9.1.2023   

LV

Eiropas Savienības Oficiālais Vēstnesis

C 7/43


Prasība, kas celta 2022. gada 9. novembrī – Giuffrida/Eiropas Prokuratūra

(Lieta T-676/22)

(2023/C 7/53)

Tiesvedības valoda – itāļu

Lietas dalībnieki

Prasītāja: Carmela Giuffrida (Katānija, Itālija) (pārstāvis: S. Petillo, advokāts)

Atbildētāja: Eiropas Prokuratūra

Prasījumi:

Prasītājas prasījumi Vispārējai tiesai ir šādi:

Atcelt Lēmumu Nr. 038/2022, kas pieņemts 2022. gada 14. septembrī un kas paziņots pa elektronisko pastu 2022. gada 16. septembrī, ar kuru EPPO (European Public Prosecutor's Office) nepamatoti atteikusi iecelt amatā Dr. Carmela Giuffrida, kura tika nominēta Eiropas deleģētā prokurora amatam no Bari EPPO regulas (1) 17. panta 2. punkta izpratnē.

Atlīdzināt kaitējumu, kas radies Dr. C. Giuffrida gan novēlotas procedūras noslēgšanas, gan prettiesiska atteikuma viņu iecelt amatā dēļ, kā rezultātā ir nodarīts kaitējums viņas reputācijai, ko tā aprēķina 455,94 EUR apmērā kā mantisko kaitējumu un 50 000 EUR apmērā kā morālo kaitējumu viņas reputācijai – kopējā summā 50 445,94 EUR apmērā.

Pamati un galvenie argumenti

Prasības pamatošanai prasītāja izvirza četrus pamatus.

1.

Pirmais pamats ir par pamatojuma neesamību. Pretrunīgs pamatojums.

Lēmums noraidīt Dr. Carmela Giuffrida iecelšanu par EPPO deleģēto Eiropas prokurori Bari birojā esot nepamatots, jo prasītāja valsts līmenī veica prokurores pienākumus astoņus gadus no 1999. gada 30. septembra līdz 2008. gada 8. janvārim. Minētajā laikposmā viņa veica savus pienākumus, izmeklējot tostarp noziedzīgus nodarījumus, kas skar Eiropas finanšu intereses.

No motivācijas vēstules, kuru prasītāja ir iesniegusi, lai papildinātu un precizētu savu dzīves gājumu (CV), izriet, ka iepriekš minētajā laikposmā viņa ietilpa Katānijas prokuratūras izveidotajā darba grupā, kas nodarbojās ar 640.bis pantā minēto noziedzīgo nodarījumu izmeklēšanu, kā arī ar Kopienu saistītu krāpšanu izmeklēšanu un līdz ar to ar visiem ar tiem saistītajiem noziedzīgajiem nodarījumiem.

2.

Otrais pamats ir par nevienlīdzīgu attieksmi.

Prasītāja sūdzas par nevienlīdzīgu attieksmi salīdzinājumā ar citiem darbā pieņemtajiem Itālijas kolēģiem.

Jāpiebilst, ka tikai gadu iepriekš saistībā ar iepriekšējo konkursu par Itālijas Eiropas deleģēto prokuroru (EDP) pieņemšanu darbā EPPO pieņēma darbā piecpadsmit prokurorus, pamatojoties tikai uz nomināciju no Consiglio Superiore della Magistratura [Augstākās tieslietu padomes] (CSM) un bez prasības minētajiem prokuroriem izturēt intervijas.

3.

Trešais pamats ir par pilnvaru nepareizu izmantošanu.

Prasītāja sūdzas par to, ka Eiropas Prokuroru kolēģija noraidīja CSM – kas ir iestāde, kura zina visu Dr. Carmela Giuffrida karjeru, jo tai ir viņas personas lieta un tā viņu nominējusi, pamatojoties uz šo informāciju – nomināciju, šī lēmuma nolūkam pat neiegūstot nekādu informāciju no Itālijas iestādēm, tādējādi pārkāpjot Kolēģijas Lēmuma 013/2020 par Eiropas deleģēto prokuroru piesaistīšanas procedūru 1. panta 2. punktu.

4.

Ceturtais pamats ir par mantiskā kaitējuma un reputācijai nodarītā kaitējuma atlīdzināšanu.

Veltīga EPPO procedūras beigu gaidīšana esot radījusi prasītājai būtisku kaitējumu gan no profesionālā, gan personiskā viedokļa.

Dr. Carmela Giuffrida uzsver neatgriezenisko kaitējumu, kas nodarīts pat tad, ja Vispārējā tiesa atceltu noraidīšanas lēmumu un tā būtu jāieceļ amatā EPPO. Kavēšanās ar viņas iecelšanu amatā faktiski ir saistīta ar specifisku profesionālu iemaņu zaudēšanu EDP amatā salīdzinājumā ar jau pieņemtajiem kolēģiem un līdz ar to arī algas pieauguma aizkavēšanos, kas paredzēts ik pēc trim gadiem.


(1)  Padomes Regula (ES) 2017/1939 (2017. gada 12. oktobris), ar ko īsteno ciešāku sadarbību Eiropas Prokuratūras (EPPO) izveidei (OV 2017, L 283, 1. lpp.).