EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32004R0794

2004 m. balandžio 21 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 794/2004, įgyvendinantis Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999, nustatantį išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles

OJ L 140, 30.4.2004, p. 1–134 (ES, DA, DE, EL, EN, FR, IT, NL, PT, FI, SV)
Special edition in Czech: Chapter 08 Volume 004 P. 3 - 136
Special edition in Estonian: Chapter 08 Volume 004 P. 3 - 136
Special edition in Latvian: Chapter 08 Volume 004 P. 3 - 136
Special edition in Lithuanian: Chapter 08 Volume 004 P. 3 - 136
Special edition in Hungarian Chapter 08 Volume 004 P. 3 - 136
Special edition in Maltese: Chapter 08 Volume 004 P. 3 - 136
Special edition in Polish: Chapter 08 Volume 004 P. 3 - 136
Special edition in Slovak: Chapter 08 Volume 004 P. 3 - 136
Special edition in Slovene: Chapter 08 Volume 004 P. 3 - 136
Special edition in Bulgarian: Chapter 08 Volume 002 P. 42 - 176
Special edition in Romanian: Chapter 08 Volume 002 P. 42 - 176
Special edition in Croatian: Chapter 08 Volume 002 P. 9 - 143

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 22/12/2016

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2004/794/oj

32004R0794



Oficialusis leidinys L 140 , 30/04/2004 p. 0001 - 0134


Komisijos reglamentas (EB) Nr. 794/2004

2004 m. balandžio 21 d.,

įgyvendinantis Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999, nustatantį išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles

EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į 1999 m. kovo 22 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999, nustatantį išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles [1], ypač į jo 27 straipsnį,

pasikonsultavusi su Valstybės pagalbos patariamuoju komitetu,

kadangi:

(1) Siekiant palengvinti valstybėms narėms rengti pranešimus apie valstybės pagalbą ir Komisijai juos vertinti, pageidautina nustatyti privalomą pranešimų formą. Toji forma turėtų būti kuo išsamesnė.

(2) Standartinė pranešimų forma, taip pat informacijos santraukos lapas ir papildomos informacijos lapai turi atspindėti visas galiojančias gaires ir sistemas valstybės pagalbos srityje. Juos būtina keisti arba naujai parengti, atsižvelgiant į tų tekstų tolesnę kaitą.

(3) Būtina numatyti supaprastintą pranešimų apie teikiamos pagalbos tam tikrus pakeitimus sistemą. Tokios supaprastintos priemonės turėtų būti priimamos tik tuo atveju, jei Komisija reguliariai gaus informaciją apie atitinkamos teikiamos pagalbos įgyvendinimą.

(4) Teisinio užtikrintumo sumetimais tikslinga aiškiai pasakyti, kad apie nedidelius pagalbos schemos biudžeto padidėjimus iki 20 %, ypač dėl infliacijos, Komisijai nereikėtų pranešti, nes nėra tikėtina, kad jie darytų įtaką Komisijos pradiniam schemos atitikimo taisyklėms vertinimui, jei kitos pagalbos schemos sąlygos nesikeičia.

(5) Reglamento (EB) Nr. 659/1999 21 straipsnis reikalauja, kad valstybės narės Komisijai pateiktų metines ataskaitas apie visas taikomos pagalbos schemas arba individualią pagalbą, teikiamą ne pagal patvirtintą pagalbos schemą, kuriai sąlyginiame sprendime nėra nustatyta jokių specialių įpareigojimų dėl ataskaitų.

(6) Kad Komisija galėtų vykdyti pagalbos stebėjimo pareigą, iš valstybių narių jai reikia gauti tikslią informaciją apie jų teikiamos pagal galiojančias schemas pagalbos tipus ir sumas. Galima supaprastinti ir patobulinti pranešimų Komisijai apie valstybės pagalbą taisykles, kurios šiuo metu yra aprašytos bendroje ataskaitų ir pranešimų procedūroje pagal EB sutartį ir pagal Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) susitarimą, pateiktą 1995 m. rugpjūčio 2 d. Komisijos laiške valstybėms narėms. Šis reglamentas netaikomas tai bendros procedūros daliai, kuri yra susijusi su valstybių narių pareiga ataskaitiniais pranešimais apie subsidijas pagal PPO susitarimo dėl subsidijų ir kompensuojamųjų priemonių 25 straipsnį ir pagal 1994 m. GATT, priimtą 1995 m. liepos 21 d. XVI straipsnį.

(7) Informacija, kurios reikalaujama metinėse ataskaitose, Komisijai turi padėti stebėti bendrus pagalbos dydžius ir susidaryti bendrą vaizdą apie įvairių pagalbos tipų poveikį konkurencijai. Tuo tikslu Komisija taip pat gali prašyti, kad valstybės narės ad hoc pagrindu pateiktų tam tikromis parinktomis temomis papildomus duomenis. Parinktos temos turėtų būti iš anksto aptartos su valstybėmis narėmis.

(8) Į metines ataskaitas neįeina informacija, kurios gali reikėti patikrinti, kaip pagalbos priemonės laikosi Bendrijos teisės aktų. Todėl Komisija turėtų turėti teisę iš valstybių narių prašyti prisiimti tokius įsipareigojimus arba prie sprendimų pridėti sąlygas, kuriose reikalaujama pateikti papildomą informaciją.

(9) Turėtų būti nurodyta, kad Reglamento (EB) Nr. 659/1999 tikslais terminai būtų apskaičiuoti pagal 1971 m. birželio 3 d. Tarybos Reglamentą (EEB, Euratomas) Nr. 1182/71, nustatantį terminams, datoms ir laikotarpiams taikytinas taisykles [2], papildytą specialiomis šiame reglamente pateiktomis taisyklėmis. Visų pirma būtina nurodyti įvykius, kuriais remiantis nustatomas pradinis terminų momentas, taikomas valstybės pagalbos procedūroms. Šiame reglamente nustatytos taisyklės turėtų būti taikomos jau prasidėjusiems terminams, kurie tęsis po šio reglamento įsigaliojimo.

(10) Susigrąžinimo tikslas – nustatyti padėtį, kuri buvo prieš tai, kai buvo neteisėtai suteikta pagalba. Siekiant užtikrinti vienodas sąlygas, gauta nauda turėtų būti matuojama objektyviai nuo to momento, kai įmonė gavo pagalbą, neatsižvelgiant į vėliau tos įmonės priimtų komercinių sprendimų rezultatus.

(11) Remiantis bendra finansine praktika, susigrąžinimo palūkanų normą tikslinga nustatyti kaip metinę procentinę normą.

(12) Bankų tarpusavio sandorių apimties ir dažnumo pagrindu nustatytą palūkanų normą galima nuosekliai išmatuoti, ir ji yra statistiškai reikšminga, todėl ji turėtų sudaryti susigrąžinimo palūkanų normos pagrindą. Tačiau tarpbankinių apsikeitimo operacijų normą reikėtų koreguoti, siekiant, kad ji atspindėtų bendrą padidėjusios rizikos lygį už bankinio sektoriaus ribų. Remdamasi informacija apie tarpbankinių apsikeitimo operacijų palūkanų normomis, Komisija kiekvienai valstybei narei turėtų nustatyti vieną susigrąžinimo palūkanų normą. Teisinio aiškumo ir vienodų sąlygų taikymo sumetimais tikslinga nustatyti tikslų metodą, kuriuo būtų apskaičiuojama palūkanų norma, ir numatyti, kad kiekvienu konkrečiu momentu būtų skelbiama taikytina susigrąžinimo palūkanų norma ir atitinkamos anksčiau taikytos normos.

(13) Galima manyti, kad valstybės pagalba mažina ją gavusios įmonės finansavimo poreikius per vidutinės trukmės laikotarpį. Šiais tikslais, remiantis bendra finansine praktika, vidutinės trukmės laikotarpį galima apibrėžti kaip penkerių metų laikotarpį. Todėl susigrąžinimo palūkanų norma turėtų atitikti metinę procentinę normą, nustatytą penkeriems metams.

(14) Atsižvelgiant į tai, kad reikia atstatyti padėtį, kuri buvo prieš neteisėtai suteikiant pagalbą, ir į įprastą finansinę praktiką, susigrąžinimo palūkanų norma, kurią nustatys Komisija, turėtų būti kasmet taikoma ir pagrindinei sumai, ir susikaupusioms palūkanoms. Dėl to susigrąžinimo palūkanų norma, taikoma pirmaisiais susigrąžinimo laikotarpio metais, turėtų būti taikoma per pirmuosius penkerius susigrąžinimo laikotarpio metus, o susigrąžinimo palūkanų norma, taikoma šeštaisiais susigrąžinimo laikotarpio metais, turėtų būti taikomas per kitus penkerius metus.

(15) Šis reglamentas turėtų būti taikomas sprendimams dėl susigrąžinimo, praneštiems po šio reglamento įsigaliojimo dienos,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

I SKYRIUS

OBJEKTAS IR TAIKYMO SRITIS

1 straipsnis

Objektas ir taikymo sritis

1. Šiame reglamente yra numatytos išsamios nuostatos dėl pranešimų ir metinių ataskaitų, minėtų Reglamente (EB) Nr. 659/1999, formos, turinio ir kitų detalių. Jame taip pat nurodytos nuostatos, kaip apskaičiuoti terminus, taikant visas procedūras valstybės pagalbai, ir neteisėtos pagalbos susigrąžinimo palūkanų normą.

2. Šis reglamentas taikomas pagalbai visuose sektoriuose.

II SKYRIUS

PRANEŠIMAI

2 straipsnis

Pranešimų formos

Nepažeidžiant valstybių narių pareigos pranešti apie valstybės pagalbą akmens anglių sektoriuje pagal Komisijos sprendimą 2002/871/EB [3], pranešimai apie naują pagalbą pagal Reglamento (EB) Nr. 659/1999 2 straipsnio 1 dalį, išskyrus pagalbą, minėtą 4 straipsnio 2 dalyje, siunčiami pranešimo forma, kuri yra pateikta šio reglamento I priedo I dalyje.

Papildoma informacija, kurios reikia priemonei įvertinti pagal reglamentus, gaires, sistemas ir kitus valstybės pagalbai taikytinus tekstus, teikiama papildomos informacijos lapuose, pateiktuose I priedo III dalyje.

Pakeitus atitinkamas gaires ar sistemas ar parengus naujas, Komisija patikslina atitinkamas formas ir informacijos lapus.

3 straipsnis

Pranešimų perdavimas

1. Pranešimą Komisijai perduoda atitinkamos valstybės narės nuolatinis atstovas. Jis adresuojamas Komisijos Generaliniam sekretoriui.

Jei valstybė narė ketina pasinaudoti specialia procedūra, nustatyta kokiuose nors reglamentuose, gairėse, sistemose ar kituose valstybės pagalbai taikomuose tekstuose, pranešimo kopija adresuojama atsakingam generaliniam direktoriui. Generalinis sekretorius ir generaliniai direktoriai pranešimų priėmimui gali paskirti kontaktinius centrus.

2. Visa vėlesnė korespondencija adresuojama atsakingam generaliniam direktoriui arba generalinio direktoriaus paskirtam kontaktiniam centrui.

3. Komisija adresuoja korespondenciją atitinkamos valstybės narės nuolatiniam atstovui arba kitu valstybės narės nurodytu adresu.

4. Iki 2005 m. gruodžio 31 d. pranešimus valstybės narės perduoda popieriuje. Jei įmanoma, tai pat perduodama pranešimo elektroninė kopija.

Nuo 2006 m. sausio 1 d. pranešimai perduodami elektroniniu būdu, jei Komisija ir pranešimą perduodanti valstybė narė nėra susitarusios kitaip.

Visa su pranešimu, kuris yra perduotas po 2006 m. sausio 1 d., susijusi korespondencija perduodama elektroniniu būdu.

5. Perdavimo fakso numeriu, paskirtu priimančiosios šalies, data laikoma popierinės kopijos perdavimo data, jei pasirašytas originalas gaunamas ne vėliau kaip po dešimties dienų.

6. Ne vėliau kaip iki 2005 m. rugsėjo 30 d. Komisija, pasikonsultavusi su valstybėmis narėmis, Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje paskelbia informaciją apie pranešimų perdavimą elektroniniu būdu, įskaitant adresus kartu su visomis būtinomis slaptos informacijos apsaugos priemonėmis.

4 straipsnis

Supaprastinta pranešimų apie tam tikrus taikomos pagalbos pakeitimus procedūra

1. Reglamento (EB) Nr. 659/1999 1 straipsnio c punkte taikomos pagalbos pakeitimai – tai visi pakeitimai, išskyrus grynai formalaus ir administracinio pobūdžio pakeitimus, kurie negali turėti įtakos pagalbos priemonės atitikimui bendrosios rinkos reikalavimams. Tačiau taikomos pagalbos schemos pradinio biudžeto padidėjimas iki 20 % nelaikomas taikomos pagalbos pakeitimu.

2. Apie šiuos taikomos pagalbos pakeitimus pranešama supaprastinta pranešimo forma, pateikta II priede:

a) leistinos pagalbos schemos biudžeto padidėjimą daugiau kaip 20 %;

b) taikomos leistinos pagalbos schemos pratęsimą iki šešerių metų, padidinus biudžetą arba jo nepadidinus;

c) taikomos leistinos pagalbos schemos taikymo kriterijų sugriežtinimą, pagalbos intensyvumo sumažinimą arba finansuotinų išlaidų sumažinimą.

Komisija stengiasi priimti sprendimą dėl praneštos pagalbos supaprastinta pranešimo forma per vieną mėnesį.

3. Supaprastinta pranešimo procedūra netaikoma pranešant apie pagalbos schemų pakeitimus, apie kuriuos valstybės narės nėra pateikusios metinių ataskaitų pagal 5, 6 ir 7 straipsnius, nebent metinės ataskaitos už metus, kuriais buvo suteikta pagalba, yra pateiktos tuo pačiu metu kaip ir pranešimas.

III SKYRIUS

METINĖS ATASKAITOS

5 straipsnis

Metinių ataskaitų forma ir turinys

1. Nepažeisdamos šio straipsnio antros ir trečios pastraipos ir papildomų specialių ataskaitų reikalavimų, nustatytų sąlyginiame sprendime, priimtame pagal Reglamento (EB) Nr. 659/1999 7 straipsnio 4 dalį, arba atitinkamos valstybės narės prisiimtų įsipareigojimų, vykdytinų priimant sprendimus dėl pagalbos patvirtinimo, valstybės narės metines ataskaitas apie taikomas pagalbos schemas, minėtas Reglamento (EB) Nr. 659/1999 21 straipsnio 1 dalyje, už kiekvienus ištisus kalendorinius metus arba jų dalį, kuriais yra taikoma schema, rengia pagal standartinę ataskaitos formatą, pateiktą III A priede.

III B priede yra pateiktas metinių ataskaitų apie taikomas pagalbos schemas, susijusias su žemės ūkio produktų, išvardytų Sutarties I priede, gamybą, perdirbimą ir prekybą, formatas.

III C priede yra pateiktas metinių ataskaitų apie taikomas pagalbos schemas, susijusias su žuvininkystės produktų, išvardytų Sutarties I priede, gamybą, perdirbimą ir prekybą, formatas.

2. Komisija gali paprašyti valstybių narių pateikti papildomus duomenis apie parinktas temas, kurios su valstybėmis narėmis aptariamos iš anksto.

6 straipsnis

Metinių ataskaitų perdavimas ir skelbimas

1. Kiekviena valstybė narė savo metines ataskaitas perduoda Komisijai elektroniniu būdu ne vėliau kaip kitų metų, einančių po ataskaitinių metų, birželio 30 d.

Pateisinamais atvejais valstybės narės gali pateikti sąmatas, jei faktiniai skaičiai perduodami ne vėliau kaip su kitų metų duomenimis.

2. Kiekvienais metais Komisija paskelbia valstybės pagalbos santrauką, kurioje apibendrina ankstesniaisiais metais perduotų metinių atskaitų informaciją.

7 straipsnis

Metinių ataskaitų statusas

Laikoma, kad pareiga pranešti apie pagalbos priemones yra neįvykdyta, kol neįsigalioja metinių ataskaitų perdavimas pagal Sutarties 88 straipsnio 3 dalį; taip pat toks perdavimas nekeičia įtarimo apie neteisėtai suteiktą pagalbą tyrimo, atlikto Reglamento (EB) Nr. 659/1999 III skyriuje nustatyta tvarka, rezultatų.

IV SKYRIUS

TERMINAI

8 straipsnis

Terminų apskaičiavimas

1. Reglamente (EB) Nr. 659/1999 ir šiame reglamente numatyti terminai arba Komisijos pagal Sutarties 88 straipsnį nustatyti terminai apskaičiuojami pagal Reglamentą (EEB, Euratomas) Nr. 1182/71 ir pagal specialias šio straipsnio 2–5 dalyse nurodytas taisykles. Jei atsiranda prieštaravimas, viršenybę turi šio reglamento nuostatos.

2. Terminai nurodomi mėnesiais arba darbo dienomis.

3. Apskaičiuojant terminus Komisijos veiksmams, pranešimo arba vėlesnės korespondencijos pagal šio reglamento 3 straipsnio 1 ir 2 dalis gavimas laikomi lemiamu įvykiu, taikant Reglamento (EEB, Euratomas) Nr. 1182/71 3 straipsnio 1 dalį.

Pranešimų, perduotų po 2005 m. gruodžio 31 d., ir su jais susijusios korespondencijos atveju lemiamas įvykis yra elektroninio pranešimo arba korespondencijos atitinkamu adresu, paskelbtu Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje, gavimas.

4. Apskaičiuojant terminus valstybių narių veiksmams, atitinkamo pranešimo arba korespondencijos iš Komisijos pagal šio reglamento 3 straipsnio 3 dalį gavimas laikomi lemiamu įvykiu, taikant Reglamento (EEB, Euratomas) Nr. 1182/71 3 straipsnio 1 dalį.

5. Terminui pateikti pastabas, trečiosioms šalims ir toms valstybėms narėms, kurios nėra tiesiogiai susijusios su procedūra, pradėjus formalią tyrimo procedūrą, minėtą Reglamento (EB) Nr. 659/1999 6 straipsnio 1 dalyje, lemiamas įvykis, taikant Reglamento (EEB, Euratomas) Nr. 1182/71 3 straipsnio 1 dalį, yra skelbimas apie tyrimo pradžią Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

6. Bet kuris prašymas terminą pratęsti turi būti deramai pagrįstas ir pateiktas raštu terminą nustatančios šalies nurodytu adresu ne vėliau kaip prieš dvi darbo dienas iki termino pabaigos.

V SKYRIUS

NETEISĖTOS PAGALBOS SUSIGRĄŽINIMO PALŪKANŲ NORMA

9 straipsnis

Palūkanų normos nustatymo metodas

1. Jei kitaip nenumatyta kokiame nors specialiame sprendime, valstybės pagalbos, suteiktos pažeidžiant Sutarties 88 straipsnio 3 dalį, susigrąžinimui taikytina palūkanų norma – tai metinė procentinė norma, nustatoma kiekvieniems kalendoriniams metams.

Ji apskaičiuojama remiantis penkerių metų rugsėjį, spalį ir lapkritį buvusių tarpbankinių apsikeitimo sandorių palūkanų normų vidurkiu, padidinus 75 baziniais punktais. Deramai pagrįstais atvejais Komisija vienai ir kelioms valstybėms narėms gali padidinti normą daugiau kaip 75 baziniais punktais.

2. Jei paskutinis trijų mėnesių per penkerius metus tarpbankinių apsikeitimo sandorių palūkanų normų žinomas vidurkis, padidintas 75 baziniais punktais, skiriasi nuo galiojančių valstybės pagalbos susigrąžinimo palūkanų normų daugiau kaip 15 %, Komisija pastarąją normą perskaičiuoja.

Naujoji norma taikoma nuo mėnesio, einančio po Komisijos perskaičiavimo, pirmos dienos. Apie perskaičiavimą ir datą, nuo kurios jis taikomas, Komisija valstybėms narėms praneša laišku.

3. Palūkanų norma nustatoma kiekvienai valstybei narei atskirai, arba dviem ar daugiau valstybių narių kartu.

4. Nesant patikimų arba lygiaverčių duomenų, arba išimtiniais atvejais Komisija, glaudžiai bendradarbiaudama su atitinkama valstybe nare (valstybėmis narėmis), gali nustatyti valstybės pagalbos susigrąžinimo palūkanų normą vienai ar kelioms valstybėms narėms, taikydama skirtingą metodą ir remdamasi savo turima informacija.

10 straipsnis

Skelbimas

Komisija einamąsias ir atitinkamas buvusias valstybės pagalbos susigrąžinimo palūkanų normas skelbia Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje, o informacijos tikslais – internete.

11 straipsnis

Palūkanų taikymo metodas

1. Taikoma toji palūkanų norma, kuri buvo taikoma tą dieną, kai neteisėta pagalba buvo perduota gavėjo dispozicijon.

2. Palūkanų norma taikoma pagrindinei sumai ir susikaupusioms palūkanoms iki tos dienos, kai pagalba bus susigrąžinta. Nuo susikaupusių palūkanų ankstesniaisiais metais skaičiuojamos palūkanos kiekvienais vėlesniaisiais metais.

3. Šio straipsnio 1 dalyje minėta palūkanų norma taikoma per visą laikotarpį iki susigrąžinimo dienos. Tačiau jei yra praėję daugiau kaip penkeri metai nuo tos dienos, kai neteisėta pagalba buvo perduota gavėjo dispozicijon, iki pagalbos susigrąžinimo dienos, palūkanų norma perskaičiuojama kas penkeri metai, imant pagrindu perskaičiavimo metu galiojančią normą.

VI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

12 straipsnis

Persvarstymas

Komisija, pasitarusi su valstybėmis narėmis, šio reglamento taikymą persvarsto ne vėliau kaip praėjus ketveriems metais nuo jo įsigaliojimo.

13 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

II skyrius taikomas tik pranešimams, kurie yra perduodami Komisijai vėliau kaip po penkių mėnesių nuo šio reglamento įsigaliojimo.

III skyrius taikomas metinėms ataskaitoms, apimančias pagalbą, kuri teikiama nuo 2003 m. sausio 1 d. iki dabar.

IV skyrius taikomas bet kokiam terminui, kuris yra nustatytas ir dar nepraėjęs šio reglamento įsigaliojimo dieną.

9 ir 11 straipsniai taikomi bet kuriam sprendimui dėl susigrąžinimo, apie kurį pranešama po šio reglamento įsigaliojimo.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje, 2004 m. balandžio 21 d.

Komisijos vardu

Mario Monti

Komisijos narys

[1] OL L 83, 1999 3 27, p. 1. Reglamentas su pakeitimais padarytais 2003 m. Stojimo aktu.

[2] OL L 124, 1971 6 8, p. 1.

[3] OL L 300, 2002 11 5, p. 42.

--------------------------------------------------

I PRIEDAS

PRANEŠIMO STANDARTINĖ FORMA APIE VALSTYBĖS PAGALBĄ PAGAL EB SUTARTIES 88 STRAIPSNIO 3 DALĮ IR INFORMACIJOS TEIKIMO APIE NETEISĖTĄ PAGALBĄ

Šią formą valstybės narės naudoja pranešimui pagal EB sutarties 88 straipsnio 3 dalį apie naujas pagalbos schemas ir individualią pagalbą. Ji taip pat naudojama, kai Komisijai dėl teisinio aiškumo pranešama apie priemonę, nesusijusią su pagalba.

Reikalaujama, kad valstybės narės naudotų šią formą, kai Komisija prašo išsamios informacijos apie įtariamą neteisėtą pagalbą.

Ši forma susideda iš trijų dalių:

I. Bendro pobūdžio informacija: užpildoma visais atvejais

II. Informacijos santrauka skelbimui Oficialiajame leidinyje

III. Papildomos informacijos lapas, atsižvelgiant į pagalbos tipą.

Atkreipkite dėmesį, kad neteisingai užpildžius šią formą, pranešimas gali būti grąžintas kaip neišsamus. Užpildytą formą popieriuje Komisijai perduoda atitinkamos valstybės narės nuolatinis atstovas. Ji adresuojama Komisijos Generaliniam Sekretoriui.

Jei valstybė narė ketina pasinaudoti specialia procedūra, nustatyta kuriame nors reglamente, gairėse, pagrindų dokumente ir kituose valstybės pagalbai taikomuose tekstuose, pranešimo kopija taip pat adresuojama Komisijos atsakingo departamento generaliniam direktoriui.

I DALIS

BENDRO POBŪDŽIO INFORMACIJA

PRANEŠIMO STATUSAS

Ar šia forma perduodama informacija yra susijusi su:

□ pranešimu pagal EB sutarties 88 straipsnio 3 dalį?

□ galima neteisėta pagalba? [1]

Jei taip, nurodykite datą, kada pagalba pradėta faktiškai taikyti. Užpildykite šią formą ir atitinkamas papildomas formas.

□ pagalba nesusijusia priemone, kuri Komisijai pranešama dėl teisinio aiškumo?

Toliau nurodykite priežastis, kodėl valstybė narė mano, kad priemonė nėra valstybės pagalba EB sutarties 87 straipsnio 1 dalyje nurodyta prasme. Užpildykite šios formos atitinkamas dalis ir pateikite visus būtinus įrodomuosius dokumentus.

Priemonė nėra valstybės pagalba, jei nėra įvykdyta viena iš sąlygų, nustatytų EB sutarties 87 straipsnio 1 dalyje. Pateikite išsamų priemonės vertinimą, atsižvelgdami į šiuos kriterijus ir ypač pabrėždami tą kriterijų, kuris, jūsų nuomone, nėra įvykdytas:

- Valstybės ištekliai nepervedami (pavyzdžiui, jei manote, kad priemonė nėra priskirtina valstybei arba kai manote, kad bus pritaikytos reguliavimo priemonės be valstybinių išteklių pervedimo).

- Nesuteikiamas joks pranašumas (pavyzdžiui, kai laikomasi privataus rinkos investuotojo principo).

- Jokios atrankos ar specifiškumo (pavyzdžiui, kai priemonė prieinama visoms įmonėms, visuose ekonomikos sektoriuose ir be jokių teritorinių apribojimų ir ne pagal nuožiūrą).

- Jokio konkurencijos iškraipymo, jokio poveikio Bendrijos vidaus prekyba (pavyzdžiui, kai veikla yra ne ekonominio pobūdžio arba kai ekonominė veikla yra grynai vietinio pobūdžio).

1. Pagalbos suteikėjo identifikavimas

1.1. Atitinkama valstybė narė

1.2. Atitinkamas regionas (regionai) (jei taikytina)

1.3. …

Atsakingas kontaktinis asmuo:

Pavardė | : … |

Adresas | : … |

Telefonas | : … |

Faksas | : … |

El. paštas | : … |

1.4. Atsakingas kontaktinis asmuo Nuolatinėje atstovybėje:

Pavardė | : … |

Telefonas | : … |

Faksas | : … |

El. paštas | : … |

1.5. Jei norite, kad valstybei narei Komisijos siunčiamos korespondencijos kopija būtų atsiųsta kitoms nacionalinėms institucijoms, čia nurodykite jų pavadinimą ir adresą:

Pavadinimas | : | … |

Adresas | : | … … … |

1.6. Nurodykite pageidaujamą valstybės narės nuorodą, kuri būtų nurodyta iš Komisijos gaunamoje korespondencijoje

2. Pagalbos identifikavimas

2.1. Pagalbos pavadinimas (arba individualios pagalbos atveju įmonės gavėjos pavadinimas)

2.2. Trumpas pagalbos tikslo aprašymas

Nurodykite pirminį tikslą ir, jei taikytina, antrinį tikslą (tikslus):

| Pirminis tikslas (pažymėkite tik vieną) | Antrinis tikslas |

Regioninė plėtra | □ | □ |

Moksliniai tyrimai ir technologijų plėtra | □ | □ |

Aplinkos apsauga | □ | □ |

Sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimas | □ | □ |

Sunkumus patiriančių įmonių pertvarka | □ | □ |

SVĮ | □ | □ |

Užimtumas | □ | □ |

Mokymas | □ | □ |

Rizikos kapitalas | □ | □ |

Eksporto skatinimas ir internacionalizacija | □ | □ |

Visuotinių ekonominių interesų paslaugos | □ | □ |

Sektorių plėtra | □ | □ |

Socialiné parama individualiems vartotojams | □ | □ |

Stichinių nelaimių ar ypatingų įvykių padarytos žalos kompensavimas | □ | □ |

Bendriems Europos interesams svarbių projektų vykdymas | □ | □ |

Rimto ekonomikos sutrikdymo atitaiso-mosios priemonės | □ | □ |

Paveldo išsaugojimas | □ | □ |

Kultūra | □ | □ |

□ | taip | □ | ne |

- Jei taip, ar schema iš dalies pakeičia galiojančią pagalbos schemą?

□ | taip | □ | ne |

- Jei taip, ar tenkinamos sąlygos, nustatytos supaprastintai pranešimų procedūrai pagal (…) Įgyvendinimo reglamento (EB) Nr. (…) 4 straipsnio 2 dalį?

□ | taip | □ | ne |

- Jei taip, naudokite ir pildykite informaciją, reikalingą pagal supaprastintą pranešimų formą (žr. II priedą).

- Jei ne, toliau pildykite šią formą ir nurodykite, ar apie pradinę schemą, kuri iš dalies pakeičiama, buvo pranešta Komisijai.

□ | taip | □ | ne |

- Jei taip, nurodykite

Pagalbos numerį:

Komisijos patvirtinimo datą (nuoroda į Komisijos laišką (SG(..)D/…):

…/…/…

Pradinės schemos trukmė: …

Nurodykite, kurios pradinės schemos sąlygos yra iš dalies keičiamos ir kodėl:

2.3.2. Ar pranešimas susijęs su individualia pagalba?

□ | taip | □ | ne |

- Jei taip pažymėkite atitinkamą langelį

□ pagalba paremta schema, apie kurią reikia atskirai pranešti

Nuoroda į patvirtintą schemą:

Pavadinimas | : … |

Pagalbos numeris | : … |

Komisijos patvirtinimo laiškas | : … |

□ individuali pagalba, kuri nėra paremta jokia schema

2.3.3. Ar pranešimas susijęs su individualia pagalba ar schema, apie kurią pranešama pagal išimčių reglamentą. Jei taip, pažymėkite atitinkamą langelį:

□ Komisijos reglamentas (EB) Nr. 70/2001 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo valstybės pagalbai mažoms ir vidutinėms įmonėms [5]. Naudokite papildomos informacijos lapą pagal III, 1 dalį.

□ Komisijos reglamentas Nr. 68/2001 dėl EB sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo pagalbai mokymui [6]. Naudokite papildomos informacijos lapą pagal III, 2 dalį.

□ Komisijos reglamentas (EB) Nr. 2204/2002 dėl EB sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo valstybės pagalbai, teikiamai užimtumui [7]. Naudokite papildomos informacijos lapą pagal III, 3 dalį.

□ Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1/2004 dėl EB sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo valstybės pagalbai mažosioms ir vidutinėms įmonėms, kurios verčiasi žemės ūkio produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba (OL L 1, 2004 1 3).

3. Nacionalinis teisinis pagrindas

3.1. Nurodykite nacionalinius teisės aktus, įskaitant įgyvendinimo nuostatas, ir jų šaltinius su nuorodomis:

Pavadinimas: …

Nuoroda (kai taikytina): …

3.2. Nurodykite dokumentą (dokumentus), siunčiamus kartu su pranešimu:

□ teisės akto (aktų) galutinės redakcijos atitinkamos ištraukos kopiją (jei įmanoma, su interneto sąsajomis)

□ teisės akto (aktų) projekto (projektų) atitinkamos ištraukos kopiją (jei įmanoma, su interneto sąsajomis)

3.3. Jei yra galutinė teksto redakcija, ar galutiniame tekste yra straipsnis, pagal kurį pagalbą skirianti institucija gali skirti pagalbą tik po to, kai jai pritaria Komisija (laukimo straipsnis)?

□ | taip | □ | ne |

4. Pagalbos gavėjai

4.1. Gavėjo (gavėjų) buvimo vieta

□ regione (regionuose), kuriam pagalba neskiriama

□ regione (regionuose), kuriam (kuriems) pagalba gali būti skiriama pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies c punktą (nurodykite NUTS-3 ar žemesnio lygio)

□ regione (regionuose), kuriam (kuriems) pagalba gali būti skiriama pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a punktą (nurodykite NUTS-2 ar žemesnio lygio)

□ mišriame regione: nurodykite…

4.2. Gavėjo (gavėjų) sektorius (sektoriai):

□ | … | Sektorių nėra |

□ | … A | Žemės ūkis |

□ | … B | Žuvininkystė |

□ | … C | Kasyba ir karjerų eksploatavimas |

□ | … 10.1 | Akmens anglys |

□ | … D | Apdirbamoji pramonė |

□ | … 17 | Tekstilė |

□ | … 21 | Celiuliozė ir popierius |

□ | … 24 | Chemijos ir vaistų pramonė |

□ | … 24.7 | Dirbtinis pluoštas |

□ | … 27.1 | Plienas |

□ | … 29 | Pramonės mašinos |

□ | … DL | Elektros ir optinė įranga |

□ | … 34.1 | Motorinės transporto priemonės |

□ | … 35.1 | Laivų statyba |

□ | … | Kiti apdirbamosios pramonės sektoriai, nurodykite … |

□ | … E | Elektros, dujų ir vandens tiekimas |

□ | … F | Statyba |

□ | … 52 | Mažmeninės paslaugos |

□ | … H | Viešbučiai ir restoranai (turizmas) |

□ | … I | Transportas |

□ | … 60 | Sausumos transportas, vamzdynai |

□ | … 60.1 | Geležinkeliai |

□ | … 60.2 | Kitas sausumos transportas |

□ | … 61.1 | Jūrų ir pakrančių vandens transportas |

□ | … 61.2 | Vidaus vandenų transportas |

□ | … 62 | Oro transportas |

□ | … 64 | Paštas ir telekomunikacijos |

□ | … J | Finansinis tarpininkavimas |

□ | … 72 | Kompiuterija ir susijusi veikla |

□ | … 92 | Poilsio, kultūros ir sporto veikla |

□ | … | Kita, nurodykite pagal NACE rev. 1.1 klasifikaciją: … |

Gavėjo pavadinimas | : … |

Gavėjo tipas | : … |

□ SVĮ

Darbuotojų skaičius | : … |

Metinė apyvarta | : … |

Metinis balansas | : … |

Savarankiškumas | : … |

(pridėkite oficialią deklaraciją pagal Komisijos rekomendaciją dėl SVĮ [10] arba kitus nurodytų kriterijų įrodymus):

□ didelė įmonė

□ sunkumus patirianti įmonė [11]

4.4. Pagalbos schemos atveju:

Gavėjų tipas:

□ visos įmonės (didelės įmonės bei mažosios ir vidutinės įmonės)

□ tik didelės įmonės

□ mažosios ir vidutinės įmonės

□ vidutinės įmonės

□ mažosios įmonės

□ labai mažos įmonės

□ šie gavėjai: …

Numatomas gavėjų skaičius:

□ ne daugiau kaip 10

□ nuo 11 iki 50

□ nuo 51 iki 100

□ nuo 101 iki 500

□ nuo 501 iki 1000

□ daugiau kaip 1000

5. Pagalbos suma/Metinės išlaidos

Individualios pagalbos atveju nurodykite bendrą kiekvienos atitinkamos priemonės sumą:

Schemos atveju nurodykite planuojamo biudžeto sumą ir bendrą sumą (nacionaline valiuta):

Mokesčių tikslais nurodykite numatomus metinius ir bendrus įplaukų nuostolius dėl mokesčių nuolaidų pranešime apimtam laikotarpiui:

Jei biudžetas nėra priimamas kasmet, nurodykite, kokiam laikotarpiui jis taikomas:

Jei pranešama apie taikomos schemos pakeitimus, nurodykite pranešamų schemos pokyčių poveikį biudžetui:

6. Pagalbos forma ir finansavimo priemonės

Nurodykite gavėjui prieinamą pagalbos formą (kai taikytina, kiekvienai priemonei):

□ Tiesioginė dotacija

□ Lengvatinė paskola (įskaitant informaciją apie paskolos garantiją)

□ Palūkanų subsidija

□ Mokesčių nuolaidos (pvz., mokesčių nuolaida, mokestinės bazės sumažinimas, mokesčio normos sumažinimas, mokesčių atidėjimas). Nurodykite:

□ Socialinio draudimo įmokų sumažinimas

□ Rizikos kapitalo suteikimas

□ Skolos nurašymas

□ Garantija (įskaitant informaciją apie paskolą ir kitus finansinius sandorius, kuriems taikoma garantija, reikalaujamos garantijos dydis ir mokėtina įmoka)

□ Kita. Nurodykite: …

Tiksliai aprašykite kiekvieno pagalbos instrumento taisykles ir taikymo sąlygas, įskaitant visų pirma skiriamos pagalbos normą, jai taikomus mokesčius, ar pagalba skiriama automatiškai, kai tik įvykdomi tam tikri objektyvūs kriterijai (jei taip, paminėkite kriterijus), ar yra skiriančiųjų institucijų nuožiūros elementas.

Nurodykite pagalbos finansavimą: jei pagalba finansuojama ne per valstybės/regiono/savivaldybės bendrąjį biudžetą, nurodykite jos finansavimo būdą:

□ Per parafiskalines rinkliavas ar mokesčius, taikomus gavėjui, kuris nėra valstybė. Pateikite išsamią informaciją apie mokesčius ir produktus bei veiklą, kuriai jie taikomi. Visų pirma nurodykite, ar iš kitų valstybių įvežami produktai yra apmokestinami. Pridėkite tokių mokesčių skyrimo teisės aktų kopiją …

□ Sukauptos atsargos

□ Valstybinės įmonės

□ Kita (nurodykite) …

7. Trukmė

7.1. Individualios pagalbos atveju

Nurodykite datą, kai pagalba bus suteikta (Jei pagalba bus suteikta dalimis, nurodykite kiekvienos dalies datą)

Nurodykite priemonės trukmę, kuriai suteikiama pagalba, jei taikytina

7.2. Schemos atveju:

Nurodykite datą, nuo kurios pagalba gali būti suteikta

Nurodykite paskutinę datą, iki kurios pagalba gali būti suteikta

Jei trukmė ilgesnė kaip šešeri metai, pateikite įrodymus, kad schemos tikslui (tikslams) pasiekti būtinas ilgesnis laikotarpis:

8. Įvairių pagalbos tipų kumuliacija

Ar galima pagalbą sukumuliuoti su pagalba, gaunama iš kitų vietinių, regioninių, nacionalinių ar Bendrijos schemų, kad būtų padengtos tos pačios finansuotinos sąnaudos?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite esamus mechanizmus, kurie užtikrina sukumuliavimo taisyklių laikymąsi:

9. Profesinės paslaptys

Ar pranešime yra slaptos informacijos, kuri neturėtų būti atskleista trečiosioms šalims?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite, kurios dalys yra slaptos, ir paaiškinkite kodėl:

Jei ne, Komisija paskelbia savo sprendimą, nebeklausdama valstybių narių.

10. Pagalbos atitikimas teisės aktams

Nurodykite, kurie galiojantys reglamentai, pagrindų dokumentai, gairės ir kiti tekstai, taikomi valstybės pagalbai, teikia aiškų teisinį pagrindą pagalbos suteikimui (taikytinais atvejais, nurodykite kiekvieną priemonę) ir užpildykite atitinkamą papildomos informacijos lapą (lapus) III dalyje.

□ Pagalba SVĮ

□ Pranešimas apie individualią pagalbą pagal Reglamento (EB) Nr. 70/2001 6 straipsnį

□ Pranešimas dėl teisinio aiškumo

□ Pagalba SVĮ žemės ūkio sektoriuje

□ Pagalba mokymui

□ Pranešimas apie individualią pagalbą pagal Reglamento (EB) Nr. 68/2001 5 straipsnį

□ Pranešimas dėl teisinio aiškumo

□ Pagalba užimtumui

□ Pranešimas apie individualią pagalbą pagal Reglamento (EB) Nr. 2204/2002 9 straipsnį

□ Pranešimas apie schemą pagal Reglamento (EB) Nr. Nr. 2204/2002 9 straipsnį

□ Pranešimas dėl teisinio aiškumo

□ Regioninė pagalba

□ Pagalba, ateinanti pagal daugiasektorinę sistemą dėl regioninės pagalbos dideliems investiciniams projektams

□ Pagalba moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai

□ Pagalba sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui

□ Pagalba sunkumus patiriančių įmonių pertvarkai

□ Pagalba audiovizualinei gamybai

□ Pagalba aplinkosaugai

□ Pagalba rizikos kapitalui

□ Pagalba žemės ūkio sektoriuje

□ Pagalba transporto sektoriuje

□ Pagalba laivų statybai

Kai galiojantys reglamentai, pagrindų dokumentai, gairės ar kiti valstybės pagalbai taikomi tekstai neteikia aiškaus pagrindo jokiai iš šioje formoje nurodytų pagalbų, pateikite išsamų pagrįstą pateisinimą, kodėl galima manyti, kad pagalba yra suderinama su EB sutartimi, remdamiesi taikytinu EB sutarties išimčių straipsniu (86 straipsnio 2 dalis, 87 straipsnio 2 dalies a arba b punktas, 87 straipsnio 3 dalies a, b, c arba d punktas) ir kitomis specialiomis nuostatomis, susijusiomis su žemės ūkiu ir transportu.

11. Neįvykdyti susigrąžinimo įsakymai

Individualios pagalbos atveju: ar koks nors potencialus priemonės gavėjas yra gavęs valstybės pagalbą, kuriai taikomas neįvykdytas Komisijos susigrąžinimo įsakymas?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pateikite išsamią informaciją: …

12. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamos priemonės (priemonių) įvertinimui pagal valstybės pagalbos taisykles.

13. Pridedami dokumentai

Čia išvardykite visus prie pranešimo pridėtus dokumentus ir pateikite jų popierines kopijas arba tiesiogines interneto sąsajas su tais dokumentais.

14. Deklaracija

Patvirtinu, kad, kiek man žinoma, šioje formoje, jos prieduose ir pridėtuose dokumentuose pateikta informacija yra tiksli ir išsami.

Data ir pasirašymo vieta: …

Parašas: …

Pasirašiusio asmens pavardė ir pareigos: …

II DALIS

INFORMACIJOS SANTRAUKA SKELBIMUI OFICIALIAJAME LEIDINYJE

+++++ TIFF +++++

III DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAI

Užpildoma, kaip reikalaujama pagal atitinkamą pagalbos tipą:

1. Pagalba SVĮ

2. Pagalba mokymui

3. Pagalba užimtumui

4. Regioninė pagalba

5. Pagalba, ateinanti pagal daugiasektorinę sistemą

6. Pagalba moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai

a) schemos atveju

b) individualios pagalbos atveju

7. Pagalba sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui

a) schemos atveju

b) individualios pagalbos atveju

8. Pagalba sunkumus patiriančių įmonių pertvarkai

a) schemos atveju

b) individualios pagalbos atveju

9. Pagalba audiovizualinei gamybai

10. Pagalba aplinkosaugai

11. Rizikos kapitalo pagalba

12. Pagalba žemės ūkio sektoriuje

a) Pagalba žemės ūkiui

i. Pagalba investicijoms į žemės ūkio valdas

ii. Pagalba investicijoms, susijusioms su žemės ūkio produktų perdirbimu ir prekyba

b) Agrarinės aplinkosaugos pagalba

c) Pagalba, skirta kompensacijoms už kliuvinius mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse

d) Pagalba jaunų ūkininkų įsikūrimui

e) Pagalba ankstyvam išėjimui į pensiją ar nutraukus žemės ūkio veiklą

f) Pagalba, nustojus naudoti gamybos, perdirbimo ir prekybos pajėgumus

g) Pagalba gamintojų grupėms

h) Pagalba kompensacijoms už žemės ūkio produkcijai ar žemės ūkio gamybos priemonėms padarytą žalą

i) Pagalba žemės sklypų perskirstymui

j) Pagalba kokybiškų žemės ūkio produktų gamybai ir prekybai

k) Pagalba techninės paramos teikimui žemės ūkio sektoriuje

l) Pagalba gyvulininkystės sektoriuje

m) Pagalba atokiausiems regionams ir Egėjo jūros saloms

n) Pagalba subsidijuotų trumpalaikių paskolų forma

o) Pagalba žemės ūkio ir tam tikrų ne žemės ūkio produktų skatinimui ir reklamavimui

p) Pagalba sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai

q) Pagalba USK (užkrečiamosios smegenų kempinligės) bandymams; kritusių gyvulių ir skerdyklų atliekų atveju

13. Pagalba transporto sektoriuje

a) Individuali pagalba sunkumus patiriančių įmonių pertvarkai aviacijos sektoriuje

b) Pagalba transporto infrastruktūrai

c) Pagalba jūrų transportui

d) Pagalba kombinuotajam transportui

14. Pagalba laivų statybai (užpildyti)

III.1 DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ SVĮ

Šis papildomos informacijos lapas naudojamas pranešimams apie individualią pagalbą pagal Reglamento (EB) 70/2001 [12]jo pakeista forma [13]6 straipsnį. Jis taip pat naudojamas individualios pagalbos arba schemos atveju, apie kurią Komisijai pranešama teisinio aiškumo tikslais

1. Individualios pagalbos arba schemos tipas

Ar individuali pagalba ar schema yra susijusios su:

1.1. □ pagalba investicijoms

1.2. □ konsultacijomis ir kitomis paslaugomis bei veikla, įskaitant dalyvavimą mugėse

1.3. □ išlaidomis moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai

□ taip:

- pranešimams apie pagalbą SVĮ, skirtą moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai, užpildykite

- papildomos informacijos lapą moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai 6 a, pagalbos schemos atveju

- papildomos informacijos lapą moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai 6 b, pagalbos schemos atveju

2. Pagalba pradinėms investicijoms

2.1. Ar pagalba taikoma investicijoms į ilgalaikį kapitalą, susijusį su:

□ naujos įmonės kūrimu?

