27.6.2016   

ET

Euroopa Liidu Teataja

C 232/5


SolarWorld AG 11. aprillil 2016 esitatud apellatsioonkaebus Üldkohtu (viies koda) 1. veebruari 2016. aasta otsuse peale kohtuasjas T-141/14: SolarWorld AG jt versus Euroopa Liidu Nõukogu

(Kohtuasi C-204/16 P)

(2016/C 232/06)

Kohtumenetluse keel: inglise

Pooled

Apellant: SolarWorld AG (esindajad: advokaat L. Ruessmann, solicitor J. Beck)

Teised menetlusosalised: Brandoni solare SpA, Solaria Energia y Medio Ambiente, SA, Euroopa Liidu Nõukogu, Euroopa Komisjon, China Chamber of Commerce for Import and Export of Machinery and Electronic Products (CCCME)

Apellandi nõuded

Apellant palub Euroopa Kohtul:

tunnistada apellatsioonkaebus vastuvõetavaks ja põhjendatuks;

tühistada Üldkohtu määrus kohtuasjas T-141/14;

teha asjas sisuline otsus ja tühistada määruse nr 1238/2013 artikkel 3, või saata asi tagasi Üldkohtusse tühistamishagi suhtes sisulise otsuse tegemiseks; ja

mõista apellandi kohtukulud välja nõukogult.

Väited ja peamised argumendid

Üldkohus rikkus õigusnormi, kui ta leidis, et määruse nr 1238/2013 (1) artikkel 3 on määruse ülejäänud osast lahutamatu. Meetmete vormi muutmine ei muuda neid kehtestava määruse kohaldamisala. Dumpinguvastaste meetmete kohaldamisalasse kuulub kogu selliste tootjate import, kelle puhul on tuvastatud kahjuliku dumpinguga tegelemine, ning olenemata meetmete vormist on nende eesmärk kõrvaldada kohaselt kahju, mida ELi tootjad on kandnud. Artikli 3 tühistamine ei muuda kõnealust kohaldamisala.

Vaidlustatud määrusega rikutakse Euroopa Liidu põhiõiguste harta artiklist 47 tulenevaid apellandi õigusi, sest määrusega võetakse ELi tootmisharult õiguskaitsevahendid kaubanduse kaitse juhtumite puhul, mis on seotud algmääruse nõuetele mittevastavate lõplike meetmetega. Lisaks rikutakse vaidlustatud määrusega Euroopa Liidu põhiõiguste harta artiklist 20 tulenevat apellandi õigust, sest määrusega seatakse eksportivad tootjad ELi tootmisharust soodsamasse olukorda, kuna kohtupraktikas tunnustatakse eksportivate tootjate kaebeõigust.


(1)  Nõukogu 2. detsembri 2013. aasta rakendusmäärus (EL) nr 1238/2013, millega kehtestatakse lõplikud dumpinguvastased meetmed Hiina Rahvavabariigist pärit või sealt saadetud kristalsest ränist fotoelektriliste moodulite ja nende põhikomponentide (elementide) impordi suhtes ning nõutakse lõplikult sisse nimetatud impordi suhtes kehtestatud ajutine tollimaks (ELT L 325, lk 1).