. Colas, B. Fodda ir E. de Moustier

Atsakovė: Europos Komisija

Reikalavimai

Ieškovė Bendrojo Teismo prašo:

iš dalies panaikinti 2017 m. birželio 26 d. Komisijos įgyvendinimo sprendimą (ES) 2017/1144 dėl valstybių narių patirtų tam tikrų išlaidų nefinansavimo Europos Sąjungos lėšomis iš žemės ūkio garantijų fondo (EŽŪGF) ir Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (EŽŪFKP) tiek, kiek pagal jį nefinansuojamos tam tikros Prancūzijos Respublikos 2011–2014 finansiniais metais sumokėtos eksporto grąžinamosios išmokos.

priteisti iš Komisijos bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdama ieškinį ieškovė remiasi vienu pagrindu, susijusiu su proporcingumo principo pažeidimu, tiek, kiek Komisija savo sprendimą iš esmės grindė tuo, kad Prancūzijos Respublika tariamai padarė didelių pažeidimų vykdydama vandens kiekio sušaldytoje vištienoje, skirtoje eksportui su grąžinamosiomis išmokomis, patikrinimus.

Vis dėlto būtų netikslu teigti, kad Prancūzijos valdžios institucijos rimtai pažeidė įsipareigojimus, atsižvelgiant į Sąjungos teisės aktus ir griežtesnes priemones, kurių imtasi nuo 2010 metų. Pagal Reglamento Nr. 1276/2008 5 straipsnio 4 dalį reikalaujami geros ir tinkamos prekinės šaldytos vištienos, skirtos eksportui su grąžinamosiomis išmokomis, patikrinimai apima vandens kiekio analizę. Ieškovės teigimu, šiose nuostatose neįtvirtintas reikalavimas, kad atliekant visus fizinius sušaldytos vištienos, skirtos eksportui su grąžinamosiomis išmokomis, patikrinimus turi būti atliekama laboratorinė vandens kiekio analizė.

Taigi ji mano, kad būtent Prancūzijos valdžios institucijos turėjo nustatyti patikrinimo priemones, kurių turėjo būti imamasi, ir kad tos priemonės turėjo būti proporcingos atsižvelgiant į EŽŪGF tenkančią finansinę riziką. Šiuo klausimu ieškovė teigia, kad Prancūzijos valdžios institucijos ėmėsi ambicingų ir šią finansinę riziką atitinkančių priemonių.