□ esamos įmonės išplėtimu?

□ naujos veiklos pradėjimu, kai reikia esminių produkto ir esamos įmonės gamybos proceso pokyčių (taikant racionalizaciją, diversifikaciją ir modernizaciją)?

□ įmonės, kuri užsidarė arba užsidarytų, jei nebūtų nupirkta, pirkimu?

Ar investicijos į pakeitimą neįskaičiuotos?

□ | taip | □ | ne |

2.2. Ar pagalba apskaičiuota kaip procentas nuo:

□ investicijos finansuotinų sąnaudų

□ investicija sukurtų darbo vietų darbo atlyginimo sąnaudų (pagalba darbo vietų kūrimui)

2.3. a) investicijos į materialųjį turtą: …

Ar investicijos vertė yra nustatyta procentais, remiantis:

□ žeme?

□ pastatais?

□ įrenginiais/mašinomis (įranga)?

Pateikite trumpą aprašymą:

Jei įmonės pagrindinė ekonominė veikla yra transporto sektoriuje, ar transporto priemonės ir transporto įranga išskaičiuota iš finansuotinų sąnaudų (išskyrus geležinkelių riedmenis)?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, nurodykite transporto priemones ir įrangą, kurios yra finansuotinos:

b) □ pirkimo kaina, perimant įmonę, kuri yra užsidariusi arba būtų užsidariusi, jei nebūtų nupirkta

c) □ investicija į nematerialųjį turtą

Nematerialiojo turto finansuotinos sąnaudos – tai technologijos įsigijimo sąnaudos:

□ patentinių teisių

□ veiklos licencijų arba patentuotos pažangiosios patirties licencijų

□ nepatentuotos pažangiosios patirties licencijų (techninių žinių)

Pateikite trumpą aprašymą [14] …

d) darbo užmokesčio sąnaudos:

Ar pagalbos suma yra išreikšta kaip darbo užmokesčio sąnaudų per dvejus metus, susijusių su sukurtomis darbo vietomis, procentas?

□ | taip | □ | ne |

2.4. Pagalbos dydis

2.4.1. Investiciniai projektai, esantys ne regionuose, kuriems padedama pagal 87 straipsnio 3 dalies c punktą ir 87 straipsnio 3 dalies a punktą, skirti:

mažosioms įmonė | □ | vidutinėms įmonėms | □ |

2.4.2. Koks pagalbos investiciniams projektams dydis, išreikštas bendrąja verte?

Nurodykite: …

Investiciniai projektai, esantys regionuose, kuriems padedama pagal 87 straipsnio 3 dalies c punktą ir 87 straipsnio 3 dalies a punktą, skirti:

mažosioms įmonėms | □ | vidutinėms įmonėms | □ |

Koks pagalbos investiciniams projektams dydis, išreikštas bendrąja verte? Nurodykite:

3. Pagalbos kumuliacija

3.1. Kokia didžiausia sukumuliuotos pagalbos riba?

Nurodykite: …

4. Pagalbos darbo vietų kūrimui specialiosios sąlygos

4.1. Ar pagalba numato garantijas, kad pagalba darbo vietų kūrimui būtų siejama su pradinių investicijų į materialųjį ar nematerialųjį turtą projekto įvykdymu?

□ | taip | □ | ne |

4.2. Ar pagalba numato garantijas, kad darbo vietos būtų sukurtos per trejus metus nuo investicijos užbaigimo?

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną iš pateiktų klausimų atsakoma neigiamai, paaiškinkite, kaip valdžios institucijos ketina laikytis šių reikalavimų:

4.3. Ar dėl sukurtų darbo vietų yra grynasis darbuotojų skaičiaus padidėjimas atitinkamoje įmonėje, palyginti su 12 mėnesių vidurkiu?

□ | taip | □ | ne |

4.4. Ar pagalba numato garantijas, kad atitinkame regione būtų išlaikytas užimtumo lygis ne trumpiau kaip penkerius metus?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokios tai garantijos? …

4.5. Ar pagalba numato garantijas, kad per atskaitos laikotarpį prarastų darbo vietų skaičius būtų atimtas iš per tą patį laikotarpį matomai sukurtų vietų skaičiaus?

□ | taip | □ | ne |

5. Specialiosios sąlygos, taikomos investiciniams projektams vietovėse, kurioms teikiama didesnė regioninė pagalba

5.1. Ar pagalba numato straipsnį, reikalaujantį, kad gavėjas būtų įmokėjęs bent 25 % visos investicijos ir kad šiai įmokai nebūtų taikoma jokia pagalba?

□ | taip | □ | ne |

5.2. Kokios yra garantijos, kad pagalba pradinei investicijai (materiali ir nemateriali investicija) būtų taikoma sąlyga išlaikyti investiciją ne trumpiau penkerių metų?

6. Pagalba konsultacijoms ir kitokioms paslaugoms

6.1. Ar finansuotinos sąnaudos apsiriboja:

□ paslaugų, kurias teikia išorės konsultantai ir kitų paslaugų teikėjai, sąnaudomis?

Nurodykite, ar tokios paslaugos nėra nuolatinės ar reguliarios ir ar jos nėra susijusios su įmonės veiklos išlaidomis, tokiomis kaip įprastos konsultacijos dėl mokesčių, reguliarios teisinės paslaugos ar reklama

□ įmonių dalyvavimo mugėse ir parodose sąnaudomis? Nurodykite ar pagalba yra siejama su papildomomis stendų nuomos, įrengimo ir prižiūrėjimo sąnaudomis:

Ar pagalba teikiama tik dalyvavimui mugėje ar parodoje pirmą kartą?

□ | taip | □ | ne |

□ Kitos sąnaudos (visų pirma tais atvejais, kai parama teikiama tiesiai paslaugos (paslaugų) teikėjui ar konsultantui (konsultantams)). Nurodykite, kokiomis sąlygomis …

6.2. Nurodykite didžiausią pagalbos dydį bendrąja verte:

Jei pagalbos dydis yra didesnis nei 50 % bendrosios vertės, išsamiai nurodykite, kodėl toks pagalbos dydis yra reikalingas:

6.3. Nurodykite sukumuliuotos pagalbos didžiausią ribą:

7. Pagalbos būtinumas

7.1. Ar pagalba numato kad, prieš pradedant projekto darbus, būtina pateikti prašymą?

□ | taip | □ | ne |

7.2. Jei ne, ar valstybė narė yra priėmusi teisines nuostatas dėl teisėtos teisės gauti pagalbą pagal objektyvius kriterijus, netaikant valstybės narės nuožiūros?

□ | taip | □ | ne |

8. Kita informacija

Čia nurodykite kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamos priemonės (priemonių) vertinimui pagal Reglamentą (EB) Nr. 70/2001.

III.2 DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ MOKYMUI

Šis papildomos informacijos lapas naudojamas pranešimams apie individualią pagalbą pagal Reglamento (EB) Nr. 68/2001 [15]jo pakeista forma [16]5 straipsnį. Jis taip pat naudojamas individualios pagalbos arba schemos atveju, apie kurią Komisijai pranešama teisinio aiškumo tikslais.

1. Individualios pagalbos arba schemos taikymo apimtis

1.1. Ar priemonė taikoma žemės ūkio produktų, išvardytų EB sutarties I priede, gamybai ir (arba) perdirbimui, ir (arba) prekybai?

□ | taip | □ | ne |

1.2. Ar priemonė taikoma žuvininkystės ir (arba) akvakultūros produktų, išvardytų EB sutarties I priede, gamybai ir (arba) perdirbimui, ir (arba) prekybai?

□ | taip | □ | ne |

1.3. Ar numatyta pagalba jūrų transporto sektoriui?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, atsakykite į šiuos klausimus:

Ar praktikantas yra komandos neaktyvus narys, t. y. papildomas padėjėjas, laive?

□ | taip | □ | ne |

Ar mokymas vykdomas laivuose, įrašytuose į Bendrijos registrus?

□ | taip | □ | ne |

1.4. Koks pagalbos dydis, išreikštas bendrąja verte? Nurodykite:

2. Schemos arba individualios pagalbos tipas

Ar schema arba individuali pagalba siejama su:

2.1. Specialiuoju mokymu:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite priemonę, susijusią su specialiuoju mokymu:

2.2. Bendruoju mokymu:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite priemonę, susijusią su bendruoju mokymu:

2.3. Pagalba mokymui, teikiama nuskriaustiems darbuotojams:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite priemonę, susijusią su nuskriaustaisiais darbuotojais:

2.4. Pagalbos dydis

2.4.1. Pagalba bendrajam mokymui

2.4.1.1. □teikiama ne tuose regionuose, kuriems padedama pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a ir c punktus:

Jei taip, nurodykite, koks pagalbos dydis, išreikštas bendrąja verte:

- didelėms įmonėms: …

- mažosioms ir vidutinėms įmonėms: …

Jei taip, nurodykite, koks pagalbos dydis nuskriaustųjų darbuotojų mokymui:

2.4.1.2. □teikiama tuose regionuose, kuriems padedama pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a ir c punktus:

Jei taip, nurodykite, koks pagalbos dydis, išreikštas bendrąja verte:

- didelėms įmonėms: …

- mažosioms ir vidutinėms įmonėms: …

Jei taip, nurodykite, koks pagalbos dydis nuskriaustųjų darbuotojų mokymui:

2.4.2. Pagalba specialiajam mokymui

2.4.2.1. □teikiama ne tuose regionuose, kuriems padedama pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a ir c punktus:

□ | □ | □ | □ |

Jei taip, nurodykite, koks pagalbos dydis, išreikštas bendrąja verte:

- didelėms įmonėms: …

- mažosioms ir vidutinėms įmonėms: …

Jei taip, nurodykite, koks pagalbos dydis nuskriaustųjų darbuotojų mokymui:

2.4.2.2. □teikiama tuose regionuose, kuriems padedama pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a ir c punktus:

Jei taip, nurodykite, koks pagalbos dydis, išreikštas bendrąja verte:

- didelėms įmonėms: …

- mažosioms ir vidutinėms įmonėms: …

Jei taip, nurodykite, koks pagalbos dydis nuskriaustųjų darbuotojų mokymui:

3. Finansuotinos sąnaudos

Kokios yra numatytos finansuotinos sąnaudos pagal schemą arba individualiai pagalbai?

□ mokytojų personalo sąnaudos

□ mokytojų ir mokinių kelionės išlaidos

□ kitos einamosios išlaidos, tokios kaip medžiagos ir reikmenys

□ instrumentų ir įrangos nuvertėjimas tokiu mastu, kokiu jie yra naudojami tik mokymo projektui

□ orientavimo ir konsultacinės paslaugos, susijusios su mokymo projektu

□ mokinių personalas

□ netiesioginės išlaidos (administracinės, nuomos, pridėtinės išlaidos ir dalyvių mokesčio už mokslą sąnaudos)

Ad hoc individualios pagalbos pagal schemą atveju pateikite kiekvienoms finansuotinoms sąnaudoms dokumentinius įrodymus, kurie turi būti skaidrūs ir suskirstyti pagal punktus …

4. Kumuliacija

Ar schemoje arba individualioje pagalboje numatyta pagalba gali būti sukumuliuota?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar pagalbos dydis, numatytas Reglamento (EB) Nr. 68/2001 4 straipsnyje, gali būti viršytas dėl tokio sukumuliavimo?

□ | taip | □ | ne |

5. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamos priemonės (priemonių) vertinimui pagal Reglamentą (EB) Nr. 68/2001.

III.3 DALIS

PAPILDOMOS INFRMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ UŽIMTUMUI

Šis papildomos informacijos lapas naudojamas pranešimams apie individualią pagalbą arba pagalbą pagal schemą pagal Reglamento (EB) Nr. 2204/2002 [17] 9 straipsnį. Jis taip pat naudojamas individualios pagalbos arba schemos atveju, apie kurią Komisijai pranešama teisinio aiškumo tikslais. Šis papildomos informacijos lapas taip pat naudojamas pranešimams apie bet kokią pagalbą užimtumui transporto sektoriuje (suteiktą pagal SVĮ reglamento 4 straipsnio 6 dalį arba pagal Regionines gaires)

1. Individualios pagalbos arba schemos taikymo apimtis

1.1. Ar priemonė taikoma žemės ūkio produktų, išvardytų EB sutarties I priede, gamybai ir (arba) perdirbimui, ir (arba) prekybai

□ | taip | □ | ne |

1.2. Ar priemonė taikoma žuvininkystės ir (arba) akvakultūros produktų, išvardytų EB sutarties I priede, gamybai ir (arba) perdirbimui, ir (arba) prekybai

□ | taip | □ | ne |

2. Užimtumo kūrimas

2.1. Ar pagalbos dydis apskaičiuotas, atsižvelgiant į darbo užmokesčio sąnaudas per dvejų metų laikotarpį, siejant su sukurtomis darbo vietomis? …

□ | taip | □ | ne |

2.2. Ar darbo vietų kūrimas SVĮ yra ne tose vietovėse ir sektoriuose, kuriems padedama pagal Sutarties 87 straipsnio 3 dalies a ir c punktus?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite dydžius, išreikštus bendrąja verte.

Ar darbo vietų kūrimas SVĮ yra tose vietovėse ar sektoriuose, kuriems padedama pagal Sutarties 87 straipsnio 3 dalies a ir c punktus?

□ | taip | □ | ne |

2.2.1. Ar pagalba yra apibrėžta dydžiais palyginti su standartinėmis kontrolinėmis sąnaudomis?

□ | taip | □ | ne |

Ar pagalbai taikomi mokesčiai?

□ | taip | □ | ne |

Kokie pagalbos dydžiai, išreikšti grynąja verte?

Ar didžiausia riba padidinama dėl to, kad schema arba pagalba yra taip pat taikoma SVĮ?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite, koks numatytas padidinimas bendrąja verte? …

2.2.2. Ar gavėjas privalo sumokėti bent 25 % finansuotinų sąnaudų įmoką, kuriai netaikoma pagalba?

□ | taip | □ | ne |

2.2.3. Ar pagalba numato, kad darbo vietos būtų išlaikytos bent trejus metus didelių įmonių atveju?

□ | taip | □ | ne |

Ar pagalba numato, kad darbo vietos regionuose arba sektoriuose, kuriems galima suteikti regioninę pagalbą, būtų išlaikytos bent dvejus metus SVĮ atveju?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokios yra garantijos, kad pagalbai, siejamai arba nesiejamai su pradinėmis investicijomis, būtų keliamas reikalavimas išlaikyti darbo vietas ne trumpiau kaip dvejus ar trejus metus?

2.2.4. Ar sukurtos darbo vietos padidina grynąjį darbuotojų skaičių įmonės padalinyje ir atitinkamoje įmonėje palyginti su praėjusių 12 mėnesių vidurkiu?

□ | taip | □ | ne |

2.2.5. Ar pasamdyti darbuotojai niekuomet neturėjo darbo ar jį prarado, ar praranda buvusį darbą?

□ | taip | □ | ne |

2.2.6. Ar schema numato, kad pagalbos prašymas turi būti paduotas prieš sukuriant atitinkamas darbo vietas?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, ar valstybė narė yra priėmusi teisines nuostatas, nustatančias teisėtą teisę į pagalbą pagal objektyvius kriterijus, nesiremiant valstybės narės nuožiūra?

□ | taip | □ | ne |

2.2.7. Ar pagalba numato, kad tais atvejais, kai sukurtos darbo vietos yra siejamos su investicijų į materialųjį ar nematerialųjį turtą projekto įvykdymu ir darbo vietos yra sukurtos per trejus metus nuo investicijų užbaigimo ne trumpiau kaip trejiems metams SVĮ atveju, pagalbos prašymas turi būti paduotas nepradėjus investicinių projektų?

□ | taip | □ | ne |

2.3. Tais atvejais, kai darbo vietos yra sukurtos, produktų, išvardytų EB sutarties I priede, gamybos, perdirbimo ir prekybos srityje tose vietovėse, kurios pagal Tarybos reglamentą (EB) Nr. 1257/1999 [18] kvalifikuojamos kaip nepalankios žemės ūkiui vietovės, ar pagalba yra teikiama, taikant aukštesnes regioninės pagalbos ribas, minėtas Reglamento (EB) Nr. 2204/2002 4 straipsnio 3 pastraipos ketvirtoje dalyje, ar atitinkamais atvejais pagal aukštesnes Reglamento (EB) Nr. 1257/1999 pagalbos ribas? Nurodykite, koks bus suteiktos pagalbos dydis.

3. Nuskriaustų ir neįgaliųjų darbuotojų samdymas

3.1. Ar pagalbos dydžiai yra apskaičiuoti pagal darbo užmokesčio sąnaudas, susijusias su sukurtomis darbo vietomis, per vienerių metų laikotarpį?

□ | taip | □ | ne |

Ar pagalbos dydžiai bendrąja verte, susiję su nuskriaustų ir neįgaliųjų darbuotojų samdymu, yra didesni kaip atitinkamai 50 % ir 60 %?

□ | taip | □ | ne |

3.2. Ar dėl samdymo padidėja grynasis darbuotojų skaičius atitinkamame padalinyje?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, ar laisvos darbo vietos atsiranda dėl savanoriško išėjimo iš darbo, išėjimo į senatvės pensiją, savanoriško darbo laiko sutrumpinimo ar teisėto atleidimo iš darbo dėl netinkamo elgesio, o ne dėl darbuotojų pertekliaus?

□ | taip | □ | ne |

3.3. Ar pagalba apsiriboja tik nuskriaustaisiais darbuotojais, apibrėžtais 2 straipsnio f punkte?

□ | taip | □ | ne |

3.4. Ar pagalba apsiriboja tik neįgaliaisiais darbuotojais, apibrėžtais 2 straipsnio g punkte?

□ | taip | □ | ne |

Jei pagalba neapsiriboja nuskriaustaisiais ar neįgaliaisiais darbuotojais, apibrėžtais 2 straipsnio f ir g punktuose, išsamiai paaiškinkite, kodėl jūs manote, kad tikslinės darbuotojų grupės turėtų būti laikomos trūkumu:

4. Neįgaliųjų darbuotojų samdymo papildomos sąnaudos

4.1. Ar pagalba taikoma atskirų darbuotojų samdymui ir papildomoms sąnaudoms?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, parodykite, kad 6 straipsnio 2 dalies sąlygos yra įvykdytos.

4.2. Ar pagalba taikoma globojamam užimtumui?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, parodykite, kad pagalba neviršija atitinkamo padalinio statybos, įrengimo ar išplėtimo sąnaudų ir visų administracinių bei transporto sąnaudų, atsirandančių dėl neįgaliųjų darbuotojų samdymo: …

5. Kumuliacija

5.1. Ar didžiausia 4, 5 ir 6 straipsniuose nustatyta riba taikoma, neatsižvelgiant į tai, ar parama yra finansuojama tik iš valstybės išteklių ar iš dalies ją finansuoja Bendrija?

□ | taip | □ | ne |

5.2. Ar pranešama pagalba naujų darbo vietų kūrimui gali būti sukumuliuota su kita valstybės pagalba, apibrėžta EB sutarties 87 straipsnio 1 dalyje, ar su kitu tų pačių darbo užmokesčio sąnaudų Bendrijos finansavimu?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar dėl sukumuliavimo galima viršyti pagalbos dydį, nustatytą 4 straipsnio 2 ir 3 dalyse (neįskaičiuojant pagalbos nuskriaustiems ir neįgaliesiems darbuotojams)?

□ | taip | □ | ne |

5.3. Ar pranešama pagalba darbo vietų kūrimui pagal šio reglamento 4 straipsnį gali būti sukumuliuota su bet kokia kita valstybės pagalba, apibrėžta EB sutarties 87 straipsnio 1 dalyje, skiriama investicijai, susijusiai su sukurtomis darbo vietomis, kuri darbo vietų sukūrimo metu yra neužbaigta arba kuri buvo užbaigta per trejus metus iki darbo vietų sukūrimo?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar dėl sukumuliavimo pagalbos dydis gali būti didesnis už didžiausią regioninės pagalbos investicijoms ribą, nustatytą regioninės pagalbos investicijoms gairėse ir žemėlapyje, kuriuos Komisija patvirtino kiekvienai valstybei narei, ar už didžiausią ribą, nustatytą Išimčių reglamente (EB) Nr. 70/2001?

□ | taip | □ | ne |

5.4. Ar pagalba nuskriaustųjų ir neįgaliųjų darbuotojų samdymui pagal 5 ir 6 straipsnius gali būti sukumuliuota su Bendrijos pagalba darbo vietų kūrimui pagal 4 straipsnį ir (arba) jo finansavimu ryšium su tomis pačiomis darbo užmokesčio sąnaudomis?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar yra garantuota, kad dėl tokio sukumuliavimo pagalbos dydis bendrąja verte nebus didesnis už darbo užmokesčio sąnaudų 100 % per bet kurį darbuotojo ar darbuotojų darbo laikotarpį?

5.5. Ar pagalba nuskriaustųjų ir neįgaliųjų darbuotojų samdymui pagal Reglamento 5 ir 6 straipsnius gali būti sukumuliuota su kita valstybės pagalba ir (arba) kitu Bendrijos finansavimu kitais, ne darbo vietų kūrimo tikslais pagal Reglamento 4 straipsnį ryšium su tomis pačiomis darbo užmokesčio sąnaudomis?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, paaiškinkite "kitais tikslais": …

Jei taip, ar yra garantuota, kad dėl tokio sukumuliavimo pagalbos dydis bendrąja verte nebus didesnis už darbo užmokesčio sąnaudų 100 % per bet kurį darbuotojo ar darbuotojų darbo laikotarpį?

□ | taip | □ | ne |

6. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal Reglamentą (EB) 2204/2002.

III.4 PRIEDAS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE REGIONINĘ PAGALBĄ

Šis papildomos informacijos lapas naudojamas pranešimui apie bet kurią pagalbos schemą ar individualią pagalbą, kuriai taikomos nacionalinės regioninės pagalbos gairės [19].

Tačiau šis priedas negali būti naudojamas, pranešimams apie naujus regioninės pagalbos žemėlapius. Žinoma, apie individualią pagalbą ar schemas, kurioms taikomi išimčių reglamentai, ir SVĮ, ir užimtumo reglamentas [20], pranešti nereikia. Šiuo atveju valstybės narės raginamos paaiškinti savo pranešimų apimtį; tais atvejais, kai jų pranešimas taikomas didelėms įmonėms ir SVĮ, jos gali prašyti patvirtinimo tik dėl pirmosios kategorijos.

Kaip nurodyta gairėse, regioninė pagalba – tai speciali pagalbos forma, kadangi ji skiriama tam tikriems konkretiems regionams. Jos tikslas – nepalankių žemės ūkiui vietovių darnus vystymas, remiant investicijas ir darbo vietų kūrimą.

Nukrypimą nuo taisyklių laikymosi principo, nustatyto Sutartyje, regioninei pagalbai galima leisti tik tuo atveju, jei galima užtikrinti pusiausvyrą tarp konkurencijos iškraipymo, kuris atsiranda dėl nukrypimo, ir pagalbos teikiamo pranašumo.

1. Schemos ar individualios pagalbos tipas

Schema arba individuali pagalba taikoma:

1.1. □ pradinei investicijai

□ Pagalba apskaičiuojama kaip tam tikras investicijos vertės procentas

□ Pagalba apskaičiuojama kaip tam tikras pasamdytų asmenų darbo užmokesčio sąnaudų procentas

1.2. □ veiklai

1.3. □ abiem

1.4. □ pagalba suteikiama

□ automatiškai, jei tik įvykdomos schemos sąlygos

□ pagal nuožiūrą, valdžios institucijoms priėmus sprendimą

Jei pagalba suteikiama svarstant kiekvieną atskirą atvejį, trumpai aprašykite taikomus kriterijus ir pridėkite pagalbos suteikimui taikomų administracinių nuostatų kopiją:

1.5. Ar pagalba laikosi didžiausių regioninės pagalbos žemėlapio ribų, taikomų pagalbos skyrimo metu, įskaitant didžiausias ribas pagal atitinkamas priemones, kurios turi būti priimtos 2002 m. daugiasektorinio pagrindų dokumento sistemoje [21].

□ | taip | □ | ne |

Ar schemoje yra nuorodos į taikomus regioninės pagalbos žemėlapius?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite: …

2. Pagalba pradinei investicijai [22]

2.1. Ar schema taikoma investicijoms į ilgalaikį kapitalą ar darbo vietų sukūrimui ryšium su:

□ naujos įmonės kūrimu?

□ esamos įmonės išplėtimu?

□ naujos veiklos pradėjimu, kai reikia iš esmės pakeisti esamos įmonės produktą arba gamybos procesą (taikant racionalizaciją, diversifikaciją ir modernizaciją)?

□ įmonės, kuri yra užsidariusi arba kuri užsidarytų, jei nebūtų nupirkta, pirkimu?

2.2. Ar pagalba numato straipsnį, reikalaujantį, kad gavėjas būtų įmokėjęs bent 25 % visos investicijos ir kad šiai įmokai nebūtų taikoma jokia pagalba?

□ | taip | □ | ne |

2.3. Ar pagalba numato kad, prieš pradedant projekto darbus, būtina pateikti prašymą?

□ | taip | □ | ne |

Jei vienas iš pirmesnių punktų yra neįvykdytas, paaiškinkite kodėl ir kaip valdžios institucijos ketina laikytis šių būtinų reikalavimų:

2.4. Ar schema apibrėžia pagalbą dydžiais, lyginant su standartinėmis kontrolinėmis sąnaudomis?

□ | taip | □ | ne |

Ar pagalbai taikomi mokesčiai?

□ | taip | □ | ne |

Kokie yra pagalbos dydžiai, išreikšti bendrąja verte?

Kokie parametrai leidžia apskaičiuoti pagalbos dydžius?

2.4.1. □ Dotacijos:

Nusidėvėjimui taikomos galiojančios priemonės?

Mokesčių, taikomų įmonei skiriamoms išmokoms, normos sumažinimas

2.4.2. □ nedidelių palūkanų paskolos ir palūkanų nuolaidos:

didžiausia nuolaidos suma:

ilgiausias paskolos laikotarpis:

didžiausia dalis [23]:

ilgiausias nuolaidos laikotarpis:

nedidelių palūkanų paskolos atveju nurodykite mažiausią palūkanų normą:

valstybės paskolos atveju:

- Ar jai taikomi įprasti vertybiniai popieriai?

- Koks tikėtinas negrąžinimo procentas?

- Ar pagrindinė norma didinama, kai yra ypatinga rizika?

2.4.3. □ Garantijų schemos:

Išvardinkite paskolų, kurioms gali būti skiriamos garantijos, rūšis bei nurodykite mokesčius (plg. pirmesnį punktą):

Koks tikėtinas nemokėjimo procentas?

Pateikite informaciją, leidžiančią nustatyti garantijų pagalbos intensyvumą, įskaitant trukmę, proporciją ir dydį:

2.5. Ar investicija į pakeitimą išskaičiuota iš schemos [24]?

□ | taip | □ | ne |

Jei neišskaičiuota, institucijos prašomos užpildyti pagalbos veiklai dalį.

2.6. Ar pagalba sunkumus patiriančioms įmonėms [25] ir (arba) sunkumus patiriančių įmonių finansų pertvarkai neįeina į schemą?

□ | taip | □ | ne |

Jei į tą klausimą atsakoma neigiamai, ar apie pagalbą investicijoms, suteiktą didelei įmonei pertvarkos laikotarpiu bus pranešta atskirai?

□ | taip | □ | ne |

2.7. Ar pagal schemą finansuotinos išlaidos yra susijusios su:

2.7.1. □ materialia investicija:

Investicijos vertė nustatoma kaip procentas nuo [26]:

□ žemės vertės

□ pastatų vertės

□ įrenginių/mašinų (įrangos) vertės?

Pateikite trumpą aprašymą [27]:

Kai perkamas įmonės padalinys, kuriam skiriama investicinė pagalba, ar yra garantijos, kad atitinkamas padalinys nepriklauso įmonei, patiriančiai sunkumus.

□ | taip | □ | ne |

Ar yra pakankamai garantijų, kad būtų atsižvelgta į praeityje suteiktą pagalbą turto įsigijimui ir ji būtų išskaičiuota, kaip numatyta Gairių dėl regioninės pagalbos 4.5 punkte, prieš pirkimą?

□ | taip | □ | ne |

Ar yra pakankamai garantijų, kad sandoriai vyktų rinkos sąlygomis?

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną iš pirmesnių klausimų atsakoma neigiamai, paaiškinkite, kaip valdžios institucijos ketina laikytis būtinų sąlygų:

2.7.2. □ nematerialia investicija:

Investicijos vertė nustatoma, remiantis technologijos perdavimo išlaidomis įsigyjant:

□ patentus

□ veiklos arba patentuotos pažangiosios patirties licencijas

□ nepatentuotą pažangiąją patirtį

Pateikite trumpą aprašymą [28]:

Ar schemoje yra straipsnis, reikalaujantis, kad išlaidos finansuotinai nematerialiai investicijai nebūtų didesnės kaip 25 % standartinės bazės didelių įmonių atveju?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, paaiškinkite, kodėl ir kaip valdžios institucijos ketina laikytis šio reikalavimo:

Didelių įmonių atveju ar schema numato garantijas, kad finansuotinas turtas:

2.7.2.1. □ bus naudojamas tik padalinyje, kuris gauna pagalbą?

2.7.2.2. □ turi būti laikomas amortizuojamu turtu?

2.7.2.3. □ bus perkamas iš trečiųjų šalių rinkos sąlygomis?

Jei viena iš šių sąlygų aiškiai neatsispindi schemoje, paaiškinkite priežastis ir kaip valdžios institucijos ketina užtikrinti, kad finansuotinas nematerialusis turtas liktų regione gavėjuje ir nebūtų perkeltas į kitus regionus ir teiktų jiems naudą:

Kokios yra garantijos, kad pagalbai, suteikiamai pradinei investicijai (materialiai ir nematerialiai investicijai), būtų keliamas reikalavimas investiciją išlaikyti mažiausiai penkerius metus?

2.8. Kai pagalba pradinei investicijai yra siejama su pagalba užimtumui, ar valdžios institucijos gali suteikti garantijas, kad bus laikomasi sukumuliavimo taisyklių?

2.9. Pagalba darbo vietų kūrimui siejama su pradine investicija

2.9.1. Ar priemonė numato garantijas, kad pagalba darbo vietų kūrimui būtų siejama su pradinės investicijos projekto įvykdymu?

□ | taip | □ | ne |

Ar priemonė numato garantijas, kad darbo vietos bus sukurtos per trejus metus nuo investicijos užbaigimo?

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną iš pirmesnių klausimų atsakoma neigiamai, paaiškinkite, kaip valdžios institucijos ketina laikytis šių reikalavimų

Jei investicija nėra susijusi su naujo padalinio kūrimu, paaiškinkite atskaitos laikotarpį, pagal kurį apskaičiuojamas naujai sukurtų darbo vietų skaičius:

2.9.2. Ar priemonė numato garantijas, kad sukūrus naujas darbo vietas, padidėtų grynasis darbo vietų skaičius tam tikrame padalinyje palyginti su tam tikro laikotarpio vidurkiu?

□ | taip | □ | ne |

Ar priemonė numato garantijas, kad per atskaitos laikotarpį prarastų darbo vietų skaičius būtų atimtas iš matomai sukurtų per tą patį laikotarpį darbo vietų skaičiaus [29]?

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną iš pirmesnių klausimų atsakoma neigiamai, paaiškinkite, kaip valdžios institucijos ketina laikytis šių reikalavimų

2.9.3. Ar pagalba apskaičiuojama remiantis:

□ vienos sukurtos darbo vietos darbo užmokesčio sąnaudų procentu?

□ vienodo dydžio suma kiekvienai sukurtai darbo vietai?

□ kitaip (pvz., progresyvine norma kiekvienai sukurtai darbo vietai). Nurodykite:

Paaiškinkite parametrus, taikomus pagalbos dydžiui apskaičiuoti:

2.9.4. Ar priemonė numato garantijas, kad sukurtos darbo vietos būtų išlaikytos ne trumpiau kaip penkerius metus?

3. Pagalba veiklai

3.1. Koks yra tiesioginis ryšys tarp pagalbos veiklai skyrimo ir indėlio į regioninę plėtrą?

3.2. Kokie yra struktūriniai kliuviniai, kuriuos pagalba veiklai siekia kompensuoti?

3.3. Kokios yra garantijos, kad pagalbos pobūdis ir dydis yra proporcingas kliuviniui, kurį siekia kompensuoti?

3.4. Kokių priemonių yra imtasi užtikrinti, kad pagalba, laikui bėgant, būtų laipsniškai mažinama ir ribojama?

4. Specialūs klausimai, susiję su pačiais atokiausiais regionais ir regionais, kuriuose yra mažas gyventojų tankumas

4.1. Jei pagalba, laikui bėgant, nėra laipsniškai mažinama ir neribojama, nurodykite, ar yra įvykdytos šios sąlygos:

4.1.1. Ar pagalba duoda naudos atokiausiam regionui ir regionui, kuriame yra mažas gyventojų tankumas?

□ | taip | □ | ne |

4.1.2. Ar pagalba skirta iš dalies kompensuoti papildomas transporto sąnaudas?

□ | taip | □ | ne |

Pateikite įrodymus, kad tokios papildomos sąnaudos yra, ir metodą, kuriuo yra nustatoma jų suma [30]:

Nurodykite, kokia bus didžiausia pagalbos suma (remiantis pagalbos vienam kilometrui santykiu arba remiantis pagalbos vienam kilometrui ir pagalbos vienam svorio vienetui santykiu) ir papildomų sąnaudų, kurioms taikoma pagalba, procentas:

4.1.3. Ar pagalba yra skirta papildomoms sąnaudoms, atsirandančioms vykdant ekonominę veiklą dėl veiksnių, nurodytų EB sutarties 299 straipsnio 1 dalyje?

□ | taip | □ | ne |

Nustatykite papildomų sąnaudų sumą ir apskaičiavimo metodą:

Kaip valdžios institucijos gali nustatyti ryšį tarp papildomų sąnaudų ir EB sutarties 299 straipsnio 2 dalyje nustatytų veiksnių?

5. Schemos taikymo sritis

5.1. Ar schema taikoma žemės ūkio produktų, išvardytų Sutarties I priede, gamybai?

□ | taip | □ | ne |

Pagalbos investicijoms atveju ar valdžios institucijos gali patvirtinti, kad šie kriterijai yra įvykdyti?

- Gavėjų ekonominis gyvybingumas užtikrintas:

□ | taip | □ | ne |

- Laikomasi būtiniausių ES aplinkos, higienos ir gyvūnų gerovės standartų:

□ | taip | □ | ne |

- BRO (bendrą rinkos organizavimą) atitinkančių rinkos prekybos vietų buvimas (pagal žemės ūkio gairių 4.2.5 punktą) [31]:

□ | taip | □ | ne |

Pateikite informaciją apie šių kriterijų įvykdymą.

Koks finansuotinų išlaidų pobūdis?

Ar gali institucijos pateikti informaciją apie didžiausių pagalbos dydžių laikymąsi? [32]

5.2. Ar ji taikoma žemės ūkio produktų, išvardytų Sutarties I priede, perdirbimui ir/ar gamybai?

□ | taip | □ | ne |

Pagalbos investicijoms atveju ar valdžios institucijos gali patvirtinti, kad šie kriterijai yra įvykdyti?

- Gavėjų ekonominis gyvybingumas užtikrintas:

□ | taip | □ | ne |

- Laikomasi būtiniausių ES aplinkos, higienos ir gyvūnų gerovės standartų:

□ | taip | □ | ne |

- BRO atitinkančių rinkos prekybos vietų buvimas (pagal žemės ūkio gairių 4.2.5 punktą) [33]

□ | taip | □ | ne |

Ar gali institucijos pateikti informaciją apie didžiausių pagalbos dydžių laikymąsi?

Ar priemonėje yra straipsnis, reikalaujantis, kad būtų pateikta metinė ataskaita su informacija apie tai, kad schema atsižvelgia į apribojimus, minėtus Gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje 4.2.5 punkte?

□ | taip | □ | ne |

Ar priemonėje yra straipsnis, kuriame numatyta, kad apie bet kokią pagalbą investicijoms tame sektoriuje, kurios finansuotinos išlaidos yra didesnės kaip 25 milijonai eurų arba pačios pagalbos suma yra didesnė kaip 12 milijonų eurų, turi būti pranešta pagal Sutarties 88 straipsnio 3 dalį?

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną iš dviejų klausimų atsakoma neigiamai, paaiškinkite, kaip valdžios institucijos keltina laikytis būtinų sąlygų:

Ar priemonė taikoma žuvininkystės ir (arba) akvakultūros produktų, išvardytų Sutarties I priede, perdirbimui ir gamybai?

□ | taip | □ | ne |

Ar valdžios institucijos gali pateikti informaciją apie konkrečių taikomų taisyklių laikimąsi?

5.3. Ar schema taikoma transporto sektoriui?

□ | taip | □ | ne |

Jei į šį klausimą būtų atsakyta neigiamai, ar yra nuostata schemoje, kad transporto įrangos (kilnojamojo turto) investicinės išlaidos nėra finansuotinos [34]?

□ | taip | □ | ne |

6. Sektorinių ir daugiasektorinių sistemų atitinkamų nuostatų laikymasis

6.1. Ar schemoje laikomasi specialių nuostatų, tokių kaip draudimas suteikti pagalbą plieno [35] ir (arba) sintetinio pluošto [36] sektoriui?

□ | taip | □ | ne |

6.2. Dėl pagalbos suteikimo po 2003 m. sausio 1 d.: Ar schema numato, kad reikia laikytis individualių pranešimų pareigos, numatytos 2002 m. Daugiasektorinės sistemos 24 punkte [37]?

□ | taip | □ | ne |

6.3. Dėl pagalbos suteikimo iki 2004 m. sausio 1 d.: Ar schemoje yra numatyta, kad apie bet kurią pagalbą didelei įmonei reikia pranešti atskirai?

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną į šių klausimų būtų atsakyta neigiamai, paaiškinkite, kaip valdžios institucijos ketina laikytis būtinų sąlygų:

7. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamos priemonės (priemonių) įvertinimui pagal nacionalinės regioninės pagalbos gaires.

III.5 DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ, ATEINANČIĄ PAGAL DAUGIASEKTORINĘ SISTEMĄ [38]

Šį papildomos informacijos lapą reikia naudoti, pranešant apie bet kurią pagalbą, kuriai taikoma Daugiasektorinė regioninės pagalbos dideliems investiciniams projektams sistema [39].

1. Papildoma informacija apie gavėjus

1.1. Į projektą investuojančios įmonės ar įmonių struktūra:

1.1.1. Pagalbos gavėjo tapatybė

1.1.2. Jei pagalbos gavėjo juridinė tapatybė skiriasi nuo įmonės (įmonių), kuri finansuoja projektą, arba nuo faktinio pagalbos gavėjo (gavėjų) tapatybės, šiuos skirtumus taip pat aprašykite.

1.1.3. Nurodykite pagalbos gavėjo pirminę grupę, aprašykite grupės struktūrą ir kiekvienos pirminės įmonės nuosavybės struktūrą:

1.2. Apie įmonę ar įmones, investuojančias į projektą, pateikite šiuos paskutinių trejų finansinių metų duomenis:

1.2.1. Apyvartą viso pasaulio mastu, apyvartą EEE, apyvartą atitinkamoje valstybėje narėje:

1.2.2. Pelną po apmokestinimo ir pinigų srautą (konsoliduotu pagrindu)

1.2.3. Darbuotojų skaičių viso pasaulio mastu, EEE lygiu ir atitinkamoje valstybėje narėje.

1.2.4. Rinkos suskirstymą pagal pardavimus atitinkamoje valstybėje narėje, likusioje EEE dalyje ir už EEE ribų:

1.2.5. Paskutinių trejų metų audituotas finansines ataskaitas ir metinę ataskaitą:

1.3. Jei investuojama į esamą pramoninę vietą, pateikite šiuos to subjekto paskutinių trejų finansinių metų duomenis:

1.3.1. Bendrą apyvartą:

1.3.2. Pelną po apmokestinimo ir pinigų srautą:

1.3.3. Užimtumas:

1.3.4. Rinkos suskirstymą pagal pardavimus: atitinkamoje valstybėje narėje, likusioje EEE dalyje ir už EEE ribų:

2. Pagalba

Apie kiekvieną pagalbą pateikite šiuos duomenis:

2.1. Sumą

2.1.1. Paramos nominalią sumą ir jos bendrąjį ir grynąjį dotacijos ekvivalentą:

2.1.2. Ar pagalbos priemonei taikomas įmonių pelno mokestis (ar kitas tiesioginis mokestis)? Jei iš dalies, kokiu mastu?

2.1.3. Pateikite išsamų planuojamos pagalbos išmokėjimo tvarkaraštį. Apie planuojamą viešosios pagalbos paketą pateikite šią informaciją:

2.2. Ypatybės:

2.2.1. Ar kurios nors viso paketo pagalbos priemonės dar neapibrėžtos?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, įvardykite:

2.2.2. Nurodykite, kurios iš minėtų priemonėių nėra valstybės pagalba ir kodėl:

2.3. Finansavimas iš Bendrijos šaltinių (EIB, EAPB instrumentai, Socialinis fondas, Regioninis fondas, kiti):

2.3.1. Ar kurios nors iš minėtų priemonių turi būti bendrai finansuojamos iš Bendrijos lėšų? Paaiškinkite.

2.3.2. Ar bus prašoma kokios nors papildomos paramos tam pačiam projektui iš kokios nors Europos ar tarptautinės finansavimo institucijos?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokių sumų?

3. Paramą gaunantis projektas

3.1. Projekto trukmė: (nurodykite numatomą naujos gamybos pradžios datą ir metus, iki kurių galima pasiekti gamybą visu pajėgumu):

3.2. Projekto aprašymas:

3.2.1. Nurodykite projekto tipą ir ar tai naujas padalinys ar pajėgumų išplėtimas ar kita:

3.2.2. Pateikite bendrą trumpą projekto aprašymą:

3.3. Projekto sąnaudų suskirstymas pagal straipsnius:

3.3.1. Nurodykite investuojamų ir per projekto gyvavimo laiką nuvertinamų kapitalinių išlaidų visas sąnaudas:

3.3.2. Pateikite išsamų kapitalinių ir ne kapitalinių išlaidų, susijusių su investiciniu projektu, suskirstymą pagal straipsnius:

3.4. Visų projekto sąnaudų finansavimas:

4. Produkto ir rinkos ypatybės

4.1. Projekte numatyto produkto (produktų) ypatybės:

4.1.1. Nurodykite produktą (produktus), kuris bus gaminamas pagalbą gaunančiame įrenginyje, užbaigus investiciją, ir atitinkamą sektorių (sektorius), kuriam priskiriamas produktas (projektų paslaugų sektoriuje atveju nurodykite Prodcom arba CPA nomenklatūrą):

4.1.2. Kokį (kokius) produktą (produktus) jis pakeis? Jei tie pakeisti produktai negaminami toje pačioje vietoje, nurodykite, kur jie šiuo metu gaminami.

4.1.3. Koks (kokie) dar produktas (produktai) gali būti gaminamas (gaminami) su tais pačiais naujais įrenginiais su nedidelėmis sąnaudomis arba be papildomų sąnaudų?

4.2. Samprotavimai apie pajėgumus:

4.2.1. Skaičiais įvertinkite projekto poveikį pagalbos gavėjo bendram gyvybingam pajėgumui EEE (įskaitant grupės lygį) pagal kiekvieną atitinkamą produktą (produktuss) (vienetais per metus metais prieš projekto pradžios metus ir metais po projekto užbaigimo).

4.2.2. Įvertinkite visų EEE gamintojų bendrą pajėgumą pagal kiekvieną atitinkamą produktą.

4.3. Rinkos duomenys

4.3.1. Pateikite paskutinių šešerių finansinių metų duomenis apie atitinkamo produkto (produktų) suvartojimą. Jei tokie duomenys yra, pateikite kitų šaltinių parengtą statistiką atsakymui iliustruoti.

4.3.2. Pateikite ateinančių trejų finansinių metų atitinkamo produkto (produktų) suvartojimo raidos prognozę. Jei tokie duomenys yra, pateikite nepriklausomų šaltinių parengtą statistiką atsakymui iliustruoti.

4.3.3. Ar atitinkama rinka mažėja ir kodėl?

4.3.4. Pagalbos gavėjui arba grupei, kuriai priklauso pagalbos gavėjas, priklausančių rinkos dalių įvertinimas (verte) metais prieš projekto pradžios metus ir metais po projekto užbaigimo.

5. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal daugiasektorinę sistemą.

III.6.A DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ MOKSLINIAMS TYRIMAMS IR TECHNOLOGIJŲ PLĖTRAI: PAGALBOS SCHEMOS

Šis papildomos informacijos lapas naudojamas pranešimui apie valstybės pagalbos, teikiamos moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai, schemą, kuriai taikoma Bendrijos sistema [40]. Jis taip pat naudojamas pagalbos schemoms, skirtoms pagalbai moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai, teikiamai MVĮ, kurios nepatenka į MVĮ grupinių išimčių reglamentą [41], taip pat pagalbai žemės ūkio produktų gamybai, perdirbimui ir prekybai.

1. Mokslinių tyrimų etapas

Mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros etapai, kuriems gali būti suteikta pagalba

1.1. Galimybių studijos:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, su kuria mokslinių tyrimų stadija yra susijęs tyrimas?

□ fundamentaliais moksliniais tyrimais

□ pramoniniais moksliniais tyrimais

□ ikikonkurencine plėtra

Jei taip, duokite didelių projektų pavyzdžių:

1.2. Fundamentalūs tyrimai:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, duokite didelių projektų pavyzdžių:

1.3. Pramoniniai tyrimai

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, duokite didelių projektų pavyzdžių:

1.4. Ikikonkurencinė plėtra

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, duokite didelių projektų pavyzdžių:

1.5. MVĮ patentinės paraiškos ir pratęsimai:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, su kuria mokslinių tyrimų stadija jie yra susiję?

□ fundamentaliais moksliniais tyrimais

□ pramoniniais moksliniais tyrimais

□ ikikonkurencine plėtra

2. Papildoma informacija apie pagalbos gavėją

2.1. Aukštojo mokslo ar mokslinių tyrimų įstaigos

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, koks numatomas dalyvaujančių įstaigų skaičius:

Jei taip, nurodykite, ar kitos įstaigos gauna pagalbą?

□ | taip | □ | ne |

Ar tai viešojo sektoriaus aukštojo mokslo įstaigos ar mokslinių tyrimų įstaigos?

□ | taip | □ | ne |

2.2. Kita (nurodykite) …

3. Bendradarbiavimu paremti moksliniai tyrimai

Kad Komisija galėtų patikrinti, ar viešųjų mokslinių tyrimų įstaigų indėlis į MT ir TP laikytinas pagalba, atsakykite į šiuos klausimus [42]:

3.1. Ar projektai numato, kad viešosios ne pelno mokslinių tyrimų ir aukštojo mokslo įstaigos vykdo mokslinius tyrimus pramonės vardu arba bendradarbiaudamos su ja?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, paaiškinkite:

- Ar viešosioms ne pelno mokslinių tyrimų ir aukštojo mokslo įstaigoms už jų teikiamas paslaugas apmokama rinkos įkainiais?

□ | taip | □ | ne |

arba

- Ar pramonės dalyviai apmoka visas projekto sąnaudas?

□ | taip | □ | ne |

arba

- Kai rezultatus, kurie nesuteikia intelektinės nuosavybės teisių, galima plačiai platinti, ar kokios nors intelektinės nuosavybės teisės yra suteikiamos viešosioms ne pelno įstaigoms?

□ | taip | □ | ne |

arba

- Ar viešosios ne pelno įstaigos iš pramonės dalyvių (iš mokslinių tyrimų projekto atsirandančių intelektinės nuosavybės teisių turėtojų) gauna kompensaciją, tolygią tų teisių ar rezultatų, kurie nesuteikia intelektinės nuosavybės teisių, bet kuriuos galima plačiai platinti suinteresuotoms trečiosioms šalims, rinkos kainai?

□ | taip | □ | ne |

3.2. Ar projektai vykdomi, bendradarbiaujant su keliomis įmonėmis?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokios sąlygos tokį bendradarbiavimą reglamentuoja?

4. Valstybės įsigyjami moksliniai tyrimai

4.1. Ar projektai numato, kad viešosios institucijos gali užsakyti mokslinių tyrimų institucijoms atlikti MT ir TP?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar vyksta atviri paraiškų konkursai?

□ | taip | □ | ne |

4.2. Ar projektai numato, kad viešosios institucijos gali iš mokslinių tyrimų institucijų pirkti MT ir TP rezultatus?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar vyksta atviri paraiškų konkursai?

□ | taip | □ | ne |

5. Pagalbos tipas

□ Pagalba siejama su MT ir TP sutartimi, pasirašyta su pramonės įmonėmis (nurodykite):

□ Avansą reikia grąžinti, jei projektas sėkmingas (nurodykite sumą ir grąžinimo procedūras; visų pirma nurodykite "sėkmės" kriterijus):

□ Kita (nurodykite):

6. Finansuotinos išlaidos

□ Personalo, užimto tik mokslinių tyrimų veikloje, sąnaudos:

□ Ilgalaikio turto (įrangos, instrumentų), naudojamo nuolatos tik mokslinių tyrimų veiklai, sąnaudos:

□ Žemės ir patalpų, naudojamų nuolatos (išskyrus atvejus, kai jie perduoti komerciniu pagrindu) tik mokslinių tyrimų veiklai, sąnaudos:

□ Konsultacijų ir panašių paslaugų, naudojamų tik mokslinių tyrimų veiklai, sąnaudos, įskaitant mokslinius tyrimus, technines žinias, patentus ir t. t., perkamus iš išorės šaltinių:

□ Papildomos pridėtinės išlaidos, patirtos tiesioginėje mokslinių tyrimų veikloje:

Atitinkamais atvejais pateikite mokslinių tyrimų sąnaudas, suskirstytas į MT ir TP, kuriems teikiama pagalba ir kuriems neteikiama:

Pateikite biudžeto suskirstymą pagal įstaigas, mokslinių tyrimų centrus ir universitetus:

□ Kitos veiklos išlaidos (medžiagų, reikmenų ir panašių produktų sąnaudos, patirtos tiesioginėje mokslinių tyrimų veikloje):

7. Pagalbos dydis

7.1. Pagalbos dydis bendrąja verte:

Apibrėžimo arba galimybių studijos etapas | : … |

Fundamentalūs tyrimai : | … |

Pramoniniai tyrimai : | … |

Ikikonkurenciniai tyrimai : | … |

7.2. Tuo atveju, kai parama teikiama MVĮ patentų paraiškoms ir pratęsimui, nurodykite mokslinius tyrimus, kurie pirmiausia davė pagrindą atitinkamiems patentams: …

Numatomi dydžiai: …

7.3. Ar ta pati MT ir TP veikla apima kelis mokslinių tyrimų etapus?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokius? …

Nurodykite taikomus pagalbos dydžius: …

7.4. Taikomos premijos (jei tokios yra):

7.4.1. Kai pagalba teikiama MVĮ, nurodykite taikytinas premijas, jei tokių yra:

7.4.2. Ar moksliniai tyrimai vykdomi pagal specialų projektą ar programą, kuri vykdoma kaip dalis Bendrijos einamosios mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros (MT ir TP) pagrindų programos:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokia taikoma premija? …

Taip pat nurodykite tikslų projekto ar programos, vykdomos kaip Bendrijos einamosios MT ir TP programos dalis, pavadinimą, jei galima vartodami "iššaukimo identifikatorių" arba CORDIS tinklalapį: www.cordis.lu).

Ar projekte, vykdomame pagal specialų projektą ar programą, kuri vykdoma kaip Bendrijos einamosios MT ir TP programos dalis, vyksta tarpvalstybinis bendradarbiavimas tarp įstaigų ir viešųjų mokslinių tyrimų įstaigų arba bent tarp dviejų nepriklausomų partnerių dviejose valstybėse narėse, ir rezultatai yra plačiai skelbiami ir platinami?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokia taikoma premija? …

□ | □ | □ | □ |

7.4.3. Ar MT ir TP, kuriems teikiama pagalba, vykdomi regione, kuris yra finansuotinas pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a arba c punktus tuo metu, kai suteikiama pagalba?

□ | taip | □ | ne |

Nurodykite taikomą premiją: …

7.4.4. Jei moksliniai tyrimai vykdomi ne pagal specialų projektą ar programą, kuri vykdoma kaip Bendrijos einamosios MT ir TP programos dalis, paaiškinkite, ar yra įvykdyta, nors viena iš toliau nurodytų sąlygų:

- projekte vyksta veiksmingas ekonomiškas tarpvalstybinis bendradarbiavimas bent tarp dviejų nepriklausomų partnerių dviejose valstybėse narėse, visų pirma nacionalinės MT ir TP politikos koordinavimo kontekste

□ | taip | □ | ne |

- projekte vyksta veiksmingas bendradarbiavimas tarp įstaigų ir viešųjų mokslinių tyrimų įstaigų, visų pirma nacionalinės MT ir TP politikos koordinavimo kontekste

□ | taip | □ | ne |

- projekto rezultatai plačiai skelbiami ir platinami, suteikiamos patentinės licencijos ir taikomos kitos priemonės, panašios į priemones, kurios taikomos platinant Bendrijos MT ir TP rezultatus

□ | taip | □ | ne |

Jei bent viena iš nurodytų sąlygų yra įvykdyta, nurodykite taikomą premiją:

7.5. Kai yra kelių premijų derinys ir keli pagalbos dydžiai, nurodykite didžiausią pagalbos dydį, taikomą kiekvienam mokslinių tyrimų etapui: …

8. Skatinamasis pagalbos poveikis

8.1. Pateikite informaciją, kuri mums padėtų įvertinti didelėms įmonėms teikiamos pagalbos skatinamąjį poveikį:

8.2. Ar schema numato, kad didelių įmonių metinėje įgyvendinimo ataskaitoje būtų aprašytas kiekvieno schemos taikymo atvejo skatinamasis poveikis?

□ | taip | □ | ne |

9. Daugianacionaliniai aspektai

9.1. Ar projektai (schema ar programa) turi kokių nors daugianacionalinių aspektų (pvz., Esprit ar Eureka projektai)?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite: …

9.2. Ar MT ir TP projektuose vyksta bendradarbiavimas su partneriais kitose šalyse?

Jei taip, nurodykite:

a) kokiomis kitomis valstybėmis narėmis: …

b) kokiomis kitomis trečiosiomis valstybėmis: …

c) kokiomis įstaigomis kitose šalyse: …

9.3. Pateikite visas sąnaudas, suskirstytas pagal partnerius:

10. Galimybės naudotis rezultatais

10.1. Kam priklausys aptariamieji MT ir TP rezultatai?

10.2. Ar yra sąlygų, kurios taikomos su atitinkamais rezultatais susijusių licencijų išdavimui?

10.3. Ar yra taisyklių, kurios reglamentuoja įprastą MT ir TP rezultatų skelbimą ir platinimą?

□ | taip | □ | ne |

10.4. Nurodykite planuojamas priemones tolesniam rezultatų naudojimui ar vystymui:

10.5. Ar numatoma iš viešųjų šaltinių finansuojamų MT ir TP rezultatus pateikti Bendrijos pramonei be jokios diskriminacijos?

□ | taip | □ | ne |

11. Informacijos ir kontrolės priemonės

11.1. Pateikite informacijos ir kontrolės priemones, kurios yra taikomos, siekiant užtikrinti, kad pagalbą gaunantys projektai atitiktų atitinkamuose teisės aktuose nustatytus tikslus:

11.2. Nurodykite priemones, kuriomis Komisijai pranešama apie schemos įgyvendinimą:

11.3. Kita naudinga informacija, įskaitant apytikrį sukurtų ar išsaugotų darbo vietų skaičių:

12. Žemės ūkio sektoriui taikomos nuostatos

12.1. Ar galite patvirtinti, kad visais atvejais yra įvykdytos šios keturios sąlygos?

□ Pagalba atitinka bendruosius atitinkamo sektoriaus (subsektoriaus) interesus ir netinkamai neiškraipo konkurencijos kituose sektoriuose (subsektoriuose).

□ Informacija turi būti paskelbta tinkamuose laikraščiuose, moksliniuose periodiniuose leidiniuose, turinčiuose bent nacionalinį tiražą, arba internete ir neturi būti skiriama vien tik atskiroms organizacijoms, taip siekiant užtikrinti, kad bet kuris operatorius, kuris gali būti suinteresuotas moksliniais tyrimais, galėtų lengvai sužinoti, kad tokie tyrimai planuojami arba jau pradėti, arba kad jų rezultatai teikiami ar bus teikiami bet kuriai suinteresuotai šaliai jos prašymu. Ši informacija turėtų būti paskelbta ne vėliau už informaciją, kuri tiesiogiai suteikiama atskiroms organizacijoms.

□ Šių mokslinių tyrimų rezultatai bus pateikti visų dalyvaujančių šalių naudojimui, įskaitant pagalbos gavėją, vienodomis kainos ir laiko sąlygomis.

□ Pagalba atitinka II priedo sąlygas – vidaus parama, t. y. įsipareigojimų mažinti valstybės pagalbą išimčių pagrindą Susitarime dėl žemės ūkio, sudarytame Daugiašalių prekybos derybų Urugvajaus raundo pabaigoje [43].

□ | taip | □ | ne |

Jei neįvykdytos visos kartu nurodytos priemonės, taikomos bendrosios taisyklės (1–11 klausimai).

12.2. Koks numatomas pagalbos dydis?

13. Kita informacija

Nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, reikalinga atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal Bendrijos valstybės pagalbos sistemą, skirtą moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai.

III.6.B. DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ MOKSLINIAMS TYRIMAMS IR TECHNOLOGIJŲ PLĖTRAI: INDIVIDUALI PAGALBA

Šis papildomos informacijos lapas naudojamas pranešimui apie valstybės pagalbos, teikiamos moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai, schemą, kuriai taikoma Bendrijos sistema [44]. Jis taip pat naudojamas pagalbos schemoms, skirtoms pagalbai moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai, teikiamai MVĮ, kurios nepatenka į MVĮ grupinių išimčių reglamentą [45], taip pat pagalbai žemės ūkio produktų gamybai, perdirbimui ir prekybai.

1. Mokslinių tyrimų etapas

Mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros etapai, kuriems gali būti suteikta pagalba

1.1. Galimybių studijos:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, su kuria mokslinių tyrimų stadija yra susijęs tyrimas?

□ fundamentaliais moksliniais tyrimais

□ pramoniniais moksliniais tyrimais

□ ikikonkurencine plėtra

Jei taip, duokite didelių projektų pavyzdžių:

1.2. Fundamentalūs tyrimai:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, duokite didelių projektų pavyzdžių:

1.3. Pramoniniai tyrimai

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, duokite didelių projektų pavyzdžių:

1.4. Ikikonkurencinė plėtra

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, duokite didelių projektų pavyzdžių:

1.5. MVĮ patentinės paraiškos ir pratęsimai:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, su kuria mokslinių tyrimų stadija jie yra susiję?

□ fundamentaliais moksliniais tyrimais

□ pramoniniais moksliniais tyrimais

□ ikikonkurencine plėtra

2. Papildoma informacija apie pagalbos gavėją

2.1. Aukštojo mokslo ar mokslinių tyrimų įstaigos

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, koks numatomas dalyvaujančių įstaigų skaičius:

Jei taip, nurodykite, ar kitos įstaigos gauna pagalbą?

□ | taip | □ | ne |

Ar tai viešojo sektoriaus aukštojo mokslo įstaigos ar mokslinių tyrimų įstaigos?

□ | taip | □ | ne |

2.2. Kita (nurodykite) …

3. Moksliniai tyrimai, vykdomi bendradarbiavimo pagrindu

Kad Komisija galėtų patikrinti, ar viešųjų mokslinių tyrimų įstaigų indėlis į MT ir TP laikytinas pagalba, atsakykite į šiuos klausimus [46]:

3.1. Ar projektai numato, kad viešosios ne pelno mokslinių tyrimų ir aukštojo mokslo įstaigos vykdo mokslinius tyrimus pramonės vardu arba bendradarbiaudamos su ja?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, paaiškinkite:

- Ar viešosioms ne pelno mokslinių tyrimų ir aukštojo mokslo įstaigoms už jų teikiamas paslaugas apmokama rinkos įkainiais?

□ | taip | □ | ne |

arba

- Ar pramonės dalyviai apmoka visas projekto sąnaudas?

□ | taip | □ | ne |

arba

- Kai rezultatus, kurie nesuteikia intelektinės nuosavybės teisių, galima plačiai platinti, ar kokios nors intelektinės nuosavybės teisės yra suteikiamos viešosioms ne pelno įstaigoms?

□ | taip | □ | ne |

arba

- Ar viešosios ne pelno įstaigos iš pramonės dalyvių (iš mokslinių tyrimų projekto atsirandančių intelektinės nuosavybės teisių turėtojų) gauna kompensaciją, tolygią tų teisių ar rezultatų, kurie nesuteikia intelektinės nuosavybės teisių, bet kuriuos galima plačiai platinti suinteresuotoms trečiosioms šalims, rinkos kainai?

□ | taip | □ | ne |

3.2. Ar projektai vykdomi, bendradarbiaujant su keliomis įmonėmis?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokios sąlygos tokį bendradarbiavimą reglamentuoja?

4. Valstybės įsigyjami moksliniai tyrimai

4.1. Ar projektai numato, kad viešosios institucijos gali užsakyti mokslinių tyrimų institucijoms atlikti MT ir TP?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar vyksta atviri paraiškų konkursai?

□ | taip | □ | ne |

4.2. Ar projektai numato, kad viešosios institucijos gali iš mokslinių tyrimų institucijų pirkti MT ir TP rezultatus?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar vyksta atviri paraiškų konkursai?

□ | taip | □ | ne |

5. Pagalbos tipas

□ Pagalba siejama su MT ir TP sutartimi, pasirašyta su pramonės įmonėmis (nurodykite):

□ Avansą reikia grąžinti, jei projektas sėkmingas (nurodykite sumą ir grąžinimo procedūras; visų pirma nurodykite "sėkmės" kriterijus)

□ Kita (nurodykite):

6. Finansuotinos išlaidos

□ Personalo, užimto tik mokslinių tyrimų veikloje, sąnaudos:

□ Ilgalaikio turto (įrangos, instrumentų), naudojamo nuolatos tik mokslinių tyrimų veiklai, sąnaudos: …

□ Žemės ir patalpų, naudojamų nuolatos (išskyrus atvejus, kai jie perduoti komerciniu pagrindu) tik mokslinių tyrimų veiklai, sąnaudos: …

□ Konsultacijų ir panašių paslaugų, naudojamų tik mokslinių tyrimų veiklai, sąnaudos, įskaitant mokslinius tyrimus, technines žinias, patentus ir t. t., perkamus iš išorės šaltinių:

□ Papildomos pridėtinės išlaidos, patirtos tiesioginėje mokslinių tyrimų veikloje:

Atitinkamais atvejais pateikite mokslinių tyrimų sąnaudas, suskirstytas į MT ir TP, kuriems teikiama pagalba ir kuriems neteikiama:

Pateikite biudžeto suskirstymą pagal įstaigas, mokslinių tyrimų centrus ir universitetus:

7. Pagalbos dydis

7.1. Pagalbos dydis bendrąja verte:

Apibrėžimo arba galimybių studijos etapas | : … |

Fundamentalūs tyrimai | : … |

Pramoniniai tyrimai | : … |

Ikikonkurenciniai tyrimai | : … |

7.2. Tuo atveju, kai parama teikiama MVĮ patentų paraiškoms ir pratęsimui, nurodykite mokslinius tyrimus, kurie pirmiausia davė pagrindą atitinkamiems patentams: …

Numatomi dydžiai: …

7.3. Ar ta pati MT ir TP veikla apima kelis mokslinių tyrimų etapus?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokius? …

Nurodykite taikomus pagalbos dydžius: …

7.4. Taikomos priemokos (jei tokios yra):

7.4.1. Kai pagalba teikiama MVĮ, nurodykite taikytinas priemokas, jei tokių yra:

7.4.2. Ar moksliniai tyrimai vykdomi pagal specialų projektą ar programą, kuri vykdoma kaip Bendrijos einamosios mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros (MT ir TP) pagrindų programos dalis:

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokia taikoma priemoka? …

Taip pat nurodykite tikslų projekto ar programos, vykdomos kaip Bendrijos einamosios MT ir TP programos dalis, pavadinimą, jei galima vartodami "iššaukimo identifikatorių" arba CORDIS tinklalapį: www.cordis.lu).

Ar projekte, vykdomame pagal specialų projektą ar programą, kuri vykdoma kaip Bendrijos einamosios MT ir TP programos dalis, vyksta tarpvalstybinis bendradarbiavimas tarp įstaigų ir viešųjų mokslinių tyrimų įstaigų arba bent tarp dviejų nepriklausomų partnerių dviejose valstybėse narėse, ir rezultatai yra plačiai skelbiami ir platinami?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokia taikoma priemoka? …

7.4.3. Ar MT ir TP, kuriems teikiama pagalba, vykdomi regione, kuris yra finansuotinas pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a arba c punktus tuo metu, kai suteikiama pagalba?

□ | 87 straipsnio 3 dalies a punktas | □ | 87 straipsnio 3 dalies c punktas |

Nurodykite taikomą priemoką: …

7.4.4. Jei moksliniai tyrimai vykdomi ne pagal specialų projektą ar programą, kuri vykdoma kaip Bendrijos einamosios MT ir TP programos dalis, paaiškinkite, ar yra įvykdyta, nors viena iš toliau nurodytų sąlygų:

- projekte vyksta veiksmingas ekonomiškas tarpvalstybinis bendradarbiavimas bent tarp dviejų nepriklausomų partnerių dviejose valstybėse narėse, visų pirma nacionalinės MT ir TP politikos koordinavimo kontekste

□ | taip | □ | ne |

- projekte vyksta veiksmingas bendradarbiavimas tarp įstaigų ir viešųjų mokslinių tyrimų įstaigų, visų pirma nacionalinės MT ir TP politikos koordinavimo kontekste

□ | taip | □ | ne |

- projekto rezultatai plačiai skelbiami ir platinami, suteikiamos patentinės licencijos ir taikomos kitos priemonės, panašios į priemones, kurios taikomos platinant Bendrijos MT ir TP rezultatus

□ | taip | □ | ne |

Jei bent viena iš nurodytų sąlygų yra įvykdyta, nurodykite taikomą priemoką:

Kai yra kelių priemokų derinys ir keli pagalbos dydžiai, nurodykite didžiausią pagalbos dydį, taikomą kiekvienam mokslinių tyrimų etapui:

8. Skatinamasis pagalbos poveikis

8.1. Kaip didėjo ar mažėjo mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros išlaidos?

8.2. Ar moksliniai tyrimai ir technologijų plėtra, kuriai naudojama pagalba, yra veikla, kuri tik papildo gavėjo įprastinę veiklą?

□ | taip | □ | ne |

8.3. Ar sukuriama mokslinė ir (arba) technologinė veikla, susijusi su moksliniais tyrimais ir technologijų plėtra?

□ | taip | □ | ne |

8.4. Kaip keitėsi žmonių, dalyvaujančių MT ir TP, skaičius?

8.5. Ar buvo sukurtos naujos darbo vietos, susijusios su MT ir TP?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite apytikrį sukurtų darbo vietų skaičių: …

8.6. Ar buvo išsaugotos darbo vietos dėl MT ir TP veiklos?

□ | taip | □ | ne |

8.7. Kokia įstaigos apyvarta? …

8.8. Ar yra papildomų sąnaudų,susijusių su tarpvalstybiniu bendradarbiavimu?

□ | taip | □ | ne |

8.9. Nurodykite planuojamas priemones, kaip visiškai ar iš dalies panaudoti mokslinių tyrimų rezultatus?

8.10. Ar planuojamos priemonės, kurios leistų dalyvauti MVĮ?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite, kokios …

8.11. Kiti skatinamieji veiksniai, tokie kaip komercinė ir technologinė rizika:

8.12. Tuo atveju, kai didelės įstaigos planuoja imtis individualių, glaudžiai su rinka susijusių mokslinių tyrimų projektų, į kokius veiksnius yra atsižvelgta, siekiant užtikrinti, kad pagalba turėtų skatinamąjį poveikį MT ir TP?

8.13. Įrodykite, kad pagalbos prašymas buvo paduotas prieš pradedant MT ir TP veiklą:

9. Daugianacionaliniai aspektai

9.1. Ar projektai (schema ar programa) turi kokių nors daugianacionalinių aspektų (pvz., Esprit ar Eureka projektai)?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite: …

9.2. Ar MT ir TP projektuose vyksta bendradarbiavimas su partneriais kitose šalyse?

Jei taip, nurodykite:

d) kokiomis kitomis valstybėmis narėmis: …

e) kokiomis kitomis trečiosiomis valstybėmis: …

f) kokiomis įstaigomis kitose šalyse: …

9.3. Pateikite visas sąnaudas, suskirstytas pagal partnerius:

10. Galimybės naudotis rezultatais

10.1. Kam priklausys aptariamieji MT ir TP rezultatai?

10.2. Ar yra sąlygų, kurios taikomos su atitinkamais rezultatais susijusių licencijų išdavimui?

10.3. Ar yra taisyklių, kurios reglamentuoja įprastą MT ir TP rezultatų skelbimą ir platinimą?

□ | taip | □ | ne |

10.4. Nurodykite planuojamas priemones tolesniam rezultatų naudojimui ar vystymui:

10.5. Ar numatoma iš viešųjų šaltinių finansuojamų MT ir TP rezultatus pateikti Bendrijos pramonei be jokios diskriminacijos?

□ | taip | □ | ne |

11. Informacijos ir kontrolės priemonės

11.1. Pateikite informacijos ir kontrolės priemones, kurios yra taikomos, siekiant užtikrinti, kad pagalbą gaunantys projektai atitiktų atitinkamuose teisės aktuose nustatytus tikslus: …

11.2. Nurodykite priemones, kuriomis Komisijai pranešama apie schemos įgyvendinimą:

11.3. Kita naudinga informacija, įskaitant apytikrį sukurtų ar išsaugotų darbo vietų skaičių:

12. Žemės ūkio sektoriui taikomos nuostatos

12.1. Ar galite patvirtinti, kad visais atvejais yra įvykdytos šios keturios sąlygos?

□ Pagalba atitinka bendruosius atitinkamo sektoriaus (subsektoriaus) interesus ir netinkamai neiškraipo konkurencijos kituose sektoriuose (subsektoriuose).

□ Informacija turi būti paskelbta tinkamuose laikraščiuose, moksliniuose periodiniuose leidiniuose, turinčiuose bent nacionalinį tiražą, arba internete ir neturi būti skiriama vien tik atskiroms organizacijoms, taip siekiant užtikrinti, kad bet kuris operatorius, kuris gali būti suinteresuotas moksliniais tyrimais, galėtų lengvai sužinoti, kad tokie tyrimai planuojami arba jau pradėti, arba kad jų rezultatai teikiami ar bus teikiami bet kuriai suinteresuotai šaliai jos prašymu. Ši informacija turėtų būti paskelbta ne vėliau už informaciją, kuri tiesiogiai suteikiama atskiroms organizacijoms.

□ Šių mokslinių tyrimų rezultatai bus pateikti visų dalyvaujančių šalių naudojimui, įskaitant pagalbos gavėją, vienodomis kainos ir laiko sąlygomis.

□ Pagalba atitinka II priedo sąlygas – vidaus parama, t. y. įsipareigojimų mažinti valstybės pagalbą išimčių pagrindą Susitarime dėl žemės ūkio, sudarytame Daugiašalių prekybos derybų Urugvajaus raundo pabaigoje [47].

□ | taip | □ | ne |

Jei neįvykdytos visos kartu nurodytos priemonės, taikomos bendrosios taisyklės (1–11 klausimai).

12.2. Koks numatomas pagalbos dydis? …

13. Kita informacija

Nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, reikalinga atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal Bendrijos valstybės pagalbos sistemą, skirtą moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai.

III.7.A DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ SUNKUMUS PATIRIANČIŲ ĮMONIŲ GELBĖJIMUI: PAGALBOS SCHEMOS

Šis papildomos informacijos lapas naudojamas pranešimams apie pagalbos schemas, kurioms taikomos Bendrijos gairės dėl valstybinės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai [48].

1. Tinkamumas

1.1. Ar schema taikoma tik įmonėms, kurios atitinka vieną iš toliau nurodytų tinkamumo kriterijų:

1.1.1. Ar schema taikoma tik įmonėms, kurių daugiau kaip pusė registruoto kapitalo yra prarasta, ir daugiau kaip vienas ketvirtis to kapitalo yra prarastas per paskutiniuosius 12 mėnesių?

□ | taip | □ | ne |

1.1.2. Ar tai neribotos atsakomybės bendrovės, kurių daugiau kaip pusė kapitalo pagal įmonės apskaitos dokumentus yra prarasta, ir daugiau kaip vienas ketvirtis to kapitalo yra prarastas per paskutiniuosius 12 mėnesių?

□ | taip | □ | ne |

1.1.3. Ar įmonės atitinka vidaus teisės aktų nustatytus kriterijus, pagal kuriuos joms gali būti taikomas kolektyvinio bankroto procesas?

□ | taip | □ | ne |

1.2. Ar schema taikoma tik sunkumus patiriančių mažųjų ir vidutinių įmonių, atitinkančių Bendrijos MVĮ apibrėžimą, gelbėjimui?

□ | taip | □ | ne |

2. Pagalbos forma

2.1. Ar pagal šią schemą teikiama pagalba yra teikiama paskolos garantijos ar paskolų forma?

□ | taip | □ | ne |

2.2. Jei taip, ar paskola suteikiama su tokia palūkanų norma, kuri yra nors panaši į tą palūkanų normą, kuri taikoma paskoloms, duodamoms stiprioms įmonėms ir visų pirma į Komisijos priimtą referencinę palūkanų normą?

□ | taip | □ | ne |

Pateikite išsamią informaciją.

2.3. Ar pagal šią schemą teikiama pagalba yra siejama su paskolomis, kurios turi būti grąžintos per ne ilgesnį kaip 12 mėnesių laikotarpį nuo paskutinės paskolos dalies išmokėjimo įmonei?

□ | taip | □ | ne |

3. Kiti elementai

3.1. Ar paskola pagal šią schemą pateisinama rimtais socialiniais sunkumais? Įrodykite.

3.2. Ar paskola pagal šią schemą neturės nederamos neigiamos pasklindančios įtakos kitoms valstybėms narėms. Įrodykite.

3.3. Paaiškinkite, kodėl manote, kad pagalbos schema taikoma tik būtiniausiam minimumui (t. y. ribojama suma, kurios reikia išlaikyti veikiančią įmonę tuo laikotarpiu, kuriam skiriama pagalba. Tas laikotarpis neturėtų būti ilgesnis kaip 6 mėnesiai).

3.4. Ar įsipareigojate per šešis mėnesius nuo pagalbos suteikiamo patvirtinti pertvarkos planą arba likvidavimo planą, ar pareikalauti, kad gavėjas sugrąžintų paskolą ir pagalbą, atitinkančią rizikos priemoką?

□ | taip | □ | ne |

Nurodykite didžiausią pagalbą, kuri gali būti skirta bet kuriai vienai įmonei, kaip gelbėjimo operacijos dalis:

3.5. Pateikite visą svarbią informaciją apie bet kurios rūšies pagalbą, kuri gali būti suteikta įmonėms, tinkamoms gauti pagalba gelbėjimui per tą patį laikotarpį.

4. Metinė ataskaita

4.1. Ar įsipareigojate pateikti ataskaitas bent kas metus apie schemos veikimą, kurioje būtų informacija, nurodyta Komisijos nurodymuose dėl standartinių ataskaitų?

□ | taip | □ | ne |

4.2. Ar įsipareigojate tokioje ataskaitoje pateikti pagalbą gavusių įmonių sąrašą, kuriame būtų ši informacija:

a) įmonės pavadinimas;

b) jos sektoriaus kodas, taikant NACE [49] dviejų skaitmenų klasifikacijos kodus;

c) darbuotojų skaičius;

d) metinė apyvarta ir balanso vertė;

e) suteiktos pagalbos suma;

f) atitinkamais atvejais pagalba pertvarkai arba kita tokia pagalba laikoma parama, kurią ji gavo praeityje;

g) ar pagalbą gavusi įmonė yra uždaryta, ar jai taikomas kolektyvinio bankroto procesas dar nepasibaigus pertvarkos laikotarpiui.

□ | taip | □ | ne |

5. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal gaires dėl pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai.

III.7.B DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ SUNKUMUS PATIRIANČIŲ ĮMONIŲ GELBĖJIMUI: INDIVIDUALI PAGALBA

Šis papildomos informacijos lapas naudojamas pranešimams apie pagalbos schemas, kurioms taikomos Bendrijos gairės dėl valstybinės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai [50].

1. Tinkamumas

1.1. Ar įmonė yra ribotos atsakomybės bendrovė, kurios daugiau kaip pusė registruoto kapitalo yra prarasta ir daugiau kaip ketvirtis kapitalo prarasta per paskutinius 12 mėnesių?

□ | taip | □ | ne |

1.2. Ar įmonė yra neribotos atsakomybės bendrovė, kurios daugiau kaip pusė bendrovės apskaitos dokumentuose įrašyto kapitalo yra prarasta ir daugiau kaip pusė to kapitalo prarasta per paskutinius mėnesius?

□ | taip | □ | ne |

1.3. Ar įmonė tenkina vidaus teisės aktuose nustatytus kriterijus, kad jai būtų taikomas kolektyvinio bankroto procesas?

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną iš pateiktų klausimų atsakėte teigiamai, pridėkite atitinkamus dokumentus (paskutinę pelno (nuostolio) ataskaitą su balansu arba teismo sprendimą, pradedantį bendrovės tyrimą pagal nacionalinius įmonių įstatymus).

Jei į visus pateiktus klausimus atsakėte neigiamai, pateikite įrodymus, kad įmonė patiria sunkumus ir kad jai galima suteikti pagalbą jos gelbėjimui.

1.4. Kada įmonė buvo įkurta? …

1.5. Nuo kada įmonė veikia? …

1.6. Ar įmonė priklauso didesnei įmonių grupei?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakėte taip, pateikite išsamią informaciją apie grupę (organizacinę schemą, iš kurios matyti ryšiai tarp grupės narių, ir informaciją apie kapitalą bei balsavimo teises) ir pridėkite įrodymus, kad įmonės sunkumai yra jos pačios sunkumai, o ne savavališko sąnaudų paskirstymo grupėje rezultatas, ir kad sunkumai yra per daug rimti, kad grupė galėtų su jais susidoroti pati.

1.7. Ar įmonė (ar grupė, kuriai ji priklauso) yra gavusi pagalbą gelbėjimui praeityje?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pateikite išsamią informaciją (datą, sumą, nuorodas į ankstesnį Komisijos sprendimą ir t. t.).

2. Pagalbos forma

2.1. Ar pagalba yra paskolos garantija ar paskolos? Turėtų būti pateiktos atitinkamų dokumentų kopijos.

□ | taip | □ | ne |

2.2. Jei taip, ar paskola suteikta tokia palūkanų norma, kuri yra bent panaši į paskolų, suteiktų stiprioms įmonėms, palūkanų normas, visų pirma į Komisijos patvirtintą referencinę normą?

□ | taip | □ | ne |

Pateikite išsamią informaciją.

2.3. Ar paskola siejama su paskolomis, kurios turi būti grąžintos per ne ilgesnį kaip 12 mėnesių laikotarpį nuo paskutinės paskolos dalies išmokėjimo įmonei?

□ | taip | □ | ne |

3. Kiti elementai

3.1. Ar paskola pateisinama rimtais socialiniais sunkumais? Įrodykite.

3.2. Ar pagalba pagal šią schemą neturės nederamos neigiamos pasklindančios įtakos kitoms valstybėms narėms. Įrodykite.

3.3. Paaiškinkite, kodėl manote, kad pagalba apsiriboja tik būtiniausiu minimumu (t. y. apsiribojama suma, kurios reikia išlaikyti veikiančią įmonę tuo laikotarpiu, kuriam skiriama pagalba). Tai turėtų būti padaryta, remiantis likvidumo planu 6 mėnesiams į priekį ir lyginant veiklos sąnaudas su finansinėmis išmokomos per paskutinius 12 mėnesių.

3.4. Ar įsipareigojate per šešis mėnesius nuo pagalbos gelbėjimui suteikiamo Komisijai pranešti pertvarkos planą arba likvidavimo planą, arba įrodymus, kad paskola yra grąžinta ir (arba) kad garantija nutraukta?

□ | taip | □ | ne |

4. Kita informacija.

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal gaires dėl pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai.

III.8.A DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ SUNKUMUS PATIRIANČIŲ ĮMONIŲ PERTVARKA: PAGALBOS SCHEMOS

Šį papildomos informacijos lapą reikia naudoti pranešimams apie pagalbos pertvarkai schemas, kurioms taikomos Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai [51].

1. Tinkamumas

1.1. Ar schema taikoma tik įmonėms, kurios atitinka bent vieną toliau nurodytą tinkamumo kriterijų?

1.1.1. Ar schema taikoma tik įmonėms, kurių daugiau kaip pusė registruoto kapitalo yra prarasta ir daugiau kaip ketvirtis to kapitalo prarasta per paskutinius 12 mėnesių?

□ | taip | □ | ne |

1.1.2. Ar tai neribotos atsakomybės įmonės, kurių daugiau kaip pusė įmonės apskaitos dokumentuose atsispindinčio kapitalo yra prarasta ir daugiau kaip pusė to kapitalo prarasta per paskutinius mėnesius?

□ | taip | □ | ne |

1.1.3. Ar įmonės atitinka vidaus teisės aktuose nustatytus kriterijus, kad jai būti taikomas kolektyvinio bankroto procesas?

□ | taip | □ | ne |

1.2. Ar schema taikoma tik sunkumus patiriančių mažųjų ir vidutinių įmonių, kurios atitinka Bendrijos MVĮ apibrėžimą, pertvarkai?

□ | taip | □ | ne |

2. Gyvybingumo grąžinimas

Turi būti įgyvendintas pertvarkos planas, kuris užtikrina gyvybingumo grąžinimą. Turi būti pateikta bent ši informacija:

2.1. Pateiktos įvairios prielaidos apie rinką, remiantis rinkos apžvalga.

2.2. Priežasties (priežasčių), kodėl įmonė susidūrė su sunkumais, analizė.

2.3. Pateikta siūloma įmonės strategija ateičiai, ir kaip ji atves į gyvybingumą.

2.4. Išsamus įvairių planuojamų pertvarkos priemonių ir jų sąnaudų aprašymas ir apžvalga.

2.5. Įvairių priemonių įgyvendinimo tvarkaraštis ir galutinis viso pertvarkos plano įgyvendinimo terminas.

2.6. Informacija apie įmonės gamybinius pajėgumus, visų pirma apie tų pajėgumų panaudojimą, pajėgumų sumažinimus.

2.7. Išsamus pertvarkai skirtų finansinių priemonių aprašymas, įskaitant:

- Dar turimo kapitalo panaudojimą;

- Turto ar antrinių įmonių pardavimą padėti finansuoti pertvarką;

- Įvairių akcininkų ir trečiųjų šalių (pavyzdžiui, kreditorių, bankų) finansinis įsipareigojimas;

- Viešosios pagalbos sumos ir įrodymai, kad tokios sumos reikia;

2.8. Numatomos pelno (nuostolio) ataskaitos ateinantiems penkeriems metams su numatomu kapitalo pajamingumu ir jautrumo analize, paremta keliais scenarijais;

2.9. Pertvarkos plano autoriaus (autorių) pavardės ir data, kad jis buvo sudarytas.

3. Nederamų konkurencijos iškraipymų išvengimas

Ar schema numato, kad įmonės turi padidinti savo pajėgumus per pertvarkos plano laikotarpį?

□ | □ | □ | □ |

4. Pagalba, apsiribojanti tik būtiniausiu minimumu

Aprašykite, kaip bus užtikrinta, kad suteikta pagal schemą pagalba apsiribos tik būtiniausiu minimumu.

5. Vieną kartą, paskutinį kartą

Ar užtikrinta, kad įmonės negaus pagalbos pertvarkai daugiau nei vieną kartą per dešimtį metų?

□ | taip | □ | ne |

Apie visus atvejus, kai nesilaikoma šio principo, turi būti pranešta atskirai.

6. Pagalbos suma

6.1. Nurodykite didžiausią pagalbos sumą, kokia gali būti skirta vienai įmonei kaip pertvarkos dalis: …

6.2. Pateikite visą svarbią informaciją apie bet kurios rūšies pagalbą, kuri gali būti suteikta įmonėms, galinčioms gauti pagalbą pertvarkai.

7. Metinė ataskaita

7.1. Ar įsipareigojate pateikti ataskaitas bent kas metus apie schemos veikimą, kurioje būtų informacija, nurodyta Komisijos nurodymuose dėl standartinių ataskaitų?

□ | taip | □ | ne |

7.2. Ar įsipareigojate tokioje ataskaitoje pateikti pagalbą gavusių įmonių sąrašą, kuriame būtų bent ši informacija:

a) įmonės pavadinimas;

b) jos sektoriaus kodas, taikant NACE [52] dviejų skaitmenų klasifikacijos kodus;

c) darbuotojų skaičius;

d) metinė apyvarta ir balanso vertė;

e) suteiktos pagalbos suma;

f) atitinkamais atvejais pagalba pertvarkai arba kita parama laikoma tokia pagalba, kurią ji gavo praeityje;

g) ar pagalbą gavusi įmonė yra likviduota, ar jai taikomas kolektyvinio bankroto procesas dar nepasibaigus pertvarkos laikotarpiui.

□ | taip | □ | ne |

8. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal gaires dėl pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai.

III.8.B DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ SUNKUMUS PATIRIANČIŲ ĮMONIŲ PERTVARKAI: INDIVIDUALI PAGALBA

Šį papildomos informacijos lapą reikia naudoti pranešimams apie individualią pagalbą pertvarkai, kuriai taikomos Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai [53].

1. Tinkamumas

1.1. Ar įmonė yra ribotos atsakomybės bendrovė, kurios daugiau kaip pusė registruoto kapitalo yra prarasta ir daugiau kaip ketvirtis kapitalo prarasta per paskutinius 12 mėnesių?

□ | taip | □ | ne |

1.2. Ar įmonė yra neribotos atsakomybės bendrovė, kurios daugiau kaip pusė bendrovės apskaitos dokumentuose įrašyto kapitalo yra prarasta ir daugiau kaip pusė to kapitalo prarasta per paskutinius 12 mėnesių?

□ | taip | □ | ne |

1.3. Ar įmonė tenkina vidaus teisės aktuose nustatytus kriterijus, kad jai būtų taikomas kolektyvinio bankroto procesas?

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną iš pateiktų klausimų atsakėte teigiamai, pridėkite atitinkamus dokumentus (paskutinę pelno (nuostolio) ataskaitą su balansu arba teismo sprendimą, pradedantį bendrovės tyrimą pagal nacionalinius įmonių įstatymus).

Jei į visus pateiktus klausimus atsakėte neigiamai, pateikite įrodymus, kad įmonė patiria sunkumus ir kad jai galima suteikti pagalbą jos gelbėjimui.

1.4. Kada įmonė buvo įkurta? …

1.5. Nuo kada įmonė veikia? …

1.6. Ar įmonė priklauso didesnei įmonių grupei?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakėte taip, pateikite išsamią informaciją apie grupę (organizacinę schemą, iš kurios matyti ryšiai tarp grupės narių, ir informaciją apie kapitalą bei balsavimo teises) ir pridėkite įrodymus, kad įmonės sunkumai yra jos pačios sunkumai, o ne savavališko sąnaudų paskirstymo grupėje rezultatas, ir kad sunkumai yra per daug rimti, kad grupė galėtų su jais susidoroti pati.

1.7. Ar įmonė (ar grupė, kuriai ji priklauso) yra gavusi pagalbą gelbėjimui praeityje?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pateikite išsamią informaciją (datą, sumą, nuorodą į ankstesnį Komisijos sprendimą, jei taikytina, ir t. t.).

2. Pertvarkos planas

2.1. Pateikite rinkos (rinkų), kurią aptarnauja sunkumus patirianti įmonė, apžvalgos kopiją, nurodydami apžvalgą atlikusios organizacijos pavadinimą. Rinkos apžvalgoje visų pirma turi būti:

2.1.1. Tikslus produkto ir geografinės rinkos (rinkų) apibrėžimas.

2.1.2. Pagrindinių įmonės konkurentų pavadinimai ir jiems priklausanti atitinkama pasaulio, Bendrijos ir vidaus rinkos dalis.

2.1.3. Įmonei priklausančios rinkos dalies pokyčiai per pastaruosius metus.

2.1.4. Visų gamybos pajėgumų ir paklausos Bendrijos lygiu įvertinimas ir išvada, ar rinkoje yra ar nėra per dideli pajėgumai.

2.1.5. Paklausos, bendrų pajėgumų ir kainų rinkoje tendencijų prognozė Bendrijos mastu penkeriems metams į priekį.

2.2. Pridėkite pertvarkos planą. Jame turi būti bent ši informacija:

2.2.1. Pateiktos įvairios prielaidos apie rinką, remiantis rinkos apžvalga.

2.2.2. Priežasties (priežasčių), kodėl įmonė patyrė sunkumus, analizė.

2.2.3. Siūloma įmonei strategija ateičiai ir kaip ji atves į gyvybingumą.

2.2.4. Išsamus įvairių planuojamų priemonių ir jų sąnaudų parašymas ir apžvalga.

2.2.5. Įvairių priemonių įgyvendinimo tvarkaraštis ir galutinis viso pertvarkos plano įgyvendinimo terminas.

2.2.6. Informacija apie įmonės pajėgumus,visų pirma apie jos pajėgumų panaudojimą, pajėgumų sumažinimus.

2.2.7. Išsamus pertvarkos finansinių priemonių aprašymas, įskaitant:

- dar turimo kapitalo panaudojimą;

- turto ar antrinių įmonių pardavimą padėti finansuoti pertvarką;

- įvairių akcininkų ir trečiųjų šalių (pavyzdžiui, kreditorių, bankų) finansinį įsipareigojimą;

- viešosios pagalbos sumą ir įrodymus, kad tokios sumos reikia.

2.2.8. Numatomos pelno (nuostolio) ataskaitos ateinantiems penkeriems metams su numatomu kapitalo pajamingumu ir jautrumo analize, paremta keliais scenarijais;

2.2.9. Pertvarkos plano autoriaus (autorių) pavardė ir data, kada jis parengtas.

2.3. Aprašykite siūlomas kompensacines priemones, kuriomis siekiama sušvelninti iškraipomąjį poveikį konkurencijai Bendrijos lygiu.

2.4. Pateikite visą svarbią informaciją apie bet kokios rūšies pagalbą įmonei, gaunančiai pagalbą pertvarkai, nesvarbu ar ji būtų skiriama pagal schemą ar ne, iki pertvarkos laikotarpio pabaigos.

3. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal gaires dėl pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai.

III.9 DALIS

PAPILDOMA INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ AUDIOVIZUALINEI GAMYBAI

Šį papildomos informacijos lapą reikia naudoti pranešimui apie pagalbą, kuriai taikomas Komisijos komunikatas apie tam tikrus teisinius aspektus, susijusius su kinematografiniais ir kitais audiovizualiniais kūriniais [54].

1. Pagalbos schema

1.1. Kuo tiksliau aprašykite pagalbos tikslą ir jos taikymo apimtį pagal kiekvieną priemonę.

1.2. Ar pagalba teikia tiesioginę naudą kultūros kūrinių (kinui ar televizijai) kūrimui?

1.3. Nurodykite, kokios yra nuostatos, garantuojančios pagalbos kultūrinį tikslą:

1.4. Ar pagalba turi pramonines investicijas remiantį poveikį?

2. Tinkamumo sąlygos

2.1. Nurodykite planuojamos pagalbos tinkamumo sąlygas:

2.2. Gavėjai:

2.2.1. Ar schemoje skiriamos specialios gavėjų kategorijos (pavyzdžiui, fizinis ar juridinis asmuo, priklausomas ar nepriklausomas gamintojas, transliuotojas ir t. t.)? …

2.2.2. Ar schemoje numatoma taikyti skirtumai pilietybės ir gyvenamosios vietos pagrindu?

2.2.3. Jei darinys yra valstybės narės teritorijoje, ar gavėjai privalo vykdyti dar kokias sąlygas be tų, kurias vykdo nuolatinė agentūra? Atkreipkite dėmesį, kad darinio sąlygas būtina apibrėžti visoje valstybės narės teritorijoje, o ne tos valstybės dalyje.

2.2.4. Jei pagalba turi mokestinį komponentą, ar gavėjas privalo vykdyti dar kokias nors pareigas ir sąlygas, o ne tik turėti apmokestinamųjų pajamų tos valstybės narės teritorijoje?

3. Teritorinė aprėptis

3.1. Nurodykite, ar numatyta kokios nors formos pareiga daryti išlaidas valstybės narės teritorijoje ar vienoje iš jos dalių.

3.2. Ar būtina laikytis minimalios teritorinės aprėpties, norint, kad būtų taikoma pagalba.

3.3. Ar būtina teritorinė aprėptis apskaičiuojama, atsižvelgiant į bendrą filmo biudžetą ar į pagalbos sumą?

3.4. Ar teritorinės aprėpties sąlyga taikoma tam tikriems konkretiems gamybos biudžeto straipsniams?

3.5. Ar absoliuti pagalbos suma koreguojama pagal išlaidas, patirtas valstybės narės teritorijoje?

3.6. Ar pagalbos dydis tiesiogiai proporcingas faktiniam teritorinės aprėpties laipsniui?

3.7. Ar pagalba koreguojama proporcingai reikalaujamam teritorinės aprėpties laipsniui?

4. Finansuotinos sąnaudos

4.1. Nurodykite sąnaudas, į kurias galima atsižvelgti nustatant pagalbos sumą.

4.2. Ar visos finansuotinos sąnaudos yra tiesiogiai susijusios su kinematografinio ar audiovizualinio kūrimo kūrimu?

5. Pagalbos dydis

5.1. Nurodykite,a r schema numato sunkaus, nedidelio biudžeto filmų sąvoką, kad būtų galima gauti didesnę nei 50 % gamybos biudžeto pagalbą.

5.2. Jei taip, nurodykite filmų kategorijas, kurioms taikoma ši sąvoka.

5.3. Nurodykite, ar pagalba gali būti derinama su kitomis pagalbos schemomis ("pagalbos kumuliacija") ar kitomis pagalbos nuostatomis; jei taip, kokiomis priemonėmis ribojamas kumuliacija arba užtikrinama, kad kumuliacijos atveju nebūtų viršytas didžiausias pagalbos dydis, skirtinas kūriniui.

6. Taisyklių laikymasis

6.1. Pateikite pagrįstą pateisinimą, kad teikiant pagalbą laikomasi principų, nustatytų Komisijos komunikate dėl tam tikrų teisinių aspektų, susijusių su kinematografiniais ir kitais audiovizualiniais kūriniais.

7. Kita informacija

7.1. Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal Komisijos komunikatą dėl tam tikrų teisinių aspektų, susijusių su kinematografiniais ir kitais audiovizualiniais kūriniais.

III.10 DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ APLINKOSAUGAI

Šį papildomos informacijos lapą reikia naudoti pranešimui apie bet kurią pagalbą, kuriai taikomos Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos aplinkosaugai [55].

1. Pagalbos tikslas

1.1. Kokių aplinkosaugos tikslų siekiama? Pateikite išsamų kiekvienos schemos dalies aprašymą.

Jei aptariamoji priemonė jau buvo taikyta praeityje, kokie buvo aplinkosaugos rezultatai? …

1.2. Jei tai nauja priemonė, kokių aplinkosaugos tikslų tikimasi ir per kokį laikotarpį?

2. Investicijomis siekiama prisitaikyti prie naujų standartų ar eiti toliau galiojančių standartų

2.1. Pagalba prisitaikyti prie naujų Bendrijos standartų

2.1.1. Ar suteikta pagalba siekiama pasiekti pranešimo metu jau priimtų Bendrijos standartų?

□ | taip | □ | ne |

Teigiamo atsakymo atveju kokie tai standartai?

Data, kurią kompetentingos Bendrijos institucijos formaliai juos priėmė:

Patvirtinkite, kad nebus suteikta jokia pagalba didelėms įmonėms, kad jos pasiektų jau priimtus, bet dar neįsigaliojusius Bendrijos standartus.

□ | taip | □ | ne |

Jei Bendrijos standartai yra nustatyti direktyvoje, kokie terminai yra nustatyti jos perkėlimui į nacionalinius įstatymus?

2.1.2. Kokios yra finansuotinos sąnaudos?

Paaiškinkite, kaip bus užtikrinta, kad finansuotinomis sąnaudomis bus laikomos tik papildomos sąnaudos, būtinos pasiekti aplinkosaugos tikslą, ir kaip bus atsižvelgta į sutaupytas sąnaudas per investicijos gyvavimo laiko pirmuosius 5 metus.

Kokiu mastu atsižvelgiama į pranašumus, kurie susidarys dėl galimo pajėgumų padidinimo ir dėl papildomos produkcijos? …

2.1.3. Koks yra didžiausias pagalbos dydis, išreikštas planuojamos pagalbos bendrąja verte?

2.2. Nurodykite įvairią pagalbą, kuria siekiama eiti toliau nei Bendrijos standartai arba kuri planuojama, jei jokių Bendrijos standartų nėra.

2.2.1. Jei Bendrijos standartai yra, aprašykite juos.

Jei nėra jokių Bendrijos standartų, ar yra nacionaliniai standartai?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pridėkite atitinkamų tekstų kopijas.

Patvirtinkite, kad įmonei bus suteikta pagalba griežtesniems už Bendrijos standartus nacionaliniams standartams pasiekti arba kai Bendrijos standartų nėra, tik tuo atveju, jei ji laikysis atitinkamo standarto galutinę datą, nustatytą nacionalinėje priemonėje:

Pateikite pagalbos suteikimui tinkamų investicijų pavyzdžių: …

Ar nacionaliniai standartai griežtesni už Bendrijos standartus?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite: …

2.2.2. Kokios yra finansuotinos sąnaudos?

Paaiškinkite, kaip bus užtikrinta, kad finansuotinomis sąnaudomis bus laikomos tik papildomos sąnaudos, būtinos pasiekti aplinkosaugos tikslą, ir kaip bus atsižvelgta į sutaupytas sąnaudas per investicijos gyvavimo laiko pirmuosius 5 metus.

Kokiu mastu atsižvelgiama į pranašumus, kurie susidarys dėl galimo pajėgumų padidinimo ir dėl papildomos produkcijos?

2.2.3. Nurodykite didžiausią planuojamos priemonės pagalbos dydį bendrąja verte.

Koks yra didžiausias planuojamos priemonės pagalbos dydis bendrąja verte?

Ar pagalbos schema numato priemoką įmonėms, esančioms regionuose, kuriems galima skirti nacionalinę regioninę pagalbą?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokios priemokos numatomos?

Ar pagalbos schema numato priemoką MVĮ?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pateikite išsamią informaciją …

Ar priemoka gali būti sukumuliuota su priemoka įmonėms, esančioms pagalbą gaunančiuose regionuose?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite ypatybes:

3. Pagalba investicijoms į energetikos sektorių

3.1. Pagalba investicijoms, skirtoms energijos taupymui

3.1.1. Kokio energijos taupymo siekiama ad hoc pagalba arba pagalbos schema?

Ar sutaupytos energijos kiekis, kurio tikimasi, yra įvertintas nepriklausomo eksperto? Duokite finansuotinų investicijų pavyzdžių.

3.1.2. Kokio CO2 sutaupymo siekiama vienkartine pagalba arba pagalbos schema?

3.1.3. Kokios yra finansuotinos sąnaudos?

Paaiškinkite, kaip bus užtikrinta, kad finansuotinomis sąnaudomis bus laikomos tik papildomos sąnaudos, būtinos pasiekti aplinkosaugos tikslą, ir kaip bus atsižvelgta į sutaupytas sąnaudas per investicijos gyvavimo laiko pirmuosius 5 metus.

Kokiu mastu atsižvelgiama į pranašumus, kurie susidarys dėl galimo pajėgumų padidinimo ir dėl papildomos produkcijos?

Koks yra didžiausias planuojamos priemonės pagalbos dydis bendrąja verte?

Ar pagalbos schema numato priemoką įmonėms, esančioms regionuose, kuriems galima skirti nacionalinę regioninę pagalbą?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokios priemokos numatomos?

Ar pagalbos schema numato priemoką MVĮ?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokią priemoką?

Ar priemoka gali būti sukumuliuota su priemoka įmonėms, esančioms pagalbą gaunančiuose regionuose?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokios yra sąlygos: …

3.2. Pagalba, remianti kombinuotą elektros ir šilumos gamybą

3.2.1. Koks bus naudojamas pirminis energijos šaltinis gamybos procese?

3.2.2. Kokia bus aptariamos priemonės nauda aplinkosaugai?

Jei konversijos našumas yra ypač didelis, pateikite palyginamąjį vidurkį.

Koks bus mažiausias KŠE (kombinuotų šilumos ir elektros) gamybos įmonių konversijos našumas?

Jei priemonės leidžia sumažinti energijos suvartojimą, kokia dalimi?

Ar nuostatas parengė nepriklausomas ekspertas?

Kokiu atžvilgiu ir kokiu mastu gamybos procesas yra mažiau žalingas aplinkai, jei jis yra mažiau žalingas?

3.2.3. Kokios yra finansuotinos sąnaudos?

Kokios būtų investicinės sąnaudos įrengti to paties pajėgumo (pagamintos energijos atžvilgiu) elektros (arba šilumos) gamybos padalinį/

Kokiu mastu atsižvelgiama į šilumos pardavimą (jei įrenginys pirmiausia skiriamas elektros gamybai) ir elektros pardavimą (priešingu atveju), siekiant sumažinti didesnes investicines sąnaudas?

Esamų įrenginių pakeitimo atveju, ar pranašumas siejamas su pajėgumų didinimu ar su sąnaudų taupymu?

Kaip tie pranašumai apskaičiuojami?

3.2.4. Koks yra didžiausias planuojamos pagalbos dydis bendrąja verte?

Koks yra didžiausias standartinis pagalbos dydis bendrąja verte?

Ar planuojama schema numato priemoką įmonėms, esančioms pagalbą gaunančiose vietovėse?

□ | taip | □ | ne |

Jei tai, kokios numatomos priemokos? …

Ar numatoma priemoka MVĮ?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pateikite išsamią informaciją.

Ar ši priemoka gali būti sukumuliuota su priemoka įmonėms, esančioms pagalbą gaunančiose vietovėse?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokiomis sąlygomis?

3.3. Pagalba investicijoms į atsinaujinančias energijos rūšis

3.3.1. Kokios tai energijos rūšys? Ar jos patenka į atsinaujinančių energijos rūšių apibrėžimą, duotą 2001 m. rugsėjo 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos Direktyvos 2001/77/EB [56] 2 straipsnyje?

Tuo atveju, jei investicijos skirtos teikti energiją visai Bendrijai, aprašykite tos bendrijos ribas ir energijos rūšis, naudotas tam tikslui anksčiau.

3.3.2. Kokios yra finansuotinos sąnaudos?

Kokios būtų investicinės sąnaudos įrengti to paties pajėgumo (faktiškai pagamintos energijos atžvilgiu) elektros gamybos padalinį?

3.3.3. Koks yra didžiausias planuojamos pagalbos dydis?

Jei pagalba gali padengti visas finansuotinas sąnaudas, kodėl tokia pagalbos norma yra būtina?

Esant panašioms aplinkybėms, kaip būtų pagaminta energija prekiaujama, per kokius skirstytojus ir kokiais tarifais? …

Ar planuojama schema numato priemoką įmonėms, esančioms regionuose, kuriems galima teikti nacionalinę regioninę pagalbą?

□ | taip | □ | ne |

Jei tai, koks yra priemokos dydis? …

Ar numatoma priemoka MVĮ?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pateikite išsamią informaciją …

Ar ši priemoka gali būti sukumuliuota su priemoka įmonėms, esančioms pagalbą gaunančiose vietovėse?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kokiomis sąlygomis? …

Ar pranešama pagalba investicijoms gali būti suderinta su kitokia valstybės pagalba Sutarties 87 straipsnio 1 dalies prasme ar su kitomis Bendrijos finansavimo formomis?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, įsipareigokite laikytis didžiausių pagalbos dydžių, nustatytų gairėse dėl pagalbos aplinkosaugai, arba kai suteikiama pagalba įvairiems tikslams esant toms pačioms finansuotinoms sąnaudoms, didžiausios pagalbos ribos, kuri yra palankiausia: …

4. Pagalba užterštų pramoninių vietovių reabilitacijai

4.1. Kokia tai vietovė (vietovės aprašymas) ir koks užterštumo pobūdis?

Ar užterštumo pobūdį, mastą ir riziką žmonių sveikatai bei aplinkai įvertino nepriklausomi ekspertai?

□ | taip | □ | ne |

Kokie? Pridėkite ataskaitų kopijas.

4.2. Ad hoc pagalbos atveju atsakykite į šiuos klausimus:

Ar šiuo metu vietovės nuosavybė yra viešoji ar privati?

Jei šiuo metu vietovės nuosavybė yra viešoji, ar vietovę yra nupirkusi viešoji administracija, kad atstatytų ir reabilituotų jos būklę?

□ | taip | □ | ne |

Ar nustatytas asmuo, atsakingas už vietovės užteršimą?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, trumpai aprašykite aplinkybes, dėl kurių teršėjas nėra laikomas atsakingu.

Ar užterštos vietovės vertė (prieš reabilitaciją) yra įvertinta, remiantis nepriklausoma ekspertų analize?

□ | taip | □ | ne |

Kokia vietovės rinkos vertė iki reabilitacijos veiksmų?

Kokios yra apskaičiuotos reabilitacijos sąnaudos? …

Kokios yra pirminės sąnaudos ta prasme, kuri yra nurodyta Komisijos komunikate dėl valstybės pagalbos elementų viešosioms institucijoms parduodant žemę ir pastatus?

Ar vietovės vertė po reabilitacijos yra įvertinta nepriklausomų ekspertų?

□ | taip | □ | ne |

Kokia vietovės rinkos vertė po reabilitacijos?

Ar viešoji administracija turėjo ketinimų parduoti žemę per tris metus nuo jos įsigijimo?

Kaip bus panaudota žemė užterštoje vietovėje po reabilitacijos?

Kokia yra numatytos pagalbos apimtis?

Koks yra didžiausias planuojamos pagalbos dydis bendrąja verte?

4.3. Pagalbos schemos atveju paaiškinkite

Kokia yra numatytos pagalbos apimtis.

Koks yra didžiausias planuojamos pagalbos dydis bendrąja verte?

Ar buvo suteiktos panašios pagalbos schemos kitų užterštų vietovių jūsų valstybėje narėje reabilitacijai finansuoti? Paaiškinkite, kelių vietovių būklė buvo atstatyta pagal panašias schemas ir kokios sumos buvo skirtos tokioms schemoms? …

5. Pagalba įmonės perkėlimui į kitą vietą

5.1. Kur yra įmonė, kuriai turėtų būti suteikta pagalba perkėlimui į kitą vietą?

Jei toji vieta yra Natura 2000 zonoje, kokiame teisės akte numatyta tokia kvalifikacija?

5.2. Kodėl vyksta perkėlimas?

Nuodugniai aprašykite aplinkos, socialines ir visuomenės sveikatos aplinkybes, dėl kurių perkėlimas yra būtinas. Ar įmonės savininkas yra atsakingas (pagal nacionalinę ar Bendrijos teisę) už taršą ir aplinkos problemas?

5.3. Ar yra administracinis ar teismo sprendimas, įsakantis perkelti įmonę?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pridėkite atitinkamo sprendimo kopiją.

Patvirtinkite, kad gavėjas laikysis griežčiausių aplinkosaugos standartų, taikomų naujajame regione, į kurį perkeliama įmonė.

5.4. Kokio pelno įmonė gali tikėtis iš paliktų teritorijų ar įrenginių pardavimo, eksproprijavimo ar nuomos?

5.5. Kokios sąnaudos bus patirtos ryšium su naujaisiais tokio pat pajėgumo įrenginiais kaip ir paliktieji?

Ar dėl perkėlimo bus patirtos baudos, nutraukus, kaip tikėtina, teritorijos ar pastatų nuomos sutartį?

Ar bus naudos iš naujos technologijos naudojimo po perkėlimo?

Ar bus buhalterinio pelno iš geresnio įrenginių panaudojimo po perkėlimo?

Koks didžiausias planuojamos pagalbos dydis bendrąja verte? …

6. Pagalba MVĮ patariamosioms ir konsultacinėms paslaugoms aplinkosaugos srityje

6.1. Kas yra potencialūs pagalbos gavėjai?

Ar jie atitinka visas 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamento (EB) Nr. 70/2001 dėl EB sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo valstybės pagalbai MVĮ [57] I priedo sąlygas?

6.2. Ar konsultacines paslaugas teiks išorės įmonės?

□ | taip | □ | ne |

Ar išorės įmonės turi finansinių ryšių su įmonėmis, pagalbos gavėjomis?

□ | taip | □ | ne |

Nurodykite tikslų konsultacinių paslaugų pobūdį …

7. Veiklos pagalba atliekų tvarkymui ir energijos taupymui

7.1. Kokios yra pridėtinės gamybos sąnaudos ir kokią dalį padengia pagalba?

Jei pagalba yra mažėjanti, nurodykite sąlygas.

7.2. Kokia numatoma pranešamos pagalbos schemos trukmė?

7.3. Specialūs klausimai tais atvejais, kai pagalba skatina atliekų tvarkymą:

Kaip užtikrinama, kad gavėjas finansuoja teikiamas paslaugas proporcingai pagaminam atliekų kiekiui ir (arba) tvarkymo sąnaudoms?

Pramoninių atliekų tvarkymo atveju ar yra taikytinų Bendrijos taisyklių?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite …

Jei nėra Bendrijos taisyklių, ar yra nacionalinės taisyklės? …

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite …

Jei taip, ar tos nacionalinės taisyklės griežtesnės už Bendrijos taisykles?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite …

8. Veiklos pagalba mokesčių sumažinimo arba netaikymo forma

8.1. Naujų mokesčių įvedimas dėl įsipareigojimų Bendrijai

8.1.1. Valstybė narė suteikia išimtis, dėl kurių mokesčių norma yra mažesnė už mažiausią Bendrijos normą

Koks mokestis bus sumažintas arba kokiam mokesčiui bus suteikta išimtis?

Kaip mokesčių taikymas prisideda prie aplinkosaugos?

Kokie rezultatai gauti arba kokių rezultatų tikimasi tiesiogiai dėl mokestinių priežasčių?

Ar toms išimtims pritaria Taryba, taikydama Bendrijos fiskalines taisykles?

Kodėl būtina taikyti mokesčių tarifus, kurie yra mažesni už mažiausius Bendrijos tarifus?

Ar sektoriai, kurie patiria didelę konkurenciją Bendrijos viduje ir (arba) tarptautiniu mastu, turi naudos iš mokesčių sumažinimo?

Kiek įmonių gali turėti naudos iš tokios priemonės?

Ar toms įmonėms taikomos kitos rinkliavos, susijusios su aplinkosaauga?

8.1.2. Valstybė narė sumažina mokesčių tarifą labiau už mažiausią Bendrijos tarifą.

Koks mokestis bus sumažintas arba kokiam mokesčiui bus suteikta išimtis?

Kaip mokesčių taikymas prisideda prie aplinkosaugos?

Kokie rezultatai gauti arba kokių rezultatų tikimasi tiesiogiai dėl mokestinių priežasčių?

Ar nukrypimai priklauso nuo įmonių, pagalbos gavėjų, ir valstybės narės susitarimų gerinti aplinkosaugą?

□ | taip | □ | ne |

Koks tokių susitarimų pobūdis? …

Ar susitarimus gali sudaryti visi ekonomikos sektoriai, kurie gali turėti naudos iš mokesčių priemonės?

Jei susitarimo pasirašymas yra savanoriškas ir nėra sąlyga gauti mokesčių nuolaidą, koks procentas įmonių, mokesčių nuolaidos gavėjų, pasirašo susitarimus arba kokio procento tikimasi?

Kas užtikrina įmonių pasirašytų susitarimų stebėjimą?

Kokios baudos yra numatytos tuo atveju, jei nesilaikoma pagal susitarimus prisiimtų įsipareigojimų?

Pridėkite tokių susitarimų kopiją ir juos išsamiai aprašykite.

Jei nacionalinės taisyklės turi tokį pat poveikį kaip minėti susitarimai, pridėkite taisyklių kopiją.

Jei įmonių ir valstybės narės susitarimų nėra, koks bus faktiškai įmonių mokamas mokesčių tarifas, pritaikius sumažinimą, ir koks bus tos sumos ir mažiausio Bendrijos mokesčių tarifo skirtumas?

8.1.3. Taikytinas nukrypimas naujo mokesčio įvedimui, kai nėra įsipareigojimo Bendrijai

Ar nukrypimai priklauso nuo savanoriško ar privalomo įmonių ir valstybės narės susitarimo gerinti aplinką?

□ | taip | □ | ne |

Koks tokių susitarimų pobūdis?

□ | taip | □ | ne |

Ar juos gali sudaryti visi ekonomikos sektoriai, kurie gali turėti naudos iš tokios mokesčių priemonės?

□ | taip | □ | ne |

Jei tokio susitarimo pasirašymas yra savanoriškas ir nėra sąlyga gauti mokesčių nuolaidą, koks procentas įmonių, gaunančių tokią mokestinę nuolaidą pasirašo susitarimus?

Kas užtikrina, kad įmonės laikysis prisiimtų įsipareigojimų?

Kokios baudos yra numatytos tuo atveju, jei nesilaikoma pagal susitarimus prisiimtų įsipareigojimų?

Pridėkite tokių susitarimų, jei jie yra, kopiją ir aprašykite jų turinį.

Jei yra nacionalinės taisyklės, turinčios tokį pat poveikį kaip minėti susitarimai, pridėkite tokių nacionalinių taisyklių kopiją.

Jei įmonių ir valstybės narės susitarimų nėra, koks bus faktiškai įmonių mokamas mokesčių tarifas, pritaikius sumažinimą, ir koks bus skirtumas nuo "įprasto" nacionalinio tarifo?

Pateikite skaičius, kurie leis Komisijai įvertinti faktiškai mokamą mokesčio dalį.

Kokia pranešamos planuojamos pagalbos schemos taikymo trukmė?

8.1.4. Nukrypimai, taikytini galiojantiems mokesčiams

Koks atitinkamos mokestinės priemonės poveikis aplinkosaugai?

Kada mokestis pradėtas taikyti?

Kokiems gavėjams?

Ar sprendimas suteikti mokesčio sumažinimą atitinkamiems gavėjams, susijusiems su šiuo pranešimu, buvo priimtas ryšium su reikšmingu mokesčio padidėjimu?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, parodykite atitinkamo mokesčio tarifo raidą laikui bėgant absoliučiais skaičiais. Ar nukrypimai tapo būtini po reikšmingo ekonominių sąlygų pokyčio?

Aprašykite pokytį

Ar šis pokytis būdingas vienai valstybei narei, ar jis yra visose valstybėse narėse?

Koks mokesčių padidėjimas yra dėl ekonominių sąlygų pokyčio?

Kokia pranešamos planuojamos pagalbos schemos taikymo trukmė?

8.1.5. Mokesčių išimtys, būtinos energijos gamybos modernizavimui, kad būtų pasiektas didesnis energijos našumas.

Kokie tradiciniai energijos šaltiniai bus naudojami energijos gamyboje?

Koks bus energijos našumas palyginti su tradiciniais gamybos metodais?

Kokios papildomos sąnaudos susidarys dėl numatomos gamybos?

9. Veiklos pagalba atsinaujinančioms energijos rūšims

9.1. Kokios tai energijos kategorijos?

Ar šios energijos rūšys atitinka į atsinaujinančių energijos rūšių apibrėžimą, pateiktą 2001 m. rugsėjo 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 2001/77/EB 2 straipsnyje?

9.2. Pagalba atsinaujinančių energijos rūšių gamybos sąnaudų ir tokios energijos rinkos kainų skirtumui kompensuoti: …

Ar tai nauji įrenginiai?

□ | taip | □ | ne |

Koks yra kiekvieno atsinaujinančios energijos šaltinio vidutinių gamybos sąnaudų ir vidutinės rinkos kainos skirtumas? …

Aprašykite tikslų paramos mechanizmą ir visų pirma pagalbos sumos apskaičiavimo metodą:

Koks numatytas įrenginių amortizacijos laikotarpis? …

Parodykite, kad pagalbos grynoji dabartinė vertė nebus didesnė už visų investicijų į pagalbą gaunančią jėgainę arba jėgainės tipą grynąją dabartinę vertę

Jei pagalba numatoma keleriems metams, kokios yra gamybos sąnaudų ir rinkos kainų persvarstymo sąlygos?

Ar atsinaujinančių energijos šaltinių gamybos įrenginiams taip pat galima skirti investicinę pagalbą?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kiek?

Kaip bus atsižvelgta į pagalbą investicijoms, nustatant poreikį gauti veiklos pagalbą?

Ar pagalboje yra kapitalo pajamingumo elementas?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kiek?

Paaiškinkite, kodėl manoma, kad tai reikalinga.

Ar biomasės sektoriuje pagalba gali būti didesnė už investicijas?

9.3. Pagalba rinkos mechanizmų forma

Ar tai naujos gamyklos?

□ | taip | □ | ne |

Koks yra vidutinių atsinaujinančios energijos gamybos sąnaudų ir vidutinės rinkos kainos už energiją skirtumas?

Kaip mechanizmas veiks?

Kaip užtikrinama, kad mechanizmas neatims atsinaujinančios energijos gamintojams norą tapti dar konkurencingesniems?

Kaip mechanizmas atsižvelgia į elektros importą ir eksportą?

Ar žaliųjų sertifikatų atveju nustatant kainas valstybė narė įsikiš tiesiogiai ar netiesiogiai?

Valstybė narė, jei ji taip nori, gali išleisti naujus sertifikatus į rinką ar ji gali juos pirkti?

□ | taip | □ | ne |

Ar į sistemą įeis mokestis, kurį reikės sumokėti, jei nebus įvykdytas koks nors įsipareigojimas?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, kaip šie pinigai bus renkami, administruojami ir panaudojami?

Kaip bus užtikrinta kontrolė, siekiant išvengti per didelių kompensacijų dalyvaujančioms įmonėms?

9.4. Veiklos pagalba remiantis išvengiamomis išorės sąnaudomis.

Ar tai nauji įrenginiai?

□ | taip | □ | ne |

Kaip ir kas apskaičiuos išvengtas išorės sąnaudas? Pateikite pagrįstą ir skaičiais išreikštą palyginamąją sąnaudų analizę kartu su išorės sąnaudų, atsiradusių dėl konkuruojančių energijos gamintojų, įvertinimu

Kokia didžiausia pagalba skiriama vienai kWh?

Kaip užtikrinama kontrolė, kad pagalbos sumos, kurios yra didesnės už 1 galimybę, yra faktiškai investuojamos į sektorių ar atsinaujinančios energijos rūšis?

10. Veiklos pagalba kombinuotai šilumos ir elektros gamybai

10.1. Koks pirminis energijos šaltinis bus naudojamas gamybos procese?

Kokia planuojamos priemonės nauda aplinkai?

Jei konversijos našumas yra ypač didelis, koks yra palyginamasis vidurkis?

Koks bus mažiausias pagalbą galinčių gauti KŠE jėgainių konversijos našumas?

Kokia dalimi priemonė leidžia sumažinti energijos vartojimą, jei išvis ji leidžia jį sumažinti?

Ar priemones įvertino nepriklausomas ekspertas?

Kokiais aspektais ir kokiu mastu gamybos procesas daro mažesnę žalą aplinkai, jei iš vis ji yra mažesnė?

Kokios yra planuojamos pagalbos sąlygos?

Kokios yra vidutinės gamybos sąnaudos ir vidutinės rinkos kainos už pagamintą energiją?

Kokia vidutinė rinkos kaina už tradicinį energijos vienetą?

Kombinuotos šilumos ir elektros pramoninės gamybos atveju kokia galima nauda iš šilumos gamybos?

Jei pagalba numatyta keleriems metams, kokios yra gamybos sąnaudų ir rinkos kainų suderinimo sąlygos?

11. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamos priemonės (priemonių) įvertinimui pagal gaires dėl pagalbos aplinkos apsaugai.

III.11 DALIS

PAPILDOMOS INFORAMCIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ RIZIKOS KAPITALUI

Šį papildomos informacijos lapą reikia naudoti pranešimui apie pagalbos schemą, kuriai taikomas Komunikatas dėl valstybės pagalbos ir rizikos kapitalo [58]. Atkreipkite dėmesį, kad jei schemai yra taikoma kita sistema arba gairės, reikėtų naudoti atitinkamą standartinę pranešimo formą, skirtą atitinkamai sistemai arba gairėms.

1. Pagalbos gavėjas

Kas yra schemos pagalbos gavėjas (gavėjai) (pažymėkite atitinkamai vieną ar kelis langelius):

1.1 □ investuotojai, kuriantys fondą arba suteikiantys akcinį kapitalą įmonėje arba įmonių grupėje. Nurodykite atrankos kriterijus:

1.2 □ investicinis fondas ar kita tarpinė priemonė. Nurodykite atrankos kriterijus:

1.3 □ įmonės, į kurias investuojama. Nurodykite atrankos kriterijus:

2. Pagalbos forma

2.1. Schema numato šias priemones ir (arba) instrumentus (pažymėkite atitinkamai vieną ar kelis langelius):

□ investicinio fondo sudarymas (t. y. rizikos kapitalo fondo), kuriame viešosios institucijos yra partneris, investuotojas arba dalyvis. Smulkiai apibūdinkite:

□ dotacijos į investicinį fondą (t. y. į rizikos kapitalo fondą), skirtos tam tikrai administracinių ir valdymo sąnaudų daliai padengti. Smulkiai apibūdinkite:

□ garantijos, suteikiamos rizikos kapitalo investuotojams arba rizikos kapitalo fondams dalinių investicinių nuostolių atvejais, arba paskolų investuotojams į rizikos kapitalą arba rizikos kapitalo investiciniams fondams garantijos. Smulkiai apibūdinkite:

□ kiti finansiniai instrumentai, skirti rizikos kapitalo investuotojams arba rizikos kapitalo fondams, suteikiantys papildomo kapitalo investicijoms. Smulkiai apibūdinkite:

□ fiskalinės paskatos investuotojams imtis investicijų į rizikos kapitalą. Smulkiai apibūdinkite:

2.2. Pirmiau paminėtų priemonių ir (arba) instrumentų derinys nesuteikia kapitalo įmonei (įmonėms), į kurią investuojama, vien tik paskolų (įskaitant subordinuotas paskolas ir "akcinio kapitalo" paskolas)ar kitų instrumentų forma, kurie investuotojui/skolintojui teikia nustatytą prieaugio minimumą. Smulkiai apibūdinkite:

3. Rinkos nesėkmės buvimas

3.1. □ Didžiausia išmokama finansų dalis tikslinėms finansuojamoms įmonėms pagal pagalbos schemą neviršija:

□ 500000 eurų;

□ 750000 eurų įmonėms, esančioms regionuose, kuriems galima skirti pagalbą pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies c punktą;

□ 1 milijoną eurų įmonėms, esančioms regionuose, kuriems galima skirti pagalbą pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a punktą.

3.2. □ Jei didžiausia išmokama finansų dalis tikslinėms finansuojamoms įmonėms pagal schemą viršija nurodytas ribas, schema turi būti pateisinta "rinkos nesėkme" tam tikroje investicijų srityje (srityse). Smulkiai apibūdinkite pridėdami įrodymus:

4. Pagrindiniai pagalbos bruožai

4.1. Valstybės lėšos skiriamos išimtinai arba daugiausia akcinio kapitalo investicijoms į:

□ įmones, esančias regionuose, kuriems galima suteikti pagalbą pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a punktą ir (arba) pagal jos 87 straipsnio 3 dalies c punktą;

□ labai mažas ar smulkias įmones;

□ vidutines įmones naujos veiklos pradėjimo arba kitais ankstyvaisiais etapais, arba esančias pagalbą gaunančiose vietovėse;

□ vidutinėms įmonėms vėlesniais nei naujos veiklos pradėjimo ar ankstyvaisiais etapais arba vidutinėms įmonėms, nesančioms pagalbą gaunančiose vietovėse, yra nustatyta riba visam vienos įmonės finansavimui pagal priemonę. Smulkiai apibūdinkite:

4.2. Schema pagrindinį dėmesį sutelkia į rizikos kapitalo rinkos nesėkmę ir numato teikti finansavimą įmonėms daugiausia akcinio arba kvaziakcinio kapitalo forma. Jei būtina, smulkiai apibūdinkite:

4.3. Sprendimų investuoti motyvas – pelnas; tarp investicijos rezultatų ir atsakingų asmenų už sprendimus investuoti yra ryšys, kurį įrodo tai, kad:

□ visą investuotą į tikslines įmones kapitalą teikia rinkos ekonomikos investuotojai arba

□ rinkos ekonomikos investuotojų dalyvavimas tikslinėse įmonėse yra gana reikšmingas. Smulkiai apibūdinkite:

4.3.1. Investicinių fondų atveju investicijų pelno motyvą parodo tai, kad (pažymėkite atitinkamai vieną ar kelis langelius):

□ Bent 50 % fondo kapitalo teikia privatūs investuotojai;

□ Bent 30 % fondo kapitalo teikia privatūs investuotojai tais atvejais, kai priemonės taikomos regionuose, kurie yra tinkami pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies a punktą arba pagal EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies c punktą;

□ Kiti veiksniai, rodantys skirtingą privataus kapitalo lygį. Smulkiai apibūdinkite

□ Tarp profesionalaus fondo valdytojo ir fondo dalyvių yra susitarimas, kuriame numatyta, kad valdytojo atlyginimas siejamas su fondo rezultatais, ir kuris aiškiai nustato fondo tikslus ir investicijų laiką;

□ privatūs investuotojai atstovaujami priimant sprendimus;

□ fondo valdyme taikoma geriausia praktika ir reguliavimo priežiūra.

4.4. □ Investuotojų ir investicinių fondų konkurencija yra iškraipoma minimaliai; tą rodo:

□ kvietimas dalyvauti paraiškų konkurse, nustatantis visas privatiems investuotojams suteikiamas preferencines sąlygas;

□ investicinio fondo atveju – viešas kvietimas investuotojams, pradedant paraiškų konkursą;

□ schemos atveju (pvz., garantijos schemos), ji yra atvira visiems naujiems dalyviams.

4.5. □ Kiekviena investicija remiasi smulkiu verslo planu, kuris leidžia nustatyti kiekvieno projekto gyvybingumą.

4.6. □ Schemoje numatytas aiškus "išėjimo mechanizmas". Smulkiai apibūdinkite:

4.7. □ Ar schemoje numatyta galimybė pakartotinai naudoti lėšas?

4.8. □ Sektoriai. Tikslinės įmonės veikia a) tik tam tikrame ekonomikos sektoriuje (sektoriuose). Nurodykite sektorių (sektorius) ir komercinės bei viešosios politikos logiką, kuria jis remiasi:

5. Pagalbos kumuliacija

5.1. □ Jei schema numato pagalbą įmonėms, į kurias investuojama, ar tos įmonės jau yra pagalbos pagal kitą sistemą gavėjos [59], įskaitant kitas leistinas schemas?

Smulkiai apibūdinkite:

5.2. □ Jei akcinis kapitalas, suteiktas įmonėms pagal rizikos kapitalo schemą, yra naudojamas pradinėms investicijoms, mokslinių tyrimų ir technologijos plėtros sąnaudoms ar kitoms sąnaudoms, kurioms pagalbą galima suteikti pagal kitas sistemas, finansuoti, ar laikomasi atitinkamos didžiausios ribos, taip pat atsižvelgiant į rizikos kapitalo schemos pagalbos elementą? Smulkiai apibūdinkite:

6. Kita informacija

Čia nurodykite bet kurią kitą informaciją, kuri, jūsų nuomone, yra svarbi atitinkamai priemonei (priemonėms) įvertinti pagal komunikatą dėl pagalbos ir rizikos kapitalo.

III.12.A DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE ŽEMĖS ŪKĮ

Atkreipkite dėmesį, kad pranešimo apie valstybės pagalbą formos III.12 dalis taikoma veiklai, susijusiai su žemės ūkio produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba, t. y. produktų, kurie yra įrašyti į EB sutarties I priedą. Tačiau žemės ūkio produktų reklamai išimties tvarka valstybės pagalbos žemės ūkiui taisyklės taip pat taikomos tam tikriems produktams, kurie nėra įrašyti į I priedą. Atkreipkite dėmesį, kad specialios valstybės pagalbos žemės ūkiui taisyklės netaikomos priemonėms, susijusioms su I priedo produktų perdirbimu į produktus, kurie neįrašyti į I priedą. Pranešant apie tokias priemones, reikia užpildyti atitinkamą bendros pranešimo formos dalį.

1. Produktai, kuriems taikoma šis papildomos informacijos lapas

1.1. Ar priemonė taikoma kuriam nors iš toliau nurodytų produktų, kuriems kol kas netaikomas bendras rinkos organizavimas;

□ bulvės, išskyrus krakmolui gaminti skirtas bulves

□ arkliena

□ medus

□ kava

□ kamštinė medžiaga

□ priemonė netaikoma nei vienam iš nurodytų produktų

2. Paskatinimo poveikis

2.1. Ar galite patvirtinti, kad jokia pagalba nebus suteikta kokiam nors darbui ar veiklai, kol nebus kompetentingoms institucijoms tinkamai paduotas ir jų priimtas prašymas pagalbai su įpareigojimais?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal Žemės ūkio gairių 3.5 ir 3.6 punktus pagalba, suteikta atgaline data gavėjo jau pradėtai veiklai, negali būti laikoma turinti būtiną paskatos elementą ir turi būti laikoma pagalba veiklai (kurią iš esmės draudžia teisės aktai dėl valstybės pagalbos).

3. Pagalbos tipas

3.1. Kokie pagalbos tipai įeina į planuojamą priemonę?

3.1.1. □ Pagalba investicijoms į žemės ūkio valdas (Žemės ūkio gairių [60] 4.1. punktas). Užpildykite šios pranešimo formos III.12.a.i dalį).

3.1.2. □ pagalba investicijoms, susijusioms su žemės ūkio produktų perdirbimu ir prekyba (Žemės ūkio gairių 4.2 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.a.ii dalį.

3.1.3. □ pagalba žemės ūkio veiklos įvairovė skatinti (Žemės ūkio gairių 4.3, 4.1 arba 4.2 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.a.i dalies 10 skirsnį.

3.1.4. □ pagalba papildomoms sąnaudoms arba prarastoms pajamoms dėl aplinkosaugos įsipareigojimų žemės ūkyje (Žemės ūkio gairių 5.3 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.b. dalį.

3.1.5. □ pagalba veiklai, susijusiai su aplinkosauga (Žemės ūkio gairių 5.5 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.b. dalį.

3.1.6. □ pagalba (išskyrus pagalbą investicijoms), skirtą kompensuoti kliuvinius mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse. (Žemės ūkio gairių 6 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.c. dalį.

3.1.7. □ pagalba jaunų ūkininkų įsikūrimui (Žemės ūkio gairių 7 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.d. dalį.

3.1.8. □ pagalba ankstyvam išėjimui į pensiją arba žemės ūkio veiklos nutraukimui (Žemės ūkio gairių 8 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.e dalį.

3.1.9. □ pagalba gamybos, perdirbimo ir prekybos pajėgumams likviduoti (Žemės ūkio gairių 9 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.f dalį.

3.1.10. □ pagalba gamintojų grupėms (Žemės ūkio gairių 10 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.g dalį.

3.1.11. □ pagalba kompensacijai už žalą žemės ūkio gamybai arba žemės ūkio gamybos priemonėms (Žemės ūkio gairių 11 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.h dalį.

3.1.12. □ pagalba žemės sklypų perskirstymui (Žemės ūkio gairių 12 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.i dalį.

3.1.13. □ pagalba kokybiškų žemės ūkio produktų gamybai ir prekybai skatinti (Žemės ūkio gairių 13 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.j. dalį.

3.1.14. □ pagalba techninės paramos suteikimui žemės ūkio sektoriui (Žemės ūkio gairių 14 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.k. dalį.

3.1.15. □ pagalba gyvulininkystės sektoriui (Žemės ūkio gairių 15 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.l. dalį.

3.1.16. □ pagalba atokiausiems regionams ir Egėjo jūros saloms (Žemės ūkio gairių 16 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.m. dalį.

3.1.7. □ pagalba moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai (Žemės ūkio gairių 17 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.6.a dalį.

3.1.8. □ pagalba žemės ūkio produktų reklamai (ir skatinimui) (Žemės ūkio gairių 18 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.o. dalį.

3.1.19. □ pagalba subsidijuotų trumpalaikių paskolų forma (Žemės ūkio gairių 19 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.n. dalį.

3.1.20. □ pagalba sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai (Žemės ūkio gairių 20 punktas). Pildykite šios pranešimo formos III.12.p. dalį.

3.1.21. □ pagalba USK (užkrečiamosios smegenų kempinligės) bandymams, kritusiems gyvūnams ir skerdyklų atliekoms. Užpildykite III.12.q dalį.

3.1.22. □ pagalba užimtumui. Užpildykite atitinkamą bendrosios pranešimo formos skirsnį ir III.3 dalį.

3.1.23. □ pagalba mokymui. Užpildykite III.2 dalį.

III.12.A.I DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS APIE PAGALBĄ INVESTICIJOMS Į ŽEMĖS ŪKIO VALDAS LAPAS

Ši pranešimo forma taikoma investicijoms į žemės ūkio valdas, apie kurią kalbama Gairių 4.1, 4.1.2.2, 4.1.2.3, 4.1.2.4 ir 4.3 punktuose).

Šią formą valstybės narės taip pat turi naudoti pranešimams apie bet kokią pagalbą individualioms investicijoms, kurių finansuotinos išlaidos yra didesnės kaip 12,5 milijonai eurų, arba kai faktinė pagalbos suma yra didesnė kaip 6 milijonai eurų (Reglamento (EB) Nr. 1/2004 1 straipsnio 3 dalis).

1. Pagalbos tikslai

1.1. Kurių iš toliau nurodytų tikslų siekia investicija:

□ sumažinti gamybos sąnaudas;

□ pagerinti ir kitaip išdėstyti gamybą;

□ pagerinti kokybę;

□ išsaugoti ir pagerinti aplinkos, higienos sąlygų ir gyvūnų gerovės standartus;

□ skatinti ūkių veiklos įvairovę

Jei investicija siekiama kitų tikslų, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.1.1. punktas neleidžia pagalbos investicijoms, kuriomis nesiekiama nei vieno iš pirmiau nurodytų tikslų.

1.2. Ar pagalba suteikiama paprasto pakeitimo investicijoms?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.1.1. punktas neleidžia pagalbos paprasto pakeitimo investicijoms.

2. Gavėjai

2.1. Kas yra pagalbos gavėjai?

□ ūkininkai;

□ gamintojų grupės;

□ kiti (nurodykite):

3. Pagalbos dydžiai

3.1. Nurodykite didžiausią viešosios paramos procentą nuo finansuotinos investicijos apimties;

… mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse (daugiausia 50 %);

… kitose vietovėse (daugiausia 40 %);

… jauniems ūkininkams mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse (daugiausia 55 %);

… jauniems ūkininkams kitose vietovėse (daugiausia 45 %).

Jei procentas didesnis, atkreipkite dėmesį, kad pagal Žemės ūkio gairių 4.1.1.2 punktą pagalbos dydis negali būti didesnis už pirmiau nurodytas ribas.

4. Tinkamumo kriterijai

4.1. Ar pagalba numato, kad ji gali būti suteikta tik investicijoms į:

- žemės ūkio valdas, kurių ekonominį gyvybingumą galima parodyti, įvertinus jų perspektyvas?

□ | taip | □ | ne |

- žemės ūkio valdas, kur ūkininkas turi pakankamus profesinius įgūdžius ir kompetenciją?

□ | taip | □ | ne |

- žemės ūkio valdas, kuriose laikomasi būtiniausio Bendrijos aplinkos, higienos i gyvūnų gerovės standarto?

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną iš šių 4.1 punkte nurodytų klausimų atsakėte neigiamai, atkreipkite dėmesį, kad pagal Žemės ūkio gairių 4.1.1.3 punktą turi būti įvykdyti visi pirmiau nurodyti tinkamumo kriterijai, kad priemonė būtų tinkama pagalbai.

4.2. Ar pagalba skirta finansuoti investicijas, kuriomis siekiama laikytis naujai priimtų būtiniausių aplinkos, higienos ir gyvūnų gerovės standartų [61]?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite, kokie tai standartai ir jų teisinį pagrindą:

4.3. Ar priemonė jaunų ūkininkų atveju nustato, kad didesni pagalbos dydžiai gali būti suteikti tik nepraėjus penkeriems metams nuo įsikūrimo?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.1.2 punktas nustato, kad didžiausia 45 % arba 55 % pagalba gali būti suteikta jauniems ūkininkams tik nepraėjus penkeriems metams nuo įsikūrimo.

5. Rinkos pardavimo galimybės

5.1. Ar investicija reiškia, kad bus padidinti valdos gamybiniai pajėgumai?

□ | taip | □ | ne |

5.1.1. Jei taip, ar rinkos pardavimo galimybių buvimas yra įvertintas tinkamu lygiu, atsižvelgiant į atitinkamus produktus, investicijų tipus ir esamus bei būsimus pajėgumus?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.1.4 punktas nustato, kad jokia pagalba negali būti teikiama investicijoms, kurių tikslas didinti gamybą, kuriai negalima rasti įprastų rinkos pardavimo galimybių.

5.2. Ar pagalba susijusi su produktu, kuriam taikomi gamybos arba Bendrijos paramos apribojimai atskirų ūkių lygiu?

□ | taip | □ | ne |

5.2.1. Jei taip, ar investicijos padidins gamybą virš nustatytų apribojimų ir suvaržymų?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.1.4 punktas nustato, kad jokia pagalba negali būti teikiama investicijoms, kurios padidina gamybą virš bendro rinkos organizavimo nustatytų apribojimų ir suvaržymų.

6. Išlaidos

6.1. Ar į finansuotinas išlaidas įeina:

□ nekilnojamojo turto statyba, įsigijimas ar gerinimas;

□ naujos mašinos ir įranga, įskaitant programinę įrangą;

□ bendrosios išlaidos (tokios kaip mokesčiai už architektų, inžinierių ir konsultantų paslaugas, galimybių studijas, patentų ir licencijų įsigijimą, iki 12 % finansuotinų išlaidų);

□ žemės pirkimas, įskaitant mokesčius už teisines paslaugas, mokesčius ir žemės registracijos sąnaudas.

Jei į finansuotinas išlaidas įeina kiti straipsniai, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.1.5 punktas leidžia investicijoms tik į pagalbą, kuri padengia pirmiau nurodytas finansuotinas išlaidas.

6.2. Ar į finansuotinas išlaidas taip įeina naudotos įrangos pirkimas?

□ | taip | □ | ne |

6.2.1. Jei taip, ar yra įvykdytos visos toliau nurodytos sąlygos?

- įrangos pardavėjas raštišku pareiškimu patvirtino tikslią jos kilmę;

- įrangai dar nėra taikyta nacionalinė ar Bendrijos pagalba;

- įrangos įsigijimas duoda ypatingą pranašumą programai ar projektui, arba jos reikia dėl išskirtinių aplinkybių (pvz., naujos įrangos gauti laiku neįmanoma);

- dėl tokio pirkimo sumažinamos sąnaudos palyginus su sąnaudomis, jei tokia pat įranga būtų pirkta nauja, bet išlaikomas geras sąnaudų ir naudos santykis;

- įranga privalo turėti būtinas technines ir (arba) technologines charakteristikas, kurios atitinka projekto reikalavimus.

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal Žemės ūkio gairių 4.1.1.5 punkto 13 išnašą Komisija leidžia pagalbą naudotai įrangai tik tuo atveju, jei yra tenkinamos pirmiau nurodytos sąlygos.

6.3. Ar pagalba bus suteikta gamybos teisėms pirkti?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, paaiškinkite, kaip ketinate laikytis Žemės ūkio gairių 4.1.1.6 punkto reikalavimų.

6.4. Perkant gyvūnus, ką pagalba padengia?

□ pirmąjį gyvulių pirkimą

□ investicijas, kuriomis siekiama pagerinti genetinę gyvulių kokybę perkant aukštos kokybės veislinius gyvulius (patinus ar pateles), užregistruotus bandų knygose ar tolygiuose registruose.

Jei padengiamos kitos išlaidos, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.1.7 punktas leidžia pagalbą tik pirmiau nurodytoms finansuotinoms sąnaudoms.

6.5. Ar didžiausios finansuotinos išlaidos yra didesnės už visos investicijos remtiną ribą, nustatytą valstybės narės pagal Kaimo plėtros reglamento 7 straipsnį?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.1.8 punktas bendrą ribą apriboja remtinomis sąnaudomis.

7. Pagalba tradicinio kraštovaizdžio išsaugojimui

7.1. Ar pagalba teikiama investicijoms ar kapitaliniams darbams, kuriais siekiama išsaugoti negamybinio paveldo bruožus žemės ūkio valdose?

□ | □? | □ | □ |

7.1.1. Jei taip, kokis didžiausias pagalbos procentas? (nurodykite)

Didžiausias pagalbos procentas: …

7.2. Ar pagalba skiriama investicijoms ar kapitaliniams darbams, skiriamiems išlaikyti gamybinio turto paveldo bruožus ūkiuose?

□ | taip | □ | ne |

7.2.1. Jei taip, ar dėl investicijos padidės ūkio gamybiniai pajėgumai?

□ | taip | □ | ne |

7.2.2. Koks yra didžiausias pagalbos tokio tipo investicijoms procentas? (Nurodykite)

□ investicijos, nedidinančios pajėgumų;

Didžiausias pagalbos procentas (mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse) …

Didžiausias pagalbos procentas (kitose vietovėse) …

Jei pagalbos procentas yra didesnis kaip 75 % mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse ir 60 % kitose vietovėse, atkreipkite dėmesį, kad priemonė neatitiks Žemės ūkio gairių 4.1.1.2 punkto trečios dalies.

□ investicijos, didinančios pajėgumus:

Didžiausias pagalbos procentas (šiuolaikinės medžiagos) …

Didžiausias pagalbos proc. (tradicinių medžiagų papildomos sąnaudos) …

Jei pagalbos procentas yra didesnis už įprastus pagalbos investicijoms procentus (40 % arba 50 % mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse), skiriamus šiuolaikinių medžiagų naudojimui, atkreipkite dėmesį, kad priemonė neatitiks ribų, nustatytų Žemės ūkio gairių 4.1.1.2 punkto ketvirtos dalies.

8. Ūkio pastatų perkėlimas visuomenės interesais

8.1. Ar poreikis perkelti pastatą (pastatus) atsiranda dėl eksproprijavimo, kuris pagal nacionalinius įstatymus suteikia teisę gauti kompensaciją?

□ | taip | □ | ne |

8.2. Ar perkėlimas – tai paprastas esamų pastatų išardymas, pašalinimas ir perstatymas?

□ | taip | □ | ne |

8.2.1. Jei taip, koks pagalbos dydis? (didžiausias - 100 %)

8.3. Ar dėl pastatų perkėlimo ūkininkas turės modernesnius patogumus?

□ | taip | □ | ne |

8.3.1. Jei taip, koks yra paties ūkininko indėlis? (Nurodykite)

□ mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse (mažiausiai 50 %) …

□ kitose vietovėse (mažiausiai 60 %) …

□ jaunų ūkininkų mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse (mažiausiai 45 %) …

□ jaunų ūkininkų kitose vietovėse (mažiausiai 55 %) …

Jei paties ūkininko indėlis yra mažesnis už pirmiau nurodytą mažiausią ribą, atkreipkite dėmesį, kad tai neatitiks Žemės ūkio gairių 4.1.2.3. punkto ketvirtos dalies.

8.4. Ar dėl perkėlimo padidės gamybiniai pajėgumai?

8.4.1. Jei taip, koks yra paties ūkininko indėlis? (Nurodykite)

□ mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse (mažiausiai 50 %) …

□ kitose vietovėse (mažiausiai 60 %) …

□ jaunų ūkininkų mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse (mažiausiai 45 %) …

□ jaunų ūkininkų kitose vietovėse (mažiausiai 55 %) …

Jei paties ūkininko indėlis yra mažesnis už pirmiau nurodytą mažiausią ribą, atkreipkite dėmesį, kad priemonė neatitiks Žemės ūkio gairių 4.1.2.3. punkto penktos dalies.

9. Investicijos, skiriamos aplinkosaugai ir gerinimui, higienos sąlygų ir gyvūnų gerovės gerinimui

9.1. Ar dėl investicijų bus papildomos sąnaudos, susijusios su aplinkosauga ir gerinimu, gyvulininkystės ūkių higienos sąlygų ir ūkio gyvūnų gerovės gerinimu?

□ | taip | □ | ne |

9.2. Ar investicijomis siekiama daugiau nei tenkinti būtiniausius galiojančius Bendrijos reikalavimus?

□ | □ | □ | □ |

Jei taip, nurodykite, kurie reikalavimai yra viršijami:

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.2.4. punkto antra dalis nustato, kad didesnio dydžio pagalba gali būti suteikta tik investicijoms, kuriomis siekiama daugiau nei būtiniausi galiojantys Bendrijos reikalavimai.

9.3. Ar investicija daroma, siekiant laikytis naujai priimtų būtiniausių standartų, atsižvelgiant į Įgyvendinimo reglamento (EB) Nr. 445/2002 1 straipsnio 2 dalyje nustatytas sąlygas?

□ | taip | □ | ne |

9.4. Ar dėl investicijos padidėjo gamybiniai pajėgumai?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.1.2.4. punktas nustato, kad didesnio dydžio pagalba negali būti suteikta investicijoms, kuriomis didinami gamybiniai pajėgumai.

9.5. Koks yra didžiausias pagalbos dydis? (Nurodykite)

□ Investicijoms mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse (daugiausia 75 %)

□ Investicijoms kitose vietovėse (daugiausia 60 %)

Jei didžiausias pagalbos procentas yra didesnis už pirmiau nurodytas ribas, atkreipkite dėmesį, kad priemonė neatitinka Žemės ūkio gairių 4.1.2.4. punkto.

9.6. Ar pagalbos padidinimas griežtai apsiriboja papildomomis finansuotinomis sąnaudomis, kurios yra būtinos minėtiems tikslams pasiekti?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal Žemės ūkio gairių 4.1.2.4 punktą didesnė pagalba gali būti suteikta išimtinai tik papildomoms sąnaudoms, kurios yra būtinos tikslui pasiekti.

10. Pagalba investicijoms ūkių veiklos įvairovei skatinti

10.1. Ar pagalba skiriama ūkių veiklos įvairovei skatinti

□ pradedant veiklą, kuri nesusijusi su I priedo produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba (pvz., kaimo turizmas)?

Šiuo atveju, atkreipkite dėmesį, kad specialiosios valstybės pagalbos I priedo produktams taisyklės yra netaikytinos. Žiūrėkite atitinkamą bendrosios pranešimo formos skirsnį.

□ pradedant veiklą, kuri susijusi su I priedo produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba (pvz., savo paties ūkio produktų pardavimo vietos statyba)?

10.2. Ar pagalba skiriama perdirbimo ir prekybos veiklai pačiame ūkyje?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, užpildykite (ir pridėkite) šios pranešimo formos III.12.a.ii dalies kopiją (Pagalba investicijoms į perdirbimo ir prekybos veiklą).

10.3. Jei pagalba skiriama perdirbimo ir (arba) prekybos veiklai pačiame ūkyje, ar visos finansuotinos išlaidos yra didesnės už visos remtinos investicijos ribą, kurią yra nustačiusi valstybė narė pagal Kaimo plėtros reglamento 7 straipsnį?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad priemonė bus vertinama kaip pagalba investicijai į žemės ūkio valdą. Turėtumėte užpildyti ir pridėti šios pranešimo formos III.12.a ii dalies kopiją.

Jei taip, atkreipkite dėmesį, kad priemonė bus vertinama kaip pagalba investicijai į žemės ūkio perdirbimą ir prekybą. Turėtumėte užpildyti ir pridėti šios pranešimo formos III.12.a ii dalies kopiją.

III.12.A.II DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ INVESTICIJOMS, SUSIJUSIOMS SU ŽEMĖS ŪKIO PRODUKTŲ PERDIRBIMU IR PREKYBA

Ši pranešimo forma taikoma pagalbai investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą ir prekybą, apie kurią kalbama Gairių 4.2 ir 4.3 punktuose.

Šią formą valstybės narės taip pat turi naudoti pranešimams apie pagalbą individualioms investicijoms, kurių finansuotinos išlaidos yra didesnės kaip 12,5 milijonai eurų, arba kai faktinė pagalbos suma yra didesnė kaip 6 milijonai eurų (Reglamento (EB) Nr. 1/2004 1 straipsnio 3 dalis).

1. Pagalbos taikymo apimtis

1.1. Ar pagalba investicijoms, susijusioms su žemės ūkio produktų perdirbimu ir prekyba, suteikiama pagal regioninės pagalbos schemos sistemą?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, atkreipkite dėmesį, kad tokia pagalba įvertinama, remiantis Gairėmis dėl nacionalinės regioninės pagalbos (ESOL C 74, 1998 3 10, p. 6). Žiūrėkite atitinkamą bendrosios pranešimo formos dalį.

1.2. Ar pagalba teikiama investicijoms skatinti ūkių veiklos įvairovę?

□ | taip | □ | ne |

2. Gavėjai

2.1. Kas yra pagalbos gavėjai?

□ žemės ūkio įmonės

□ kiti (nurodykite)

3. Pagalbos dydis

3.1. Nurodykite didžiausią viešosios paramos procentą, apskaičiuotą pagal finansuotinos investicijos apimtį;

… 1 tikslo regionuose (didžiausias 50 %)

… kituose regionuose (didžiausias 40 %)

Jei pagalbos procentas didesnis nei pirmiau nurodytos ribos, atkreipkite dėmesį, kad priemonė neatitiks Žemės ūkio gairių 4.2.3 punkto.

4. Tinkamumo kriterijai

4.1. Ar pagalba numato, kad pagalba investicijoms gali būti suteikta tik:

- įmonėms, kurių ekonominis gyvybingumas gali būti įrodytas, įvertinus jų perspektyvas?

□ | taip | □ | ne |

- Įmonėms, kurios laikosi būtiniausių aplinkos, higienos ir gyvūnų gerovės Bendrijos standartų?

□ | taip | □ | ne |

Jei į kai kuriuos 4.1 punkte nurodytus klausimus atsakėte neigiamai, atkreipkite dėmesį, kad pagal Žemės ūkio gairių 4.2.3 punktą būtina įvykdyti visus tinkamumo kriterijus.

4.2. Ar pagalba skirta finansuoti investicijas, kuriomis siekiama laikytis naujai priimtų būtiniausių aplinkos, higienos ir gyvūnų gerovės standartų?

□ | taip | □ | ne |

5. Finansuotinos išlaidos

5.1. Ar į finansuotinas išlaidas įeina:

□ nekilnojamojo turto statyba, įsigijimas ar gerinimas;

□ naujos mašinos ir įranga, įskaitant programinę įrangą;

□ bendrosios išlaidos (tokios kaip mokesčiai už architektų, inžinierių ir konsultantų paslaugas, ekonominio pagrįstumo tyrimus, patentų ir licencijų įsigijimą, iki 12 % finansuotinų išlaidų);

Jei į finansuotinas išlaidas įeina kiti straipsniai, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.2.3 punktas leidžia investicijoms tik pagalbą, kuri padengia pirmiau nurodytas finansuotinas išlaidas.

6. Rinkos pardavimo galimybės

6.1. Jei taip, ar rinkos pardavimo galimybių buvimas yra įvertintas tinkamu lygiu, atsižvelgiant į atitinkamus produktus, investicijų tipus ir esamus bei būsimus pajėgumus?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.2.5 punktas nustato, kad jokia pagalba negali būti teikiama, jei negalima pateikti pakankamai įrodymų, kad galima rasti produktams įprastų pardavimo galimybių rinkoje.

6.2. Ar pagalba susijusi su produktu, kuriam taikomi gamybos arba Bendrijos paramos apribojimai atskirų ūkių lygiu, ypač remiantis bendro rinkos organizavimo nustatytomis taisyklėmis?

□ | taip | □ | ne |

6.2.1. Jei taip, paaiškinkite, kaip atsižvelgta į šiuos apribojimus.

6.3. Ar pagalba teikiama:

6.3.1. Produktų, kurie imituoja arba pakeičia pieną ir pieno produktus, gamybai ir prekybai?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 4.2.5 punktas tokiems produktams neleidžia teikti pagalbos.

6.3.2. Produktams cukraus sektoriuje perdirbti ir parduoti?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, atkreipkite dėmesį, kad, kaip nurodyta Žemės ūkio gairių 18 išnašoje, pagalba investicijoms į perdirbimo ir prekybos veiklą cukraus sektoriuje paprastai yra draudžiama bendro rinkos organizavimo nuostata.

7. Ar pagalba suteikiama investicijoms, kurių finansuotinos sąnaudos sudaro daugiau kaip 25 milijonus eurų arba kurių faktinė suma yra didesnė kaip 12 milijonų eurų?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, atkreipkite dėmesį, kad apie tokią pagalbą reikia specialiai pranešti Komisijai pagal EB sutarties 88 straipsnio 3 dalį.

III.12.B DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE APLINKOSAUGĄ ŽEMĖS ŪKYJE

Šią forma reikia naudoti pranešimams apie bet kurią valstybės pagalbos priemonę, remiančią žemės ūkio gamybos metodus, skirtus apsaugoti aplinką ir išlaikyti kraštovaizdį (aplinkosauga žemės ūkyje), kuriai taikomas Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje 5 punktas [62].

- Ar priemonė taikoma kompensacijoms ūkininkams, kurie savanoriškai prisiima žemės ūkio aplinkosaugos įsipareigojimus (gairių 5.3 punktas)?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, žiūrėkite PIL (papildomos informacijos lapą), apie "pagalbą žemės ūkio aplinkosaugos įsipareigojimams".

- Ar priemonė taikoma paramai ūkininkams, kompensuojant jų patirtas sąnaudas ir prarastas pajamas dėl žemės ūkio veiklos apribojimų vietovėse, kurioms taikomi privalomi apribojimai, remiantis Bendrijos aplinkosaugos taisyklėmis (gairių 5.4 punktas)?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, žiūrėkite Papildomos informacijos lapą (PIL) apie "pagalbą ūkininkams vietovėse, kuriose pagal Bendrijos teisės aktus taikomi su aplinkosauga susiję apribojimai."

- Ar pagalba taikoma tik investicijoms į aplinkosaugą (gairių 5.2 punktas)?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, žiūrėkite PIL, susijusį su "Pagalba investicijoms žemės ūkio sektoriuje."

- Ar priemonė yra veiklos pagalba, kuri įmonėms, įskaitant žemės ūkio gamintojus, palengvina sąnaudų dėl jų sukeltos taršos ar nepatogumų naštą (gairių 5.5 punktas)?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, žiūrėkite PIL, susijusį su "veiklos pagalba".

- Ar pagalba aplinkosaugai siekia kitų tikslų, tokių kaip mokymas ir konsultacinės paslaugos, siekiant padėti žemės ūkio gamintojams (gairių 5.6 punktas)?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, žiūrėkite PIL, susijusį su gairių 13 ir 14 punktais.

- Kitos?

Pateikite išsamų priemonės (priemonių) aprašymą: …

PAGALBA ŽEMĖS ŪKIO APLINKOSAUGOS ĮSIPAREIGOJIMAMS (GAIRIŲ 5.3 PUNKTAS)

1. Priemonės tikslas

1.1. Kurį iš toliau nurodytų specialių tikslų paramos priemonė skatina?

□ žemės ūkio paskirties žemės naudojimo būdus, kurie yra suderinami su aplinkos, kraštovaizdžio ir jo bruožų, gamtos išteklių, dirvos ir genetinės įvairovės apsauga ir gerinimu, mažina gamybos sąnaudas;

□ aplinkai nežalingą ūkininkavimo išplėtimą ir neintensyvių ganyklų sistemų valdymą, gerina ir kitaip išdėsto gamybą;

□ didelės gamtinės vertės ūkininkaujamos aplinkos, kuriai kyla grėsmė, palaikymą ir kokybės gerinimą;

□ išlaikyti žemės ūkio paskirties žemės kraštovaizdį ir naudojimo būdus

į aplinką orientuotą planavimą ūkininkavimo praktikoje.

Jei priemonė nesiekia nė vieno iš nurodytų tikslų, nurodykite, kurių tikslų siekiama aplinkosaugos srityje? (Pateikite išsamų aprašymą):

1.1.1. Jei aptariamoji priemonė jau buvo taikyta praeityje, kokie buvo rezultatai aplinkosaugos srityje?

2. Tinkamumo kriterijai

2.1. Ar pagalba bus suteikta tik ūkininkams, kurie bent penkeriems metams prisiima aplinkosaugos įsipareigojimus?

□ | taip | □ | ne |

2.2. Ar visiems ar tam tikro tipo įsipareigojimams reikės ilgesnio ar trumpesnio laiko?

□ | taip | □ | ne |

2.2.1. Jei taip, pateikite motyvus, kurie pateisina tokį laiką:

2.3. Patvirtinkite, kad jokia pagalba nebus suteikta kompensuojant žemės ūkio aplinkosaugos įsipareigojimus, kuriuose nieko daugiau netaikoma, išskyrus įprastą ūkininkavimo praktiką.

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 5.3 punktas neleidžia pagalbos žemės ūkio apsaugos įsipareigojimams, kuriuose nieko daugiau netaikoma, išskyrus įprastą ūkininkavimo praktiką.

2.3.1. Aprašykite, kokie yra atitinkami įprasti geros ūkininkavimo praktikos būdai, ir paaiškinkite, kaip žemės ūkio aplinkosaugos įsipareigojimams yra daroma daugiau negu tų geros ūkininkavimo praktikos būdų taikymas:

3. Pagalbos suma

3.1. Nurodykite, kokią didžiausią pagalbos sumą galima suteikti, remiantis valdos plotu, kuriam taikomi aplinkosaugos įsipareigojimai:

□ už specialius daugiamečius augalus … (didžiausia išmoka 900 eurų/ha)

□ už metinius augalus … (didžiausia išmoka 600 eurų/ha)

□ už kitokį žemės panaudojimą … (didžiausia išmoka 450 eurų/ha)?

□ kita? …

3.1.1. Jei kita, įrodykite, kad toji pagalba yra suderinama su Gairių 5.3.2 punktu ir Reglamento (EB) Nr. 1257/199924 straipsnio 2 dalimi [63].

3.2. Ar paramos priemonė suteikiama kasmet?

□ | taip | □ | ne |

3.2.1. Jei ne, pateikite motyvus, pateisinančius kitokį laikotarpį:

3.3. Ar metinės paramos suma apskaičiuojama remiantis:

- prarastomis pajamomis,

- papildomomis sąnaudomis dėl prisiimto įsipareigojimo, ir

- poreikiu suteikti paskatą, lygią ne daugiau kaip 20 % negautų pajamų, ir galiausiai,

- neatlygintinų kapitalinių darbų, būtinų įsipareigojimui įvykdyti, sąnaudomis?

3.3.1. Paaiškinkite apskaičiavimo metodą, taikomą nustatant paramos sumą

3.4. Ar atskaitos lygis, kuriuo remiamasi apskaičiuojant prarastas pajamas ir papildomas sąnaudas dėl prisiimto įsipareigojimo, - tai įprasta gera ūkininkavimo praktika?

□ | taip | □ | ne |

3.4.1. Jei ne, paaiškinkite į kokį atskaitos lygį atsižvelgiama

3.5. Ar išmokos mokamos produkcijos vienetui?

□ | taip | □ | ne |

3.5.1. Jei taip, paaiškinkite motyvus, įrodančius, kad metodas ir iniciatyvos užtikrina, kad būtų laikomasi didžiausių Bendrijos paramos sumų, skirtų vieneriems paramai tinkamiems metams, kurios yra nustatytos Reglamento (EB) Nr. 1257/1999 priede.

PAGALBA ŪKININKAMS VIETOVĖSE, KURIOSE PAGAL BENDRIJOS TEISĖS AKTUS TAIKOMI APLINKOSAUGOS APRIBOJIMAI (GAIRIŲ 5.4 PUNKTAS)

1. Priemonės tikslas

1.1. Ar priemone siekiama ūkininkams kompensuoti patirtas sąnaudas ir prarastas pajamas dėl žemės ūkio veiklos apribojimų vietovėse, kuriose taikomi aplinkosaugos apribojimai, įgyvendinant apribojimus, paremtus Bendrijos aplinkosaugos taisyklėmis?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 5.4 punktas neleidžia pagalbos, kuria kompensuojamos kitos sąnaudos, o ne sąnaudos, patirtos dėl privalomų Bendrijos aplinkosaugos taisyklėmis paremtų apribojimų.

2. Tinkamumo kriterijai

2.1. Ar sąnaudos patiriamos ir pajamos prarandamos dėl žemės ūkio veiklos apribojimų, kurie taikomi ūkininkams vietovėse su aplinkosaugos apribojimais, įgyvendinant Bendrijos aplinkosaugos taisyklėmis paremtus apribojimus?

□ | taip | □ | ne |

2.1.1. Jei taip, pateikite išsamią informaciją apie atitinkamas Bendrijos aplinkosaugos taisykles

2.1.2. Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad Žemės ūkio gairių 5.4 punktas neleidžia pagalbos, kuria kompensuojamos kitos sąnaudos, o ne sąnaudos, patirtos dėl privalomų Bendrijos aplinkosaugos taisyklėmis paremtų apribojimų.

2.2. Ar planuojamos kompensacinės išmokos būtinos specialioms dėl tų taisyklių kylančioms problemoms išspręsti?

□ | taip | □ | ne |

2.2.1. Jei taip, paaiškinkite, kodėl reikalinga ši priemonė.

2.2.2. Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal 5.4.1 punktą galima leisti tik išmokas, kurios yra būtinos specialioms problemoms, atsirandančioms dėl tų taisyklių, išspręsti.

2.3. Ar parama suteikiama tik įsipareigojimams, kurie siekia toliau nei gera ūkininkavimo praktika?

□ | taip | □ | ne |

2.3.1. Jei ne, pateisinkite,kad ji neprieštarauja gairių 5.4 punkto nuostatoms.

2.4. Ar suteikta pagalba pažeidžia principą "moka teršėjas"?

□ | taip | □ | ne |

2.4.1. Jei taip, pateikite visus elementus, įrodančius, kad pagalba gali būti pateisinta, ji yra laikina ir mažėjanti

3. Pagalbos suma

3.1. Nurodykite, kokią didžiausią pagalbos sumą galima suteikti, remiantis valdos plotu, kuriam taikomi aplinkosaugos apribojimai:

□ … ne daugiau kaip 200 eurų/ha)?

□ … kita suma?

3.1.1. Jei kita, įrodykite, kad toji pagalba yra suderinama su Gairių 5.4.1 punktu ir Reglamento (EB) Nr. 1257/199916 straipsniu [64].

3.2. Paaiškinkite priemones, kurių imamasi siekiant užtikrinti, kad išmokos būtų nustatytos tokio dydžio, kuris leistų išvengti per didelės kompensacijos.

3.3. Ar kompensacinės išmokos taikomos mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse?

□ | taip | □ | ne |

3.3.1. Jei taip, ar bendras šių vietovių plotas kartu su kitomis vietovėmis, kurios gali būti prilygintos mažiau palankioms ūkininkauti vietovėms, remiantis Reglamento (EB) Nr. 1257/199920 straipsniu, sudaro daugiau nei 10 % valstybės narės ploto?

□ | taip | □ | ne |

3.3.1.1. Jei taip, įrodykite, kad jis atitinka gairių 5.4.1 punkto nuostatas.

VEIKLOS PAGALBA (GAIRIŲ 5.5 PUNKTAS)

1. Priemonės tikslas

1.1. Kokių aplinkosaugos tikslų siekiama:

□ kompensuoti naujų privalomų nacionalinių aplinkosaugos reikalavimų, kurie yra griežtesni už galiojančias Bendrijos taisykles, sąnaudas?

□ kompensuoti papildomas sąnaudas, atsirandančias dėl aplinkai nekenksmingų priemonių naudojimo palyginti su tradiciniais gamybos procesais (tokia kaip pagalba biokurui gaminti)?

□ kompensuoti tarptautinio konkurencingumo praradimą?

□ kita? Nurodykite …

2. Pagalba, skirta naujų privalomų nacionalinių aplinkosaugos reikalavimų sąnaudoms kompensuoti

2.1. Ar pagalba bus suteikta griežtesnių už galiojančias Bendrijos taisykles nacionalinių aplinkosaugos reikalavimų vykdymui?

□ | taip | □ | ne |

2.1.1. Jei taip, aprašykite, kokie yra atitinkami Bendrijos standartai ir kokiu būdu nacionaliniai standartai yra griežtesni?

2.1.2. Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal gairių 5.5.2 punktą negalima suteikti pagalbos.

2.2. Ar pagalba būtina konkurencingumo praradimui tarptautiniu lygiu kompensuoti?

Paaiškinkite, kodėl ir kaip ši priemonė tam būtina …

2.3. Ar pagalba teikiama ne daugiau kaip 5 metams ir ar ji yra mažėjanti?

□ | taip | □ | ne |

2.3.1. Jei taip, aprašykite pagalbos išmokėjimo sąlygas

2.3.2. Jei ne, įrodykite suderinamumą su gairių 5.5.2. punkto nuostatomis

2.4. Kokia didžiausia planuojama priemonės pagalbos suma?

2.5. Kokios numatomos garantijos, siekiant užtikrinti, kad pradinė pagalbos suma nebūtų didesnė už sumą, kurios reikia, norint gamintojui kompensuoti sąnaudas, kurias jis patiria papildomai, laikydamasis nacionalinių nuostatų, o ne atitinkamų Bendrijos nuostatų? Nurodykite.

3. Pagalba, skirta papildomoms sąnaudoms, kurios patiriamos naudojant aplinkai nekenksmingas priemones, kompensuoti

3.1. Aprašykite ir pateikite visus elementus, įrodančius, kad pagalba yra būtina papildomoms sąnaudoms, kurios patiriamos taikant ne tradicinius gamybos procesus, o aplinkai nekenksmingas priemones, kompensuoti.

3.2. Kokiu mastu naujų priemonių naudojimas yra mažiau žalingas aplinkai nei tradiciniai gamybos metodai? Įrodykite.

3.3. Ar pagalbos suma apsiribos tik papildomų sąnaudų poveikio neutralizavimu?

3.3.1. Paaiškinkite, kaip tokį pagalbos sumos apribojimą galima patikrinti ir užtikrinti.

3.4. Ar projektas teikia garantiją, kad pagalbos suma bus reguliariai persvarstoma bent kas penkerius metus, atsižvelgiant į įvairių panaudotų priemonių sąnaudų ir komercinės naudos, kurią galima gauti panaudojus mažiaus aplinkai žalingas priemones, skirtumo pokyčius?

□ | taip | □ | ne |

3.4.1. Jei taip, aprašykite,kaip ši garantija turėtų būti taikoma praktikoje.

3.4.2. Jei ne, pateisinkite, kodėl nėra tokios garantijos, ir to nebuvimo suderinamumą su gairių 5.5.3. punktu.

III.12.C DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ, KLIUVINIAMS KOMPENSUOTI MAŽIAU PALANKIOSE ŪKININKAUTI VIETOVĖSE

Šią formą reikia naudoti pranešimams apie pagalbą, skirtą gamtos kliuviniams kompensuoti mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse, kuriai taikomas Žemės ūkio gairių 6 punktas.

1. Ar pagalbos priemonė yra sujungta su parama pagal Kaimo plėtros reglamentą?

□ | taip | □ | ne |

2. Ar galite patvirtinti, kad visa ūkininkui suteikta parama neviršys sumų, nustatytų pagal to reglamento 15 straipsnį?

□ | taip | □ | ne |

(Nurodykite sumą) …

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal Žemės ūkio gairių 6.2 punktą, didžiausia pagalba, kurią galima suteikti kompensacinės išmokos forma, negali viršyti pirmiau nurodytos sumos.

3. Ar priemonė numato, kad turi būti tenkinami šie tinkamumo kriterijai:

□ Reikalaujama, kad ūkininkai dirbtų minimalų žemės plotą (nurodykite minimalų žemės plotą)

□ Ūkininkai privalo įsipareigoti vykdyti žemės ūkio veiklą mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse ne mažiau kaip penkerius metus nuo pirmo kompensacinės išmokos išmokėjimo;

□ Ūkininkai privalo taikyti įprastą gerą ūkininkavimo praktiką, saugoti aplinką ir išlaikyti kraštovaizdį, visų pirma taikyti darnius ūkininkavimo būdus.

□ | taip | □ | ne |

4. Ar priemonė numato, kad tais atvejais, kai pagal atitinkamas Tarybos direktyvos 96/23/EB nuostatas gamintojo galvijų bandai priklausančiame galvijuje aptinkami medžiagų, uždraustų pagal Direktyvą 96/22/EB, likučiai arba medžiagų, kurios pagal tą direktyvą yra leidžiamos, bet naudojamos neteisėtai, likučiai, arba tais atvejais, kai neleistina pagal Direktyvą 96/22/EB medžiaga ar produktas, arba leistina pagal tą direktyvą medžiaga ar produktas, laikomas neteisėtai, yra randamas bet kuria forma gamintojo valdoje, gamintojas nebegali gauti kompensacinės išmokos tokio aptikimo kalendoriniais metais.

□ | taip | □ | ne |

5. Ar priemonė numato, kad pakartotinų pažeidimų atvejais, išmokos negavimo laikotarpis gali būti pratęstas, atsižvelgiant į nusižengimo rimtumą, iki 5 metų nuo tų metų, kuriais buvo nustatytas pakartotinis pažeidimas.

□ | taip | □ | ne |

6. Ar priemonė numato, kad tuo atveju, kai gyvūnų savininkas ar laikytojas trukdo vykdomam patikrinimui, mėginių ėmimui pagal nacionalinį likučių stebėjimo planą arba tyrimams ir patikrinimams, vykdomiems pagal Direktyvą 96/23/EB, yra taikomos nuobaudos, numatytos 4 klausime?

□ | taip | □ | ne |

III.12.D DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ JAUNŲ ŪKININKŲ ĮSIKŪRIMUI

Ši pranešimo forma taikoma pagalbai, suteiktai jaunų ūkininkų įsikūrimui, kuriai taikomas Žemės ūkio gairių 7 punktas.

1. Tinkamumo kriterijai

Atkreipkite dėmesį, kad pagalba jaunų ūkininkų įsikūrimui gali būti suteikta, jei ji atitinka tas pačias sąlygas, kurios yra nustatytos Kaimo plėtros reglamente bendrai finansuojamai pagalbai, visų pirma to reglamento 8 straipsnyje nustatytus tinkamumo kriterijus.

1.1. Ar tenkinamos šios sąlygos:

- ūkininkas yra jaunesnis nei 40 metų;

- ūkininkas turi pakankamus profesinius įgūdžius ir kompetenciją;

- ūkininkas kuriasi žemės ūkio valdoje pirmą kartą;

- ūkininko valdos gyvybingumą galima įrodyti;

- ūkininko valda atitinka būtiniausius aplinkos, higienos ir gyvūnų gerovės standartus.

□ | taip | □ | ne |

Jei į vieną iš šių klausimų atsakėte neigiamai, atkreipkite dėmesį, kad priemonė neatitiks Kaimo plėtros reglamento 8 straipsnio reikalavimų ir jos negalima būtų leisti, remiantis gairėmis.

1.2. Ar priemonė numato, kad pirmiau nurodyti tinkamumo kriterijai turi būti įvykdyti tuo metu, kai priimamas atskiras sprendimas suteikti paramą?

□ | taip | □ | ne |

1.3. Ar priemonė numato laikotarpį, ne ilgesnį kaip trejų metų nuo pradžios, skirtą reikalavimams, susijusiems su profesiniais įgūdžiais ir kompetencija, ekonominiu gyvybingumu ir būtiniausiais aplinkos, higienos ir gyvūnų gerovės standartais, įvykdyti?

□ | taip | □ | ne |

1.4. Ar priemonė numato, kad ūkininkas turi įsikurti kaip valdos galva?

□ | taip | □ | ne |

1.4.1. Jei ne, kokios sąlygos taikomos tais atvejais, kai jaunas ūkininkas įsikuria ne kaip vienintelė valdos galva? (Apibūdinkite)

Atkreipkite dėmesį, kad pagal Kaimo plėtros reglamento 8 straipsnį, šios sąlygos turi būti lygiavertės sąlygoms, kurios taikomos jauniems ūkininkams, įsikuriantiems kaip vienintelė valdos galva.

2. Didžiausia leistina pagalba

2.1. Ar pagalba sujungiama su parama, suteikiama pagal Kaimo plėtros reglamentą?

□ | taip | □ | ne |

2.2. Ar į įsikūrimo pagalbą įeina:

□ vienkartinė išmoka (daugiausia 25000 eurų)

… (nurodykite sumą)

ir (arba)

□ palūkanų subsidija paskoloms, paimtoms padengti įsikūrimo sąnaudas? (didžiausia kapitalizuota vertė 25000 eurų)

Jei taip,aprašykite paskolos sąlygas – palūkanų normą, terminą, nuolaidų laikotarpį ir t. t.

2.3. Ar galite patvirtinti, kad sukumuliuota visa parama, suteikta pagal Kaimo plėtros reglamentą, ir parama, suteikta valstybės pagalbos forma, neviršys sumų, nustatytų bet kuriai pagalbos formai (25000 eurų vienkartinės išmokos; 25000 eurų subsidijuotos paskolos)?

□ | taip | □ | ne |

2.4. Ar numatyta suteikti papildomą valstybės pagalbą, viršijant šias ribas?

□ | taip | □ | ne |

2.4.1. Jei taip, kokia papildomos valstybės pagalbos suma yra numatoma (daugiausia 25000 eurų)

2.4.2. Pateikite įrodymus, kad papildoma valstybės pagalba yra pateisinama labai didelėmis įsikūrimo sąnaudomis atitinkamame regione.

III.12.E DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ ANKSTYVAM IŠĖJIMUI Į PENSIJĄ ARBA ŪKININKAVIMO VEIKLOS NUTRAUKIMUI

Šią formą reikia naudoti pranešimams apie valstybės pagalbos schemas, kurios yra skirtos paskatinti senesnius ūkininkus anksčiau išeiti į pensiją, kaip aprašyta Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje [65] 8 straipsnyje ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1257/1999 [66] 10–12 straipsniuose.

1. Priemonės tikslas

1.1. Kurių iš nurodytų tikslų siekia paramos priemonė:

□ suteikti pajamas senyvo amžiaus ūkininkams, kurie nusprendžia nebeūkininkauti?

□ skatinti, kad tokius senyvo amžiaus ūkininkus pakeistų ūkininkai, galintys pagerinti prireikus ekonominį likusių žemės ūkio valdų gyvybingumą?

□ panaudoti žemės ūkio paskirties žemę ne žemės ūkiui, kai jos nebegalima dirbti patenkinamomis ekonominio gyvybingumo sąlygomis?

Atkreipkite dėmesį, kad pagal gairių 8 punktą ir Reglamento (EB) Nr. 1257/199910 straipsnį pagalbos ankstyvam išėjimui į pensiją negalima leisti, jei planuojamoji priemonė neprisideda prie tų tikslų.

1.2. Ar į ankstyvo išėjimo į pensiją įeina priemonės, skirtos suteikti pajamas ūkio darbininkams?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite …

2. Tinkamumo kriterijai

2.1. Ar pagalba bus suteikta tik tuomet, kai ūkio perleidėjas:

- galutinai nutraukia bet kokią komercinę ūkininkavimo veiklą; tačiau jis gali tęsti nekomercinį ūkininkavimą ir toliau naudotis pastatais,

- yra ne mažiau kaip 55 metų amžiaus, bet ūkio perdavimo metu dar nėra įprasto pensinio amžiaus, ir

- vertėsi ūkininkavimu ne trumpiau kaip 10 metų iki perdavimo?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal gairių 8 punktą ir Reglamento (EB) Nr. 1257/199910 straipsnį pagalbos negalima leisti, jei ūkio perleidėjas netenkina visų tų sąlygų.

2.2. Ar pagalba bus suteikta tik tuomet, kai ūkio perėmėjas:

- perima perleidėjo teises kaip žemės ūkio valdos galva arba perima visą ar dalį atlaisvintos žemės. Perėmėjo valdos ekonominis gyvybingumas privalo būti pagerintas per tam tikrą laikotarpį ir laikantis sąlygų, kurios nustatomos perėmėjo profesiniams įgūdžiams ir kompetencijai, žemės plotui ir darbo bei pajamų apimčiai, atsižvelgiant į regioną ir gamybos tipą,

- turi pakankamus profesinius įgūdžius ir kompetenciją, ir

- įsipareigoja ūkininkauti žemės ūkio valdoje ne mažiau penkerių metų?

- □

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal gairių 8 punktą ir Reglamento (EB) Nr. 1257/199911 straipsnį pagalbos negalima leisti, jei ūkio perėmėjas netenkina visų tų sąlygų.

2.3. Kai į planuojamą pagalbą ankstyvam išėjimui į pensiją įeina priemonės, skirtos suteikti pajamas ūkio darbininkams, patvirtinkite, kad pagalba bus suteikta tik tuo atveju, jei darbininkas tenkina šias sąlygas:

- galutinai nutraukia visokį ūkio darbą,

- yra ne jaunesnis kaip 55 metų amžiaus, bet dar nėra įprasto pensinio amžiaus,

- per paskutinius penkerius metus ne mažiau kaip pusę savo darbo laiko dirbo kaip padėjėjas šeimoje arba ūkio darbininkas,

- per ketverius metus prieš perleidėjo ankstyvą išėjimą į pensiją išdirbo ūkio perleidėjo žemės ūkio valdoje ne mažiau kaip visą dvejų metų darbo ekvivalentą, ir

- priklauso socialinio draudimo sistemai.

□ | □ | □ | □ |

2.4. Aprašykite, ar ūkio perėmėjas yra faktiškai "neūkininkaujantis perėmėjas" toks kaip bet kuris kitas asmuo ar subjektas, kuris perima atlaisvintą žemę ir naudoja ją ne žemės ūkio tikslais, pavyzdžiui, miškininkystei ar gamtos draustinio sukūrimui, tokiu būdu, kuris atitinka kaimo aplinkos kokybės apsaugą ir gerinimą.

2.5. Ar galima užtikrinti, kad visi ūkio perleidėjui, ūkininkaujančiam ar neūkininkaujančiam perėmėjui ir atitinkamais atvejais ūkio darbininkui keliami tinkamumo reikalavimai bus taikomi per visą laikotarpį, per kurį perleidėjas gauna numatytą ankstyvo išėjimo į pensiją paramą?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal gairių 8 punktą ir Reglamento (EB) Nr. 1257/199911 straipsnį pagalbos negalima leisti, jei per tą laikotarpį visi tie reikalavimai nėra užtikrinti.

3. Pagalbos suma

3.1. Ar pagalbos priemonė yra sujungta su parama pagal Kaimo plėtros reglamentą?

□ | taip | □ | ne |

3.1.1. Jei taip, trumpai aprašykite tokios bendrai finansuojamos paramos sąlygas ir sumą.

3.2. Nurodykite, kokia yra didžiausia vienam ūkio perleidėjui suteikiama pagalbos suma:

□ … vienam perleidėjui vieneriems metams (didžiausia metinė suma – 15000 eurų vienam perleidėjui ir didžiausia visa suma – 150000 eurų vienam perleidėjui)

Jei nesilaikoma didžiausios sumos, įrodykite, kad ji atitinka gairių 8 punktą ir Reglamento (EB) Nr. 1257/199912 straipsnį

3.3. Nurodykite, kokia yra didžiausia vienam darbininkui suteikiama pagalbos suma:

□ … vienam darbininkui vieneriems metams (didžiausia metinė suma – 3500 eurų vienam darbininkui ir didžiausia visa suma - 35000 eurų vienam darbininkui)

Jei nesilaikoma didžiausios sumos, įrodykite, kad ji atitinka gairių 8 punktą ir Reglamento (EB) Nr. 1257/199912 straipsnį

3.4. Ar ūkio perleidėjas gauna įprastą senatvės pensiją, kurią moka valstybė narė?

□ | taip | □ | ne |

3.4.1. Jei taip, ar planuojama ankstyvo išėjimo į pensiją parama suteikiama kaip priedas, atsižvelgiant į nacionalinės senatvės pensijos sumą?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad Gairių 8 punktas kartu su Reglamento (EB) Nr. 1257/199912 straipsniu reikalauja, kad būtų atsižvelgta į įprastą senatvės pensijos sumą, kai yra apskaičiuojamos didžiausios sumos, teiktinos pagal ankstyvo išėjimo į pensiją schemas.

4. Trukmė

4.1. Ar gali būti užtikrinta, kad planuojama ankstyvo išėjimo į pensiją parama neviršys viso 15 metų laikotarpio perleidėjui ir 10 metų laikotarpio darbininkui ir kartu ji nebebus teikiama perleidėjui suėjus 75 metams ir darbininkui suėjus įprastam pensiniam amžiui?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad Gairių 8 punktas kartu su Reglamento (EB) Nr. 1257/199912 straipsniu neleidžia pagalbos, jei visi tie reikalavimai nėra užtikrinami planuojamoje schemoje.

III.12.F DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBOS SCHEMAS GAMYBOS, PERDIRBIMO IR PREKYBOS PAJĖGUMŲ LIKVIDAVIMUI

Ši forma naudojama pranešimui apie bet kurias valstybės pagalbos schemas, skirtas skatinti likviduoti pajėgumus, aprašytus Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje [67] 9 punkte.

1. Reikalavimai

1.1. Ar planuojama schema numato, kad:

- pagalba turi atitikti atitinkamo sektoriaus bendruosius interesus

- gavėjas turi prisiimti atitinkamus priešpriešinius įsipareigojimus

- neturi būti galimybės suteikti pagalbą gelbėjimui ir pertvarkai ir

- kapitalo vertės ir būsimųjų pajamų praradimo kompensacija neturi būti per didelė?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 9 punktą pagalbos negalima suteikti, jei tos sąlygos nėra tenkinamos.

"PAGALBA TURI ATITIKTI ATITINKAMO SEKTORIAUS BENDRUOSIUS INTERESUS"

1.2. Kokiam sektoriui (sektoriams) taikoma schema?

1.3. Ar tiems sektoriams yra nustatytos gamybos ribos ar kvota?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite …

1.4. Ar galima manyti, kad tas sektorius (sektoriai) turi per didelius pajėgumus regioniniu ar nacionaliniu lygiu?

□ | taip | □ | ne |

1.4.1. Jei taip:

1.4.1.1. Ar planuojama pagalbos schema derinasi su Bendrijos priemonėmis mažinti gamybos pajėgumus?

□ | taip | □ | ne |

Aprašykite, kokių priemonių imamasi užtikrinti tą suderinamumą

1.4.1.2. Ar planuojama pagalbos schema yra dalis sektoriaus pertvarkos programos, kuri turi apibrėžtus tikslus ir konkretų tvarkaraštį?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite programą …

1.4.1.3. Kokia planuojamos pagalbos schemos trukmė? …

Atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 9.2 punktą Komisija gali leisti šio tipo pagalbą tik tuo atveju, jei numatyta jos trukmė yra ribota.

1.4.2. Jei ne, ar pajėgumai likviduojami dėl sanitarijos ar aplinkosaugos priežasčių?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite …

1.5. Ar gali būti užtikrinta, kad nebus galima išmokėti pagalbos, kuri kliudytų bendro atitinkamos rinkos organizavimo (BRO) mechanizmams?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal 9.3 punktą negalima leisti teikti jokios pagalbos, kur kliudo atitinkamiems BRO mechanizmams.

1.6. Ar pagalbos schema yra prieinama visiems atitinkamo sektoriaus ūkio subjektams tomis pačiomis sąlygomis?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 9.6 punktą tam, kad Komisija leistų pagalbos schemą, schema turi užtikrinti, kad bus laikomasi šios sąlygos.

"GAVĖJAS TURI PRISIIMTI ATITINKAMUS PRIEŠPRIEŠINIUS ĮSIPAREIGOJIMUS"

1.7. Kokio pobūdžio priešpriešinių įsipareigojimų planuojamoji schema reikalauja iš gavėjo?

1.8. Ar priešpriešinis įsipareigojimas – tai sprendimas galutinai ir neatšaukiamai likviduoti arba neatšaukiamai uždaryti atitinkamus gamybos pajėgumus?

□ | taip | □ | ne |

1.8.1. Jei taip,

- ar galima įrodyti, kad toks įsipareigojimas yra teisiškai privalomas gavėjui?

□ | taip | □ | ne |

Įrodykite …

- ar gali būti užtikrinta, kad šie įsipareigojimai bus privalomi ir bet kuriam būsimam atitinkamo įrenginio pirkėjui?

□ | □ | □ | □ |

Įrodykite …

1.8.2. Jei ne, aprašykite gavėjo priešpriešinio įsipareigojimo pobūdį.

Atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 9.4 punktą tais atvejais, kai gamybos pajėgumai jau galutinai likviduoti arba kai toks likvidavimas atrodo neišvengiamas, gavėjas neturi pagrindo priešpriešiniam įsipareigojimui, ir pagalba negali būti mokama.

"NETURI BŪTI GALIMYBĖS SUTEIKTI PAGALBĄ GELBĖJIMUI IR PERTVARKAI"

1.9. Ar planuojamoji schema numato, kad tais atvejais, kai pagalbos gavėjas susiduria su finansiniais sunkumais, pagalba bus įvertinta pagal Bendrijos gaires dėl sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimo ir pertvarkos?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 9.5 punktą Komisija negali leisti pagalbos sunkumus patiriančios įmonės pajėgumų atsisakymui ir kad pagalba turi būti įvertinta kaip pagalba gelbėjimui ir pertvarkai.

"KAPITALO VERTĖS IR BŪSIMŲJŲ PAJAMŲ PRARADIMO KOMPENSACIJA NETURI BŪTI PER DIDELĖ"

1.10. Nurodykite, kokia yra didžiausia pagalbos suma, jei tokia nustatyta, kuri gali būti suteikta vienam gavėjui?

1.11. Ar pagalbos suma apskaičiuota, remiantis turto vertės nuostoliais ir paskatinimo išmoka, kuri negali būti didesnė kaip 20 % turto vertės, ir, galiausiai, privalomomis socialinėmis sąnaudomis dėl schemos įgyvendinimo?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 9.6 punktą pagalbos suma turi būti griežtai ribojama suma, kurios reikia kompensacijai už tuos dalykus.

1.12. Ar planuojamoji pagalbos schema numato, kad tais atvejais, kai pajėgumai yra likviduoti ne dėl sveikatos ar aplinkos, bet dėl kitų priežasčių, ne mažiau kaip 50 % tokios pagalbos sąnaudų turėtų padengti sektoriaus indėlis, savanoriškai arba privalomomis rinkliavomis?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 9.7 punktą, Komisija pagalbos negali leisti.

1.13. Ar planuojamoji schema numato, kad reikia pateikti metines ataskaitas apie schemos įgyvendinimą?

□ | taip | □ | ne |

III.12.G DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ GAMINTOJŲ GRUPĖMS

Šią formą reikia naudoti pranešimui apie bet kurią valstybės pagalbos priemonę, skirtą teikti pagalbą gamintojų grupėms, aprašytoms Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje [68] 10 punkte.

1. Pagalbos tipas

1.1. Ar pagalba skiriama kaip pagalba naujai susikūrusioms gamintojų grupėms naujai veiklai pradėti?

□ | taip | □ | ne |

1.2. Ar pagalba skiriama kaip pagalba naujai susikūrusioms gamintojų asociacijoms naujai veiklai pradėti (gamintojų asociacija susideda iš pripažintų gamintų grupių ir siekia tų pačių tikslų didesniu mastu)?

□ | taip | □ | ne |

1.3. Ar suteikta pagalba padengia sąnaudas, susijusias su naujai sudaryta gamintojų grupe ar asociacija, kai ji reikšmingai išplečia savo veiklą, pavyzdžiui, sąnaudas, susijusias su naujais produktais ar naujais sektoriais?

□ | taip | □ | ne |

Atkreipkite dėmesį, kad reikšmingas grupės veiklos išplėtimas reiškia kiekybinį veiklos išplėtimą ne mažiau kaip 30 %.

1.3.1. Jei atsakymas yra taip, ar naujos pagalbos finansuotinos išlaidos apsiriboja išlaidomis dėl gamintojų grupės ar asociacijos prisiimtų papildomų uždavinių?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal žemės ūkio gairių 10.6 punktą naujai pradėtai veiklai skirta pagalba gamintojų grupei ar asociacijai gali būti suteikta tik tam, kad būtų padengtos išlaidos, patirtos dėl papildomų uždavinių dėl plėtros, jei visos kitos sąlygos, nustatytos žemės ūkio gairių 10 skirsnyje, yra įvykdytos.

1.4. Ar pagalba suteikiama naujos veiklos sąnaudoms padengti gamintojų asociacijoms, kurios yra atsakingos už kilmės pavadinimų ir kokybės ženklų naudojimo priežiūrą?

□ | taip | □ | ne |

1.5. Ar pagalba yra teikiama kitoms gamintojų grupėms ar asociacijoms, kurios imasi uždavinių žemės ūkio gamybos lygiu, tokių kaip savitarpio parama, palengvinimas ūkiui ar ūkio valdymo paslaugos, narių valdose, nedalyvaudamos bendrai pritaikant prekes rinkai?

□ | taip | □ | ne |

1.5.1. Jei atsakymas teigiamas, ar gamintojų grupės ar asociacijos vykdo veiklą, susijusią su I priedo produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad šioms grupėms ir asociacijoms netaikomos žemės ūkio Gairės; pateikite bendrąją pranešimo formą.

Jei taip, nurodykite atitinkamą teisinį pagrindą.

1.6. Ar pagalba teikiama gamintojų grupėms ar asociacijoms išlaidoms, kurios nėra susijusios su kūrimosi sąnaudomis, tokiomis kaip investicinė ir reklaminė veikla?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar pagalba vertinama pagal specialias tokiai pagalbai taikomas taisykles. Žiūrėkite atitinkamus pranešimo formos skirsnius.

1.7. Ar pagalba suteikiama tiesiogiai gamintojams jų indėliui į grupės veiklos sąnaudas kompensuoti per pirmuosius metus po grupės ar asociacijos sudarymo?

□ | taip | □ | ne |

1.8. Ar gamintojų grupės ar asociacijos gauna pagalbą pagal programą, finansuojamą vykdant atitinkamo sektoriaus bendrą rinkos organizavimą?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite, kokios rūšies pagalba yra suteikiama pagal bendrą organizavimo programą.

2. Gavėjas

2.1. Ar pagalba veiklos pradžiai yra suteikiama gamintojų grupėms ar gamintojų asociacijoms, kurios turi teisę gauti pagalbą pagal atitinkamos valstybės narės įstatymus?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas neigiamas, žiūrėkite žemės ūkio Gairių 10.2 punktą.

2.2. Ar pagalba suteikiama tik tuo atveju, jei yra laikomasi šių taisyklių:

- narių įpareigojimo parduoti produkciją pagal grupės parengtas tiekimo ir pateikimo į rinką taisykles (taisyklės gali leisti tam tikrą produkcijos dalį parduoti tiesiogiai pačiam gamintojui);

□ | taip | □ | ne |

- į grupę stojančių gamintojų įpareigojimo likti jos nariais ne mažiau trejų metų ir apie išstojimą įspėti bent prieš 12 mėnesių;

□ | taip | □ | ne |

- bendrų taisyklių, visų pirma susijusių su produkto kokybe arba ekologinės praktikos taikymu, bendrų rinkos pateikimo į rinką taisyklių ir taisyklių dėl informacijos apie produktą, visų pirma apie jo derliaus nuėmimą ir buvimą rinkoje?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymai į 2.2 punkto klausimus yra neigiami, žiūrėkite 10.3 punkte gamintojų grupių ar asociacijų tinkamumo gauti pagalbą kriterijų sąrašą.

2.3. Ar pagalbos priemonė ar schema aiškiai nurodo, kad ji netaikoma tokioms gamybos organizacijoms kaip bendrovės ar kooperatyvai, kurių tikslas – valdyti vieną ar kelias žemės ūkio valdas ir kurios dėl to yra individualūs gamintojai.

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal žemės ūkio Gairių 10.3 punktą gamintojai turėtų likti atsakingi už savo valdų valdymą.

2.4. Ar gamintojų organizacijos laikosi konkurencijos taisyklių?

□ | taip | □ | ne |

2.5. Ar pagalbos priemonė ar schema aiškiai nurodo, kad ji netaikoma gamintojų grupėms ir asociacijoms, kurių tikslai yra nesuderinami su kuriuo nors Tarybos reglamentu, nustatančiu bendrą rinkos organizavimą?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal žemės ūkio Gairių 3.2 punktą Komisija jokiomis aplinkybėmis negali patvirtinti pagalbos, kuri yra nesuderinama su nuostatomis, reglamentuojančiomis bendrą rinkos organizavimą arba kuri kliudytų bendram organizavimui tinkamai veikti.

3. Pagalbos dydis ir finansuotinos sąnaudos

3.1. Ar pagalba, teikiama grupės ar asociacijos administracinėms veiklos pradžios sąnaudoms padengti, yra laikina ir mažėjanti?

□ | taip | □ | ne |

3.2. Ar pagalba apribojama 100 % sąnaudų, patirtų pirmaisiais metais, o po to kiekvienais veiklos metais mažinama 20 procentiniais vienetais taip, kad penktaisiais metais pagalba sudarytų ne daugiau kaip 20 % faktinių sąnaudų tais metais?

□ | taip | □ | ne |

3.3. Ar pagalbos priemonė ar schema aiškiai nurodo, kad pagalba negali būti mokama sąnaudoms, patirtų po penktųjų metų, padengti?

□ | taip | □ | ne |

3.4. Ar pagalbos priemonė ar schema aiškiai nurodo, kad pagalba negali būti mokama, praėjus septyneriems metams nuo gamintojų organizacijos sudarymo?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas į kurį nors 3.3 ir 3.4 punktų klausimą yra neigiamas, išskyrus atvejus, kai pagalba yra suteikiama, kai grupės ar asociacijos veikla yra reikšmingai išplečiama (žr. 1.3 punktą), atkreipkite dėmesį, kad žemės ūkio Gairių 10.5 punktas aiškiai nurodo, kad pagalba negali būti teikiama sąnaudoms, patirtoms po penktųjų metų ir išvis nemokama po septintųjų metų nuo gamintojų organizacijos pripažinimo.

3.5. Ar abiem atvejais, kai pagalba yra teikiama gamintojų grupėms ar asociacijoms ir kai ji teikiama tiesiogiai gamintojams, į finansuotinas išlaidas įeina tik:

- tinkamų patalpų nuoma;

- tinkamų patalpų pirkimas (finansuotinos išlaidos negali viršyti nuomos išlaidų rinkos kaina);

- biuro įrangos, įskaitant kompiuterinę ir programinę įrangą įsigijimas, administracijos personalo išlaidos, pridėtinės išlaidos ir administraciniai mokesčiai bei mokesčiai už teisės paslaugas?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas neigiamas, žiūrėkite finansuotinų išlaidų sąrašą žemės ūkio Gairių 10.5 punkte.

III.12.H DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ, SKIRTĄ ŽEMĖS ŪKIO GAMYBAI IR GAMYBOS PRIEMONĖMS PADARYTAI ŽALAI KOMPENSUOTI

Šią formą valstybės narės naudoja pranešimams apie bet kurią valstybės pagalbą, skirtą kompensuoti žemės ūkio gamybos žalą, aprašytą Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje [69] 11 punkte.

1. Pagalba atitaisyti žalai, kurią padarė stichinės nelaimės ar išimtiniai įvykiai (Gairių 11.2 punktas)

1.1. Kokia nelaimė ar išimtiniai įvykiai padarė žalą, kuriai numatyta kompensacija?

1.2. Kokia fizinė žala buvo padaryta?

1.3. Kokio dydžio kompensaciją ketinama suteikti?

1.4. Ar kompensacija planuojama prarastoms pajamoms? Jei taip, kokio dydžio kompensacija numatoma ir kaip prarastos pajamos apskaičiuojamos?

1.5. Ar kompensacija apskaičiuojama kiekvienam atskiram gavėjui?

1.6. Ar išmokos, gautos pagal draudimo polisus, išskaičiuotinos iš pagalbos? Kaip ketinama patikrinti, ar draudimo įmonės išmokėjo ar neišmokėjo pinigus?

2. Pagalba, skirta ūkininkams [70] kompensuoti nuostolius dėl blogų oro sąlygų (Gairių 11.3 punktas)

2.1. Koks su oro sąlygomis susijęs įvykis pateisina pagalbą?

2.2. Duomenys apie oro sąlygas, įrodantys išimtinį įvykio pobūdį:

2.3. Kokia žemiausia nuostolių riba pagal atitinkamų augalų bendrąją produkciją [71] įprastais metais, virš kurios ūkininkams gali būti suteikta pagalba?

2.4. Pateikite kiekvienos augalų rūšies, kurioms žalą padarė oro sąlygos, bendrosios produkcijos iš hektaro skaičių įprastais metais. Aprašykite metodą, pagal kurį šis skaičius yra apskaičiuotas [72].

2.5. Tuo atveju, kai žala yra padaryta gamybos priemonėms (pavyzdžiui, sunaikinti medžiai), paaiškinkite, kaip apskaičiuojama žemiausia nuostolių riba, virš kurios gali būti suteikta pagalba?

2.5.1. Jei po kelerių metų pasirodo, kad pirmiau minėti gamybos priemonių nuostoliai nesiekia ribos, kuri leidžia suteikti pagalbą, ar sumos, kurios galbūt buvo ūkininkams išmokėtos avansu, bus susigrąžintos? Paaiškinkite patikrinimo sistemą ir koks susigrąžinimo mechanizmas bus nustatytas.

2.6. Ar pagalbos suma apskaičiuojama taip: (produkcijos vidurkis per tam tikrą įprastą laikotarpį x vidutinė kaina per tą patį laikotarpį) – (faktinė produkcija įvykio metais x vidutinė kaina tais metais)?

2.7. Ar nuostoliai apskaičiuojami kiekvienai atskirai valdai ar visai vietovei? Pastaruoju atveju įrodykite, kad taikomi vidurkiai yra tipiški ir dėl jų kai kurie pagalbos gavėjai negaus per didelės kompensacijos?

2.8. Ar sumos, gautos iš draudimo, ir sumos, gautos kaip tiesioginė pagalba, bus išskaičiuotos iš pagalbos?

2.9. Ar apskaičiuojant pagalbą, bus atsižvelgta į įprastines sąnaudas, kurių ūkininkas nebepatiria (pavyzdžiui dėl to, kad derliaus faktiškai nebuvo)?

2.10. Jei įprastos sąnaudos padidėja dėl oro sąlygų, ar ketinama suteikti papildomą pagalbą toms papildomoms sąnaudoms padengti? Jei taip, kokį papildomų sąnaudų procentą pagalba padengia?

2.11. Ar pagalba bus mokama kompensuoti žalai, kurią oro sąlygų įvykis padaro pastatams ir įrangai? Jei taip, kokį žalos procentą ji padengia?

2.12. Ar pagalba bus išmokėta tiesiogiai ūkininkams ar tam tikromis aplinkybėmis ji bus išmokėta gamintojų organizacijoms, kurioms tie ūkininkai priklauso? Pastaruoju atveju, koks bus taikomas mechanizmas, siekiant patikrinti, kad ūkininko gauta pagalbos suma nebūtų didesnė už patirtus nuostolius?

3. Pagalba kovai su gyvūnų ir augalų ligomis (Gairių 11.4 punktas)

3.1. Kokios tai ligos?

Jei ligą sukėlė nepalankios oro sąlygos

3.2. Atsakykite į 2 punkto klausimus, pateikdami visą svarbią informaciją, kuri priežastiniu ryšiu sieja oro sąlygas ir ligą.

Jei liga nebuvo sukelta nepalankių oro sąlygų

3.3. Parodykite, kad Bendrijos lygiu arba nacionaliniu lygiu yra įstatymai ir kiti teisės aktai, kurie įgalioja valdžios institucijas kovoti su liga, imantis priemonių jai išnaikinti (visų pirma privalomų priemonių, kurios duoda teisę gauti finansinę kompensaciją) arba sukuriant ankstyvo įspėjimo sistemą, prireikus, kartu su pagalba, skatinančia privačius asmenis savanoriškai dalyvauti prevencinėse schemose.

3.4. Pažymėkite tikslą, kuriam taikoma pagalbos schema:

prevencija, kurią sudaro patikrinimas ir (arba) laboratoriniai bandymai, ligos vektorių sunaikinimas, gyvūnų vakcinacija ir augalų apdorojimas, gyvūnų skerdimas ir augalų sunaikinimas prevenciniais tikslais;

kompensacija, nes infekuotus gyvūnus reikėjo paskersti, o augalus sunaikinti viešųjų valdžios institucijų įsakymu arba rekomendacija, arba gyvūnai nugaišo dėl vakcinacijos ar kitos kompetentingos institucijos rekomenduotos ar įsakytos priemonės;

prevencija ir kompensacija kartu, nes programai, skirtai nuostoliams dėl ligos, yra taikoma sąlyga, kad gavėjai privalo įsipareigoti imtis vėlesnių atitinkamų prevencinių priemonių, kurių imtis įsako oficialios valdžios institucijos.

3.5. Įrodykite, kad pagalba, skirta ligai kontroliuoti, yra suderinama su Europos Sąjungos veterinarijos ir augalų sveikatos teisės aktų konkrečiais tikslais ir nuostatomis.

3.6. Išsamiai aprašykite siūlomas kontrolės priemones.

3.7. Kokias sąnaudas ar nuostolius ir kokį tų sąnaudų ar nuostolių procentą pagalba padengs?

3.8. Ar suteikiama pagalba numatoma kompensuoti pajamų nuostolius dėl sunkumų, patirtų atstatant bandas ir atsodinant augalus, ar dėl tam tikro karantino ar laukimo laikotarpio, kurio laikytis įsakė ar rekomendavo kompetentingos institucijos, kad būtų išnaikinta liga prieš atstatant bandą ir atsodinant augalus? Jei taip, išsamiai nurodykite visus veiksnius, kurie leidžia nustatyti, kad nėra jokio pavojaus, jog bus suteikta per didelė kompensacija už pajamų nuostolius.

3.9. Ar tiems patiems tikslams yra numatyta Bendrijos pagalba? Jei taip, nurodykite tokią pagalbą patvirtinančio Komisijos sprendimo datą ir nuorodas.

4. Pagalba draudimo įmokoms sumokėti (Gairių 11.5 punktas)

4.1. Ar numatoma pagalba tik iš dalies finansuos įmokas pagal draudimo polisą, kuris numato kompensaciją:

tik nuostoliams, kurie priskiriami stichinėms nelaimėms ir išimtiniams įvykiams, apibrėžtiems Gairių 11.2 punkte, ar oro sąlygoms, panašioms į stichinę nelaimę, apibrėžtoms Gairių 11.3 punkte;

ir pirmiau nurodytiems nuostoliams, ir kitiems dėl blogo oro sąlygų atsiradusiems nuostoliams?

4.2. Koks planuojamos pagalbos dydis (atkreipkite dėmesį, kad pirmuoju atveju 4.1 punkte didžiausia leistina pagalbos norma - 80 %, o antruoju atveju - 50 %)?

4.3. Ar pagalba taikoma perdraudimo programai? Jei taip, pateikite visą būtiną informaciją, kad Komisija galėtų patikrinti įvairių pagalbos komponentų dydžius ir planuojamos pagalbos suderinamumą su bendrąja rinka.

4.4. Ar galimybė padengti riziką siejama tik su viena draudimo įmone ar su įmonių grupe?

4.5. Ar pagalba priklauso nuo to, ar draudimo sutartis yra sudaryta su atitinkamoje valstybėje narėje įsisteigusia draudimo įmone (jei taip, atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 11.5.3 punktą Komisija negali leisti pagalbos draudimo įmokoms, kurios sudaro kliūtį draudimo paslaugų vidaus rinkos veikimui)?

III.12.I DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ ŽEMĖS SKLYPŲ PERSKIRSTYMUI

Ši forma naudojama pranešimui apie bet kurias valstybės pagalbos schemas, skirtas žemės sklypų perskirstymo teisinėms ir administracinėms sąnaudoms, įskaitant matininkų paslaugas, padengti, kurios yra aprašytos Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje 12 punkte [73].

1. Ar pagalbos priemonė sudaro bendros žemės perskirstymo programos, vykdomos atitinkamos valstybės narės įstatymų nustatyta tvarka, dalį?

□ | taip | □ | ne |

2. Ar į finansuotinas išlaidas įeina

□ žemės sklypų perskirstymo teisinės ir administracinės sąnaudos, įskaitant žemės matavimą?

□ investicijos, įskaitant pagalbą žemės pirkimui?

Jei į finansuotinas išlaidas įeina ir kiti dalykai, atkreipkite dėmesį, kad Gairių 12 punktas leidžia tik pagalbą išvardytoms finansuotinoms išlaidoms.

3. Nurodykite didžiausią viešosios paramos normą, išreikštą finansuotinų išlaidų apimtimi:

… žemės sklypų perskirstymo teisinėms ir administracinėms sąnaudoms, įskaitant matavimo sąnaudas; (didžiausias norma - 100 %)

… investicijoms, įskaitant pagalbą žemės pirkimui (didžiausia norma - 40 % arba 50 % mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse + 5 % jauniems ūkininkams, taip pat Gairių 4.1 punktas)?

4. Kokių priemonių imamasi, siekiant išvengti per didelės kompensacijos ir patikrinti, kad yra laikomasi pirmiau nurodytų pagalbos dydžių?

III.12.J DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ KOKYBIŠKŲ ŽEMĖS ŪKIO PRODUKTŲ GAMYBAI IR PREKYBAI

Ši forma naudojama pranešimui apie bet kurią valstybės pagalbą, skirtą kokybiškų žemės ūkio produktų gamybai ir prekybai skatinti, kaip aprašyta Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje [74] 13 punkte.

1. Produktų tipas

1.1. Ar pagalba taikoma tik kokybiškiems produktams?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite, kokie yra atitinkamų produktų kokybės elementai, pavyzdžiui, produktai, kurie bent pagal vieną kriterijų yra aiškiai aukštesnės kokybės negu reikalauja privalomieji standartai (tokia aiškiai aukštesnė kokybė gali būti susijusi su pačiu produktu arba su jo gamybos procesu, ir ją turi patikrinti nepriklausoma išorės kontrolė) ar kurie tenkina kokybės standartus, nustatytus konkretiems kokybiškiems produktams Bendrijos teisės aktuose.

Jei pagalba netaikoma kokybiškiems produktams, atkreipkite dėmesį, kad pagal žemės ūkio gairių 13 punktą, pagalba apsiriboja tik kokybiškais žemės ūkio produktais.

2. Pagalbos tipai

2.1. Kuriuos iš toliau nurodytų pagalbos tipų galima finansuoti pagal pagalbos schemą ar priemonę?

□ rinkos tyrimo veiklą, produkto idėjos realizavimą ir dizainą;

□ pagalbą, suteikiamą paraiškoms dėl kilmės pavadinimo pripažinimo ir dėl specifinių savybių sertifikatų parengti pagal atitinkamus Bendrijos reglamentus;

□ konsultacijas ir panašią paramą, pradedant taikyti kokybės užtikrinimo schemas, tokias kaip ISO 9000 arba 14000 serijos, sistemas, paremtas pavojaus analize ir kritiniais kontrolės punktais (HACCP), arba aplinkos audito sistemas;

□ darbuotojų mokymo, kaip naudoti kokybės užtikrinimo ir HACCP sistemas, sąnaudas;

□ pagalbą pripažintų sertifikavimo institucijų mokesčiams apmokėti už pradinį kokybės užtikrinimo ar panašių sistemų sertifikavimą;

□ pagalbą nereguliarios proceso kokybės kontrolės ir nereguliarios produkto kontrolės, kurią atlieka trečiosios šalys, sąnaudoms apmokėti;

□ pagalbą kontrolės priemonių, kuriomis siekiama užtikrinti kilmės pavadinimų arba specifinių savybių sertifikatų autentiškumą pagal Tarybos reglamentus (EEB) Nr. 2081/92 ir 2082/92, sąnaudoms apmokėti;

□ pagalbą kontrolės, kurią vykdo kitos institucijos, atsakingos už kokybės ženklų ir etikečių naudojimą pagal pripažintas kokybės užtikrinimo sistemas, sąnaudoms apmokėti;

□ pagalbą ekologinės gamybos metodų kontrolės, vykdomos pagal Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2092/91, sąnaudoms apmokėti.

2.2. Ar į pagalbos priemonę įeina investicijos, kurios yra būtinos gamybos įrenginiams patobulinti?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, žiūrėkite žemės ūkio Gairių 4.1 ir (arba) 4.2 punktą.

2.3. Ar Bendrijos teisės aktai numato, kad kontrolės sąnaudas turi padengti gamintojai?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, ar pagalba turi būti mokama kaip parafiskalinių mokesčių finansuojamos sistemos dalis?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite žemės ūkio Gairių 13.4 punktą.

2.4. Ar kontroles atlieka trečiosios šalys (ar jos atliekamos jų vardu), tokios kaip:

□ kompetentingos reguliavimo institucijos ar jų vardu veikiančios įstaigos;

□ nepriklausomos struktūros, atsakingos už kilmės pavadinimų, ekologinių etikečių ar kokybės etikečių naudojimo kontrolę ir priežiūrą;

□ kitos (nurodykite kokios ir kaip kontrolės įstaigos nepriklausomumas yra užtikrinamas)

3. Gavėjai

3.1. Kas yra pagalbos gavėjai?

□ ūkininkai;

□ gamintojų grupės;

□ kiti (nurodykite)

3.2. Jei ūkininkai nėra tiesioginiai pagalbos gavėjai:

3.2.1. Ar pagalba prieinama visiems tinkamiems ūkininkams atitinkamoje vietovėje, remiantis objektyviai nustatytomis sąlygomis?

□ | taip | □ | ne |

3.2.2. Ar pagalbos priemonėje numatyta, kad negalima reikalauti privalomos gamintojų grupių/organizacijų ar tarpininkaujančio subjekto, valdančio pagalbą, narystės, siekiant pasinaudoti pagalbos teikiama nauda?

□ | taip | □ | ne |

3.2.3. Ar indėlis atitinkamos grupės ar organizacijos administracinėms sąnaudoms padengti apsiriboja teikiamos paslaugos sąnaudomis?

□ | taip | □ | ne |

3.2.4. Ar ūkininkai gali laisvai pasirinkti paslaugos teikėją?

□ | taip | □ | ne |

3.2.4.1. Jei ne, ar paslaugos teikėjas pasirenkamas ir jam atlyginama pagal rinkos principus be jokios diskriminacijos, taikant pakankamą reklamą, kad paslaugų rinka būtų atvira konkurencijai ir kad būtų galima prižiūrėti pirkimų taisyklių nešališkumą?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas į vieną ar kelis 3.2 punkto klausimus yra neigiamas, atkreipkite dėmesį, kad, kadangi galutinis pagalbos gavėjas yra ūkininkas, pagalba gali būti suteikta per įstaigą tarpininkę tik tuo atveju, jei yra užtikrinta laisva prieiga visiems tinkamiems ūkininkams ir paslaugos teikėjo atrankos procedūros skaidrumas.

4. Pagalbos dydis

4.1. Nurodykite didžiausią šių priemonių viešosios paramos normą:

a) … rinkos tyrimo veikla, produkto idėjos realizavimas ir dizainas (daugiausia 100 %);

b) … pagalba, suteikiama parengti paraiškas dėl kilmės pavadinimo pripažinimo ir dėl specifinių savybių sertifikatų pagal atitinkamus Bendrijos reglamentus (daugiausia 100 %);

c) … konsultacijos ir panaši parama, pradedant taikyti kokybės užtikrinimo schemas, tokias kaip ISO 9000 arba 14000 serijos, sistemos, paremtos pavojaus analize ir kritiniais kontrolės punktais (HACCP), arba aplinkos audito sistemos (daugiausia 100 %);

d) … darbuotojų mokymo, kaip naudoti kokybės užtikrinimo ir HACCP tipo sistemas, sąnaudos (daugiausia 100 %);

e) … pripažintų sertifikavimo institucijų mokesčių sąnaudos už pradinį kokybės užtikrinimo ar panašių sistemų sertifikavimą (daugiausia 100 %).

4.2. Ar visa pagalbos suma, kuri gali būti suteikta pagal 4.1 punkto a-e papunkčius:

- apsiriboja 100000 eurų vienam gavėjui per trejų metų laikotarpį?

□ | taip | □ | ne |

- ar pagalba apsiriboja iki 50 % finansuotinų sąnaudų įmonėms, kurios patenka į Komisijos mažųjų ir vidutinių įmonių apibrėžimą, žiūrint kuri suma didesnė?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas į abu klausimus yra neigiamas, remkitės didžiausia pagalbos riba, numatyta žemės ūkio Gairių 13.2 punkte.

4.3. Ar tas pats gavėjas gali gauti pagalbą pagal skirtingas priemones, išvardytas 4.1 punkto a-e papunkčiuose?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite, kaip bus užtikrinta 100000 eurų riba vienam gavėjui per trejų metų laikotarpį.

4.4. Ar aiškiai pasakyta, kad negali būti suteikta pagalba nereguliarios proceso kokybės kontrolės ir nereguliarios produkto kontrolės sąnaudoms apmokėti?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite žemės ūkio Gairių 13.3 punktą.

4.5. Ar pagalba kontrolės priemonių, kuriomis siekiama užtikrinti kilmės pavadinimų arba specifinių savybių sertifikatų autentiškumą pagal Tarybos reglamentus (EEB) Nr. 2081/92 ir 2082/92, sąnaudoms apmokėti yra laikina ir mažėjanti per pirmuosius šešerius metus nuo kontrolės sistemos sukūrimo?

□ | taip | □ | ne |

4.6. Ar pagalba, skirta kitų įstaigų, atsakingų už kokybės ženklų ir etikečių naudojimo priežiūrą pagal pripažintas kokybės užtikrinimo schemas, yra mažinama laipsniškai taip, kad septintais metais nuo jos pradžios ji būtų panaikinta?

□ | taip | □ | ne |

4.7. Ar pagalba ekologinių metodų kontrolei yra suteikiama iki 100 % faktiškai patirtų sąnaudų ir skiriama tik ekologinės gamybos metodams, taikomiems pagal Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2092/91?

□ | taip | □ | ne |

III.12. K DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ TECHNINĖS PARAMOS TEIKIMUI ŽEMĖS ŪKIO SEKTORIUJE

Ši forma naudojama pranešimui apie bet kurią valstybės pagalbą, kurios tikslas – teikti techninę paramą žemės ūkio sektoriuje, kaip aprašyta Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje [75] 14 punkte.

1. Pagalbos tipas

1.1. Kuris iš šių pagalbos tipų gali būti finansuojamas pagal pagalbos schemą/individualią priemonę:

□ švietimas ir mokymas;

□ ūkio valdymo paslaugos ir pavadavimo ūkyje paslaugos;

□ mokesčiai už konsultacijas;

□ konkursų, parodų ir mugių organizavimas, įskaitant paramą dalyvavimo tokiuose renginiuose sąnaudoms;

□ kita veikla, susijusi su žinių apie naujus metodus platinimu (nurodykite)

2. Finansuotinos sąnaudos

2.1. Kai vykdoma mokymo programa, ar į finansuotinas išlaidas įeina ir kitos sąnaudos, ne tik faktinės mokymo programos organizavimo, kelionių ir pragyvenimo išlaidos bei pakeitimo ūkyje paslaugos, kai nėra ūkininko ar ūkininko darbininko?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, žiūrėkite finansuotinų išlaidų sąrašą 14.1 punkte.

2.2. Ar veiklą, susijusią su žinių platinimu, sudaro tik nedidelio masto bandomieji ir parodomieji projektai?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad pagal 14.1 punktą galima finansuoti tik nedidelio masto bandomuosius ir parodomuosius projektus.

2.3. Ar aiškiai yra pasakyta, kad pagalbos priemonė netaikoma mokesčiams už konsultavimo paslaugas, kurios yra nuolatinės arba reguliarios ir susijusios su įprastinėmis įmonės veiklos išlaidomis?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, atkreipkite dėmesį, kad žemės ūkio Gairių 3.5 punktas numato, kad, jei Bendrijos teisės aktuose ar gairėse nėra aiškiai numatytos išimtys, vienašališkos valstybės pagalbos priemonės, kurios yra skirtos paprasčiausiai pagerinti gamintojų finansinę padėtį, bet visiškai neprisideda prie sektoriaus vystymo, laikomos pagalba veiklai, kuri yra nesuderinama su bendrąja rinka.

2.4. Kai dalyvaujama mugėse, ar į finansuotinas sąnaudas įeina dalyvavimo mokesčiai, kelionės išlaidos, leidinių sąnaudos, parodos patalpų nuoma?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, išvardykite visas papildomas finansuotinas sąnaudas, nuodugniai pateisindami tokias išlaidas.

3. Gavėjai

3.1. Kas yra pagalbos gavėjai?

□ ūkininkai;

□ gamintojų grupės;

□ kiti (nurodykite)

3.2. Jei ūkininkai nėra tiesioginiai pagalbos gavėjai

3.2.1. Ar pagalba yra prieinama visiems tinkamiems ūkininkams atitinkamoje vietovėje, remiantis objektyviai apibrėžtomis sąlygomis?

□ | taip | □ | ne |

3.2.2. Ar pagalbos priemonėje numatyta, kad negalima reikalauti privalomos gamintojų grupių/organizacijų ar tarpininkaujančio subjekto, valdančio pagalbą, narystės, siekiant pasinaudoti pagalbos teikiama nauda?

□ | taip | □ | ne |

3.2.3. Ar indėlis atitinkamos grupės ar organizacijos administracinėms sąnaudoms padengti apsiriboja teikiamos paslaugos sąnaudomis?

□ | taip | □ | ne |

3.2.4. Ar ūkininkai gali laisvai pasirinkti paslaugos teikėją?

□ | taip | □ | ne |

3.2.4.1. Jei ne, ar paslaugos teikėjas pasirenkamas ir jam atlyginama pagal rinkos principus be jokios diskriminacijos, taikant pakankamą reklamą, kad paslaugų rinka būtų atvira konkurencijai ir kad būtų galima prižiūrėti pirkimų taisyklių nešališkumą?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas į vieną ar kelis 3.2 punkto klausimus yra neigiamas, atkreipkite dėmesį, kad, kadangi galutinis pagalbos gavėjas yra ūkininkas, pagalba gali būti suteikta per įstaigą tarpininkę tik tuo atveju, jei yra užtikrinta laisva prieiga visiems tinkamiems ūkininkams ir paslaugos teikėjo atrankos procedūros skaidrumas.

4. Pagalbos dydis

4.1. Ar sukumuliuota visa pagalbos suma, kuri gali būti suteikta pagal šį skirsnį:

- apsiriboja 100000 eurų vienam gavėjui per trejų metų laikotarpį?

□ | taip | □ | ne |

- ar pagalba apsiriboja iki 50 % finansuotinų sąnaudų įmonėms, kurios patenka į Komisijos mažųjų ir vidutinių įmonių apibrėžimą, žiūrint kuri suma didesnė?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas į abu klausimus yra neigiamas, remkitės didžiausia pagalbos riba, numatyta žemės ūkio Gairių 14.3 punkte.

4.2. Ar tas pats gavėjas gali gauti pagalbą pagal skirtingas žemės ūkio gairių 14 punkto priemones?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite, kaip bus užtikrinta 100000 eurų riba vienam gavėjui per trejų metų laikotarpį.

4.3. Ar pagalbos riba apskaičiuojama gavėjo lygiu, kai gavėjas yra asmuo, kuris gauna paslaugas?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite žemės ūkio Gairių 14.3 punktą.

III.12.L DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ GYVULININKYSTĖS SEKTORIUJE

Ši forma naudojama pranešimui apie bet kurią valstybės pagalbos schemą, kuri skirta Bendrijos gyvūnų genetinei kokybei pagerinti, aprašytą Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje [76] 15 punkte ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1257/1999 [77] 10–12 straipsniuose.

Atkreipkite dėmesį, kad pagal Gairių 15 punktą pagalba nykstančioms rūšims ir veislėms išsaugoti vertinama pagal Kaimo plėtros reglamento II antraštinės dalies VI skyrių dėl aplinkosaugos žemės ūkyje. Taigi, apie šią priemonę žr. PIL formą dėl pagalbos aplinkosaugai žemės ūkyje.

1. Finansuotinos išlaidos

1.1. Kurioms iš šių finansuotinų išlaidų taikoma ši paramos priemonė:

□ bandos knygų sudarymo ir tvarkymo administracinės sąnaudos?

□ bandymai, skirti gyvulių genetinei kokybei ar produktyvumui nustatyti?

□ investicijų į gyvūnų reprodukcijos centrus ir inovacinių gyvūnų veislininkystės metodų ir praktikos taikymo ūkio lygiu finansuotinos sąnaudos?

□ aukštos genetinės kokybės atskirų veislinių patinų, registruotų bandos knygose, laikymo sąnaudos?

Jei į planuojamą priemonę įeina kitos finansuotinos išlaidos, atkreipkite dėmesį, kad Gairių 15 punktas leidžia šią pagalbą tik pirmiau išvardytoms finansuotinoms išlaidoms padengti.

2. Pagalbos suma

2.1. Nurodykite didžiausią viešosios paramos normą, išreikštą finansuotinų išlaidų apimtimi:

- … bandos knygų sudarymo ir tvarkymo administracinės sąnaudos (daugiausia 100 %);

- … bandymai, skirti gyvulių genetinei kokybei ar produktyvumui nustatyti (daugiausia 70 %);

- … investicijų į gyvūnų reprodukcijos centrus ir inovacinių gyvūnų veislininkystės metodų ir praktikos taikymo ūkio lygiu finansuotinos sąnaudos (daugiausia 40 %);

- … aukštos genetinės kokybės atskirų veislinių patinų, registruotų bandos knygose, laikymo sąnaudos (daugiausia 30 %).

2.2. Kokių priemonių imamasi, siekiant išvengti per didelės kompensacijos ir patikrinti, kad laikomasi pirmiau nurodytų pagalbos dydžių?

III.12.M DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ ATOKIAUSIEMS REGIONAMS IR EGĖJO JŪROS SALOMS

Šią formą valstybės narės naudoja pranešimui apie pagalbą atokiausiems regionams ir Egėjo jūros saloms, aprašytą žemės ūkio gairių 16 punkte.

1. Ar planuojama pagalba atokiausiems regionams ir Egėjo jūros saloms nukrypsta nuo Gairių nuostatų?

□ | taip | □ | ne |

- Jei ne, užpildykite pranešimo formą apie atitinkamą pagalbos tipą (pagalba investicijoms, techninei paramai ir t. t.).

- Jei taip, pildykite šią formą.

2. Ar priemonėje numatyta teikti pagalbą veiklai?

□ | taip | □ | ne |

3. Kokie yra struktūriniai kliuviniai, kuriuos pagalba veiklai siekia kompensuoti?

4. Kokios yra garantijos, kad pagalbos pobūdis ir dydis yra proporcingas kliuviniui, kurį ji siekia sušvelninti?

5. Ar ši pagalba skirta iš dalies kompensuoja papildomas transporto sąnaudas?

□ | taip | □ | ne |

5.1. Jei taip, pateikite įrodymus, kad tokios papildomos sąnaudos yra ir metodą, kuriuo apskaičiuojama jų suma [78]:

5.2. Jei taip, nurodykite, kokia bus didžiausia pagalbos suma (remiantis pagalbos vienam kilometrui santykiu arba pagalbos vienam kilometrui ir svorio vienetui santykiu) ir papildomų sąnaudų procentą, kurį dengia pagalba:

6. Ar pagalba skirta kompensuoti papildomas sąnaudas, kurios susidaro vykdant ekonominę veiklą dėl EB sutarties 299 straipsnio 2 dalyje nurodytų veiksnių (tolumo, izoliuotumo, nedidelio dydžio, sunkios topografijos ir klimato, ekonominio priklausomumo nuo kelių produktų)?

□ | taip | □ | ne |

Nustatykite papildomų sąnaudų sumą ir jų apskaičiavimo metodą:

Kaip valdžios institucijos gali nustatyti ryšį tarp papildomų sąnaudų ir EB sutarties 299 straipsnio 2 dalyje nurodytų veiksnių?

III.12.N DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ SUBSIDIJUOTOMS TRUMPALAIKĖMS PASKOLOMS ŽEMĖS ŪKYJE (CREDITS DE GESTION)

Ši forma naudojama pranešimui apie valstybės pagalbos schemą subsidijuotoms trumpalaikėms paskoloms žemės ūkyje, aprašytoms Komisijos komunikate dėl valstybės pagalbos: subsidijuotos trumpalaikės paskolos žemės ūkyje (crédits de gestion) [79].

1. Nurodykite, kas yra pagalbos gavėjai (Komunikato B ir D punktai):

a. pirminiai žemės ūkio produkcijos, apibrėžtos EB sutarties I priede, gamintojai.

b. subjektai, prekiaujantys tik žemės ūkio produktais, apibrėžtais EB sutarties I priede.

c. subjektai, dalyvaujantys tik žemės ūkio produktų, apibrėžtų EB sutarties I priede, perdirbime.

2. Nurodykite, ar gavėjai yra individualūs subjektai, įmonės, kooperatyvai, gamintojų asociacijos, kiti.

3. Nurodykite priežastis, kodėl kiekvieno 1 ir 2 punktuose nurodyto pagalbos gavėjų tipo padėtis trumpalaikių paskolų poreikio ir finansavimo galimybės atžvilgiu yra santykinai blogesnė už kitur šalyje veikiančių subjektų padėtį (Komunikato A punktas).

4. Ar subsidijuotos paskolos bus naudojamos padėti atrinktiems konkretiems sektoriams ar ūkio subjektams žemės ūkyje, remiantis ne vien tik trumpalaikių paskolų finansavimo sunkumais, kurie susiję su ūkininkavimo ir su juo susijusios veiklos pobūdžiu, visų pirma gamybos sezoniškumu ir ūkių struktūra? (Komunikato A ir B punktai).

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas teigiamas, nurodykite …

5. Nurodykite administracinį regioną, kuriame bus taikoma pagalbos priemonė.

6. Ar institucijos, teikiančios pagalbą, administraciniame regione pagalbą galės gauti visi žemės ūkio subjektai be jokios diskriminacijos, neatsižvelgiant į žemės ūkio veiklą, kuriai ūkio subjektui reikia trumpalaikės paskolos (Komunikato B punktas).

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas neigiamas, nurodykite …

7. Jei institucijos, teikiančios pagalbą, administraciniame regione norite tam tikrai veiklai ir (arba) ūkio subjektams netaikyti pagalbos priemonės, įrodykite, kad visi tokie atvejai yra pateisinami remiantis tuo, kad jų problemos, susijusios su trumpalaikių paskolų gavimu, yra iš esmės ne tokios reikšmingos kaip kitose žemės ūkio ekonomikos dalyse. (Komunikato B punktas).

8. Ar ilgiausia subsidijuotos trumpalaikės paskolos trukmė yra vieneri metai? (Komunikato D punktas)?

□ | taip | □ | ne |

9. Ar kompetentingos institucijos numato pratęsti subsidijuotų trumpalaikių paskolų vienerių metų terminą?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite keleriems metams …

10. Nurodykite, kokioms žemės ūkio kampanijoms pagalbos priemonė yra skirta.

11. Ar pagalba yra siejama su tam tikromis prekybos ar gamybos operacijomis?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas taip, nurodykite …

12. Ar pagalba apsiriboja tam tikrais produktais?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakymas taip, nurodykite …

13. Įrodykite, kad pagalbos pagal šią programą elementas apsiriboja tuo, kas absoliučiai būtina Komisijos komunikato A punkte nurodytiems trūkumams kompensuoti. Kiekvieno 1 ir 2 punktuose nurodyto pagalbos gavėjų tipo finansavimo trūkumus, nurodytus minėtame A punkte, išreikškite skaičiais, taikydami, jūsų nuomone, tinkamą metodą, bet neišeidami iš atotrūkio ribų tarp palūkanų normos, kurią moka tipiškas žemės ūkio subjektas, ir palūkanų normos, mokamos atitinkamos valstybės narės kituose ekonomikos dalyse už panašią trumpalaikių paskolų sumą vienam subjektui, nesusijusią su investicijomis (Komunikato C punktas). Nurodykite savo nustatytus skaičius ir aprašykite metodą, kuriuo juos nustatėte. Pateikite oficialius dokumentus (pvz., statistiką ir t. t.) savo skaičiams paremti.

14. Prie kiekvieno 1 ir 2 punktuose nurodyto pagalbos gavėjų tipo nurodykite, ar subsidijuotos paskolos suma bet kuriam gavėjui gali būti didesnė už pinigų srauto reikalavimus dėl to, kad gamybos sąnaudos patiriamos, dar negavus pajamų už produkcijos pardavimą. Jei taip, pateikite paaiškinimą.

15. Nurodykite bendrą šiai pagalbos priemonei skirtą biudžetą kiekvienais metais.

III.12.O DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ ŽEMĖS ŪKIO IR TAM TIKRŲ NE ŽEMĖS ŪKIO PRODUKTŲ SKATINIMUI IR REKLAMAI

Ši pranešimo forma naudojama valstybės pagalbai EB sutarties I priede išvardytų produktų ir tam tikrų jame neišvardytų produktų reklamai.

Atkreipkite dėmesį, kad skatinimo veikla, apibrėžiama kaip mokslinių žinių skleidimas plačiajai visuomenei, prekybos mugių ar parodų organizavimas, dalyvavimas jose ir panašiuose ryšių su visuomene renginiuose, įskaitant apžvalgas ir rinkos tyrimus, nėra reklama. Valstybės pagalbai tokiam skatinimui platesniąja prasme taikomi Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje [80] 13 ir 14 punktai, o žuvininkystės produktų atžvilgiu – Gairių dėl valstybės pagalbos žuvininkystei ir akvakultūrai tyrimo [81] 2.1.4 punktas.

Kitų sąvokų ir apibrėžimų paaiškinimą žr. Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos EB sutarties I priede išvardytų produktų ir tam tikrų jame neišvardytų produktų reklamai (2001/C 252/03) 2 skyrių.

1. Produktai, kuriems taikoma pagalba

1.1. Ar priemonė taikoma šiems produktams (pažymėkite)?

□ produktams, išvardytiems Sutarties I priede

□ produktams, neišvardytiems I priede, kuriuos sudaro daugiausia I priede išvardyti produktai (visų pirma pieno produktai, grūdų produktai, cukrus ir etilo alkoholis) perdirbta forma (pvz., vaisinis jogurtas, pieno miltelių mišiniai su kakava, sviesto/augalinių riebalų mišiniai, kepiniai, konditerijos gaminiai ir spiritiniai gėrimai).

□ žuvininkystės produktams.

Atkreipkite dėmesį, kad specialios valstybės pagalbos žemės ūkio produktų ir tam tikrų ne žemės ūkio produktų taisyklės taikomos tik pirmiau minėtiems produktams. Jei priemonė taikoma kitiems produktams, pildykite atitinkamus bendrosios pranešimo formos skyrius.

1.2. Priemonė taikoma šiems produktams/produktų kategorijoms (pvz., vaisiams ir daržovėms, kiaulienai, vynui. …):

2. Bendro pobūdžio informacija

2.1. Kur priemonė bus vykdoma?

□ trečiųjų šalių rinkose;

□ kitos valstybės narės rinkoje;

□ vidaus rinkoje;

□ už valstybės narės ar regiono, kur žemės ūkio ir kiti produktai yra pagaminti, ribų;

□ valstybėje narėje ar regione, kur yra pagaminti žemės ūkio ir kiti produktai.

2.2. Priemonė taikoma šioms tikslinėms grupėms:

□ vartotojams;

□ valstybės narės ar regiono, kur yra pagaminti žemės ūkio ir kiti produktai, lankytojams;

□ ūkio subjektams (pvz., maisto perdirbėjams, prekybos didmenininkams ir mažmenininkams, restoranams, viešbučiams ir visuomeninio maitinimo įmonėms);

□ kitoms tikslinėms grupėms (nurodykite):

2.3. Kokios komunikacijos priemonės bus naudojamos?

□ žiniasklaida (spauda, radijas, TV arba plakatai);

□ veikla pardavimo vietoje (lapeliai, plakatai, nemokami pavyzdžiai, degustavimas);

□ kitos priemonės (nurodykite);

2.4. Ar priemonė numato etikečių ir logotipų skatinimą?

□ | taip | □ | ne |

2.5. Ar jūsų institucijos gali pateikti Komisijai reklaminės medžiagos pavyzdžių ar maketų?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, paaiškinkite kodėl:

3. Finansuotinos išlaidos

3.1. Pateikite išsamų finansuotinų išlaidų sąrašą.

4. Gavėjai

4.1. Kas yra pagalbos gavėjai?

□ ūkininkai;

□ gamintojų grupės ir (arba) gamintojų organizacijos;

□ žemės ūkio produktų perdirbimo ir prekybos įmonės;

□ kiti (nurodykite)

4.2. Ar jūsų institucijos gali užtikrinti, kad visi atitinkamų produktų gamintojai gali pasinaudoti pagalba vienodai (su nuoroda į reklamos gairių 53 ir 56 paraštinius numerius)?

□ | taip | □ | ne |

4.3. Ar reklaminė veikla bus patikėta privačioms įmonėms ar trečiosioms šalims?

□ | taip | □ | ne |

4.4. Jei taip, ar jūsų institucijos gali užtikrinti, kad privačios įmonės/trečiosios šalys yra pasirinktos, taikant rinkos principus, be jokios diskriminacijos, prireikus taikant konkursų procedūras, kurios atitinka Bendrijos teisės aktus ir visų pirma precedentų teisę, naudojant reklamą pakankamu mastu, kad paslaugų rinka būtų atvira konkurencijai ir būtų prižiūrimas pirkimų procedūrų nešališkumas?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite reklamos gairių 30 paraštinį numerį.

5. Neigiami kriterijai

5.1. Negali būti laikoma, kad valstybės pagalba reklaminei kampanijai, kuri pažeidžia Sutarties 28 straipsnį, draudžiantį kiekybinius importo apribojimus ir visas lygiaverčio poveikio priemones tarp valstybių narių, yra suderinama su bendrąja rinka. Ar jūsų institucijos gali užtikrinti, kad bus laikomasi principų, aprašytų reklamos gairių 19 punkte, ir Europos Bendrijos Teisingumo Teismo jurisprudencija paremtų principų?

□ | taip | □ | ne |

5.2. Ar priemonėje yra nuorodos į atitinkamų produktų nacionaline kilmę?

□ | taip | □ | ne |

5.3. Jei taip, ar jūsų institucijos gali užtikrinti, kad nuorodos į nacionalinę kilmę tik papildo kampanijos metu pagrindinę vartotojams perduodamą mintį ir nėra pagrindinė priežastis, kodėl vartotojams patariama pirkti produktą?

□ | taip | □ | ne |

5.4. Jei priemonė taikoma valstybės narės ar regiono, kuriame produktai yra pagaminti, viduje, ar jūsų institucijos gali užtikrinti, kad šios priemonės yra skirtos tik valstybės narės ar regiono lankytojams, skatinant juos išmėginti vietinius produktus ir (arba) apsilankyti vietiniuose gamybos įrenginiuose?

□ | taip | □ | ne |

5.5. Ar jūsų institucijos gali užtikrinti, kad priemonė neprieštarauja Bendrijos antrinės teisės aktams, v isų prima:

- konkrečioms etikečių taisyklėms, kurios yra nustatytos vyno, pieno produktų, kiaušinių ir paukštienos sektoriams,

- 2000 m. kovo 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2000/13/EB dėl valstybių narių įstatymų, reglamentuojančių maisto produktų ženklinimą, pateikimą ir reklamavimą, derinimo 2 straipsnio nuostatoms,

- su bendrai finansuojamoms reklamos kampanijoms, vykdomoms Bendrijos lygiu?

□ | taip | □ | ne |

5.6. Ar priemonė tiesiogiai susijusi su vienos konkrečios ar kelių įmonių produktais?

□ | taip | □ | ne |

6. Teigiami kriterijai

6.1. Dėl kurių toliau išvardytų priežasčių galima laikyti, kad priemonė atitinka bendrus interesus EB sutarties 87 straipsnio 3 dalies c punkto prasme?

Priemonė taikoma:

□ pertekliniams žemės ūkio produktams arba nepakankamai išnaudojamoms rūšims;

□ naujiems produktams ar pakeitimo produktams, kurių pertekliaus dar nėra;

□ aukštos kokybės produktams, įskaitant produktus, pagamintus arba gautus taikant aplinkai nežalingus gamybos arba nuotekų surinkimo būdus, tokius kaip ekologinės žemdirbystės produktai;

□ tam tikrų regionų vystymui;

□ mažųjų ir vidutinių įmonių (MVĮ), apibrėžtų 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamente (EB) Nr. 70/2001 dėl EB sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo valstybės pagalbai mažoms ir vidutinėms įmonėms;

□ projektams, kuriuos įgyvendina oficialiai pripažintos organizacijos, apibrėžtos 1999 m. gruodžio 17 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 104/2000 dėl bendro žuvininkystės ir akvakultūros produktų rinkos organizavimo;

□ projektams, kuriuos bendrai įgyvendina žuvininkystės sektoriaus nacionalinių institucijų pripažintos gamintojų organizacijos ar kitos organizacijos.

7. Kokybiški produktai

7.1. Ar priemonė numato produktų, kuriems taikomas vienas iš šių reglamentų/nuostatų, reklamą (pažymėkite):

□ 1992 m. liepos 14 d. Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 2081/92 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos;

□ 1992 m. liepos 14 d. Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 2082/92 dėl žemės ūkio ir maisto produktų specifinių savybių sertifikatų;

□ 1991 m. birželio 24 d. Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 2092/91 dėl ekologinės žemės ūkio produktų gamybos ir nuorodų apie tokią gamybą ant žemės ūkio ir maisto produktų;

□ 1999 m. gegužės 17 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 1493/1999 dėl bendro vyno rinkos organizavimo 54–58 straipsniai (apie vynus, gaminamus tam tikruose konkrečiuose regionuose;

□ 2003 m. rugsėjo 29 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 1783/2003 dėl paramos kaimo plėtrai iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (EŽŪOGF) 24 ter straipsnio 3 dalis.

7.2. Ar priemonė taip pat numato kitų produktų, kurie atitinka konkrečius kokybės reikalavimus, reklamą?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aiškiai ir išsamiai paaiškinkite, kodėl atitinkami produktai atitinka standartus ir specifikacijas, kurios yra aiškiai aukštesnės ir konkretesnės už standartus ir specifikacijas, nustatytas atitinkamuose Bendrijos ir nacionaliniuose teisės aktuose (su nuoroda į reklamos gairių 47 paraštinį numerį). Patartina Komisijai pateikti, pavyzdžiui, lentelę, kurioje yra nurodytos įvairios produktų kategorijos, atitinkami toms produktų kategorijoms taikomi Bendrijos ir (arba) nacionaliniai standartai ar specifikacijos bei kokybės kriterijai.

7.3. Kaip vykdoma nuolatinė konkrečių kokybės kriterijų laikymosi kontrolė (su nuoroda į reklamos gairių 47 paraštinį numerį)?

7.4. Ar jūsų institucijos gali užtikrinti, kad kokybės užtikrinimo schema bus prieinama visiems Bendrijoje pagamintiems produktams, neatsižvelgiant į jų kilmę, jei jie atitinka nustatytas sąlygas?

□ | taip | □ | ne |

7.5. Ar jūsų institucijos gali užtikrinti, kad priemonės veikimo metu panašios kontrolės, atliktos kitose valstybėse narėse, rezultatai bus pripažinti?

□ | taip | □ | ne |

8. Pagalbos dydis

8.1. Nurodykite iš bendro pobūdžio tikslams skirto Vyriausybės biudžeto didžiausią tiesioginės pagalbos dydį, išreikštą finansuotinų sąnaudų apimtimi:

… %.

Jei pagalbos norma žemės ūkio produktams ir tam tikriems ne žemės ūkio produktams yra didesnė kaip 50 %, žiūrėkite reklamos gairių 60 paraštinį numerį. Jei pagalbos norma žuvininkystės produktams yra didesnė už pagalbos skales ir normas, nurodytas Reglamento (EB) Nr. 2792/1999 III ir IV prieduose, žiūrėkite šias nuostatas.

8.2. Nurodykite sektoriaus indėlį, išreikštą finansuotinų sąnaudų apimtimi:

… %.

8.3. Sektoriaus įmonių įnašai teikiami kaip

□ savanoriški įnašai;

□ renkamos parafiskalinės rinkliavos arba privalomieji įnašai.

Pastaruoju atveju paaiškinkite, kaip toks rinkimas organizuojamas.

III.12.P DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ PERTVARKAI, SKIRIAMĄ SUNKUMUS PATIRIANČIOMS ĮMONĖMS: ŪKIO SUBJEKTAI ŽEMĖS ŪKIO SEKTORIUJE

Ši forma naudojama pranešimui apie pagalbą pertvarkai žemės ūkio sektoriuje, taikomą visiems ūkio subjektams, kurie verčiasi Sutarties I priedo produktų gamyba ir (arba) prekyba, įskaitant žuvininkystę ir akvakultūrą, bet atsižvelgiant į specifinius sektoriaus bruožus ir ją reglamentuojančias Bendrijos taisykles. Atkreipkite dėmesį, kad Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarka [82] i taikomos žemės ūkio sektoriuje.

1. Tinkamumas

1.1. Ar priemonė apsiriboja įmonėmis, kurios atitinka bent vieną toliau nurodytą tinkamumo kriterijų:

1.1.1. Ar priemonė apsiriboja įmonėmis, kurių daugiau kaip pusė įregistruoto kapitalo yra prarasta ir daugiau nei ketvirtis to kapitalo prarasta per paskutinius 12 mėnesių?

□ | taip | □ | ne |

1.1.2. Ar tai neribotos atsakomybės įmonės, kurių daugiau kaip pusė apskaitos knygose atsispindinčio kapitalo yra prarasta ir daugiau kaip vienas ketvirtis to kapitalo prarastas per paskutinius 12 mėnesių?

□ | taip | □ | ne |

1.1.3. Ar įmonės atitinka vidaus įstatymų nustatytus kriterijus, kad joms būtų taikomas kolektyvinio bankroto procesas?

□ | taip | □ | ne |

1.2. Ar priemonė apsiriboja sunkumus patiriančių mažųjų ir vidutinių įmonių, atitinkančių Bendrijos MVĮ apibrėžimą, gelbėjimu?

□ | taip | □ | ne |

1.3. Nurodykite, ar priemonė taikoma įmonėms, kurios verčiasi

□ pirmine gamyba ir (arba)

□ perdirbimu ir (arba)

□ I priedo produktų prekyba

□ žuvininkystės sektoriuje?

1.4. Nurodykite, ar priemonė apsiriboja mažomis žemės ūkio įmonėmis 76 paraštinio numerio prasme (įmonės, turinčios ne daugiau kaip 10 metinių darbo vienetų).

□ | taip | □ | ne |

1.5. Nurodykite, ar priemonė taikoma įmonėms, kurios yra

□ paramą gaunančioje vietovėje, apibrėžtoje pertvarkos gairių 54 paraštiniame numeryje, arba

□ mažiau palankiose ūkininkauti vietovėje, apibrėžtoje Tarybos reglamente (EB) Nr. 1257/1999 dėl paramos kaimo plėtrai iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (EŽŪOGF) ir iš dalies pakeičiančiame bei panaikinančiame tam tikrus reglamentus [83].

2. Gyvybingumo grąžinimas

Turi būti įgyvendinamas pertvarkos planas, kuris užtikrintų gyvybingumo sugrįžimą. Turėtų būti pateikta bent ši informacija:

2.1. Pateiktos įvairios prielaidos apie rinką, remiantis atlikta rinkos apžvalga.

2.2. Priežasčių, kodėl įmonė susidūrė su sunkumais, analizė.

2.3. Pateikta siūloma įmonės strategija ateičiai ir kaip ji užtikrins gyvybingumą.

2.4. Išsamus įvairių planuojamų pertvarkos priemonių aprašymas ir apžvalga bei jų sąnaudos.

2.5. Įvairių priemonių įgyvendinimo tvarkaraštis ir galutinis viso pertvarkos plano įgyvendinimo terminas.

2.6. Informacija apie įmonės gamybos pajėgumus, visų pirma apie tų pajėgumų panaudojimą.

2.7. Pateikite informaciją apie atitinkamos produktų kategorijos mastą ir tendencijas per paskutinius trejus metus, kuriais buvo taikomos rinkos stabilizavimo priemonės, visų pirma eksporto kompensacijos ir išėmimas iš rinkos, pasaulio rinkos kainų raidą ir sektoriaus apribojimų buvimą Bendrijos teisės aktuose. Laikoma, kad produktai, kuriems taikomos gamybos kvotos, neturi per didelių pajėgumų. Pateikite informaciją apie specifinius žuvininkystės ir akvakultūros sektoriaus ypatumus ir jį reglamentuojančias Bendrijos taisykles, visų pirma Gaires dėl valstybės pagalbos žuvininkystei ir akvakultūrai tyrimo [84] ir Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2792/99 [85].

2.8. Išsamus finansinių priemonių, skirtų pertvarkai, aprašymas, įskaitant:

- dar turimo kapitalo panaudojimą;

- turto ir antrinių įmonių pardavimą, siekiant padėti finansuoti pertvarką;

- įvairių akcininkų ir trečiųjų šalių (tokių kaip kreditoriai, bankai) finansinius įsipareigojimus;

- viešosios pagalbos sumą ir įrodymus, kad tokios sumos reikia.

2.9. Numatoma pelno (nuostolio) ataskaita ateinantiems penkeriems metams su kapitalo pajamingumo įvertinimu ir jautrumo tyrimu, paremtu keliais scenarijais.

2.10. Pertvarkos plano autoriaus (autorių) pavardė ir data, kada jis buvo sudarytas.

3. Nederamo konkurencijos iškraipymo vengimas

3.1. Žiūrėkite pertvarkos gairių 35–39 paraštinius numerius ir aprašykite, kokių kompensacinių priemonių bus imtasi, siekiant išvengti nederamo konkurencijos iškraipymo.

3.2. Pagal pertvarkos gairių 70 paraštinį numerį taip pat gali būti taikomos specialiosios taisyklės, nustatytos 73–82 punktuose (kaip alternatyva 35–39 punktams). Ar jūsų valdžios institucijos reikalauja, kad šios specialiosios taisyklės būtų taikomos žemės ūkiui?

□ | taip | □ | ne |

3.2.1. Jei taip, nurodykite, ar gali būti įvykdyta viena iš šių sąlygų:

□ Priemonių, skirtų bet kuriai produktų ar ūkio subkjektų kategorijai, atveju: Teigiamų sprendimų, priimtų visų gavėjų atžvilgiu per ištisinį dvylikos mėnesių laikotarpį, visuma nėra susijusi su tokiu produktų kiekiu, kuris viršytų 3 % visos tokių produktų metinės produkcijos toje šalyje;

□ Kitų priemonių, kurios nėra skirtos produktų ar ūkio subkjektų kategorijoms, atveju: Teigiamų sprendimų, priimtų visų gavėjų atžvilgiu per ištisinį dvylikos mėnesių laikotarpį, visuma nėra susijusi su produkto verte, kuri viršytų 1,5 % visos metinės žemės ūkio produkcijos toje šalyje. Pateikite statistinę informaciją ir visų pirma skaičius apie bendrą metinę produkciją ir bendrą metinę žemės ūkio produkcijos vertę, kurių reikia pirmiau nurodytoms sąlygoms įvertinti.

Pagal pertvarkos gairių 80 paraštinį numerį, geografinės nuorodos gali būti nustatytos regiono lygiu. Visais atvejais šalies (arba regiono) produkcija matuojama, remiantis įprastais produkcijos lygiais (paprastai, ankstesnių trejų metų vidurkiu), o gavėjų produkcijos kiekiai ir vertė turi būti tipiška jų įmonių produkcijos kiekiui ir vertei iki sprendimo suteikti pagalbą priėmimo.

3.2.2. Jei priemonė netenkina kurios nors 3.2.1. punkte minėtos sąlygos, žiūrėkite pertvarkos gairių 74–76 paraštinius numerius ir aprašykite, kokių kompensacinių priemonių bus imamasi, siekiant išvengti nederamo konkurencijos iškraipymo.

3.3. Ar priemonė numato, kad įmonės, pagalbos gavėjos, neturi didinti savo pajėgumų pertvarkos plano metu?

□ | taip | □ | ne |

4. Pagalba, ribojama būtiniausiu minimumu

Aprašykite, kaip bus užtikrinta, kad suteikta pagalba apsiribotų būtiniausiu minimumu?

5. Vieną kartą, paskutinį kartą

Ar yra užtikrinta, kad įmonės negautų pagalbos pertvarkai daugiau nei vieną kartą per dešimt metų?

□ | taip | □ | ne |

Atkreipkite dėmesį, kad apie visus atvejus, kai nesilaikoma šio principo, būtina pranešti atskirai (pagalbos schemų atveju). Tačiau pagal pertvarkos gairių 83 paraštinį numerį, individualios pagalbos ir gelbėjimo bei pertvarkos schemų, taikomų pirminei žemės ūkio gamybai, atveju laikotarpis, per kurį negalima suteikti dar vienos pagalbos, išskyrus išimtinėmis ir nenumatytomis aplinkybėmis, kurios nepriklauso nuo įmonės, yra sumažinamas iki penkerių metų.

6. Pagalbos suma

Nurodykite didžiausią pagalbos sumą, kuri gali būti suteikta vienai įmonei kaip pertvarkos operacijos dalis:

Pateikite visą svarbią informaciją apie bet kurios rūšies pagalbą, kuri gali būti suteikta įmonėms, tinkamoms gauti pagalbą pertvarkai.

7. Metinė ataskaita

7.1. Ar įsipareigojate pateikti bent metines ataskaitas apie priemonės veikimą, kuriose būtų informacija, nurodyta Komisijos instrukcijose dėl standartinių ataskaitų?

□ | taip | □ | ne |

7.2. Ar įsipareigojate tokioje ataskaitoje pateikti įmonių gavėjų sąrašą, kuriame būtų bent ši informacija:

a) įmonės pavadinimas;

b) sektoriaus kodas, naudojant NACE [86] dviejų skaitmenų sektorių klasifikacijos kodus;

c) darbuotojų skaičius;

d) metinė apyvarta ir balanso vertė;

e) suteiktos pagalbos suma;

f) atitinkamais atvejais bet kuri pagalba pertvarkai ar kita jai prilyginama parama, kurią ji yra gavusi praeityje;

g) ar įmonė buvo likviduota, ar jai buvo pritaikytas kolektyvinio bankroto procesas ar ne, nepasibaigus pertvarkos laikotarpiui.

□ | taip | □ | ne |

Atkreipkite dėmesį, kad 7.2 punktas netaikomas mažoms žemės ūkio įmonėms.

Kai yra remiamasi pertvarkos gairių 73–82 punktų nuostatomis, ataskaitoje taip pat turi būti pateikti duomenys, rodantys arba:

a) gamybos, kuri veiksmingai pasinaudojo pagalba pertvarkai, kiekis (arba vertė), ir duomenys apie pajėgumų sumažinimą pagal tuos punktus; arba

b) kad yra įvykdytos sąlygos, taikomos atleidimui nuo pajėgumų mažinimo pagal pertvarkos gairių 79, 80 ir 81 punktus.

III.12.Q DALIS

PAPILDOMOS INFORMACIJOS LAPAS APIE PAGALBĄ, SUSIJUSIĄ SU USK BANDYMAIS, KRITUSIAIS GYVULIAIS IR SERDYKLŲ ATLIEKOMIS

Ši pranešimo forma naudojama valstybės pagalbai USK bandymų sąnaudų, kritusių gyvulių ir skerdyklų atliekų sąnaudoms padengti, suteikiama ūkio subjektams, kurie verčiasi gyvūnų ir gyvūninių produktų, kurie patenka į Sutarties I priedą gamyba, perdirbimu ir prekyba, jei tiems produktams yra taikomi Sutarties 87, 88 ir 89 straipsniai.

Sąvokų paaiškinimo ir apibrėžimo žiūrėkite Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos USK bandymams, kritusiems gyvuliams ir skerdyklų atliekoms (2002/C 324/02).

1. USK bandymai

1.1. Ar priemonė sudaro Bendrijos, nacionalinio ar regioninio lygio programos, skirtos ligos prevencijai, kontrolei ir išnaikinimui, dalį?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite Bendrijos gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje 11.4.2 punktą.

1.2. Nurodykite, kurios Bendrijos ar nacionalinės nuostatos nustato, kad kompetentingos nacionalinės institucijos spręstų ligos problemą, organizuodamos priemones jai išnaikinti, ypač taikydamos privalomas priemones, kurios yra kompensuojamos, arba iš pradžių sukurdamos įspėjimo apie pavojų sistemą kartu su atitinkama pagalba, skatinančia asmenis savanoriškai dalyvauti prevencinėje priemonėje. Pridėkite atitinkamų nacionalinių nuostatų kopiją.

1.3. Žiūrėkite Gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje 11.4.3 punktą, ar priemonė yra:

□ prevencinė,

□ kompensacinė, ar

□ prevencinė ir kompensacinė kartu.

1.4. Ar priemonė yra suderinama su Bendrijos veterinarijos teisės aktais ir jų tikslais?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite Gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje 11.4.4 punktą.

1.5. Pateikite išsamų finansuotinų išlaidų sąrašą (pvz., bandymo priemonių komplekto sąnaudos, mėginių ėmimo, vežimo, bandymo, saugojimo ir sunaikinimo sąnaudos.…)?

1.6. Nurodykite didžiausią pagalbos dydį, išreikštą procentais nuo finansuotinų sąnaudų. Pagal Gairių dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje 11.4.5 punktą didžiausias pagalbos dydis turėtų sudaryti 100 % patirtų sąnaudų. Atkreipkite dėmesį, kad čia turi įeiti Bendrijos išmokos USK bandymams.

… %

1.7. Ar priemonė taikoma privalomiems galvijų, paskerstų žmonių suvartojimui, GSE bandymams?

□ | taip | □ | ne |

Atkreipkite dėmesį, kad įpareigojimas dėl bandymų gali būti paremtas Bendrijos arba nacionaliniais teisės aktais.

1.8. Jei taip, ar visa tiesioginė ir netiesioginė parama šiems bandymams sudaro daugiau kaip 40 eurų vienam bandymui (įskaitant Bendrijos išmokas)?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, žiūrėkite USK gairių 24 paraštinį numerį.

1.9. Ar parama išmokama ūkio subjektui tuomet, kai turi būti imami mėginiai?

□ | taip | □ | ne |

1.10. Jei ne, ar pagalba išmokama laboratorijoms?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite USK gairių 25 paraštinį numerį.

1.11. Jei taip, išsamiai paaiškinkite, kaip visa mokama valstybės pagalbos suma yra perduodama ūkio subjektui, kur turi būti imami bandymui mėginiai.

Atkreipkite dėmesį, kad laboratorijos paprastai turi būti parenkamos, remiantis rinkos principais, be jokios diskriminacijos, prireikus taikant konkurso procedūras, kurios atitinka Bendrijos teisę ir visų pirma precedentų teisę, naudojant reklamą pakankamu mastu, kad paslaugų rinka būtų atvira konkurencijai ir būtų prižiūrimas pirkimų procedūrų nešališkumas?

1.12. Ar bandymų priemonių komplekto tiekėjas yra parinktas, remiantis rinkos principais, be jokios diskriminacijos, prireikus taikant konkurso procedūras, kurios atitinka Bendrijos teisę ir visų pirma precedentų teisę, naudojant reklamą pakankamu mastu, kad paslaugų rinka būtų atvira konkurencijai ir būtų prižiūrimas pirkimų procedūrų nešališkumas?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, paaiškinkite, kaip visa mokama valstybės pagalbos suma yra perduodama ūkio subkjektui, kur turi būti imami bandymui mėginiai, ir kaip užtikrinama, kad bandymų priemonių komplekto tiekėjui nebus galimybės pasinaudoti kokiu nors pagalbos elementu.

2. Kritę gyvuliai

2.1. Ar priemonė siejama su nuoseklia stebėjimo programa, užtikrinančia saugų visų kritusių gyvulių šalinimą valstybėje narėje?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite USK gairių 32 punktą.

2.2. Ar pagalba suteikiama tik ūkininkams?

□ | taip | □ | ne |

2.3. Jei ne, ar pagalba išmokama ekonomikos ūkio subjektams, teikiantiems kritusių gyvulių šalinimo ir (arba) sunaikinimo paslaugas?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite USK gairių 32 punktą.

2.4. Jei taip, tinkamai įrodykite, kad visa valstybės pagalbos suma perduodama ūkininkui.

2.5. Ar 2.3 punkte minėtą tiekėją ūkininkas laisvai pasirenka pats?

□ | taip | □ | ne |

2.6. Jei ne, ar tiekėjas pasirenkamas ir jam atlyginama pagal rinkos principus be jokios diskriminacijos, prireikus taikant konkurso procedūras, kurios atitinka Bendrijos teisę, bet kuriuo atveju naudojant reklamą pakankamu mastu, kad paslaugų rinka būtų atvira konkurencijai ir būtų prižiūrimas pirkimų procedūrų nešališkumas?

□ | taip | □ | ne |

2.7. Jei ne, tinkamai įrodykite, kad yra tik vienas galimas tiekėjas, atsižvelgiant į paslaugos teikimo pobūdį arba teisinį pagrindą.

2.8. Nurodykite didžiausią pagalbos dydį, išreikštą finansuotinų sąnaudų procentu.

… % šalinimo sąnaudų (paėmimo ir vežimo)

… % sunaikinimo sąnaudų (saugojimo, transformavimo, sunaikinimo ir galutinio pašalinimo)

Atkreipkite dėmesį, kad valstybės pagalba iki 100 % kritusių gyvulių išvežimo ir sunaikinimo sąnaudų gali būti teikiama iki 2003 m. gruodžio 31 d. Nuo 2004 m. sausio 1 d. valstybės narės gali teikti valstybės pagalbą iki 100 % kritusių gyvulių, kuriuos reikia išvežti, išvežimo sąnaudų ir iki 75 % tokių kritusių gyvulių sunaikinimo sąnaudų (Išimtis žr. 2.10 ir 2.11 punktuose).

2.9. Pagal USK gairių 28 ir 29 paraštinius numerius pagalba iki tolygios sumos gali būti alternatyviai teikiama draudimo įmokoms, kurias ūkininkas moka dėl kritusių gyvulių išvežimo ir sunaikinimo. Ar priemonė, apie kurią pranešama, numato tokias išmokas?

□ | taip | □ | ne |

2.10. Pagal USK gairių 30 paraštinį numerį valstybės narės gali alternatyviai suteikti pagalbą iki 100 % skerdenų išvežimo ir sunaikinimo sąnaudų, kai pagalba yra finansuojama iš mokesčių ir privalomų įmokų, kurios skiriamos tokių skerdenų sunaikinimui finansuoti, jei tokie mokesčiai ir įmokos apsiriboja mėsos sektoriumi ir tiesiogiai jam taikomi. Ar priemonė, apie kurią pranešama, numato tokias išmokas?

□ | taip | □ | ne |

2.11. Valstybės narės gali suteikti valstybės pagalbą iki 100 % išvežimo ir sunaikinimo sąnaudų, kai privalu atlikti USK bandymus su atitinkamais kritusiais gyvuliais. Ar toks įpareigojimas yra?

□ | taip | □ | ne |

2.12. Ar priemonė yra tiesiogiai susijusi su aplinkosaugos priemonėmis, pavyzdžiui, kai pagal Bendrijos taisykles leidžiama lesinti nykstančias ar saugomas paukščių, kurie maitinasi kritusiais gyvuliais, rūšis?

□ | taip | □ | ne |

2.13. Jei taip, ar valstybė narė yra numačiusi būtinas nuostatas, kurios užtikrina, kad bus vykdomi aplinkosaugos tikslai?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, žiūrėkite USK gairių 35 paraštinį numerį.

3. Skerdyklų atliekos

Pagal USK gairių 38 paraštinį numerį Komisija neleidžia valstybės pagalbą skerdyklų atliekų, kurios susidarė po to, kai buvo pradėtos taikyti šios gairės (2003 m. sausio 1 d.), šalinimui.

3.1. Išimties tvarka tam, kad mėsos sektorius galėtų laipsniškai integruoti didesnes sąnaudas, patiriamas dėl to, kad pradedami taikyti su USK susiję įstatymai, Komisija leidžia valstybės pagalbą iki 50 % sąnaudų, patirtų saugiai šalinant nurodytas pavojingas medžiagas ir mėsą bei kaulų miltus, kurie nebeturi komercinio panaudojimo, pagamintus 2003 m. Jei priemonė, apie kurią pranešama, numato tokias išmokas, nurodykite:

- Kokių priemonių imtasi užtikrinti, kad priemonė taikoma tik pirmiau aprašytai mėsai ir kaulų miltams?

- Kokios yra finansuotinos sąnaudos?

- Koks yra didžiausias pagalbos dydis, išreikštas finansuotinų sąnaudų procentu?

3.2. Pagal USK gairių 40 paraštinį numerį Komisija leidžia valstybės pagalbą iki 100 % nurodytų pavojingų medžiagų ir mėsos bei kaulų miltų, kurie nebeturi komercinės vertės, pagamintų iki šių gairių taikymo, šalinimo sąnaudų. Jei priemonė, apie kurią pranešama, numato tokias išmokas, nurodykite:

- Kokių priemonių imtasi užtikrinti, kad priemonė taikoma tik pirmiau aprašytai mėsai ir kaulų miltams?

- Kokios yra finansuotinos sąnaudos?

- Koks yra didžiausias pagalbos dydis, išreikštas finansuotinų sąnaudų procentu?

… %

3.3. Pagal USK gairių 41 paraštinį numerį Komisija leidžia valstybės pagalbą iki 100 % pavojingų medžiagų ir mėsos bei kaulų miltų, laukiančių, kad būtų saugiai pašalinti, tinkamo saugojimo sąnaudų iki 2004 m. pabaigos. Jei priemonė, apie kurią pranešama, numato tokias išmokas, nurodykite:

- Kokių priemonių imtasi užtikrinti, kad priemonė taikoma tik pirmiau aprašytai mėsai ir kaulų miltams?

- Kokios yra finansuotinos sąnaudos?

- Koks yra didžiausias pagalbos dydis, išreikštas finansuotinų sąnaudų procentu?

… %

III.13.A DALIS

PIL APIE PAGALBĄ SUNKUMUS PATIRIANČIŲ ĮMONIŲ PERTVARKAI AVIACIJOS SEKTORIUJE

Šis priedas turi būti naudojamas pranešimui apie individualią pagalbą oro linijų pertvarkai, kuriai taikomos Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai [87] ir Gairės dėl valstybės pagalbos aviacijos sektoriuje [88].

1. Tinkamumas

1.1. Ar įmonė yra ribotos atsakomybės bendrovė, kurios daugiau kaip pusė įregistruoto kapitalo yra prarasta ir daugiau nei ketvirtis to kapitalo prarasta per paskutinius 12 mėnesių?

□ | taip | □ | ne |

1.2. Ar tai neribotos atsakomybės įmonė, kurios daugiau kaip pusė apskaitos knygose atsispindinčio kapitalo yra prarasta ir daugiau kaip vienas ketvirtis to kapitalo prarastas per paskutinius mėnesius?

□ | taip | □ | ne |

1.3. Ar įmonės atitinka vidaus įstatymų nustatytus kriterijus, kad joms būtų taikomas kolektyvinio bankroto procesas?

□ | taip | □ | ne |

Jei į kai kuriuos pateiktus klausimus atsakėte teigiamai, pridėkite atitinkamus dokumentus (paskutinę pelno (nuostolio) ataskaitą su balansu, ar teismo sprendimą, kuriuo pradedamas įmonės tyrimas pagal nacionalinį įmonių įstatymą)

Jei į visus pateiktus klausimus atsakėte neigiamai, pateikite įrodymus, kad įmonė susiduria su sunkumais ir tokiu būdu turi teisę į pagalbą jos gelbėjimui.

1.4. Kada įmonė įsteigta? …

1.5. Nuo kada įmonė veikia? …

1.6. Ar įmonė priklauso didesnei įmonių grupei?

□ | taip | □ | ne |

Jei atsakėte taip, pateikite išsamią informaciją apie grupę (organizacinę schemą, iš kurios matyti grupės narių ryšiai, su informacija apie kapitalą ir balsavimo teises) ir pridėkite įrodymus, kad sunkumai yra pačios įmonės sunkumai, o ne savavališko sąnaudų paskirstymo grupėje rezultatas ir kad sunkumai yra per dideli, kad grupė galėtų pati su jais susidoroti.

1.7. Ar įmonė (ar grupė, kuriai ji priklauso) yra gavusi pagalbą pertvarkai praeityje?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pateikite išsamią informaciją (datą, sumą, nuorodas į ankstesnį Komisijos sprendimą, jei taikytina, ir t. t.).

2. Pertvarkos planas

2.1. Pateikite rinkos, kurią aptarnauja sunkumus patirianti įmonė, apžvalgos kopiją, nurodydami organizacijos, kuri atliko apžvalgą, pavadinimą. Rinkos apžvalgoje visų pirma turi būti:

2.1.1. Tikslus produkto ir geografinės rinkos (rinkų) apibrėžimas.

2.1.2. Įmonės pagrindinių konkurentų pavadinimai, nurodant atitinkamai jų dalį pasaulio, Bendrijos ar vidaus rinkose.

2.1.3. Įmonei priklausančios rinkos dalies kaita pastaraisiais metais.

2.1.4. Visų gamybos pajėgumų ir paklausos Bendrijos lygiu įvertinimas su išvadomis, ar yra rinkoje per dideli pajėgumai, ar ne.

2.1.5. Paklausos, bendrų pajėgumų ir kainų rinkoje tendencijų prognozė penkeriems metams į priekį.

2.2. Pridėkite pertvarkos planą. Kadangi pagalba turi sudaryti išsamios pertvarkos programos dalį, turi būti pateikta bent ši informacija:

2.2.1. Įvairios rinkos prielaidos, remiantis rinkos apžvalga.

2.2.2. Priežasčių, kodėl įmonė susidūrė su sunkumais, analizė.

2.2.3. Siūloma įmonės strategija ateičiai ir kaip ji atves į gyvybingumą.

2.2.4. Išsamus įvairių planuojamų pertvarkos priemonių aprašymas ir apžvalga bei jų sąnaudos.

2.2.5. Įvairių priemonių įgyvendinimo tvarkaraštis ir galutinis viso pertvarkos plano įgyvendinimo terminas.

2.2.6. Informacija apie įmonės gamybos pajėgumus ir visų pirma tų pajėgumų panaudojimą ir pajėgumų mažinimą, ypač kai to reikia įmonės finansiniam gyvybingumui ir (arba) rinkos padėčiai atstatyti.

2.2.7. Išsamus finansinių pertvarkos priemonių aprašymas, įskaitant:

- dar turimo kapitalo panaudojimą;

- turto ir antrinių įmonių pardavimą pertvarkos finansavimui padėti;

- įvairių akcininkų ir trečiųjų šalių (tokių kaip kreditorių, bankų) finansiniai įsipareigojimai;

- viešosios pagalbos suma ir įrodymas, kad tokios sumos reikia.

2.2.8. Numatoma pelno (nuostolių) ataskaita ateinantiems penkeriems metams su įvertintu kapitalo pajamingumu ir jautrumo tyrimu, paremtu keliais scenarijais.

2.2.9. Valstybės narės valdžios institucijų įsipareigojimas neteikti įmonei daugiau pagalbos.

2.2.10. Valstybės narės valdžios institucijų įsipareigojimas nesikišti į įmonės valdymą, išskyrus dėl nuosavybės teisių, ir leisti įmonei vadovauti pagal komercinius principus.

2.2.11. Valstybės narės valdžios institucijų įsipareigojimas apriboti pagalbą pertvarkos programos tikslais ir neleisti įmonei įsigyti kitų oro vežėjų akcijų pertvarkos laikotarpio metu.

2.2.12. Pertvarkos plano autoriaus (autorių) pavardė ir data, kada jis buvo parengtas.

2.3. Aprašykite siūlomas kompensacines priemones, skirtas konkurencijos iškraipymo poveikiui sušvelninti Bendrijos lygiu, visų pirma įmonės pajėgumų poveikį jos konkurentams ir pateikite, kaip jie bus mažinami pagal pertvarkos planą.

2.4. Pateikite visą svarbią informaciją apie bet kurios rūšies pagalbą, suteiktą pagal schemą ar ne pagal schemą įmonei, kuri gauna pagalbą pertvarkai, nepasibaigus pertvarkos laikotarpiui.

2.5. Pateikite visą svarbią informaciją, apibūdinančią skaidrumo sąlygas, ir pranešamai priemonei numatytą kontrolę.

III.13.B DALIS

PIL APIE PAGALBĄ TRANSPORTO INFRASTRUKTŪRAI

Šis PIL naudojamas pranešimui apie bet kurią individualią pagalbą arba schemą, kuri teikiama transporto infrastruktūrai. Jį taip pat reikėtų naudoti individualiai pagalbai arba schemai, apie kurią Komisijai pranešama teisinio užtikrintumo tikslais.

1. Infrastruktūros tipas

1.1. Nurodykite infrastruktūros tipą, kuris yra finansuotinas pagal šią priemonę,

1.2. Ar toji infrastruktūra atvira ir prieinama visiems potencialiems naudotojams be jokios diskriminacijos, ar ji yra skirta vienai ar kelioms įmonėms?

1.3. Ar infrastruktūra priklauso viešajai sričiai ir funkcionuoja kaip viešosios srities dalis, ar ji eksploatuojama ar valdoma subjekto, kuris nepriklauso viešajai administracijai?

1.4. Nurodykite sąlygas, kuriomis infrastruktūra eksploatuojama?

1.5. Ar schema arba individuali priemonė taikoma naujai infrastruktūrai ar esamos infrastruktūros išplėtimui ar patobulinimui?

2. Finansuotinos sąnaudos ir pagalbos dydis

2.1. Ar schema ar individuali priemonė taikoma:

□ investicijų sąnaudoms,

□ veiklos sąnaudoms,

□ kita (nurodykite).

2.2. Kokios yra visos atitinkamo projekto sąnaudos ir kokiu mastu gavėjas prisideda prie jų padengimo?

2.3. Kokiu būdu pagalbos suma nustatyta, pavyzdžiui, taikant konkurso procedūrą, rinkos tyrimą ir t. t.?

2.4. Įrodykite, kad reikia viešojo indėlio, ir paaiškinkite, kaip užtikrinama, kad viešosios pagalbos suma apsiribotų būtiniausiu minimumu.

3. Gavėjas

3.1. Kokiomis priemonėmis gavėjas yra pasirinktas.

3.2. Ar gavėjas taip pat eksploatuoja infrastruktūrą?

□ | taip | □ | ne |

Jei ne, paaiškinkite, kaip pasirinktas ūkio subjektas.

III.13.C DALIS

PIL APIE PAGALBĄ JŪRŲ TRANSPORTUI

Šis PIL naudojamas pranešimui apie pagalbos schemą, kuriai taikomos Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos jūrų transportui [89].

1. Schemos tipai

Ar schemą sudaro ar į ją įeina:

a) □ tonažo mokestis

b) □ socialinių įmokų sumažinimas

c) □ pajamų mokesčio, taikomo jūrininkams, sumažinimas

d) □ vietinių mokesčių sumažinimas

e) □ registracijos mokesčių sumažinimas

f) □ pagalba mokymui

g) □ pagalba sunkvežimių perkėlimui nuo sausumos kelių į jūrų kelius

h) □ viešoji paslaugų sutartis ir jos skyrimo procedūra

i) □ socialinio pobūdžio pagalba

j) □ kita (aprašykite):

2. Tinkamumas

a, b, c, d, e,f ir g punktų atvejais:

2.1. Kokie įmonių tinkamumo kriterijai?

2.2. Kokie tinkamumo kriterijai laivams, visų pirma ar yra įsipareigojimai dėl vėliavos?

2.3. Atitinkamais atvejais, ar yra tinkamumo kriterijų, taikomų jūrininkams?

2.4. Aprašykite tinkamas veiklos rūšis. Visų prima, ar režimas taikomas:

□ | vilkimo veiklai? | □ | dugno gilinimo veiklai? |

2.5. Kokios yra tinklinio aptvėrimo priemonės, kad nesusimaišytų su kita tos pačios įmonės veikla?

2.6. h punkto atveju: Kokie yra viešųjų paslaugų įsipareigojimai, kokiu metodu apskaičiuojamos kompensacijos, įvairūs konkurso pasiūlymai ir priežastys, kodėl pasirenkama būtent toji įmonė?

2.7. i punkto atveju: Kokie atitinkami maršrutai, kas yra naudotojai ir individualių dotacijų skyrimo sąlygos?

3. Pagalbos dydis

a punkto atveju:

3.1. Kokie tarifai taikomi apskaičiuojant apmokestinamąsias pajamas šimtui NT (grynųjų tonų)?

iki 1000 NT

nuo 1001 iki 10000 NT

nuo 10001 iki 20000 NT

daugiau kaip 20001 NT

3.2. Ar įmonės privalo turėti atskirą apskaitą, vykdydamos kartu finansuotiną ir nefinansuotiną veiklą?

3.3. Koks režimas taikomas įmonių grupėms ir sandoriams grupės viduje?

b, c, d ir e punktų atveju:

3.4. Koks pagalbos dydis, išreikštas procentais nuo socialinių/fiskalinių įmokų arba mokesčių ar mokesčių už paslaugas, kurias jūrininkas arba laivo savininkas paprastai turėtų mokėti? … %

3.5. Arba kokio dydžio absoliučiais skaičiais šios įmokos, mokesčiai už paslaugas arba mokesčiai yra apriboti?

3.6. f punkto atveju: Koks pagalbos dydis skiriamas mokymo arba mokinio algos sąnaudoms?

3.7. g punkto atveju: Kokia pagalbos suma skiriama vienos tonos vežimui vieną kilometrą?

3.8. i punkto atveju: kokia individualios dotacijos suma?

III.13.D DALIS

PIL APIE PAGALBĄ KOMBINUOTAJAM TRANSPORTUI

Šis PIL naudojamas pranešimui apie individualią pagalbą arba schemą kombinuotajam transportui. Jis taip pat turėtų būti naudojamas individualios pagalbos arba schemos atveju, apie kurią pranešama Komisijai teisinio užtikrintumo sumetimais.

1. Schemos arba priemonės tipas

Ar schema arba individuali priemonė taikoma: Kombinuotojo transporto įrangai įsigyti

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite finansuotiną turtą:

Infrastruktūros, susijusios su kombinuotoju transportu, statyba

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, aprašykite priemonę:

Suteikimas negrąžintinų subsidijų, kurios skiriamos sumažinti galimybės naudotis kombinuotojo transporto paslaugomis sąnaudas

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pateikite tyrimą, kuris pateisina tokią priemonę: …

Kita:

2. Finansuotinos sąnaudos

Ar jūrų konteineriai (ISO 1) finansuotini pagal šią schemą?

□ | taip | □ | ne |

Ar vagonai ir lokomotyvai finansuotini pagal šią schemą?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, nurodykite gavėjus:

Ar finansuotini dalykai bus naudojami tik kombinuotojo transporto veikloje?

□ | taip | □ | ne |

Kitos finansuotinos sąnaudos pagal individualią pagalbą arba schemą:

3. Pagalbos dydis

Ar pagalbos dydis kombinuotojo transporto įrangai didesnis kaip 30 % finansuotinų sąnaudų?

□ | taip | □ | ne |

Ar pagalbos dydis kombinuotojo transporto infrastruktūrai didesnis kaip 50 % finansuotinų sąnaudų?

□ | taip | □ | ne |

Jei taip, pateikite pateisinančius dokumentinius įrodymus:

Apie negrąžintinas subsidijas, kurios skiriamos sumažinti galimybės naudotis kombinuotojo transporto paslaugomis sąnaudas, pateikite tyrimą, pateisinantį planuojamą pagalbos dydį.

[1] Pagal 1999 m. kovo 22 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 659/1999, nustatančio išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles (OL L 83, 1999 3 27, p. 1) (toliau "Procedūrinis reglamentas")1 straipsnio f punktą, neteisėta pagalba – tai nauja pradėta taikyti pagalba, prieštaraujant EB sutarties 88 straipsnio 3 daliai.

[5] 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 70/2001 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo mažosioms ir vidutinėms įmonėms, OL L 10, 2001 1 13, p.33.

[6] 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamentas Nr. 68/2001 dėl EB sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo mokymui, OL L 10, 2001 1 13, p. 20.

[7] 2002 m. gruodžio 12 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 2204/2002 dėl EB sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo užimtumui, OL L 337, 2002 12 13, p. 3 ir OL L 349, 2002 12 24, p. 126.

[10] 2003 m. gegužės 6 d. Komisijos rekomendacija dėl labai mažų ir mažųjų bei vidutinių įmonių apibrėžimo (OL L 124, 2003 5 20, p. 36) ir Komisijos reglamento projektas (EB) Nr…, iš dalies pakeičiantis Reglamentą (EB) Nr. 70/2001, praplėsdamas jo taikymo sritį pagalba, skiriama moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai.

[11] Kaip apibrėžta Bendrijos gairėse dėl sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimo ir pertvarkos, EBOL C 288, 1999 10 9, p. 218.

[12] 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 70/2001 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo mažosioms ir vidutinėms įmonėms, OL L 10, 2001 1 13, p. 33.

[13] OL L 63, 2004 2 28, p. 22.

[14] Šiame aprašyme turi atsispindėti, kaip valdžios institucijos ketina užtikrinti nuoseklumą su Nacionalinės regioninės pagalbos gairių, OL C 74, 1998 3 10, p. 9, su pakeitimais, padarytais Bendrijos Gairėmis dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai, OL C 288, 1999 10 9, ir kitomis Nacionalinės regioninės pagalbos gairių pataisomis, OL C 258, 2000 9 9, p. 5, 4.6 punktu.

[15] 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 68/2001 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo mažosioms ir vidutinėms įmonėms, OL L 10, 2001 1 13, p.20.

[16] OL L 63, 2004 2 28, p.20.

[17] 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 2204/2002 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo užimtumui, OL L 337, 2002 12 13, p. 3 ir OL L 349, 2002 12 24, p. 126.

[18] Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1257/1999 dėl paramos kaimo plėtrai iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (EŽŪOGF) ir iš dalies pakeičiantis ir panaikinantis tam tikrus reglamentus, OL L 160, 1999 6 26, p. 80.

[19] Nacionalinės regioninės pagalbos gairės, OL C 74, 1998 3 10, p. 9, su pakeitimais, padarytais Bendrijos Gairėmis dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai, OL C 28, 1999 10 9, p. 2, ir kitomis Nacionalinės regioninės pagalbos gairių pataisomis, OL C 258, 2000 9 9, p. 5.

[20] 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 70/2001 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo mažosioms ir vidutinėms įmonėms, OL L 10, 2001 1 13, p.33, ir 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 2204/2002 dėl EB Sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo užimtumui, OL L 337, 2002 12 13, p. 3 ir OL L 349, 2002 12 24, p. 126.

[21] 2002 3 8 Komisijos laiškas valstybėms narėms dėl atitinkamų priemonių pagal EB sutarties 88 straipsnio 1 dalį pagal Daugiasektorinę sistemą SG(2002) D/228829, ir 2002 3 8 Komisijos laiškas valstybėms narėms dėl atitinkamų priemonių pagal EB sutarties 88 straipsnio 1 dalį, susijusių su Kodeksu dėl pagalbos sintetinio pluošto pramonei ir Bendrijos sistema, susijusia su valstybine pagalba motorinių transporto priemonių pramonei SG(2002) D/228829.

[22] Tai turi būti suprantama prasme, nurodyta Gairių dėl nacionalinės regioninės pagalbos, OL C 74, 1998 3 10, p. 9, 4.1 punkte, pagal kurią "regioninės pagalbos tikslas – užtikrinti investiciją į gamybą (pradinę investiciją) arba darbo vietų, susijusių su investicija, sukūrimą. Taigi šis metodas nėra specialiai palankus nei kapitalui, nei darbo jėgai."

[23] Paskolos suma, išreikšta finansuotinos investicijos procentu ar dalimi.

[24] Investicija į pakeitimą naujomis priemonėmis priskiriama veiklos pagalbai ir todėl ji išskaičiuojama iš pradinės investicijos.

[25] Kaip apibrėžta Bendrijos gairėse dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai (OL C 288, 1999 10 9, p. 2).

[26] Transporto sektoriuje transporto įrangos pirkimo išlaidos negali būti įrašytos į vieną išlaidų straipsnių komplektą. Tokios išlaidos nefinansuotinos kaip pradinė investicija.

[27] Aprašyme turi atsispindėti, kaip valdžios institucijos ketina užtikrinti, kad būtų laikomasi Gairių dėl regioninės pagalbos (OL C 74, 1998 3 10, p. 9), 4.4 ir 4.5 punktų.

[28] Aprašyme turi atsispindėti, kaip valdžios institucijos ketina užtikrinti, kad būtų laikomasi Gairių dėl regioninės pagalbos (OL C 74, 1998 3 10, p. 9), 4.6 punkto.

[29] Darbo vietų skaičius atitinka metinių darbo vienetų (MDV) skaičių, t. y. asmenų, kurie dirba visu etatu vienerius metus, skaičių, o darbas ne visu etatu ir sezoninis darbas sudaro MDV dalis.

[30] Aprašyme turi atsispindėti, kaip valdžios institucijos ketina užtikrinti, kad pagalba būtų duodama tik papildomoms prekių vežimo sąnaudoms šalies viduje, kad ji būtų apskaičiuojama remiantis ekonomiškiausia transporto forma ir trumpiausiu maršrutu nuo gamybos ar perdirbimo vietos iki prekybos vietos ir kad ji negalėtų būti skiriama verslovių produktų vežimui be alternatyvių vietų.

[31] EBOL C 232/24, 2000 8 12 ryšium su C 28/7, 2000 2 1.

[32] Didžiausias pagalbos dydis 40 % (50 % — MPŪV (mažiau palankios ūkininkauti vietovės)).

[33] Žr. 13 išnašą.

[34] Išskyrus geležinkelio riedmenis Komisijos reglamento (EB) Nr. 70/2001, OL L 10, 2001 1 13, p. 33, 4 straipsnio 5 dalies prasme.

[35] Komisijos komunikato "Daugiasektorinė sistema dėl regioninės pagalbos dideliems investiciniams projektams", OL C 70, 2002 3 19, p. 8, B priedo prasme.

[36] Komisijos komunikato "Daugiasektorinė regioninės pagalbos dideliems investiciniams projektams sistema", OL C 70, 2002 3 19, p. 8, D priedo prasme.

[37] Pagal šią nuostatą "Reikalaujama, kad valstybės narės praneštų apie kiekvieną regioninės pagalbos investicijoms atvejį, jei planuojama pagalba yra didesnė nei didžiausia leistina pagalba, kuri gali būti skirta investicijai pagal 21 punkte nustatytą apimtį ir taisykles", OL C 70, 2002 3 19, p. 8.

[38] Apie pagalbą, suteiktą ne pagal patvirtintas schemas, valstybės narės privalo pateikti informaciją apie pagalbos naudingą poveikį atitinkamai pagalbą gaunančiai vietovei.

[39] Komisijos komunikatas "Daugiasektorinė regioninės pagalbos dideliems investiciniams projektams sistema", OL C 70, 2002 3 19, p. 8.

[40] Bendrijos valstybės pagalbos moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai sistema (OL C 45, 1996 2 17, p. 5) ir vėlesnės pataisos (OL C 48, 1998 2 13, p. 2) bei Komisijos komunikatas apie sistemos pratęsimą (OL C 111, 2002 5 8, p. 3).

[41] Reglamentas 70/2001 su pakeitimais, OL L 63, 2004 2 28, p. 22.

[42] Žr. Bendrijos valstybinės pagalbos moksliniams tyrimams ir technlogijų plėtrai sistemos 5.8 punktą (OL C 45, 1996 2 17, p. 5).

[43] Susitarimas dėl žemės ūkio, sudarytas Daugiašalių prekybos derybų Urugvajaus raundo pabaigoje, OL L 336, 1994 12 23, p. 31.

[44] Bendrijos valstybės pagalbos moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai sistema (OL C 45, 1996 2 17, p. 5) ir vėlesnės pataisos (OL C 48, 1998 2 13, p.2) bei Komisijos komunikatas apie sistemos pratęsimą (OL C 111, 2002 5 8, p.3).

[45] Reglamentas 70/2001 su pakeitimais, OL L 63, 2004 2 28, p. 22.

[46] Žr. Bendrijos valstybinės pagalbos moksliniams tyrimams ir technologijų plėtrai sistemos 5.8 punktą (OL C 45, 1996 2 17, p. 5).

[47] Susitarimas dėl žemės ūkio, sudarytas Daugiašalių prekybos derybų Urugvajaus raundo pabaigoje, (OL L 336, 1994 12 23, p. 31.)

[48] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai, OL C 288, 1999 10 9, p. 2.

[49] Ekonominės veiklos Europos bendrijoje statistinė klasifikacija, Europos Bendrijų statistikos biuro leidinys

[50] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai, OL C 288, 1999 10 9, p. 2.

[51] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai, OL C 288, 1999 10 9, p. 2.

[52] Ekonominės veiklos statistinė klasifikacija Europos bendrijoje, Europos Bendrijų statistikos biuro leidinys

[53] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai, OL C 288, 1999 10 9, p. 2. Atkreipkite dėmesį, kad įmonių pertvarkai aviacijos sektoriuje turi būti naudojama speciali forma (III.13.a dalis), taip pat žemės ūkio sektoriuje (III.12.p dalis).

[54] Komisijos komunikatas Tarybai, Europos Parlamentui, Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui apie tam tikrus teisinius aspektus, susijusius su kinematografiniais ir kitais audiovizualiniais kūriniais, OL C 43, 2002 2 16, p. 6.

[55] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos aplinkosaugai, OL C 37, 2001 2 3, p. 3.

[56] 2001 m. rugsėjo 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2001/77/EB, OL L 283, 2001 10 27, p. 3.

[57] 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 70/2001 dėl EB sutarties 87 ir 88 straipsnių taikymo mažosioms ir vidutinėms įmonėms, OL L 10, 2001 10 13, p. 33.

[58] Komisijos komunikatas dėl valstybės pagalbos ir rizikos kapitalo, OL C 235, 2001 8 21, p. 3.

[59] Informacija, kurią reikia pateikti, neapima de minimis pagalbos pagal 2001 m. sausio 12 d. Komisijos reglamentą (EB) Nr. 69/2001 dėl 87 ir 88 straipsnių taikymo de minimis pagalbai, OL L 10, 2001 1 13, p. 30, suteiktos toms pačioms įmonėms, apie kurią pranešti nereikia.

[60] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12, p. 17.

[61] Naujai priimti būtiniausi standartai – tai standartai, kurie yra privalomi ūkio subjektas ne daugiau kaip prieš 2 metus iki faktiškai pradėtos vykdyti investicijos, jei teisės aktas nenumato pereinamojo laikotarpio, arba standartai, kurie taps privalomi po to, kai faktiškai pradėta vykdyti investicija, atsižvelgiant į tokį standartą nustatančiame teisės akte numatytą pereinamąjį laikotarpį.

[62] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12, p. 17.

[63] Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1257/1999 dėl paramos kaimo plėtrai iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (EŽŪOGF) ir iš dalies pakeičiantis bei panaikinantis tam tikrus reglamentus (OL L 160, 1999 6 26, p. 80).

[64] Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1257/1999 dėl paramos kaimo plėtrai iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (EŽŪOGF) ir panaikinantis tam tikrus reglamentus (OL L 214, 1999 8 13, p. 31).

[65] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12, p. 17.

[66] Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1257/1999 dėl paramos kaimo plėtrai iš Europos Žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (EŽŪOGF) ir pakeičiantis bei panaikinantis tam tikrus reglamentus (OL L 160, 1999 6 26, p. 80).

[67] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12, p. 17.

[68] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12 p. 17.

[69] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12 p. 17.

[70] Kitais žodžiais tariant, ūkininkai, išskyrus perdirbimo ir prekybos įmones.

[71] Nuoroda į augalus nereiškia, kad pagalba netaikoma gyvuliams. Gairių 11.3 punkte išdėstyti principai taikomi mutatis mutandis pagalbai, skirtai kompensuoti nuostolius, susijusius su gyvulininkyste, dėl blogų oro sąlygų.

[72] Bendroji produkcija įprastais metais apskaičiuojama, remiantis bendrosios produkcijos per trejus ankstesnius metus vidurkiu, neįskaitant metų, kuriais buvo sumokėta kompensacija dėl blogų oro sąlygų. Tačiau galima pripažinti ir kitus įprastos produkcijos apskaičiavimo metodus (įskaitant regioninius atskaitos skaičius), jei tie skaičiai yra tipiški ir neparemti išimtinai dideliais produkcijos skaičiais.

[73] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12 p. 17.

[74] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12 p. 17.

[75] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12 p. 17.

[76] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos žemės ūkio sektoriuje, OL C 232, 2000 8 12 p. 17.

[77] Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1257/1999 dėl paramos kaimo plėtrai iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (EŽŪOGF) ir iš dalies pakeičiantis bei panaikinantis kai kuriuos reglamentus (OL L 160, 1999 6 26, p. 80).

[78] Aprašyme turėtų atsispindėti, kaip valdžios institucijos ketina užtikrinti, kad pagalba būtų suteikta tik papildomoms prekių vežimo sąnaudoms valstybės ribose, kad ji yra apskaičiuota, remiantis ekonomiškiausia transporto rūšimi ir trumpiausiu atstumu nuo gamybos ar perdirbimo vietos į prekybos vietas ir jos negalima suteikti įmonių produktų vežimo sąnaudoms, nesant alternatyvios vietos.

[79] OL C 44, 1996 2 16, p. 2.

[80] OL C 232, 2000 8 12, p. 17.

[81] OL C 19, 2001 1 20, p. 7.

[82] OL C 288, 1999 10 9, p. 2.

[83] OL L 160, 1999 6 26, p. 80.

[84] OL C 19, 2001 1 20, p. 7.

[85] OL L 337, 1999 12 30, p. 10.

[86] Ekonominės veiklos Europos bendrijoje statistinė klasifikacija, Europos Bendrijų statistikos biuro leidinys.

[87] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos sunkumus patiriančių įmonių gelbėjimui ir pertvarkai, OL C 288, 1999 10 9, p. 2.

[88] Bendrijos gairės dėl EB sutarties 92 ir 93 straipsnių ir EEE susitarimo dėl valstybės pagalbos aviacijos sektoriuje 61 straipsnio taikymo, OL C 350, 1994 12 10, p. 5.

[89] Bendrijos gairės dėl valstybės pagalbos jūrų transportui, OL C 205, 1997 7 5, p. 5.

--------------------------------------------------

II PRIEDAS

SUPAPRASTINTA RPANEŠIMO FORMA

Šią formą galima naudoti supaprastintam pranešimui pagal Komisijos įgyvendinančio reglamento Nr…, šio reglamento (…), įgyvendinančio Tarybos reglamentą (EB) Nr. 659/1999 [1] 4 straipsnio 2 dalį.

1. Iš anksto patvirtinta pagalbos schema [2]

1.1. Komisijos paskirtas pagalbos numeris:

1.2. Pavadinimas:

1.3. Patvirtinimo data [su nuoroda į Komisijos SG (…)D/… laišką]:

1.4. Skelbimas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje:

1.5. Pirminis tikslas (nurodykite vieną):

1.6. Teisinis pagrindas:

1.7. Bendras biudžetas:

1.8. Trukmė:

2. Instrumentas, apie kurį reikia pranešti

□ naujas biudžetas (nurodykite bendrą biudžetą ir metinį biudžetą atitinkama nacionaline valiuta):

□ nauja trukmė (nurodykite pradžios datą, nuo kurios pagalba gali būti suteikta ir paskutinę datą, iki kurios pagalba gali būti suteikta):

□ kriterijų sugriežtinimas (nurodykite, ar pataisa, susijusi su pagalbos dydžio ar finansuotinų sąnaudų sumažinimu, pateikite išsamią informaciją):

Pridėkite teisinių aktų galutinių tekstų atitinkamų ištraukų kopijas (ar internetinę nuorodą).

[1] Tarybos reglamentas (EB) Nr. 659/1999, nustatantis išsamias EB sutarties 93 straipsnio taikymo taisykles, OL C 83, 1999 3 27, p. 1.

[2] Jei apie schemą Komisijai pranešta daugiau nei vieną kartą, pateikite paskutinio išsamaus pranešimo, kuris yra Komisijos patvirtintas, informaciją.

--------------------------------------------------

III A PRIEDAS

STANDARTINIS PRANEŠIMO FORMATAS APIE ESAMĄ VALSTYBĖS PAGALBĄ

(Šis formatas taikomas visiems sektoriams, išskyrus žemės ūkį)

Siekiant supaprastinti, modernizuoti ir patobulinti bendrą pranešimų apie valstybės pagalbą sistemą, Standartinė pranešimų procedūra yra pakeičiama metiniais informacijos atnaujinimais. Kiekvienais metais iki kovo 1 d. Komisija valstybėms narėms atsiųs preliminariai suformuotą skaičiuoklę su išsamia informacija apie visas esamas pagalbos schemas ir individualias pagalbas. Valstybės narės skaičiuoklę grąžins elektronine forma Komisijai iki atitinkamų metų birželio 30 d. Taip Komisija duomenis apie valstybės pagalbą per ataskaitinį laikotarpį t-1 galės paskelbti t metais [1].

Didžiąją dalį informacijos preliminariai suformuotoje skaičiuoklėje užpildys Komisija, remdamasi duomenis, kurie buvo pateikti pagalbos tvirtinimo metu. Valstybių narių bus prašoma patikrinti ir prireikus pakeisti kiekvienos schemos ar individualios pagalbos duomenis ir pridėti metines išlaidas per paskutinius metus (t-1). Be to, valstybės narės nurodys, kurios schemos yra pasibaigusios arba kurioms išmokos nebemokamos ir ar schema yra bendrai finansuojama Bendrijos fondų.

Informacija, tokia kaip pagalbos tikslas, sektorius, kuriam pagalba suteikiama ir t. t. turi būti susijusi su ta informacija, kuri galiojo patvirtinimo metu, o ne tuo metu, kai pagalba buvo suteikta galutiniams gavėjams. Pavyzdžiui, pirminis schemos tikslas, kuris pagalbos patvirtinimo metu, buvo apibrėžtas tik kaip pagalba mažosioms ir vidutinėms įmonėms, yra būtent pagalba mažosioms ir vidutinėms įmonėms. Tačiau, kitos schemos, pagal kurią pagalba faktiškai suteikiama mažosioms ir vidutinėms įmonėms pirminis tikslas nėra pagalba mažosioms ir vidutinėms įmonėms, jei pagalbos patvirtinimo metu schema buvo prieinama visoms įmonėms.

Skaičiuoklėje yra šie parametrai. 1–3 ir 6–12 parametrus preliminariai užpildo Komisija ir patikrina valstybės narės. 4, 5 ir 13 parametrus pildo valstybės narės.

1. Pavadinimas

2. Pagalbos numeris

3. Visų ankstesnių pagalbų numeriai (pavyzdžiui, po schemos pratęsimo)

4. Terminas

Valstybės narės turėtų nurodyti tas schemas, kurių terminas pasibaigęs ir kurioms nebemokamos išmokos.

5. Bendras finansavimas

Nors galimybės, kad pati Bendrija finansuotų, nėra, į visokią valstybės pagalbą kiekvienai valstybei narei įeina pagalbos priemonės, kurias bendrai finansuoja Bendrija. Siekiant nustatyti, kurios schemos yra bendrai finansuojamos ir įvertinti, kokią bendros valstybės pagalbos dalį sudaro tokia pagalba, valstybės narės prašomos nurodyti ar schema yra ar nėra bendrai finansuojama ir, jei ji yra bendrai finansuojama, nurodyti bendro finansavimo procentą. Jei tai neįmanoma, reikia pateikti numanomą bendrą pagalbos sumą, kuri yra bendrai finansuojama.

6. Sektorius

Sektorių klasifikacija turi būti paremta daugiausia NACE [2] [trijų skaitmenų lygiu].

7. Pirminis tikslas

8. Antrinis tikslas

Antrinis tikslas – tai tikslas, papildantis pagrindinį tikslą, išimtinai kuriam skiriama pagalba (arba aiški jos dalis) pagalbos tvirtinimo metu. Pavyzdžiui, schema, kurios pirminis tikslas yra moksliniai tyrimai ir technologijų plėtra, gali turėti antrinį tikslą, kuris yra mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ), jei pagalba numatyta išimtinai MVĮ. Kita schema, kurios pagrindinis tikslas – MVĮ, gali turėti antrinį tikslą, kuris yra mokymas ir užimtumas, jei pagalbos tvirtinimo metu, pagalbos x% buvo atidėta mokymui ir y% - užimtumui.

9. Regionas (regionai)

Pagalbos tvirtinimo metu pagalba gali būti numatyta išimtinai konkrečiam regionui ar regionų grupei. Atitinkamais atvejais turėtų būti atskirti 87 straipsnio 3 dalies a regionai ir 87 straipsnio 3 dalies c regionai. Jei pagalba yra atidedama kuriam nors vienam regionui, jis turėtų būti nurodytas NUTS [3] II lygiu.

10. Pagalbos instrumento (instrumentų) kategorija

Skiriamos šešios kategorijos (Dotacijos, mokesčių sumažinimas/atleidimas nuo mokesčių, lengvatinės paskolos, mokesčių atidėjimas, garantija)

11. Pagalbos instrumento aprašymas nacionaline kalba

12. Pagalbos tipas

Skiriami trys tipai: schema, individualus pagalbos prašymas, individuali pagalba ne pagal schemą (ad hoc pagalba).

13. Išlaidos

Paprastai skaičiai turi rodyti faktines išlaidas (arba prarastas faktines įplaukas mokesčių išlaidų atveju). Kai nėra išmokų, turi būti pateikti ir atitinkamai pažymėti varnele įsipareigojimai ir biudžeto asignavimai. Kiekvieno schemai priklausančio pagalbos instrumento arba individualios pagalbos skaičiai (pavyzdžiui, dotacijos, lengvatinės paskolos ir t. t.) pateikiami atskirai. Skaičiai turi būti išreikšti nacionaline valiuta, kuri naudojama ataskaitiniu laikotarpiu. Išlaidos pateikiamos t-1, t-2, t-3, t-4, t-5.

[1] "t" metai – tai metai, kuriais prašoma duomenų.

[2] NACE 1.1. red. – tai Ekonominės veiklos Europos bendrijoje statistinė klasifikacija.

[3] NUTS – tai teritorinių vienetų Bendrijoje nomenklatūra, skirta statistiniams tikslams.

--------------------------------------------------

III B PRIEDAS

STANDARTINIS PRANEŠIMO FORMATAS APIE ESAMĄ VALSTYBĖS PAGALBĄ

(Šis formatas taikomas žemės ūkio sektoriui)

Siekiant supaprastinti, modernizuoti ir patobulinti bendrą pranešimų apie valstybės pagalbą sistemą, Standartinė pranešimų procedūra yra pakeičiama metiniais informacijos atnaujinimais. Kiekvienais metais iki kovo 1 d. Komisija valstybėms narėms atsiųs preliminariai suformuotą skaičiuoklę su išsamia informacija apie visas esamas pagalbos schemas ir individualias pagalbas. Valstybės narės skaičiuoklę grąžins elektronine forma Komisijai iki atitinkamų metų birželio 30 d. Taip Komisija duomenis apie valstybės pagalbą per ataskaitinį laikotarpį t-1 galės paskelbti t metais [1].

Didžiąją dalį informacijos preliminariai suformuotoje skaičiuoklėje užpildys Komisija, remdamasi duomenis, kurie buvo pateikti pagalbos tvirtinimo metu. Valstybių narių bus prašoma patikrinti ir prireikus pakeisti kiekvienos schemos ar individualios pagalbos duomenis ir pridėti metines išlaidas per paskutinius metus (t-1). Be to, valstybės narės nurodys, kurios schemos yra pasibaigusios arba kurioms išmokos nebemokamos ir ar schema yra bendrai finansuojama Bendrijos fondų.

Informacija, tokia kaip pagalbos tikslas, sektorius, kuriam pagalba suteikiama ir t. t. turi būti susijusi su ta informacija, kuri galiojo patvirtinimo metu, o ne tuo metu, kai pagalba buvo suteikta galutiniams gavėjams. Pavyzdžiui, pagrindinis schemos tikslas, kuris pagalbos patvirtinimo metu, buvo apibrėžtas tik kaip pagalba mažosioms ir vidutinėms įmonėms, yra būtent pagalba mažosioms ir vidutinėms įmonėms. Tačiau, kitos schemos, pagal kurią pagalba faktiškai suteikiama mažosioms ir vidutinėms įmonėms pagrindinis tikslas nėra pagalba mažosioms ir vidutinėms įmonėms, jei pagalbos patvirtinimo metu schema buvo prieinama visoms įmonėms.

Skaičiuoklėje yra šie parametrai. 1–3 ir 6–12 parametrus preliminariai užpildo Komisija ir patikrina valstybės narės. 4, 5, 13 ir 14 parametrus pildo valstybės narės.

1. Pavadinimas

2. Pagalbos numeris

3. Visų ankstesnių pagalbų numeriai (pavyzdžiui, po schemos pratęsimo)

4. Terminas

Valstybės narės turėtų nurodyti tas schemas, kurių terminas pasibaigęs ir kurioms nebemokamos išmokos.

5. Bendras finansavimas

Nors galimybės, kad pati Bendrija finansuotų, nėra, į visokią valstybės pagalbą kiekvienai valstybei narei įeina pagalbos priemonės, kurias bendrai finansuoja Bendrija. Siekiant nustatyti, kurios schemos yra bendrai finansuojamos, ir įvertinti, kokią bendros valstybės pagalbos dalį sudaro tokia pagalba, valstybės narės prašomos nurodyti ar schema yra ar nėra bendrai finansuojama ir, jei ji yra bendrai finansuojama, nurodyti bendro finansavimo procentą. Jei tai neįmanoma, reikia pateikti numanomą bendrą pagalbos sumą, kuri yra bendrai finansuojama.

6. Sektorius

Sektorių klasifikacija turi būti paremta daugiausia NACE [2] [trijų skaitmenų lygiu].

7. Pirminis tikslas

8. Antrinis tikslas

Antrinis tikslas – tai tikslas, papildantis pagrindinį tikslą, išimtinai kuriam skiriama pagalba (arba aiški jos dalis) pagalbos tvirtinimo metu. Pavyzdžiui, schema, kurios pirminis tikslas yra moksliniai tyrimai ir technologijų plėtra, gali turėti antrinį tikslą, kuris yra mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ), jei pagalba numatyta išimtinai MVĮ. Kita schema, kurios pagrindinis tikslas – MVĮ, gali turėti antrinį tikslą, kuris yra mokymas ir užimtumas, jei pagalbos tvirtinimo metu, pagalbos x% buvo atidėta mokymui ir y% - užimtumui.

9. Regionas (regionai)

Pagalbos tvirtinimo metu pagalba gali būti numatyta išimtinai konkrečiam regionui ar regionų grupei. Atitinkamais atvejais turėtų būti skiriami 1 tikslo regionai ir mažiau palankiose ūkininkauti vietovės.

10. Pagalbos instrumento (instrumentų) kategorija

Skiriamos šešios kategorijos (Dotacijos, mokesčių sumažinimas/atleidimas nuo mokesčių, lengvatinės paskolos, mokesčių atidėjimas, garantija)

11. Pagalbos instrumento aprašymas nacionaline kalba

12. Pagalbos tipas

Skiriami trys tipai: schema, individualus pagalbos prašymas, individuali pagalba ne pagal schemą (ad hoc pagalba).

13. Išlaidos

Paprastai skaičiai turi rodyti faktines išlaidas (arba prarastas faktines įplaukas mokesčių išlaidų atveju). Kai nėra išmokų, turi būti pateikti ir atitinkamai pažymėti varnele įsipareigojimai ir biudžeto asignavimai. Kiekvieno schemai priklausančio pagalbos instrumento arba individualios pagalbos skaičiai (pavyzdžiui, dotacijos, lengvatinės paskolos ir t. t.) pateikiami atskirai. Skaičiai turi būti išreikšti nacionaline valiuta, kuri naudojama ataskaitiniu laikotarpiu. Išlaidos pateikiamos t-1, t-2, t-3, t-4, t-5.

14. Pagalbos dydis ir gavėjai

Valstybės narės nurodo:

- galiojantį pagalbos dydį, faktiškai suteiktą kiekvienam pagalbos tipui ir regionui

- gavėjų skaičių

- pagalbos sumos vidurkį vienam gavėjui.

[1] "t" metai – tai metai, kuriais prašoma duomenų.

[2] NACE 1.1. red. – tai Ekonominės veiklos Europos bendrijoje statistinė klasifikacija.

--------------------------------------------------

III C PRIEDAS

INFORMACIJA, PATEIKIAMA METINĖJE ATASKAITOJE, KURI TURI BŪTI PATEIKTA KOMISIJAI

Ataskaitos pateikiamos elektronine forma. Jose turi būti ši informacija:

1. Pagalbos schemos pavadinimas, Komisijos pagalbos numeris ir nuoroda į Komisijos sprendimą.

2. Išlaidos. Skaičiai išreiškiami eurais arba, jei taikytina, nacionaline valiuta. Mokesčių išlaidų atveju nurodomi metiniai mokesčių nuostoliai. Jei tikslių skaičių nėra, tokius nuostolius galima apytikriai įvertinti. Apžvalginiais metais prie kiekvieno schemai priklausančio instrumento (dotacijos, lengvatinės paskolos, garantijos ir t. t.) atskirai nurodykite:

2.1. sumas, kurioms padaryti įsipareigojimai, (apytikriai įvertintus) mokesčių nuostolius ar kitas prarastas įplaukas, duomenis apie garantijas ir t. t., susijusius su naujais pagalbą gaunančiais projektais. Garantijų schemų atveju turėtų būti pateikta visa suteiktų naujų garantijų suma;

2.2. faktines išmokas, (apytikriai įvertintus) mokesčių nuostolius ar kitas prarastas įplaukas, duomenis apie garantijas ir t. t., susijusius su naujais ir einamaisiais projektais. Garantijų schemų atveju turėtų būti pateikta: visa galiojančių garantijų suma, įmokų pajamos, susigrąžintos sumos, išmokėtos kompensacijos, schemos veikimo rezultatas apžvalginiais metais;

2.3. projektų ir (arba) įmonių, gaunančių pagalbą, skaičius;

2.4. apytikriai įvertinta:

- žvejybos laivų veiklos nutraukimui visam laikui, perduodant juos trečiosioms šalims, suteiktos pagalbos suma;

- žvejybos veiklos laikinam nutraukimui suteiktos pagalbos suma;

- žvejybos laivų atnaujinimui suteiktos pagalbos suma;

- žvejybos laivų modernizavimui suteiktos pagalbos suma;

- naudotų žvejybos laivų pirkimui suteiktos pagalbos suma;

- socialinėms ir ekonominėms priemonėms skirtos pagalbos suma;

- stichinių nelaimių ar išimtinių įvykių padarytos žalos atitaisymui suteiktos pagalbos suma;

- atokiausiems regionams suteiktos pagalbos suma;

- pagalbos suma, suteikta parafiskalinėmis rinkliavomis;

2.5. 2.1 punkte nurodytų sumų paskirstymas pagal regionus, apibrėžtus kaip 1 tikslo regionai ir kitos vietovės.

3. Kita informacija ir pastabos.

--------------------------------------------------

Top